Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2019/20


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

To może zabrzmi jak herezja, ale w Phily powinni zadac sobie pytanie czy Proces robimy z Bidem czy Simmonsem. Nie wiele ogladam sixers( w tym sezonie chyba raz na swieta ) ale duzo tu czytam ze ten duet to raczej nawzajem sie blokuje. A Simmons ostatnio, przynajmniej liczbowo, wyglada rewelacyjnie. Ciężkie życie ma GM sixers, niezależnie kto nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda, to ani nie jest dobry fit, ani zły - oni po prostu grają obok siebie, nie ma tam zbyt wiele two-man game, ale obaj są dobrzy, więc Sixers z nimi są dobrzy, obaj indywidualnie - przynajmniej w statystykach - nie tracą (w sumie nawet trochę zyskują) grając obok siebie. Ten fit kompletnie nie jest problemem. 

Simmons zaczął lepiej grać od grudnia, a przede wszystkim na tle takich przeciętnych rywali on od rookie season wygląda jak król świata, nie na tym polega z nim problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, Simmons jest w lidze juz 10 sezonów że wymagamy od niego tylko i wyłącznie aby był dobry w PO  (w których swoją drogą też zagrał tak naprawdę 1 złą serię, 2 bardzo dobre i jedną przyzwoitą, nie jest to zły wynik jak na 21-23 letniego rookie-sopho w PO.)

Ale jak kto woli, ja tam wolę jak ktoś gra w roli rolesa + kluczowy obrońca na gwiazde vs mocny team (jak Simmons vs Raptors) niż żeby robił coś w stylu DLO

 

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dapunk20 napisał:

No faktycznie, Simmons jest w lidze juz 10 sezonów że wymagamy od niego tylko i wyłącznie aby był dobry w PO  (w których swoją drogą też zagrał tak naprawdę 1 złą serię, 2 bardzo dobre i jedną przyzwoitą, nie jest to zły wynik jak na 21-23 letniego rookie-sopho w PO.)

Ale jak kto woli, ja tam wolę jak ktoś gra w roli rolesa + kluczowy obrońca na gwiazde vs mocny team (jak Simmons vs Raptors) niż żeby robił coś w stylu DLO

 

 

 

AlE oN NiE RzUcA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons w tym roku jest najważniejszym obwodowym Sixers, więc bycie rolesem w ofensywie w playoffach kompletnie nie wchodzi w grę, aczkolwiek rola Iguodali na sterydach to powinna być jego docelowa pozycja, pisałem to już kiedyś.

Argument ''ma dopiero 23 lata'' miałby sens, gdyby rozwijał się w ofensywie, jakby chociaż dołożył trójkę na mecz na 30% i 70%ft to pewnie ciężko byłoby go nawet krytykować - a to jest ciągle w ataku ten sam gracz, więc ciężko nie odwoływać się do słabych serii z Bostonem czy Raptors, gdzie w ataku nie istniał (no, jeden mecz z Toronto miał naprawdę dobry) jako druga-trzecia opcja. Co nie znaczy, że znowu da ciała, ciężko powiedzieć na ile go głowa zawodziła, a na ile baaardzo ograniczony skillset, ale Raptors i Bucks to w teorii dla niego najgorsze matchupy w lidze.

Simmons w seriach z Heat czy w g2-5 z Nets był najlepszym graczem Sixers, więc tym bardziej odwoływanie się do gier z regulara nie ma większego sensu, bo nie w tym rzecz.

To, że gra dobrze w regularze, to fajnie, nigdy nie pisałem, że nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rookie : 1.0 OBPM / 55.7 TS / +1.44 ORPM

Teraz : 1.7 OBPM / 59.1 TS / +2.41 ORPM

Biorąc pod uwagę że wtedy miał znacznie lepiej fitujący roster, to jednak jest w ofensywie lepszy niż wtedy. Nie poprawił się w tym w czym powinien + tak jak chcielibyśmy, ale tak czy siak nie można powiedzieć że w ofensywie w ogóle nie zrobił progresu

jako rookie chociazby był 16.7 percentile na post upach, teraz 65.3, a jako że trochę tych posiadań tam ma to od razu wpływa na jakość scoringu. Jeśli chodzi o playmaking to też mam wrażenie że potrafi dużo więcej niż wtedy, chociaż to akurat trudno udowodnić inaczej niż "widziałem i tak było"

A co do tego że w tym sezonie bycie rolesem nie wchodzi w gre to oczywiście racja. Pisałem o zeszłym sezonie - Był Jimmy, JJ więc Ben był tak naprawdę 5-tą opcją jeśli chodzi o scoring, więc za to że w tej serii był rolesem skupionym głównie na obronie (a trzeba pamiętać że tylko on w jakiś sposób  potrafił wtedy przystopować Leonarda) nie powinien specjalnie obrywać - Tym bardziej że w najważniejszych meczach (g3 nets i g6 raptors) akurat i w ofensywie zagrał super.

pisałem już wcześniej ale Bucks to teoretycznie może nie być zły rywal dla niego w serii (bo też będą chcieli nakręcać tempo), co innego Raptors których akurat nikt nie lubi :(

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons od stycznia '18 robi te 16-8-8 na ~59%TS, wiadomo, że nawet on jako rookie miał te 30-40% sezonu, gdzie kręcił się w okolicach 52-53%TS. Ten jego progres od tamtej pory jest minimalny, nie oszukujmy się, raczej pytanie na ile on jest w stanie grać inaczej/na ile inaczej może być wykorzystany przy tym rosterze - ja szczerze nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I wywalili Burke, gdzie on w 280 minut bez Neto robił ortg 116,57, a na odwrót Neto robił w 428 104,18. 

