Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2019/20


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Daj spokój,nie ma opcji. Ze Spurs na dziś dzień dupa nie contender ;]

https://basketball.realgm.com/wiretap/254489/76ers-Appear-Willing-To-Participate-In-Jimmy-Butler-Sign-And-Trade

Jeśli Sixers rozważają taką opcję faktycznie, to Morey dopnie swego IMO. 
Jimmy wyląduje w Houston, Brand uratuje twarz bo dostanie jakiegoś picka w drugiej dziesiątce i jakiegoś zjebanego rolesa do skladu po czym przepłaci na 5 letnim maksie Harrisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak Sixers będą mieli do wyboru stracić Butlera, a stracić Butlera i dostać coś w zamian, to chyba oczywiste, że wybiorą to drugie.

bardziej problematyczne jest, co wtedy z Harrisem. teoretycznie Sixers jak się postarają są w stanie zmieścić Russella, Gordona i Redicka na przykład, zrzucając te picki i cap holdy które mają, i przedłużając JJa na jakimś 24/2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, że Sixers wcale nie są tacy chętni do dania 5 lat Butlerowi, stąd mogą sie pojawiac ploty o Rox (i Lakers) , niby o Harrisie mowi sie, ze też chcieliby to zrobić poniżej maxa - także jest tutaj gra z obu stron, coby wyszarpać jak najwięcej dla siebie.

anyway, usefull tabelka:

Potential Cap Space

Situation Projected Cap Space
Harris and Redick out, Butler returns $18.4M
Butler out, Harris and Redick return $24.9M
Butler and Harris out, Redick returns $39.7M
Butler, Harris and Redick out $54.7M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julius, spokojnie, wcześniej mówiło się, że liga wierzy, że Sixers dadzą mu 190/5, podchodziłbym ze sporym dystansem do plotek w tym momencie.

Z tymi 25 milionami przy pozostaniu Harrisa i Redicka, to raz, nie wiem, czy ktoś się trochę nie pomylił, a dwa, Redick ma 16 mln cap hold, ale wyobrażam sobie, że bierze np. 36/3, i wtedy Sixers dostają dodatkowe 4 miliony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Julius, spokojnie, wcześniej mówiło się, że liga wierzy, że Sixers dadzą mu 190/5, podchodziłbym ze sporym dystansem do plotek w tym momencie.

Z tymi 25 milionami przy pozostaniu Harrisa i Redicka, to raz, nie wiem, czy ktoś się trochę nie pomylił, a dwa, Redick ma 16 mln cap hold, ale wyobrażam sobie, że bierze np. 36/3, i wtedy Sixers dostają dodatkowe 4 miliony. 

No ja wiem, ze to czcze pi****lenie póki co, ale jak juz mowilem - Morey jest cwanym skurwielcem i troche obawiam się co wykombinuje. Z drugiej stron gość, zeby zrobić jakikolwiek upgrade/zmianę musi tych ludzi (tucker, gordon,capela) ruszyć i o tym się mowiło prawie od razu po odpadnieciu Houston wiec może używa ludzi, ktorych i tak chce wymienić do podgrzania atmosfery wokół Jimmiego.

Mnie interesuje temat JJ'a, bo o nim nie mówi się obecnie właściwie... NIC. JJ  w wywiadach podkreślał, że bardzo dobrze czuje się w Sixers i że to najlepszy zespół pod kątem chemii w jakim grał... skoro rok temu wziął 12 baniek (a rok wcześniej 23?) to czy istnieją przesłanki, że będzie chciał więcej? Może gość weźmie coś bliżej 27/3 z player option w 3 roku? Sixers i tak zapłacili mu w 2 lata więcej niż Clippers w 4 lata, a na tym etapie kariery stabilizacja i szansa gry o coś więcej powinna byc kusząca. Inni prawdziwi contenderzy raczej i tak więcej hajsu mu nie będą mogli rzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redick ma 35 lat, IMHO weźmie właśnie dłuższą i mniejszą umowę w stylu 36/3. 

