Skocz do zawartości

FIBA 3x3


grzehu

Rekomendowane odpowiedzi

Hicks do którego roku ma kontrakt na minuty w Kadrze? Bo może już czas? :) Rzuca 7 punktów, oddaje 12, rzuca 3, oddaje 10, w zaciętej końcówce chłopowi się załącza tryb Jordana i klapki na oczach, Rduch też nieprzydatny. Zamoj i Pawłowski mają fajne atuty, więc oni spoko (chociaż Pawłowskiemu brakuje z 5cm a Zamojowi umiejętności zrobienia więcej niż 2 kozłów bez straty, ale i tak na 3x3 mają super umiejętności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zobaczymy co pokażą we wrześniu na ME. Jak nie ogarną się po blamażu na IO to cienko widzę szanse na cokolwiek. Przede wszystkim Rduch musi się ogarnąć, bo jako temu, który podporządkował wszystko grze 3x3 wymaga się troszkę więcej. Hicks za to chyba już do zmiany, za dużo hero mode z jego strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grzehu napisał:

Zaproponujecie kogoś w miejsce Hicksa i Rducha?

Tylko z Waszych rankingów - Konopatzki, Niedźwiedzki, może Wojtyński, może Zarzeczny, Stopierzyński. Plus wielu gości spoza rankingu, których trzeba by nauczyć dopiero prawdziwego 3x3, ale spokojnie by dali radę, typu: Ciechociński, Dymała, Dziewa, Zywert, Śmigielski (a tylko na szybko zerknąłem okiem na 1 ligę, na pewno każdy z tych graczy jest sporo lepszy od Hicksa i Rducha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie lekko dziwi wywiad, którego udzielił trener, w którym stwierdził, że zawodnicy wykazali się samowolą taktyczną. On nie miał wpływu na to, co dzieje się podczas meczu, ponieważ trener w 3x3 siedzi na trybunach, a gracze nie stosowali się do wcześniejszych ustaleń.

Trochę to słabe, bo:

1) nie świadczy najlepiej o atmosferze

2) wygrywamy razem, przegrywamy razem. Jak nie masz autorytetu, to go zbuduj, ew. wyciagnij wnioski przy przyszłej selekcji, a nie mów o tym przed kamerami.

Zmiany muszą być. Albo będą nowi zawodnicy słuchający trenera albo nowy trener, którego obecni gracze będą słuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igrzyska kończą się niesamowitym finałem, sensacją, wzruszeniem!

http://3x3basket.pl/2021/07/28/lotysze-i-amerykanki-wygrywaja-w-tokio-pierwsze-medale-io-w-3x3-rozdane/

17 godzin temu, cvbe napisał:

Tylko z Waszych rankingów - Konopatzki, Niedźwiedzki, może Wojtyński, może Zarzeczny, Stopierzyński. Plus wielu gości spoza rankingu, których trzeba by nauczyć dopiero prawdziwego 3x3, ale spokojnie by dali radę, typu: Ciechociński, Dymała, Dziewa, Zywert, Śmigielski (a tylko na szybko zerknąłem okiem na 1 ligę, na pewno każdy z tych graczy jest sporo lepszy od Hicksa i Rducha)

Myślisz że do września ich nauczymy? To nie jest takie proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grzehu napisał:

Myślisz że do września ich nauczymy? To nie jest takie proste...

Myślę, że to nie takie trudne - to nadal ta sama koszykówka i te same umiejętności, tylko gra jest bardziej intensywna. Takie konie jak Ciechociński czy Śmigielski na wstępie mają już przewagę fizyczną na swoich pozycjach :) No ale nie łudzę się oczywiście, że w Kadrze grają po prostu najlepsi i nie wiem też na czym opiera się wybór tych graczy :) Wiem, że w koszykówce 5x5 Hicks nie ma już czego szukać a tu nadal jest z jakiegoś powodu podstawowym graczem :)

Edytowane przez cvbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzehu z czego wynika fakt ze koszykówka kobiet wygląda dużo bardziej jak koszykówka niż w przypadku panów? W meczach mężczyzn był straszny chaos, kobiety regularnie egzekwowaly jakieś konkretne zagrywki ale takiego napierdalania stęp back 3s w obręcz u nich kompletnie nie widziałem. 

