Skocz do zawartości
Araggorn

Golden State Warriors 2019/2020

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, julekstep napisał:

Prognozowane top-40 na przyszły sezon (takie byłe założenia ankiety) - biorąc dodatkowo pod uwagę gdzie trafił - to imho akurat miejsce dla niego.

Jeśli piszesz o fantasy, szczególnie mając na uwadze kontuzje Klaya - to tak, jeśli o realne wartości gracza - to nie. Mocno upraszczając per pozycje (bo wiadomo, że nie na każdej pozycji wyżej pozycjonowany gracz będzie lepszy od tego w drugiej) wg Ciebie to top 8 PG/ top 15 G tej ligi?

Na szybko: Curry, Lilliard, Walker, Jrue, Irving, Westbrick, CP3, Conley, Bledsoe, Lowry, Simmons z combo G masz Dipo, Brodę, CJ dochodzą SG jak Beal, Klay, Khris, Rodzyn o graczach pokroju Butler, Doncic czy Kawhi nie wspominając. Dopiero jak dochodzimy do paczki z Foxem, Bookerem, Trae, LaVine, Mitchellem, Murrayem (może x2), Hieldem, Brogdonem to jesteśmy w okolicach DLO. Do tego jest jeszcze kilku vetsów/po kontuzjach jak Teague, Rubio, Lou czy Dragic czy kilku głodnych graczy z szansą.

Top 60 to wg mnie wariant realistyczny z opcją na top 50 - choć przyznaję, że jak przychodził do ligi, to liczyłem, że w 4 sezonie będzie nawet w top 30...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, dannygd napisał:

Jeśli piszesz o fantasy, szczególnie mając na uwadze kontuzje Klaya - to tak, jeśli o realne wartości gracza - to nie. Mocno upraszczając per pozycje (bo wiadomo, że nie na każdej pozycji wyżej pozycjonowany gracz będzie lepszy od tego w drugiej) wg Ciebie to top 8 PG/ top 15 G tej ligi?

Na szybko: Curry, Lilliard, Walker, Jrue, Irving, Westbrick, CP3, Conley, Bledsoe, Lowry, Simmons z combo G masz Dipo, Brodę, CJ dochodzą SG jak Beal, Klay, Khris, Rodzyn o graczach pokroju Butler, Doncic czy Kawhi nie wspominając. Dopiero jak dochodzimy do paczki z Foxem, Bookerem, Trae, LaVine, Mitchellem, Murrayem (może x2), Hieldem, Brogdonem to jesteśmy w okolicach DLO. Do tego jest jeszcze kilku vetsów/po kontuzjach jak Teague, Rubio, Lou czy Dragic czy kilku głodnych graczy z szansą.

Top 60 to wg mnie wariant realistyczny z opcją na top 50 - choć przyznaję, że jak przychodził do ligi, to liczyłem, że w 4 sezonie będzie nawet w top 30...

czy każdy na tym forum musi przepychać swoją agendę :(

+ generalnie nie czuję wielkiego oburzenia jak ktoś obstawia, że w sezonie 2019/20 DLO będzie na poziomie Bricka, CP3, Conleya czy Lowry'ego.

a podmianka DLO na Irvinga odbije się Netsom czkawką (tak - tu moja agenda :P)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście w Nets jest Spencer, który przejmie drużynę do powrotu KD :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Draymond przed przyjściem Duranta coś tam rzucał na akceptowalnych procentach. Jeśli Warriors mają zrobić PO to czas przestać rzucać airballe i ogarnąć zespół w obronie bo tu każda ekipa wrzuci im 120pkt przy takiej grze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To będzie długi sezon dla fanów Warriors (chyba, że dyskretnie opuścili bandwagon)

Kontuzje wysokich WCS out do końca października chyba. Looney na limicie minut. Cudowny wybór syna Lacoba - Smailagic też kontuzja .Zwolnili Alfonzo McKinnie bo potrzebowali wzrostu i zachowali Chrisssa.