W tej Twojej tabelce jest błąd (albo na sportracu jest błąd), Butler ma 30 mln cap hold, więc bez Redicka i Harrisa, Sixers mają ~25 milionów, wydaje mi się, że nie do końca dobrze to jest policzone ogólnie, ale mi się nie chce tego robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

No, ale to dochodzimy do Simmonsa problemu, który Sixers przespali (aka nie sprzedali go za Davisa). Simmons zawsze będzie problemem póki się rzucać nie nauczy, a się nie uczy tylko cofa w tym aspekcie. Poza tym trio Butler-Simmons-Embiid da się takimi zawodnikami uzupełnić, ale doskakujemy do wymiany za Harrisa, która imo średnio wyszła Sixers. Tzn wyszła fatalnie, ale być może byli 1 piłkę od tytułu, a dziś rozważalibyśmy jak to Raps się wjechali w team bez perspektyw po odpadnięciu w 2R. Dziwaczne to były PO pod tym względem, gdy najlepszy team stracił 2 HOFów i jeszcze więcej w finałach. Więc aż tak się nad Philly za ten deal pod Harrisa jeszcze nie znęcam.

Nie zapominajmy, że Simmons jest jednym z głównych powodów, dla których Sixers są tu gdzie są. Gra na niskim kontrakcie i w RS ma impact allstara. To nie jest tak, że gość będzie niewymienialny, bo w lidze jest 2-3 prawdziwych contenderów kolejne 3-4 drużyny, które liczą że coś sie uda ugrać przy kontuzjach i już te drużyny mogą chętnie przytulić Simmonsa, a poza tym cała reszta ligi gdzie Ben jest z miejsca 1-2 najlepszym graczem + rzuca flashy passy, dunkuje i ściąga publikę. Myślę, że takie Portland i CJ / Dame na ten przykład mogłoby się skusić przy odpowiednich okolicznościach, są Wizards i Beal także jeszcze okazje (jeśli będzie konieczność się pojawią) 

Ja upieram się, że Sixers potrzebny jest guard z trójką do grania z Simmonsem na skrzydle/C  gdy na parkiecie nie ma Embiida i powinna grać muzyka.

Co do Harrisa - kurcze, on nie fituje wcale tak dobrze, kiedy Butler zaczyna liderować. Było też dość mało czasu żeby go wpasować, a w PO przeciwko elitarnym obronom jak Raps takie rzeczy wychodzą. Troche te jego spot up 3 procenty z Clippers zaburzyły obraz, w Philly nie do końca miał swoje flow nie licząc jakichś pojedyńczych spotkań i to też  przełożyło sie na to jak go (i sam trade) oceniamy. 

15 minut temu, january napisał:

Cóż, nie zgadzam się. Biorę Butlera>Irving lub Kemba

T.Harris według mnie maxa wart nie jest...

Dzisiaj tak, ale long term wydaje mi się że i 4 latka Kemby i Kyriego wyglądałyby lepiej. Butler jest wg mnie w końcówce prime'u, a Kemba jest po cichu dość blisko + ten jego rzut z daleka jest jednak pewniejszy - podobnie jak Kyrie'go, a to mając Embiida i jego low post, ale też Simmonsa mogłoby w ostatecznym rozrachunku odegrac ważniejszą rolę. 

Harris wg nikogo nie jest wart maxa, ale jak będą na rynku pieniądze to od kogoś go dostanie, bo umówmy się -czasami trzeba przepłacić trochę i są gorsze kontrakty niż max dla T.Harrisa. W przypadku Sixers jest on o tyle niekomfortowy, że zabiera możliwość manewrowania w kolejnych latach, ale jakieś tam średniaki / młode zespołu moga wpakować się w niego z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, ale problemem u Butlera nie jest tylko wiek, a fakt, że sobie lubi złapać kontuzję na 1,5 miesiąca i opuścić te 15-20 meczów w sezonie. A że to działo się przed 30-tką, to po 30-tce może być bardzo różnie, zwłaszcza jak dojdzie jakiś głębszy run w playoffach, których do tej pory nie miał. Ba, wprawdzie typowanie longevity to z grubsza loteria (strzeli achilles i elo, nie ma gościa), ale Butler to trochę usual suspect przedwcześnie kończącej się poważnego prime w wieku 32 lat. 

