Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2019/20


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba powoli startować z koksem.

Pod kontraktem mamy póki co :

Embiid, Simmons, Jonathon Simmons (częściowo gwarantowany) Zhaire i Boldena, PO ma Ennis, ale sądzę, że będzie preferował kilkuletni kontrakt po przyzwoitych PO. 
Do dyspozycji mamy 24 pick + dość wysokie 33 i 34 w drugiej rundzie. Generalnie nadal jest to fajny, młody trzon. W przyszłym roku oczywiście będziemy liczyć na równiejszego Boldena, na Zhaire może nawet w S5.

Wygląda na to, że żegnamy TJ'a, Amira, Korkmaza zdziwię się jeśli zostanie z nami Jonathon Simmons. Jest spora szansa na powrót Bobana, chęć gry w Sixers wyraża też Scott. 

Kluczowe jest jednak co innego.

Brand zagamblował trochę i zrobił 2 dość grube (i niezłe) ruchy ściągając Butlera i Harrisa, ale oddał przy tym większość naszych assetów. Czy te trejdy przyniosły pożądany efekt? I tak i nie. Sixers byli najbliżej wyeliminowania obecnych mistrzów, mimo że grali w tym składzie bardzo krótko, przez większą częśc serii Biid narzekał na zdrowie, a i tak  zakończył serię z kosmicznym +/-.  Teraz Sixers skupiają sie by podpisać bez większych kombinacji obu w/w Panów, ale liga w obliczu urazów KD i Klaya czekać nie będzie i będą grube ruchy i grube przepłacanie.

Niemniej najistotniejsze tego lata jest jedno nazwisko Jimmy Butler. Jimmy zrobił w tych PO dość, by dostać maksa i od Sixers i od kilku innych zespołów. Pociągnął tu i tam, zamknął kilka kwart i poszedł w niepamięć jego nie do końca łatwy charakter, nie do końca pewne zdrowie i wiek. Uwielbiam gościa, bo wnosi dużo dobrych cech, bylo widać, że i Simmons i Biid korzystają na jego obecności i ta chemia mimo, że nie idealna to była całkiem OK jak na moje oko. 

Trudno powiedzieć teraz, że powinniśmy Butlera odpuścić i pozwolić mu odejść, ale też 5 letni maks to dla tego gościa dzisiaj spore nieporozumienie. O ile za rok, może 2 ten kontrakt będzie wyglądał nieźle, tak ostatnie 3 wydają się być kompletną katastrofą i jestem o tym przekonany na 90%  już dziś. Ja wiem, że Jimmy to fighter itd,  że był drugim najlepszym człowiekiem po Biidzie, ale prawda jest taka, że o ten kontrakt zawalczył juz dość mało intensywnie - ani nie wyglądał spektakularnie z tyłu, ani z przodu, ani nie wygrał nam żadnej znaczącej serii w PO, której nie zrobilibyśmy bez niego.

Jak stracimy Butlera to będzie kupa, bo za rok ciężko będzie stawić czoło Raptors, Bucks i hmm Nets? Celtics? (Zalezy jak potoczy się lato.) i oddalismy za niego całkiem sporo fajnych rzeczy.
Jak go podpiszemy, to też źle - niby rental Kwahia się opłacił i pokazał, że warto wejsc czasem ALL - IN, ale Jimmy to nadal nie ta półka, 30 na karku, coś tam przebąkiwał, że za długo to on juz w kosza grać nie chce, a 5 letnie extension może zamknąć możliwość wzmocnień, kiedy nasz młody core będzie już w primie. Pojawiły się głosy o tym, że Houston chce się pozbyc CP3 i jest zainteresowane Jimmym. Czy snt na 5 letnim maksie wchodziłoby tu w drogę? Zwłoki CP3 będą już tylko na 3 letnim kontrakcie, więc można by to uznać za jakieś pocieszenie.

Do tego jeszcze temat Harrisa, który z jednej strony mocno fituje, z drugiej też w PO się nei popisał, choć jest na tyle młody, że jeszcze ma prawo się z czasem poprawić, to dopiero jego drugie PO w karierze, był w zespole zdecydowanie najkrócej co jakoś tam może go usprawiedliwiac. Szansa na przedłużenie go jest dość spora, czy jest wart maksa? Nie, ale jego prime wydaje się zgrywać z primem Biida i Bena całkiem nieźle, jego gra również pasuje. 

JJ pewnie zostanie - i fajnie, bo w RS atak z nim śmiga smooth, choć oczekuję, że Zhaire będzie dostawał w miarę możliwości jak najwięcej jego minut i miejsca... bo on potrzebuje ogrania, a my na PO potrzebujemy 2way playerów, kótrz nie będą mismatachami w obronie.