Nowa hala. Jak w żarcie o grillu na księżycu. Wszystko jest ale atmosfery nie ma.

Russell - o ile dał pierwsze 10 punktów Warriors to potem przez długie fragmenty spotkania niewidoczny.

Rozmowa w przerwie świetna. Klay wierzy w 6 finał z rzędu, a Barkley się z nim nie zgadza i mówi, że nie awansują do PO.

Warriors brakuje koszykarskiej jakości bo o ile to fajnie brzmi 3 All-Star na parkiecie, to reszta poza Looneym to poziom 10-15 miejsca w rotacji.

Jakoś nie specjalnie wierze, że jak wróci WCS czy Burks to jakość skoczy.

Inna sprawa po 5 latach terroru, pozostałe 29 zespołów będą zakreślać spotkania z Warriors w kalendarzu, więc będzie ciężko.

warriors.png

Edytowane przez Mirwir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co wyrokować po pierwszym meczu, ale faktycznie może być i tak, że będzie ciężko o awans do PO. Jeśli taki gagatek jak Glenn Robinson III gra u Ciebie duże minuty to wiedz, że coś się dzieje. Ogólnie jak się popatrzy na ich roster to nie wygląda to za ciekawie. Kim jest Eric Paschall? Ky Bowman? Co tu się w ogóle odjebało, że z mistrzowskiej drużyny, która miała głębię nie zostało za wiele? Omari Spellman, Marquese Chriss - jest moc pod koszem, heh. Mimo wszystko chyba nikt nie wyobraża sobie braku PO w San Francisco. Najwięcej na tym straciłby Curry, bo jednak mając Greena i Russella w kadrze powinien wywalczyć PO na Zachodzie.... z drugiej strony jeśli GSW  osiągną dobry wynik to i Curry zyska na tym najwięcej. Wiadomo, ciężki Zachód. a jednak PO zrobili i to z dobrym wynikiem przez niesamowity sezon Curry'ego. legenda. Aha,  zarówno Green jak i DLO wykręcili w tym meczu Syberię, czyli -35, very najs (czytać z rosyjskim akcentem). A Los Angeles Clippers? Pisałem przed sezonem, że to 'przerażająca' drużyna, która ma niesamowity potencjał ludzki. Mój faworyt do tytułu. Ps. Co by tu się stało jakby zagrał PG13? Jak nazwać podwójny blowout?

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już będą mogli handlować Russellem, to neich zaproponują go np NYK za

Marcua Morrisa, Dotsona , Portisa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obrona backcourtu z DAR i Currym wyglądała dramatycznie, cała ekipa GSW w D wyglądała źle, a bez Draya (i oczywiście Klaya, AI, KD...) to już kabaret jakiś... Oczywiście to tylko 1 mecz RS, ale kolejny raz widać jak kluczowy jest tam Klay... Jeśli on opuści cały sezon, a moim zdaniem powinien, to chyba powinni handlować DAR za picki, dać trochę wytchnienia Curremu (który pewnie i grając po 30 min mógłby zostać królem strzelców) oraz wyleczyć do końca podkoszowych. Bo bez Klaya nawet jak będą w PO, to co im da porażka w 1 rundzie? A na to się zanosi.... 

Godzinę temu, eF. napisał:

zarówno Green jak i DLO wykręcili w tym meczu Syberię, czyli -35, very najs

Tylko dla DLO to nic nowego, a Green lekko kontuzjowany nie był sobą...

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Mirwir napisał:

To będzie długi sezon dla fanów Warriors (chyba, że dyskretnie opuścili bandwagon)

Ciągle myślę czy skoczyć do wagonu Trae czy Doncica 😕 Na poważnie, Dubs żeby rywalizowało z LAC, Denver czy Lakers potrzebny będzie jakiś herogame Curry'ego. Tutaj tego nie było więc wynik absolutnie nie dziwi, zwłaszcza że ta drużyna poza Greenem i Currym, po raz pierwszy zagrało ze sobą mecz o coś. Mimo wszystko wierzę w PO, czy to z DLO czy jakimis assetami za niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, eF. napisał:

Jak nazwać podwójny blowout?