Burks i Robinson niby dają to czego nam brakuje czyli trójkę, ale póki na ławce siedzi Brown to nie wierzę w poprawę, bo pewnie nawet nie będzie umiał ich dobrze wykorzystać w składzie. 

Dapunk20 narzekał tyle na McConnella, a on teraz w Indianie bardzo dobrze wygląda i z nim kręcą lepsze ortg niż bez niego. Na Shameta też coś narzekał a on w Clippersach też dostaje duże minuty i radzi sobie ok. Więc jakie by te uzupełnienia składu nie wyglądały to nie nastawiam się na poprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że na backup PG nie ma jakiejś tragicznej sytuacji,  więc nie ma sensu tutaj przywoływać McConella bo Neto/Burke dają mniej więcej to samo, a TJ przy tym rosterze to byłaby katastrofa. 

Na Shemeta narzekałem bo był tragiczny w obronie, w tych LAC on nic wielkiego tam też nie daje w tym sezonie i taki Korkmaz gra chociażby podobny sezon

Burke+GR III to takie trejdy które nie zmieniają absolutnie niczego. Ten pierwszy może wygra ze 2 mecze jak mu będzie siedzieć, ale w PO raczej będzie niegrywalny. Drugi to taka nieco lepsza wersja Ennisa, więc też nic ciekawego. Jako że nikt nie ma tam odwagi posadzić Horforda na ławkę bo Embiid+Horford razem nadal są tragiczni to pewnie w tym sezonie już tak czy siak nic nie ugrają, tym bardziej patrząc na ich dysproporcje DOM/WYJAZD i to że nawet HCA nie zrobią

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dapunk20 napisał:

tylko że na backup PG nie ma jakiejś tragicznej sytuacji,  więc nie ma sensu tutaj przywoływać McConella bo Neto/Burke dają mniej więcej to samo, a TJ przy tym rosterze to byłaby katastrofa.

Chodziło mi o to że Brown po prostu jest słabym trenerem i nie potrafi wykorzystywać potencjału swoich zawodników. Burke który dawał rezerwowym lineupom to czego nam brakowało czyli umiejętność kreowania sobie pozycji, minięcia rywala poprez to uruchomianie ataku. Został przez niego totalnie skreślony, a gra Neto z którym atak wygląda kiepsko i z tym TJ w minutach bez Bena wyglądalo to lepiej w zeszłym sezonie. 

Patrząc na takie Miami, Toronto czy Indianę gdzie kto nie wejdzie na plac, ile kontuzji nie złapią to cały czas gra im się jakoś klei, a u nas to często nie da się patrzeć na grę. Dlatego głównym problemem jest dla mnie Brown (póki on jest żadne uzupełnienia niczego nie wniosą) i dopiero potem słaby fit liderów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, Burke o dziwo był w tym sezonie znacznie lepszy niż Neto, więc zwolnienie jego akurat to nie jest dobra decyzja

 

na Browna to już szkoda cokolwiek pisać, pewnie znów dadzą dobrą serie z kimś mocnym bo Embiid znów wejdzie na poziom GOAT defensora i go tak zostawią, gdzie realnie powinien już polecieć po kompromitacji z C's :P

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dapunk20 napisał:

Na Shemeta narzekałem bo był tragiczny w obronie, w tych LAC on nic wielkiego tam też nie daje w tym sezonie i taki Korkmaz gra chociażby podobny sezon

Shamet jest ,,poniżej średniej'', ale w akceptowalnej normie w defensywie, i tak było w Sixers, po prostu źle wyglądał w on/offach (i tym samym w tych wszystkich PIPM i innych bieda-statsach) przez lineupy, w Clippers (czyli w innym playoffowym teamie) z miejsca zaczął dawać bardzo wartościowe minuty. Teraz miał słaby początek i złapał kontuzję, ale od powrotu po urazie gra dosyć zajebiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nawciarz napisał:

głównym problemem jest dla mnie Brown (póki on jest żadne uzupełnienia niczego nie wniosą) i dopiero potem słaby fit liderów. 

 

myślę że można się sprzeczać co jest większym problemem, tylko co to za radość wygrać taką dyskusję i w ogóle co za temat : )   ja ze swojej strony dodam tylko że fit jest mega tragiczny, i nie żebym miał ochotę bronić Browna który moim zdaniem też jest kiepski (choć chyba i tak lepszy niż Brand :P )

W dniu 21.01.2020 o 09:52, BMF napisał:

To nieprawda, to ani nie jest dobry fit, ani zły - oni po prostu grają obok siebie, nie ma tam zbyt wiele two-man game, ale obaj są dobrzy, więc Sixers z nimi są dobrzy, obaj indywidualnie - przynajmniej w statystykach - nie tracą (w sumie nawet trochę zyskują) grając obok siebie. Ten fit kompletnie nie jest problemem. 

 

 

to taka retoryka jaką tu jeden user już stosuje, tymczasem czasy w NBA są takie.... i jeszcze biorąc pod uwage fakt że  rozmawiamy o dwóch zawodnikach, z których jeden jest pierwszą opcją drużyny, a drugi głownym ballhandlerem, to fajnie by było jakby jednak byli fitem choćby na tyle by nie musieli unikać grania ze sobą (a z tego co piszesz wynika że tak jest), no nie? 

W dniu 21.01.2020 o 13:04, dapunk20 napisał:

 

jako rookie chociazby był 16.7 percentile na post upach, teraz 65.3, a jako że trochę tych posiadań tam ma to od razu wpływa na jakość scoringu.

 

zaiste wyborny news o poprawie na post-upie, biorąc pod uwagę obecny roster Sixers. 

Może po prostu latem Simmons zdecydował się sabotować Sixers i postanowił 'a c***, nie będę uczył się rzucać trójek tylko popracuję nad post-upem' ? ☠️

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.