Tematu wymiany Bena Simmonsa poruszać nie będe, bo wydaje się, że nie ma na rynku obecnie człowieka, który mógłby być na tyle interesujący by Bena ruszyć. Szczególnie w obliczu trejdu AD i  Conleya. Trzeba dać mu lato do przepracowania i zobaczyć co dalej. Kto wie co będzie jesli uda sie podpisac Butlera i Harrisa, a Ben rozczaruje? Niemniej gra dobra Simmonsa w obronie i możliwość grania nim grubszych minut pod koszem z rzucającym PG to coś co Sixers muszą wziąć mocno pod rozwage szukajac wzmocnień latem...

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler zostanie wątpie by zrezygnował z 5 letniego maxa. Tobias według mnie na 99 % odejdzię.

Pytanie co dalej, moim marzeniem bylby duet Bogdanovic i Beverley lub chociaż jeden z tej dwójki.

Edytowane przez KęKi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Sixers mogą dziś bardzo ładnie uzupełnić rotację w drafcie - mają bardzo dobre picki  pod wybieranie pasujących rolesów (24,33,34), jak coś obstawiam Carsena Edwardsa w Philly.

Myślę, że Cameron Johnson to też może być ich wybór. Ewentualnie WIndler

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Julius napisał:

Trzeba powoli startować z koksem.

Pod kontraktem mamy póki co :

Embiid, Simmons, Jonathon Simmons (częściowo gwarantowany) Zhaire i Boldena, PO ma Ennis, ale sądzę, że będzie preferował kilkuletni kontrakt po przyzwoitych PO. 

Ennis już sporo czasu temu odrzucił PO :) 

ten SnT Brokuła po Paula nie byłby głupi, ale wtedy jeszcze Gordon byłby oczekiwany i przynajmniej 2 picki najlepiej 2023 i 2025 (Hinkie's soul) - ogólnie jednak nie przejdzie imo, bo mniej hajsu dla Butlera wtedy i to jest deal na 4 lata

Nie wiem dlaczego tutaj jest takie przekonanie, że Harris odejdzie, zresztą rynek się chyba wykrusza

46 minut temu, dapunk20 napisał:

a w czym ktoś taki jak Barnes ma pomóc contederowi za jakiekolwiek pieniądze ?

w zmarnowaniu pieniędzy, czasu i nerwów kibiców

1 godzinę temu, january napisał:

Sixers mogą dziś bardzo ładnie uzupełnić rotację w drafcie - mają bardzo dobre picki  pod wybieranie pasujących rolesów (24,33,34), jak coś obstawiam Carsena Edwardsa w Philly.

jeżeli się ostanie to tak, albo jeszcze mi chodzi po głowie Jerome, ale on do drugiej rundy nei spadnie i pytanie jak daleko Johnson się ostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dajcie spokój z tym Barnesem. 

Sixers chyba mają dwa profile graczy do wzięcia w tym drafcie - strzelca na obwód i ew. wysokiego mogącego grać ewentualnie obok, ew. za Embiida. Shamet to był piękny pick - typowany do drugiej rundy, świetne workouty, idealnie pasuje do zespołu, więc jeżeli Dylan Windler świetnie wypadł na workoutach, to nie zdziwi mnie jego wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thybulle nie jest złym pickiem i lubię go jako prospekta, ale jego projection rzutowe jest dla mnie przeciętne uwzględniając jego wiek, a branie kogoś bez pewnej trójki mając Simmonsa i licząc na przedłużenie Butlera, wygląda niebezpiecznie. Tak, wiem, lineup Butler-Thybulle-Simmon-Embiid w defensywie, do tego Sixers raczej umieją w draft, a skoro się napalili na Thybulle, to musiał pokazać coś ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Huh, wybitny ten trade z Fultzem do Magic, dzięki któremu Sixers dostali protected pick Thunder, którego i tak pewnie nie dostaną. :] I jeszcze potencjalnie stracili Shameta i dwa first roundery za dwumiesięczny rental Harrisa, którego w playoffach równie dobrze mogłoby nie być. Well played, Elton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BMF napisał:

Thybulle nie jest złym pickiem i lubię go jako prospekta, ale jego projection rzutowe jest dla mnie przeciętne uwzględniając jego wiek, a branie kogoś bez pewnej trójki mając Simmonsa i licząc na przedłużenie Butlera, wygląda niebezpiecznie. Tak, wiem, lineup Butler-Thybulle-Simmon-Embiid w defensywie, do tego Sixers raczej umieją w draft, a skoro się napalili na Thybulle, to musiał pokazać coś ekstra.

Jak jego ziomek Fultz 2 lata temu :P

OK.