Massive Bukkake-Gangbang

• Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, mac napisał:

Jak już będą mogli handlować Russellem, to neich zaproponują go np NYK za

Marcua Morrisa, Dotsona , Portisa.

Gersson Rosas z Minnesoty będzie stać pierwszy w kolejce. Już w czasie trade deadline wolnej agentury chciał go sparować z KATem. 

Edytowane przez Przemek_Orliński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

obejrzałem ten mecz specjalnie dla Russella i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem, gość jest przehypowanym g*****, niby sporo widzi, ale co z tego skoro jak piłki nie ma to z tego nie korzysta, jego fit z Draymondem też raczej mało korzystny, ale i tak to bez znaczenia - najbardziej GSW będzie boleć brak wingmana, który cokolwiek potrafi bronić i rzucać, ciekawe też jak będą wyglądać normalne rotacje, bo Kerr raczej słynął z zajeżdżanie jednego ze swoich graczy w Q2 do ok 8' left a jak do tej roli desygnują samego Russella to może być naprawdę biednie z jego marnym już TS%

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rotacja Warriors wygląda w sumie jeszcze gorzej niż myślałem:

Curry, Green, D'Angelo, Looney, a potem:

Glenn "Little Dog" Robinson III

Spellman

Chriss

Jacob Evans

Eric Paschall (kto?)

Jordan Poole

Cześć z nich, to goście nieznani nawet najbardziej zaprawionym w skrobaniu ligowego dna graczom FBX lol. WCS w odwodzie, ale to żadne pocieszenie. Do tego wywalili jako-takiego McKinnie żeby zrobić miejsce dla Chrissa, który pewnie jak zwykle skończy poproszony, żeby nie zbliżał się do parkietu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo z oczywistych względów, iż będę śledził GSW jak nigdy, więc kilka słów.

Offseason

1. Draft
No mi się nie podobał, nie ukrywam. Smailagic, którego mieli od roku w SantaCruz i wręcz chowali przed draftem był taką tajemnicą poliszynela w czerwcu 2019. Gratulacje tutaj dla Griffina, który postanowił z tego korzystać i dostał dodatkowy asset. Młody Serb ma jak na swój wiek zaskakująco dobre instynkty i czucie gry w defensywie - to właśnie jako dobrze broniącą czwórkę należy go przede wszystkim traktować w kontekście prospecta. W ofensywie wszystko zależy od tego czy rozwinie rzut, bez tego będzie tylko obecnym typem gracza na wymarciu (nierzucający defensywny roles na pozycję PF), chociaż ma dodatkowe elementy gry w ataku. Niemniej dobry (choć drogi dla GS) pick, spokojnie powinien się dalej ogrywać na zapleczu.
Główny pick to oczywiście Jordan Poole i tu jestem mocno zawiedziony. Jeden z grupy średnich prospectów na G, który "może wypali, może będzie rolesem..." No nic, liczę że oczekiwania przekroczy bardzo mocno, bo ma być według założeń nawet w rotacji z marszu + Warriors powoli nie stać na marnowanie 1st rounderów. Dostępni byli: przede wszystkim typ co by się tu strasznie przydał na teraz, czyli Carsen Edwards, ale też np Nic Claxton, KZ Okpala, Kevin Porter Jr. Rozczarowany jestem, zobaczymy jak się to potoczy, może skorzysta z magii Warriors. Trzeci gracz to Paschall z Novy, tutaj dość niski sufit, ale może dawać teoretycznie coś (D,3,feel for the game) od razu i zbierać jakieś drobne minuty w rotacji. Bez szału, opcje z THT (longterm), czy T.Davisem (czemu po niego nie poszły niektóre teamy z marszu jak został niewybrany to dalej nie wiem) wydają mi się lepsze.