@cvbe nie wiem jak to się przekłada u panów ale USA wysłało na igrzyskach mocny team z WNBA ( 1 pick draftu, czy dpoy) i nie było widać różnicy w poziomie na tle Francji i Rosji. Moze to nie ma aż takiego przełożenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

nie wiem jak to się przekłada u panów ale USA wysłało na igrzyskach mocny team z WNBA ( 1 pick draftu, czy dpoy) i nie było widać różnicy w poziomie na tle Francji i Rosji. Moze to nie ma aż takiego przełożenia?

Z całym szacunkiem do kobiecej koszykówki, ale to jednak nie jest to samo - w Polsce drużyny ekstraklasy kobiet (niektóre te dziewczyny też grają w WNBA) przegrywają z jeszcze nieukształtowanymi koszykarsko kadetami (U-16), z których żaden nawet nie otrze się o seniorski basket. W koszykówce kobiet chyba ogólnie są dużo mniejsze amplitudy umiejętności. Hicks ogólnie koszykarsko był naprawdę dobry ale teraz to już jest szaleństwo w ataku ze zmęczenia, plus zero obrony - każdy go mija jak chce i specjalnie przeciwnicy grają na gracza którego on kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fluber napisał:

@grzehu z czego wynika fakt ze koszykówka kobiet wygląda dużo bardziej jak koszykówka niż w przypadku panów? W meczach mężczyzn był straszny chaos, kobiety regularnie egzekwowaly jakieś konkretne zagrywki ale takiego napierdalania stęp back 3s w obręcz u nich kompletnie nie widziałem.

Rzecz gustu :) Mnie dużo trudniej ogląda się koszykówkę kobiet niż mężczyzn. Graliście kiedyś w turnieju wg zasad 3x3? Jeśli nie to polecam, każdy może spróbować. To jest kompletnie inny poziom intensywności, porównałbym to z walką bokserską toczoną w niezłym tempie.

Moim zdaniem w 3x3 rządzą ponadprzeciętnie silni, wytrzymali gracze (na poziomie Kruminsa, Pawłowskiego, Serbów)  którzy dodatkowo są świetni technicznie (na poziomie Lasmanisa, Miezisa, Buluta, Hicksa). Ilu mamy w Polsce graczy którzy łączą obie te cechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PO IGRZYSKACH

"Sztab szkoleniowy przygotował kompleksowy raport z analizą i podsumowaniem okresu przygotowawczego i występów polskiej reprezentacji na igrzyskach. PZKosz, wierny zasadom transparentności, doceniając społeczność koszykarską naszego kraju, opublikował najważniejsze wnioski tego raportu wraz z rozliczeniem finansowym i zorganizował publiczną debatę na ten temat..."

Nabraliście się? ;)

Co naprawdę mówią zawodnicy, trenerzy i dziennikarze o historycznym debiucie koszykówki 3x3 w Tokio:

http://3x3basket.pl/2021/08/15/echa-igrzysk-w-tokio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

World Tour wrócił w wielkim stylu, to był świetny turniej:

https://3x3basket.pl/2021/08/23/san-juan-wygrywa-masters-w-lozannie-kto-by-sie-spodziewal/

Powoli będę rezygnować z "zaśmiecania" forum linkami - zainteresowanych zapraszam do odwiedzania strony, ostatnio udaje nam publikować dość regularnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po gamewinnerze Zamojskiego będącym jednocześnie buzzer beaterem wygrywamy 19-18 z Rosją i tym samym zostajemy brązowymi medalistami mistrzostw Eruopy. Brawo! Skład naszych to: Zamojski, Pawłowski, Rduch oraz Łukasz Diduszko.

EDIT: Złoto dla Serbii a srebro dla Litwy (z którą graliśmy w półfinale).

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pepis21 napisał:

Po gamewinnerze Zamojskiego będącym jednocześnie buzzer beaterem wygrywamy 19-18 z Rosją i tym samym zostajemy brązowymi medalistami mistrzostw Eruopy. Brawo! Skład naszych to: Zamojski, Pawłowski, Rduch oraz Łukasz Diduszko.

EDIT: Złoto dla Serbii a srebro dla Litwy (z którą graliśmy w półfinale).

Tak to wyglądało: https://3x3basket.pl/2021/09/13/mamy-trzecie-miejsce-na-me-zloto-dla-serbow-i-hiszpanek/

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.