Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2019/20


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest trudny... Sweep z Celtami to już nie jest przypadek, tylko standard. Czy z Benem byłoby lepiej? Defensywnie na pewno tak, ale problemem kluczowym jest tu ofensywa. Jak tylko pozyskali J-Richa pisałem, że ten gracz NIC tu nie pomoże, ani to rozgrywający z drugiego planu, ani jakiś lepszy ballhandler, ani obrońca dobry, ani strzelec. Ot zwykły rols w niezłej cenie, ale kompletnie nie dający wartości dodanej tej ekipie. 

Temat Horforda już tyle razy był wałkowany, że nie ma co się rozpisywać, po prostu on nie pasuje do zestawu Ben/Harris/Embiid i jeden z tej 4 jest tu kompletnie zbędny. Kłopot w tym, że jedyny gracz z odpowiednim stosunkiem ceny do jakości to ten najważniejszy - Bid i to jest powiedzmy sobie szczerze największa porażka Sixers.

Trzeba było sprzedawać Simmonsa jak był jeszcze na rookie kontrakcie, ale jak już tego się nie zrobiło - to po co było podpisywać Harrisa i Horforda? Moim zdaniem tego nie da się sensownie obudować, tu trzeba iść w gwiazdę za Bida, bez bawienia sie w picki, bo tu tylko gra na teraz ma sens.

Opcje?

Wizards Bid + J-Rich za Beala i Bryanta, dla mnie win-win sytuacja. Dla Sixers S5 Simmons, Beal, Harris, Horford, Bryant będzie lepszy od obecnego z J-Richem i Bidem. Co więcej Grając niższym składem, mogą iść w Milton/Zaire + Beal, Harris, Ben i Al. A wizards? Fasola ze ścianą nie współgrają, więc jeśli Wall wrócił do sprawności, a może być nieźle, to już ta dwójka Wall + Bid będzie postrachem na pickach, do tego maja na obwodzie strzelby jak Bertrans, Hachimura czy Wagner, a J-Rich do uzupełniania na SG/SF z Troyem by grał i w końcu skupiał się na tym co potrafi - 3&D.

Druga opcja to... Nets. Można nie lubić Irvinga, ale on do Simmonsa i Horforda pasuje idealnie! Wprawdzie Irving się z Durantem umówił, ale... w Sixers miałby "swój zespół",  a nie Duranta, w defensywie by zapierdzielali Simmons i Thybule z Alem, a za ofensywę on z Harrisem by odpowiadał. Z kolei Embiid może i ma duże ego, ale akurat opcja walki o mistrza z Durantem byłaby dla niego mega ciekawa. 

https://tradenba.com/trades/0A7FEB5fK

PS. Wprawdzie wolę aby McMillan (o zgrozo co za idiotyczna decyzja Pacers) poszedł do Pels (lub Wolves), ale poza SVG też by się nadał do Sixers...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dobra, od dawna twierdzę, że to zrozumiały buc, ale gdyby grał w Bostonie/Clippers to miałby szansę na realizację tych założeń. Gra w chu..wej organizacji, ma zle dobrany sklad, jeszcze gorszego trenera. On akurat stanął na wysokości zadania w PO.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 16:12, ptak napisał:

gdyby grał w Bostonie/Clippers to miałby szansę na realizację tych założeń. Gra w chu..wej organizacji

Ja sam krytykowałem niektóre ruchy Sixers, ale z drugiej strony (już abstrahując od PO), to NIE, Embiid nie grał dobrze w tym sezonie. O ile w D grał solidnie, to ofensywnie nawet bez Horforda oczy bolały. Poza tym bądźmy szczerzy - większość gwiazd ligi by się nie obraziła na to, żeby mieć obok siebie Simmonsa, Horforda, J-Richa, Tobiasza czy Miltona... zrzucanie na wszystkich dookoła przeciętnej gry (jak na potencjał) poza samym Biidem jest niesprawiedliwe. Joel nie próbował nawet jaoś się dostosowac do ekipy, grać więcej drużynowo - generalnie jak już coś mu wychodziło, to "hero ball" - szkoda tylko, że starcza mu pary na max. 2-3 mecze takiego grania pod rząd. On yteż musi zrozumieć, że to gra drużynowa, a jak nie - to tylko Irving ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dannygd napisał:

Joel nie próbował nawet jaoś się dostosowac do ekipy, grać więcej drużynowo - generalnie jak już coś mu wychodziło, to "hero ball"

ojp człowieku , o czym ty w ogole mowisz? 