Podsumowując - taki słaby jakiś ten draft w mojej ocenie (jak i poprzednie od kilku już lat), jednakże w tym sezonie pierwszy raz od lat rookies (i sophomores) w Warriors mają szanse ze względu na zmianę warty i przestawienie wajchy na młodość (z najstarszego na 8 najmłodszy team NBA) na bardzo duże minuty w rotacji.

2. SnT : Kevin Durant <-> D'Angelo Russell + '20 GS 1st (top20 prot) + future 1st (top4 prot) i Iguodala do Memphis.

Kluczowy ruch tego offseason w Warriors. Durant zdecydował o odejściu, Myers nie próżnował i sprowadził w jedyny możliwy sposób all-stara (*tak wiem, że replacement ze wschodu, opiszę później) w zamian. Nie jestem tu obiektywny zupełnie, ale - dla Warriors to według mnie zajebisty ruch w momencie gdy do wyboru mieli status quo zostania z Iggym i brak kasy na jakiekolwiek namiastkowe choć zastępstwo dla Duranta pod względem szans pozyskania dobrego gracza. Niemniej dość słabo to w negocjacjach wyszło. Warriors dołożyli pick dla Nets, bo Durant ich dowalił na koniec takim żądaniem, a podczas tego offseason konieczność dołożenia future 1st roundera do zrzutki Iguodali naprawdę boli (serio Knicks? Gdzie byliście?). O przybyciu DLO jeszcze niżej.

3. Klay 5y 190/5 max. Ładnie z tym Klayem, który jest Warrior for life. Jego brak to będzie mocne osłabienie w RS i zobaczy się w jakiej formie wróci. Oczywiście żadnego klubu w NBA nie stać na to by odpuszczać graczy pokroju Thompsona na FA. Szczęście GS, że nie wskoczyły wyższe zarobki dzięki braku all-NBA.

4. Looney 15/2+1 PO. Majstersztyk numer 1 tego offseason Myersa. Warriors mieli po tym SnT hardcap i Looney poszedł na zniżce, na następne lata... Świetny switch i kończenie, overall bdb obrona, doświadczenie w finałach i... ledwie 23 lata, więc duże miejsce na progres - zwłaszcza że ma zacząć rzucać za 3. Kilka mocnych ekip przespało Looneya, a GS mają 5 ogniwo do teoretycznego death lineupu po powrocie Klaya. Strasznie niedoceniany role-player. Dodatkowo to, że udało się zatrzymać Looneya nieco podnosi na plus sławetne SnT.

5. WCS, Burks, Robinson - minimum. Tu dochodzimy do jednego z podstawowych pytajników jak chodzi o sezon Warriors - co z ludźmi w rotacji z 6-15? Duże znaki zapytania, Robinson kiedy po końcówce w Indianie wydawało się, iż będzie potencjalnie bdb rolesem 3D, w Pistons grał kompletną padakę i zasłużenie wyleciał rotacji. GS liczą tu na bounceback year niesprawdzonego rolesa... od potencjalnie ich startera w s5 na początku sezonu, dość grubo. Cauley-Stein za minimum to dobry strzał, powinien po zimnym prysznicu od Divaca być wreszcie zmotywowany, a dostanie świetnych ballhandlerów do grze na pickach. W najgorszym przypadku tradycyjny warriorsowy startujący słaby klocek na C na paręnaście minut, jednak obecnie INJ. Burks jako zmiennik na pozycji guarda - chimeryczny i często mający problemy z zdrowiem gracz (no... nie ma go na starcie), niezły upside na ten sezon dla GS, ale jak się źle potoczy to zostają na ławce Evans i Poole tylko właściwie (+ two-way Lee), więc ponownie - duży znak zapytania. A GS naprawdę muszą już liczyć, że ktoś (i to raczej nie zaledwie jeden gracz) z niskich poza Currym, Klayem i DLO mocno wypali.