Wiadomo, przedłużyć, ale nawet jeśli Julius trochę biadoli, to na pewno ma rację z obawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, january napisał:

Kemba jest ledwie 9 miesięcy młodszy od Butlera...

Wiem, sam na to zwracałem uwage kilka postów wcześniej.

Dla mnie zawodnik na maks kontrakcie, jeśli to nie gość pokroju LeBrona, Duranta, Kobego, Wade'a ma sens tak do 32-33 roku życia - mało który zawodnik ma takie longivety, żeby po 32 roku jeszcze znaczyć dużo w skali ligi. Bardziej robią się z nich ludzie pokroju pastprime Wade'a, albo elite  rolesi jak Marc Gasol.

Kemba względem Jimmiego 
1)  jest 1 rok młodszy
2)  ma mieć 1 rok krótszy deal
Czyli mamy gościa w absolutnym primie na 4 lata. 33 lata w ostatnim roku kontraktu,  czyli kiedy teoretycznie w CY powinien jeszcze zagrać w miarę fajnie, żeby kogoś nabrać na drogie extension. Damn! za 2 lata kontrakt Kemby będzie nadal dealowalny bez problemu.

Z drugiej strony Jimmy przebąkiwał, ze on jakoś bardzo długo grać nie chce, wiec to jest jego ostatni duży kontrakt. W 34-35 roku życia będzie miał 40 czy 45 baniek w payrollu i bedzie myślał już raczej o swoim rancho w teksasie, a nie masakrowaniu do reszty swojego ciała... bo work ethic to jedno, ale wytrzymałość organizmu to drugie. Nikomu nawet nie przejdzie przez myśl pozyskanie 2, czy 3 lat kontraktu Jimmiego Butlera - utykasz więc z prime Embiidem/Simmonsem (oby jeszcze Joel żył do tego czasu) i nietrejdowalnym Butlerem, który nie daje już takiego impactu jak potrzebujesz, a nie możesz się wzmocnic, bo zjada ci pół payrollu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

1. Sixers w 9 miesięcy zamienili Covingtona, Saricia, Shameta, dwa picki i Redicka na Richardsona, Harrisa, Horforda i Scotta. ;]

2. Starting lineup Sixers niszczył w playoffach w defensywie przez dwa ostatnie sezony - a teraz powinien być jeszcze lepszy.

3. Największy mankament (minuty bez Embiida) będzie największym atutem Sixers po pozyskaniu Ala.

4. Niby wolałem ubiegłosezonowy lineup, ale Bucks stracili Brogdona i Miroticia, Nets nie powinni się liczyć jako kandydat do finałów bez KD, Boston raczej się osłabił, nie wiadomo, co z Kawhim i Raptors, więc nic dziwnego, że Sixers poszli allin na tu i teraz.

5. Sixers stracili właśnie drugiego najlepszego gracza, bo lubi Miami i chyba nie do końca mu zależy na wygrywaniu, ciężko było uratować to w większym stopniu, niż to, co się udało. Kemba nie był raczej realny, a czekanie na to, co zrobi Russell, mogłoby skończyć się stratą nawet tego Horforda, a za rok wchodzi już extension Simmonsa, więc flexibility nic by nie dało.

6. Horford świetnie wyglądał w RS przez dwa ostatnie sezony obok Baynesa, a Celtics niszczyli w obronie z nim jako PF.

Minusy:

1. Fatalne kontrakty pod względem długości/wysokości.

2. Simmons będzie dużym problemem w HCO.

3. Fatalne kontrakty pdo względem długości/wysokości

4. Harris jako główna opcja pod względem scoringu na obwodzie jest kurewsko nieprzekonujący.

5. Fatalne są te kontrakty pod względem wysokości/długości. 

6. Sixers potrzebują magii żeby pozyskać strzelców za minima.

Żeby to się mogło udać, Embiid będzie musiał wejść na półkę wyżej w ofensywie, ale dostał obok dwóch allstarów i dwóch legit starterów, nie ma wymówek.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam nie podoba.