4 godziny temu, dannygd napisał:

Tobiasza czy Miltona...

tak, szczególnie o grze obok Miltona marzą Irvingi i Lebrony tej ligi.

Joel dominował totalnie pod koszem, a to najlepsze co może zrobić dla zespołu. Większość 1on1/ post upow konczyl punktami, lub wymuszonymi faulami lub też oddaniem piłki na wide open trójkę. Embiid znacznie poprawił umiejetnosc podawania z podwojeń, mniej traci, mniej rzuca trójek, stawia dobre zasłony.  Problemy pojawiały się, zawsze wtedy, kiedy rywale dochodzili do wniosku, że można go bezkarnie podwajac, czy potratrajać, bo po odrzuceniu na obwód leci cegła i 25% za 3... czyli dość szybko, a innego pomysłu na atak Sixers nie maja i to akurat juz nie zasługa Embiida.

30/12 na 60% ts, 15fta na mecz. 115ortg 111drtg w serii z Celtics

Dla porównania: 
Najlepiej opłacany w zespole Harris
16ppg, 46% ts ,  13% za 3 , 118drtg, 108 ortg

Drugi najlepiej opłacany Horford

7ppg 7 rpg w 32mpg
0 trafionych trójek, 113ortg, 118drg

Najlepszy strzelec Sixers za 3 Korkmaz 0 trafionych trójek
Thybulle 1 trafiona trójka

wyciągnięty z odmętów rezerw Burks 3 trójki no i Josh Richardson 10.

Powiedz @dannygd bo ja się chętnie dowiem (pewnie nie tylko ja) jak jeszcze Joel moglby grac bardziej drużynowo, aby bardizej zaangazować kolegów? 
Powienien ściągać 4 obrońców na siebie, żeby bylo wiecej miejsca na obwodzie?
A może zbierać przynajmniej 1 piłke na posiadanie, żeby przy tej zabójczej skutecnzości dało się jeszcze coś dorzucic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Embiid jest gwiazdą tego zespołu i wokół niego powinno się budować skład. Jak usłyszałem jaki kontrakt dostanie Horford w Phila, to się łapałem za głowę. To wyrobnik, solidny, czasem nawet bardzo, ale jednak wyrobnik. Embiid + Irving? Powiedzcie tylko kiedy, żebym zdążył narobić popcornu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BMF napisał:

Sixers nie będą na razie handlować Simmonsem, a już na pewno nie za gracza na poziomie McColluma. 

Jak dla mnie, to jakby Portland zaoferowało McColluma za Simmonsa, to Sixers powinni brać i uciekać. Z roku na rok Simmons jest coraz mniej wartościowy.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do postu Reikaia.

Richardson, Harris, Simmons, Embiid, trochę młodzieży (Korkmaz, Milton, Thybulle, Zhaire) - przy bardzo dobrym trenerze to dalej zespół, który jest w stanie grać świetnie w regularze i być groźny w playoffach na Wschodzie. Za rok-dwa Sixers pewnie będa handlować Simmonsem/Embiidem - bo nie zbudują wokół tego prawdziwego contendera z tymi kontraktami, a gwiazdy z reguły chcą grać o tytuł - ale taka paczka jak powyżej nie daje nic poważnego krótko-/długookresowo, dla Blazers to też byłaby średnia wymiana, McCollum jako primary kreator i ballhandler nikogo nigdzie by nie zaprowadził, wtedy Sixers płaciliby 90 milionów na trójkę McCollum-Harris-Horford, szał.