Tą klasą wyjątkowo mało sie interesowałem, ale biorąc pod uwagę ilość picków miałem nieco inne oczekiwania. 
Generalnie Thybulle fajnie wygląda z tyłu i może być glue-guyem w obronie i z Zhaire dodać głębi i takiej płynności. Martwi mnie jednak jego trójka, która na poziomie uczelnianym nie jest wybitna, a najmłodszy gość nie jest. To właściwie jedyne ALE, natomiast bardzo duże ALE. Podoba mi się jednak fakt dodania człowieka, który nie potrzebuje  posiadań w ofensywie i jest niezły w catch n shot.

Nie podoba mi się też fakt niejako pominięcia kwesti shootera / PG w tym drafcie. Mam nadzieję, że poszukamy wobec tego kogoś w FA. Edwards, byłby perfect fitem w 2 rundzie, ale oczywiście Aingie znowu musiał się nam wjebać w paradę. 

Wymiana picków na przyszłoroczne 2nd roundery z Hawks są całkiem OK . Elton wspomnial o tym, że do contendera nie można dodać na raz tyle młodzieży , ewidentnie ruchy są pod  gruby hajs dla FA. Nie wiem, czy dla Harrisa  , czy dla Brogdona, czy dla jeszcze jakiegoś innego. Poczekamy - zobaczymy. To nie są łatwe ruchy i margines błędu jest niewielki. Fajnie byłoby jakby ten Thybull wypalił, bo wydaje się że mocno uzupełnia chociaż część naszych luk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thybulle to może być case RoCo, fajny fit.

W sumie to nie wiem czy Kemba na 4 letnim kontrakcie by tu lepiej nie pasował od Butlera na 5 letnim patrząc long term... Wtedy, a na dobrą sprawę S5 byłaby całkiem realna i chyba lepiej zbilansowana przy Simmonsie, który za rok jest RFA i trudno powiedzieć co dalej z nim będzie:

Kemba, JJR (1+1?), Ben, Harris (na małej zniżce, jeśli nie rzucą sie na niego z maxami ;)), Embiid + ławka pewnie TJ (za grosze), Zaire, Thybulle, Bolden, Boban. do tego po jednym vet na G/F/C dałoby całkiem ciekawą paczke na kilka lat.

Przy Butlerze to aż prosić się będzie deal Simmonsa za solidnego PG z rzutem do zbilansowania składu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dannygd napisał:

Przy Butlerze to aż prosić się będzie deal Simmonsa za solidnego PG z rzutem do zbilansowania składu...

de facto DJ Augustin + Jonathan Isaac to chyba dość fajny zwrot za Simmonsa i naprawdę tani, zawsze można próbować za MLE Collisona wygarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem dlaczego Kemba wydaje się gościem lepszym od Butlera, bo jest jedynie cały rok młodszy od Butlera, w PO jest raczej mocno unproven, bo przy 11 rozegranych spotkaniach na 40% z gry ciężko mówić o jakimś większym ograniu. Niemniej Kemba ma raczej opinię człowieka, który 'nie pęka', mnie się kojarzy z dobrą trójką i pullup trójką, chociaż te procenty wcale jakieś szalenie dobre nie są. 

Różnica byłaby pewnie za te 3 lata,  gdzie Kemba miałby 1 rok do końca i 32 na karku, vs. 2 lata do końca 33 letniego Butlera. Dla mnie gdyby Jimmy chciał uciec to powinien być chyba cel nr jeden. Generalnie jestem MOCNO ciekaw jakie plany na lato ma Brand i ile realnie pieniędzy jest do wydania na dalsze wzmocnienia. Wiem, że jako contender nie powinnismy jakos super mocno liczyć, na ludzi z drugiej rundy draftu, ale wydaje mi się, ze można było tanio dorzucić jeszcze co najmniej jednego gościa do rotacji. Oczywiście w dniu draftu prawie każdy ma przesłanki do bycia stealem, co życie szybko weryfikuje, ale z drugiej strony można ustrzelic jakiegoś Kuzmę, czy Harta nawet z tak dalekim numerem, więc... dlaczego nie spróbować. Z tego rozmienienia picku będzie się Brand mogl wybronić tylko, jeśli naprawdę rozsądnie uda mu się wypełnić roster FA do rotacji, którzy realne wzmocnią nas w PO. 

Ponoć Sixers mieli wysoko Little'a i Portera, ale jako że Thybulle tak blisko się ostał to Brand zdecydował się zawalczyc. Aingie ogólnie się wpieprzył w paradę, bo najpierw zajebał Thybulla i trzeba było robic trade up, a potem z zajebanym nam #33 zajebał Edwardsa, którego ja bym bardzo chętnie widział jako 2/3 PG. Jak tak sobie czytam i ogladam to ten Thybull powinien być naprawdę fajnym fitem i powienien korzystać z gry koło Biida, Simmonsa (i miejmy nadzieję kolejn 2 starów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie na twitterach lecą szalone plotki u Woja o tym, że Sixers mogą spotkać się w lipcu z Kawhim, albo być zainteresowani Horfordem, ale pewnie wygląda to mniej więcej tak - jak jest tutaj @ely3, to proszę poprawić.

Na ten moment:

Simmons, McConnell (cap hold)
Zhaire, Thybulle

Bolden

Embiid 

Plan (prawdopodobnie)?

Przedłużony Butler na maxie.

Cap hold Redicka dzięki prawom Birda, więc w końcu można go przedłużyć będąc ponad capem, choć chyba nie dostanie więcej niż jakieś 32/2.

Albo zostanie Harris.

Albo Sixers będą mieli 12-14 mln do wykorzystania na jakiegoś dobrego startera, zakładając rezygnację ze Scotta.

Worst-case scenario, to odejście Butlera, Harrisa i 40-45 mln wolnej kasy.

Not bad. 

Best-case scenario to zostanie Butlera, Harrisa i Redicka, a potem przedłużenie Scotta i może Bobana.

Wtedy:

Simmons, McConnell

Redick, Zhaire

Butler, Thybulle

Harris, Bolden, Scott

Embiid, Boban

Jakiś weteran pod kosz, ktoś kto umie rzucać na obwód i w sumie spoko, potem można szukać wzmocnienia w okoliach trade deadline, albo ruszyć gdzieś Zhaire'a, realna szansa na finały.

Jak Harris odejdzie, to z grubsza dramat z perspektywy oceny tamtego ruchu z lutego, bo Sixers mogliby mieć Shameta, picki i dalej 8-10 mln na startera. Marcus Morris anybody...? 

Jakby naprawdę coś się popsuło, to dalej jest realna szansa na coś w stylu Beverley-Redick-Simmons-Horford-Embiid, albo - D'Angelo-Redick-Simmons-Morris-Embiid. Sixers robią sporo błędów, ale właśnie dlatego tak wartościowe jest posiadanie elastyczności, gdy posiada się allstara (Simmons) na rookie kontrakcie. Tak, panie David Griffin, żadnych długich umów na tu i teraz, Colangelo co trzeba mu oddać świetnie zrobił z tymi krótkimi umowami - najpierw była jakaś szansa na LeBrona, teraz jest szansa na zachowanie contendera nawet jak odejdą Butler i Harris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

Jak Harris odejdzie, to z grubsza dramat z perspektywy oceny tamtego ruchu z lutego, bo Sixers mogliby mieć Shameta, picki i dalej 8-10 mln na startera. Marcus Morris anybody...? 

True i z jednej strony patrzę na to podobnie...

... z drugiej zaś strony wydaje mi się, że ten ruch mimo wszystko poprawił Sixers wizerunkowo. Dzisiaj są postrzegani, jako zespół, który był najbliżej pokonania mistrzów, który ma cojones, żeby zrobić 'whatever it takes' żeby wejść wyżej i generalnie nie boi się taxu. Teoretycznie dzieki takim ruchom powinno być im latwiej dokoptować FA, bo raczej jest w lidze przekonanie, że Sixers są całkiem twardym zespołem, ze świetnym fanbase'm, z niezlymi gwiazdami i sensownym managerem + Brown mimo wszystko wygląda na tle ligi przyzwoicie. 

Generalnie jakbym mogl wybierać w co rzucać hajsem to:
1) Leonard, Thompson 
2) Irving, Kemba, Butler 
3) Harris, Russell
4) Brogdon, Beverley, Millsap?
5) Rozier, Bogdanovic

Generalnie myślę sobie, że Kyrie jest gościem, do którego warto byłoby się zwrócić jeśli Butler nie wypali. Gość rzuca trójki, potrafi zamykać spotkania, ewidentnie skorzystałby na zmianie otoczenia. Ma swoje na bani, ale to wg mnie ryzyko i tak mniejsze niż 5 lat Jimmiego. Lakers to powrót do Lebrona, Knicks, Nets to nadal jeszcze 'spalona ziemia', Clippers to gra w cieniu AD/LBJ.  Philly może być więc całkiem sensowną opcją dla niego. 

Drugą najlepsza opcją jest Walker - mimo wszystko 4 letnia umowa i prawdziwy ballhandler z trójką. W prime, ale nie za stary.
Horford dla mnie odpada - gość ma 1-2 dobre sezony gry przed sobą. Chętnie, ale za połowe pieniędzy, które dostanie. 

Sixers na razie powtarzają jak mantrę 'Harris, Butler", mało się mowi o guardach, ale taki Kemba, czy Kyrie , a nawet DAR mogliby być kapitalnym rozszerzeniem opcji gry w ataku i swego rodzaju zabezpieczeniem, gdyby Simmons zagrał rozczarowujacy sezon i gdyby trzeba bylo sie go pozbyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zmienił(a) tytuł na Philadelphia 76ers 2019/20
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.