6. Jones +'26 2nd <-> Spellman. Tradycyjnie tego lata - drobny, ale ryzykowny ruch GS, bo Spellman w Hawks się ponoć dość mocno opierniczał. Jonesa i tak jednak chcieli spuścić, więc wzięli utalentowanego typka z nadwagą i będą liczyć, iż pójdzie w reżim Draymonda, a nie drogą niejakiego Yabusele. Paschall, Spellman, Smailagic, czyli młodość na PF za Draymondem (i oby minutami Looneya) bije po oczach.

7. Draymond Green extension 100/3+1 PO. Przy posusze dobrych FA w '20, potencjalnie zaoszczędzili tu Warriors ładnych kilkadziesiąt baniek. Pewnie kontuzje KD, czy Cousinsa miały tu jakiś wpływ na decyzję Greena. Nie będzie spekulacji z Draymondem, pozostaje w trzonie ekipy na przyszłych kilka lat. Trochę martwić mogło czy nie będzie się latem ciut obijał, nie będąc już w CY, ale na filmikach zapieprzał (i rzucał za 3) aż miło. 

8. Zwolnienie McKinnie, ściągnięcie Chrissa: cóż, kontuzje wysokich wymusiły podpisanie następnego młodziaka, wielkiego znaku zapytania (sunsowego busta). Odszedł jeden z nielicznych graczy, co pograli już w Warriors na obwodzie... Średni ruch, trochę wymuszony. 

9. Miało być coś tam o DLO - w obecnej lidze, gdzie wiadomo jakie umowy latają, rzecz jest wart mini-maxa (lekko licząc, nie chce mi się tu spierać poziom+wiek). Nie wiadomo czy GS będą chcieli go zatrzymać czy wymienić. De facto byłoby to jakieś rozmienienie, ale czy to się GS opłaca? Według mnie w obliczu kontuzji Klaya w tym sezonie na pewno nie, zresztą cała konstrukcja rosteru wygląda trochę na rok na przeczekanie. Dobrze że ten pick top20 protected do Nets poszedł, a Warriors będący w ciężkiej sytuacji z swoimi finansami zyskali... albo świetny trade asset (pamiętajmy o tym, że Rosas nie bez powodu chciał iść jak dzik po DLO, oni z Bookerem i Townsem naprawdę będą się łączyć chcieli przez FA), albo to na co ja liczę - czyli pewne ogniwo odświeżające wyczerpaną przez 5 finałów, starzenie się, odejście KD formułę GS i wraz z Kurą, Klayem, Draymondem, Looneyem może jeszcze nie w '20, ale za rok lepiej obudowani będą contenderem.

Ogólna konstrukcja rosteru/obecny sezon/przyszłość:

Warriors zmienili się z najstarszej w jedną z najmłodszych ekip w lidze, widać to zresztą podczas preseason i startu sezonu z Clippers. Rookies+sophomores+nowy skład+ problemy zdrowotne (Looney, WCS, Burks)... No defensywnie wygląda to strasznie, o ofensywę za to mimo wszystko nie ma co się za bardzo martwić. Uznanych nazwisk w lidze przy kontuzji Klaya jest tu... 4 (Curry, Draymond, DLO, Looney). Projektów do naprawy, które pograły dużo w lidze: 2 (WCS, Burks), tych co pograli mniej i do naprawy: 2 (Chriss, Robinson), reszta to żółtodzioby rookies/sophomores. Jest jeszcze hardcap po SnT na ten sezon. Coraz bardziej wygląda to na sezon na przeczekanie przed 20/21 - ile z tego Curry z pomocą reszty wyciągnie (awans do PO, walka o PO?) tyle będzie, a za rok dojdzie w razie czego pick, flexibility finansowe do jakichś ruchów (np trade exception), może wróci zakończyć tu karierę Iggy, może pójdzie grubszy ruch z DLO, czy Looneyem- zobaczy się.