A co do Embiida, Sixers to trochę patoorganizacja w ostatnich miesiącach, więc dostaje KG/LeBron-treatment (,,blabla, Sixers powinni grać lepiej, to jego wina''), nic ciekawego i nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Blazers to byłaby dobra wymiana, bo potencjał CJ'a jest ograniczany przez dominację i podobne skille Lillarda. Dla Sixers nie wiem, ale to nie tak, że Simmons to jest Top10 gracz bez wad. Horforda lub Harrisa rzeczywiście muszą w takim wariancie przesunąć, ale do tego potrzebne są assety, a w mojej propozycji by kilka przy okazji dostali na te potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF z tym lepszy to nie wiem, CJ potrafił ramię w ramię z Lillardem napierdalać się o 8 seed(przecież to co on zagrał vs Memphis to jest kosmos, Simmons nigdy nawet w połowie nie dostarczył aż tak bardzo), jest clutch, potrafi sobie wykreować rzut z dupy totalnie, nie pęka na robocie w playoffach. Simmons nie rozwija się nic a nic, znowu jest kontuzjowany, od 3?4 lat nie poprawił kompletnie niczego w swojej grze, kompletnie nie wiem jakim prawem miałby byc efektywny w PO. Tzn dużo tu trzeba zrzucić na Browna, który jest strasznym dziadem, ale sam Simmons jest strasznie przeceniany za ten ''potencjał'', którego jakoś nie może uwolnić od kilku sezonów.

Simmons potrafi niby więcej rzeczy niż CJ, ale tak na prawdę potrafi niewiele na poziomie PO.

Ale oczywiście masz racje z tym, że CJ niczego nie zmienia w Sixers, a salary jest zajebane. No, ale to już brawa dla Branda za podpisanie Horforda i Harrisa za taki hajs, a odpuszczenie Butlera.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blazers musieli ,,napierdalać się o 8. seed'' m.in. dlatego, że McCollum bywa niekiedy allstarem, a nie nim jest. Lillard notuje kozacki sezon, McCollum opuszcza cztery mecze, a Blazers cudem awansowali do playoffów z kiepskim bilansem tylko dlatego, że Nurkic był kontuzjowany? Yeah, right. Simmons, pomimo wszystkich mankamentów, jest niedoceniany, topowy obwodowy obrońca i dobry gracz w ataku, półka wyżej niż to co na dystansie sezonu może dać CJ z tymi swoimi 21-4-4 na średniej efektywności i z przeciętną obroną.

Co najwyżej gry w playoffach można byłoby się czepiać, ale ani jeden ani drugi nie nadają się na pierwsze opcje na obwodzie, te fajne serie McColluma gdy obrony rywali są skupione na Lillardzie to so-so materiał, ciężko robić difference makera na tym poziomie z gościa, który nie robi wielkiej różnicy w regularze.

Bardzo dobry gracz, to inna sprawa, ale w takiej wymianie nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie wnikając w "wartość" tego transferu dla którejkolwiek ze stron, to czy oczekiwania fanów/managmentu 76ers w odniesieniu do trade value Simmonsa nie są aby nadmiernie rozbujałe w stosunku do tego co on pokazuje? Czytam BMF`a, że Simmons to półka wyżej CJ`a i jakie to ma zajebiste zalety. OK. Ale póki co te zalety nijak nie przekładają się na wynik zespołu. Ma określone mankamenty, których też nie wyeliminował i nie bardzo widać, żeby próbował. Gra u boku gościa, który powinien być na półce Giannisa, a nie jest i nie do końca wiadomo dlaczego (trener, partnerzy, sposób gry, mentalność?). Na papierze duet morderczy w obronie, świetny w ataku, a jak przychodzi co do czego, to Phila wypada blado. Simmons może i zalety ma świetne, ale nie przekłada się to na zespół. Taki trochę "Westbrookowaty" gość. Robię niemal wszystko, ale nic z tego nie wynika dla teamu. Nigdzie nie będzie opcją nr 1, więc nie wiem jakie oczekiwania mają fani/managment w ewentualnym transferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.