Wygląda jakby Butler się uparł na Miami i Brand nie miał pomysłu jak się z tego wyratować.

Jak to niby ma wyglądać?

Roster na razie bez żadnego zagrożenia zza 3-point line bo ani Richardson ani Harris to nie są raczej shooterzy o renomie Reddicka. W ogóle - Harris jako główna broń obwodowa? Meh, unproven playoff performer i w dodatku za 180/5. Kto tam ma niby oddać decydujący rzut w meczu? Embiid? 

Horford z Embiidem razem to wg mnie mają sens na 20 minut w meczu. Kto jeszcze ma dwóch takich klocków w rosterze? To Horford będzie naginał za tymi stretch 4 przeciwników? No ewentualnie przyda się na mecz z Milwaukee żeby zabetonować się pod koszem przed Giannisem. Ale za taką kasę? 33 lata na karku, z każdym rokiem będzie bolał coraz bardziej. 

Przy takim ruchu w tradach jaki teraz jest to aż się prosiło uderzyć w jakiegoś D'angelo czy Kembę albo coś bardziej pokombinować z sign and trade Butlera. 

Butler to w ogóle zawiódł mnie jak cholera. Już bardziej bym rozumiał jakby się uparł na Houston. Zawsze opowiadał jak to on chce wygrywać, jaki to z niego competitor, w Minnesocie mu nie pasowało bo same miękkie fajki a teraz idzie do Miami i będzie contenderował z Whitesidem i Dragiciem. Brawo. Czas na zmianę awatar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Redick to hoho, jaki człowiek do oddawania decydujących rzutów. Jego przygoda w Philly była spoko, ale fani 76ers jeszcze nie raz będą się cieszyć, że nie został w zespole na dłużej za taką cenę.

Horford bardzo mi się podoba, szczególnie przy opcji, jeśli będzie grał cały czas na środku, jak będzie siedział Embiid. Tylko to jest tak naturalne, że Brown może to spieprzyć i grać jakimś kołkiem na środku, gdy Al z Biidem będą siedzieć :)

Butler był stracony i dobrze, że przyszedł akurat Richardson, mogło być gorzej ze zwrotem za niego z Miami. Inna sprawa, że o wygrywanie to mu nie chodzi na bank w tej całej zabawie. 

Cieszy, że będą teraz musieli postawić na Smitha, ale nadal boli mnie sytuacja z zeszłorocznego draftu i spuszczenie w kiblu Bridgesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmienienie  Butlera na Richardsona (którego akurat mocno cenie) i Ala (którego mniej cenie) nie wygląda źle ale kontrakt tego długiego jest niestety zbyt długi o jakieś 2 lata

Sixers idą allin w defensywe, tylko czy Brett i jego ludzie będą w stanie wycisnąć z tego coś przyzwoitego to już trudno określić, raczej nie

 

jest jescze miejsce na jakiegoś Korvera?

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, n_i_m_h napisał:

Wygląda jakby Butler się uparł na Miami i Brand nie miał pomysłu jak się z tego wyratować.

 

Dla Jimmiego liczyło sie dużo rzeczy - nie koniecznie wygrywanie. On juz jakiś czas temu przebąkiwał że nie chce grać bardzo długo, ze liczy się rodzina itp. Gdyby dostał 5y deala w Sixers to by został, a jeśli na 4 lata wolał iść gdzie indziej to Brand jak najbardziej pozyskujac Richardsona wyratował się z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,  parę słow podsumowania.

Generalnie cięzko być zachwyconym po takim overpaydzie Harrisa i Horforda. Inna sprawa jest taka, że Phila nigdy nie była marketem na FA, więc nie do końca liczyliśmy się w walce o największe nazwiska, co pokazało ubiegłe lato... i również to, skoro Butler wolał odejść z contendera i podpisać umowę w ciepłym Miami. Trzeba mieć to na uwadze oceniając ludzi, których wybrał Brand. Szkoda trochę, że nie udało się uderzyć w Russella, czy Kembę bo to były dla nas niezłe nazwiska, ale wiadomo, że musiała być jakaś konsekwencja - skoro wytrejdowali po T.Harrisa to trzeba było go zatrzymać. 

Co mi się podoba:

1. Duże wzmocnienie obrony. Thybulle, Richardson i Horford to są grube klocki. Brand zmontował wydaje się kapitalny lineup do bronienia Bucks, którzy na dzis wyglądają na jedynych rywali Sixers na wschodzie. Z Horfordem i Biidem można kozacko zamykać pomalowane, dodajmy do tego Simmonsa  i mamy właściwie 3 ludzi z pogranicza All NBA D i sporo fajnych rolesów.

2. Uwolnienie Tobiasa Harrisa - owszem, ten deal jest crazy as fuck, a TH jest unproven w PO, natomiast ten zespół kapitalnie pod niego fituje. Daje mu większa rolę - do tej nie wyglądał wybitnie, ale też był taką 3-4 opcją bez do konca sprecyzowanej roli. Brown nie miał czasu na wkomponowanie go w zespoł. To nie jest spot up shooter, tylko scorer, który z większą rolą będzie tylko lepszy. Spodziewam się naprawdę dobrego sezonu w jego wykonaniu.

3. Vet mentorship Horforda. Jimmy to była trudna faja, chyba troche zdominował osobowoscią zespół i trzeba było się z nim obchodzić mocno ostrożnie żeby nie wystrzelił. Ala widze raczej w roli supportu/mentora dla Embiida i elitarnego backupu, gdy Joel będzie siedział/pauzował. Sixers maja w planach Load managment dla Joela stąd ten ruch ma podwójnie dużo sensu. No i Horford potrafi rozciągać grę, więc daje spore flexibility Brownowi.

4. Młodzi  rolesi. Zhaire Smith, Thybulle, Josh Richardson. Damn, to są mega fajni grajkowie na uzupełnienie gwiazd. Powinni mieć sporo miejsca na swoje spot up trójki, mają kapitalne kotwice w obronie w postaci Horforda i Embiida z tylu, powinni rosnąć razem z zespołem. Są tani, młodzi, głodni hajsu, dla mnie to takie pitbulle w talii Browna, których do tej pory nie miał. Mankamentem oczywiście jest to, że żaden z nich nie rzuca za 3 elitarnie - na takim poziomie jak Sixers przy Embiidzie i Simmonsie potrzebują.

5. Generalnie zachowanie flexibility w payrollu. Mając maxy Jimmiego i Harrisa nie dało się zrobić właściwie nic. Umowę Richardsona, za jakies 2lata Big Ala, czy Harrisa nadal będzie można w sprzyjających okolicznościach ruszyć. Nie łatwo, ale wciąż...

Co mi sie nie podoba

1. 4 lata dla 33 letniego Horforda i 180 mln dla Harrisa. Ale była inna opcja? 

2. Brak GTG na obwodzie - to jest zawsze potrzebne w PO, Harris nie przekonuje w tej kwestii, ale dopiero wchodzi w prime wiec... 

3. Brak elitarnych shooterów - fajnie że mamy ludzi co rzucają ok 35% i grają w D, ale przydałaby się jeszcze jakas strzelba z prawdziwego zdarzenia. 

4. Brak backup pg z trójką - chyba, że ma nim być Josh Richardson.

Nie wiem jak obecnie wyglada sallary, czy są tam jakieś wyjątki jeszcze, żeby poszukać jakichś wzmocnien za wyjątki? 


Bądź co bądź na wschodzie wygladamy legitnie przynajmniej w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zmienił(a) tytuł na Philadelphia 76ers 2019/20
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.