Jak wyżej największym problemem jest defensywa, tu światełko nadziei w powrocie Looneya do formy i dużych minut, który jest tam obecnie niezbędny. Clippers, czy Lakers w pre niszczyli GS naprawdę prostą grą - jakimikolwiek pickami LJ/Kawhiego/Lou co kończyło się albo łatwymi akcjami przy obręczy, albo open 3 z rogu... Jednym słowem źle, młodzi popełniają błędy, DLO i Curry przecież nic nie naprawią, Draymond się nie roztroi, a Glen III to tak meh jako jedyny stoper na obwodzie. A bez Looneya pod koszem bronią Chriss czy Spellman, także ugh.

Ofensywnie sobie poradzą ogólnie bez problemu, talentu tu jest za dużo, z Clippers dużo pudeł z open3, dużo błędów przy prostych sytuacjach, no i 8TOV + 2/11 za 3 Kury się często zdarzać nie będzie. Dodatkowo starali się mało grać prostej ofensywy opartej na picku, za to swoje warriors basketball, na ten moment Curry stawiający zasłony Spellmanowi etc - no wygląda to nie najlepiej. Ale pokazuje, że Kerr myśli tu szerzej i długoterminowo, zamiast natychmiast wrzucać easy grę opartą niemal wyłącznie na picku.

Tak z bólem serca piszę, ale pod względem wyników trza uwalić totalnie adv stats Russellowi (totalnie, bo jak ktoś staggeruje mpg z Kurą mającym GOAT impact w ostatnich sezonach to i tak wiadomo jak będzie tu wyglądał w adv) chyba. Czyli poza s5 przy staggerowaniu niech Curry gra z Looneyem, Draymondem, Robinsonem i Evansem (Burksem) GS i to powinien być mocny nie-startujący lineup, a DLO niech przejmie np Chrissa (później WCSa), Paschalla, Poole'a, Evansa i gra taki "zabójczy lineup" na zasadzie niech na heavy pnr ofensywie Russella stracą jak najmniej w te minuty. W Nets takie coś potrafiło działać, a i młodzi przy takiej grze mniej muszą ogarniać.

Tak jak Kerr powiedział - to nie będzie jedyny wpierdziel taki w tym sezonie. Ja tam optymistycznie myślę, że do PO na mocnym zachodzie lekko wejdą (ale wiadomo, na GS i Pels w tym sezonie pieniędzy bym nie stawiał w myśl wiadomej zasady bukmacherki), a jakby wrócił Klay to nikt nie chciałby się z nimi mierzyć w pierwszej rundzie. 

Lets go Warriors! Siedzę jako fan tu i w Nowym Orleanie przede wszystkim :) (kibic antysukcesu 😂)

• Like 4
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Draymond po każdym podaniu w kolana i stracie warriorsowych G-Leaguerów ma minę człowieka złamanego przez życie lmao.

Trzeba brać Boguta i Davida Lee z emerytury żeby ratować sezon.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze niech podpiszza iso joe, w det sie super zaprezentowal ze az chcieli go zatrzymac, obrony raczej nie podorszy a w ataku przyda sie by zatrzymac ten pseuo ruch pilka i zagra iso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o to to

granie tego samego co zawsze, gdzie jednak Kerr ma zawodników z g-league to jest jednak śmiech. Po co sie bawić w atak gdzie kazdy musi dotknąć piłke po 2 razy przed rzutem jak zawsze jakaś łamaga czy inny lebiega ją traci

iso joe to jest głupota, ale przydałby sie im zawodnik w tym typie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, mac napisał:

Moze niech podpiszza iso joe, w det sie super zaprezentowal ze az chcieli go zatrzymac, obrony raczej nie podorszy a w ataku przyda sie by zatrzymac ten pseuo ruch pilka i zagra iso

I tym sposobem dołączy do GR III, który był tak ch*jowy, że w pewnym momencie na SF grał Bruce Brown. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi