Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2019/20


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Eld napisał:

Sam poruszyłeś pierwszy temat trojek tej dwójki :)

Ale za całą karierę jeden ma trójkę na poziomie 38% i jako starter na poziomie 39 a drugi ma na poziomie 33% i jako starter ok 30 %.. I ty uważasz ,ze obaj są identnyczni jako strzelcy z obwodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

Ale za całą karierę jeden ma trójkę na poziomie 38% i jako starter na poziomie 39 a drugi ma na poziomie 33% i jako starter ok 30 %.. I ty uważasz ,ze obaj są identnyczni jako strzelcy z obwodu?

Porównywałem tylko ostatni sezon.

Nie znam carrer stats na pamięć 90% zawodników a teraz nie mam jak sprawdzić.

Nie mniej skoro tak piszesz to znaczy, ze na pewno tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo się cieszę, że nie będę oglądał już tych midrange i kółek zamiast wide open trójek, jego staty też są piękne, ale grając 60% czasu z Embiidem to nie ciężko o to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dapunk20 napisał:

nikt go nie obwinia za wszystkie niepowodzenia, po prostu faktem jest że jest slabym graczem z Simmonsem lub bez i trudno uznać go jako spoko gracza za ta kasę skoro jego wartość sportowa jest negatywna a nie pozytywna.

żeby w jakimś modelu odejmować prawie 1W mając projected jakieś 15 MPG max to jednak trzeba być slabiakiem.

 

To tak nie działa, jak dodali minuty TJ to zmniejszyły się minuty Dipo/Brogdona w podziale na poszczególnych graczy na slotach G. 

Jak masz w tym sezonie dostęp do premium (ja tam chyba odpuszczę sobie), to możesz sprawdzić jak w modelu zmieniły się prognozy minutowe i wtedy zobaczysz z czego to wynika. Bez tego trudno oceniać tak drobne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dapunk20 napisał:

nie że zastępuje dużo lepszych graczy

No jak nie? Przecież on wchodził jak schodził jeden z 2 głównych ballhandlerow Sixers - czyli Simmons lub Butler. Zobacz Temple "zabiera" minuty z projekcji Irvinga..

Seth Curry będzie ściągał minuty Doncica i...

Jak próbowali wstawić w model Dragica to też wyglądał słabo (-0,57), a taki Payton w kiepskich Knicks wchodzi w minuty DSJ i Franka więc wychodzi na plus.

Ps. Pogadaj z Jacobem na temat modelu - polecam.

IMG_20190704_200621.jpg

Screenshot_20190704-201208~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curry też o dziwo słabiutko tam wygląda, Temple nie wiem

 

TJ wygląda w tym stacię (każdym w sumie) słabo dlatego też ma tak na minusie i raczej taki obraz byłby w każdym innym teamie nie tylko Pacers 

 

no ale to tylko projekcje zobaczymy jak będzie naprawdę, moim betem jest że nie będzie się łapał do rotacji po nowym roku

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, gadka bez sensu.

TJ miał sporą wartość mentalnie,  bo fajnie cheerował z ławki, potrafił przykryć niektórych guardów wysoko on ball, potrafił dać nieraz dobrą iskrę. To hardworking guy, który  miał kilkadobrych momentów, wygrał w sposób ewidentny kilka spotkań, trochę bardziej po cichu pewnie jeszcze wiecej przegrał. Ja go lubiłem, cenilem, ciesze się, że dostał duże pieniądze w Pacers i życzę mu jak najlepiej. 

Z naszej perspektywy?

W osobie Thybulle'a i Smitha widzę obrońców onball w razie potrzeby powinni dać sobie radę z większością szybszych i mniejszych PG rywali (szczególnie Zhaire), do tego jest jeszcze Richardson, który z tego co pamiętam też jest szybszy i przede wszystkim jeszcze bardziej chętny do zapier... niż Butler. Także to mamy odfajkowane - na dużo lepszym poziomie. 

Druga sprawa to shooting. Potrzebujemy ludzi z pewną ręką - takich, którzy jak dostaną piłkę wide open to nie zastanawiają się czy kozłować, czy gdzieś oddać, tylko rzucają trójkę. Widzę, że Neto w 2x krótszym czasie oddaje średnio tyle samo rzutów co TJ i trafia je na wyższym procencie. Przy Embiidzie, Simmonsie i Horfordzie - świetnych passerach i ludziach którzy ściągają uwagę obrony (a nie zapominajmy i o Harrisie) wide open looków i dobrych pozycji powinien mieć jeszcze więcej niż w Utah. Ludzi do krycia zawodników bardziej atletycznych i plecy od koszem również będzie miał na eliarnym poziomie. Także dla mnie - jeśli tylko potrafi gałę przeklepać na drugą stronę to jest wzmocnieniem w odpowiednim kierunku. 

Trzecia - charakter/glue guism - wydaje mi się, że tutaj jest huge upgrade w postaci Horforda, który pod tym względem zawsze się dobrze sprawdza  + jest multiple allstarem i respectable vetem. 

Także jeśli zdrowie będzie dopisywalo - super, jesli nie jest pod kontraktem Shake Milton - jakoś damy radę. To jest gość za minimum, który ma lepszą charakterystykę z naszej perspektywy. Nie ma co narzekać tylko się cieszyć, bo albo będzie lepiej niż było, albo będzie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayor napisał:

Ja tam nie podzielam tego optymizmu bez JJ i Butlera Sixers mają  słabszy roster niż w zeszłym sezonie.Pierwsza runda PO będzie dużym sukcesem. Szkoda że nie wywalili Browna ,gdyż tu było miejsce na największy upgrade 

a kto miałby tym upgrejdem być w miejsce Browna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, jak ułożyła się liga Brand w sumie źle nie zrobił NIE idąc po jakies największe gwiazdy bo i tak raczej nie było szans.

Niemniej błąd popełnił jeden dość poważny i trochę za tym poszły inne konsekwencje - nie poszedł po Kembę Walkera.

Sixers mieliby swojego ballhandlera w clutch i to bardzo dobrego, mieliby opcję grać z Benem pod koszem albo z Kembą jako fake SG.
Kamba okazał się tańszy od Harrisa i ma bardziej friendly kontrakt. 

Klepnął tego Harrisa jakbyl lekko przedwcześnie, mozna było zaproponować hajs Walkerowi  i wtedy odpuscić Tobajasa, albo negocując z lepszej pozycji zrobic z nim lepszy deal.  Wówczas można byłoby wziąć Harris + Kemba, albo nawet Kemba + Horford i majac 

Simmons/Kemba/Richardson/Horford/Embiid
albo
Simmons/Kemba/Richardson/Harris/Embiid

i to jest wg mnie contender pełną mordą na dużo bardziej elastycznym kontrakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie było nawet szans na Kembę, gdyby faktycznie chciał iść gdzieś jako druga-trzecia opcja to wybrałby Lakers. Celtics to mocny team, a on tam będzie najważniejszym zawodnikiem.

Finansowo też nie dało się zmieścić Kemby, Richardsona i Horforda.

Zresztą, nawet nie wiadomo czy takich prób nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BMF napisał:

Pewnie nie było nawet szans na Kembę, gdyby faktycznie chciał iść gdzieś jako druga-trzecia opcja to wybrałby Lakers. Celtics to mocny team, a on tam będzie najważniejszym zawodnikiem.

Finansowo też nie dało się zmieścić Kemby, Richardsona i Horforda.

Zresztą, nawet nie wiadomo czy takich prób nie było.

O Kembie było cicho od 2 sezonów właściwie, a skoro Hornets nie chcieli dać mu siana to na pewno liczyli się z perspektywą odejścia i pewnie przyjeliby taki pakiet jakza Tobajasa.  Lub tez snt - mam wrazenie, że od PG trzymalismy się z dala, żeby Bena nie denerwowac, że mu się gałę zabierze.

Harris nie ma wyzszego kontraktu niż Walker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harris miał cap hold 22 miliony, max dla Kemby zaczyna się od 33 milionów.

Z realnych ruchów Sixers mogli wziąć Brogdona zamiast Horforda, tyle. Lepszy fit, lepsza opcja long term, mniejszy upside. Raczej nie było tutaj szans na gwiazdę, za dużo opcji liderowania mocnym teamom w świetnych marketach/grania o tytuł w lepszych marketach - Nets, Celtics, Warriors, Lakers, Clippers, Heat. Sixers mają duet Embiid-Simmons, a Philadelphia to duży market, ale są lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, bardzo udane ruchy Sixers poza Harrisem (w sensie wysokosc kontraktu. Ja bym cos za niego szukal i tak), ktory jest ok, ale zdecydowanie nie na takich warunkach.

Butler? Fanem nie jestem, ale nie moge mu odmowic umiejetnosci. Nie pasowal mi jednak nigdy do konca w Sixers i dla mnie nie tyle co tam nie trybilo, co jakos nie rozwinelo sie to tak w pelni jak moglo. Ja rozumiem, ze kwestia wieku i dlugosci kontraktu (tez mi sie to nie podoba), ale jesli mozna wziac Horforda i przy obecnej sytuacji w lidze z podkoszowymi stworzyc taki zestaw podkoszowy jak zrobili to Sixers, to sie nad tym nie mysli tylko to robi (dodatkowo, oslabiajac jednego z grozniejszych rywali w konrerencji). Nie tylko zeby wzmocnic siebie i dac odpoczac najlepszemu graczowi, ale takze po to, aby inni sie nie wzmocnili. Obecnie w calym NBA nie widze odpowiedzi na to co Sixers maja pod koszem. Tzn. jest potencjalnie tylko jedna. Ta w Lakers, ale tutaj jest duzo wiecej znakow zapytania czy to wypali (wiem ze ludzie sie smieja z DMC, ale to naprawde gracz z mega potencjalem jak zdrowie zachowa i bania mu nie siadzie). Oczywiste dla mnie jest to ze Davis>Embild (nawet zdrowy) o kazdej porze dnia i nocy (ale tez nie tak wiele - jesli zdrowy Embild), ale juz Davis <<< Embild (zdrowy) + Horford. 

Sixers-Bucks to (przy drabince odpowiedniej) dla mnie final konferencji w tym roku. Bucks sa w zasiegu jesli tylko dopisze zdrowie i Simmons w koncu cos drgnie z cojones do przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nba2midnight napisał:

Moim zdaniem, bardzo udane ruchy Sixers poza Harrisem (w sensie wysokosc kontraktu. Ja bym cos za niego szukal i tak), ktory jest ok, ale zdecydowanie nie na takich warunkach.

Butler? Fanem nie jestem, ale nie moge mu odmowic umiejetnosci. Nie pasowal mi jednak nigdy do konca w Sixers i dla mnie nie tyle co tam nie trybilo, co jakos nie rozwinelo sie to tak w pelni jak moglo. Ja rozumiem, ze kwestia wieku i dlugosci kontraktu (tez mi sie to nie podoba), ale jesli mozna wziac Horforda i przy obecnej sytuacji w lidze z podkoszowymi stworzyc taki zestaw podkoszowy jak zrobili to Sixers, to sie nad tym nie mysli tylko to robi (dodatkowo, oslabiajac jednego z grozniejszych rywali w konrerencji). Nie tylko zeby wzmocnic siebie i dac odpoczac najlepszemu graczowi, ale takze po to, aby inni sie nie wzmocnili. Obecnie w calym NBA nie widze odpowiedzi na to co Sixers maja pod koszem. Tzn. jest potencjalnie tylko jedna. Ta w Lakers, ale tutaj jest duzo wiecej znakow zapytania czy to wypali (wiem ze ludzie sie smieja z DMC, ale to naprawde gracz z mega potencjalem jak zdrowie zachowa i bania mu nie siadzie). Oczywiste dla mnie jest to ze Davis>Embild (nawet zdrowy) o kazdej porze dnia i nocy (ale tez nie tak wiele - jesli zdrowy Embild), ale juz Davis <<< Embild (zdrowy) + Horford. 

Sixers-Bucks to (przy drabince odpowiedniej) dla mnie final konferencji w tym roku. Bucks sa w zasiegu jesli tylko dopisze zdrowie i Simmons w koncu cos drgnie z cojones do przodu.

 

Generalnie w większości się zgadzam.
Co do Davis vs. Embiid - to akurat Joelowi się póki co fajnie przeciwko niemu grało. Davisowi za to dość ciężko.
https://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&player_id1_select=Joel+Embiid&player_id1=embiijo01&idx=players&player_id2_hint=anthony+davis&player_id2_select=Anthony+Davis&player_id2=davisan02&idx=players

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, BMF napisał:

Davis ma większy impakt w team D jako center, ale w obronie 1 na 1 potrafi przegrywać matchupy ze silniejszymi fizycznie zawodnikami - taką mam obserwację oglądając Pels, dlatego z Embiidem raczej średnio mu szlo.

To się fachowo chyba nazywa "bad frame" jak na C. On większość kariery grał jako F, a nawet czasem Point, stąd dobrze gra piłka ale nie ma typowej budowy pod grę na C wyrobionej, inny rozkład masy (choć Embiid nie jest ile style C to jednak kuper i biodra ma jak kiedyś nowocześni C w stylu The Dream), więc raczej vs typowy Big C lepszy był nawet Emeka Okafor. 

Jak piszesz, nawet nie to, że on źle zagra w D, ale będzie tak wymęczony rywalizacja że potem traci za dużo po drugiej stronie parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zmienił(a) tytuł na Philadelphia 76ers 2019/20
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.