Skocz do zawartości

Orlando Magic 2019/20 - marsz w górę?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tomaszan napisał:

Powiedzmy sobie szczerze i krótko: nic z tego sensownego nie będzie. Może walka o PO i tyle.

Poczatek slaby ale tak jak mowilem Clifford musi popracowac nad rotacja. Doszedl Fultz i Aminu i potrzeba czasu zeby to zatrybilo. Gordon schodzacy szybciej to bardzo dobry pomysl zeby wzmocnic lawke. Mozna to stosowac zamiennie tzn nie musi byc to koniecznie Gordon jak mu przykladowo siedzi rzut. Fournier? Ktokolwiek. Potem wchodza Augustin Ross i ktos ze s5 i jest wiekszy balans. Powinno byc lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bogans2 napisał:

Poczatek slaby ale tak jak mowilem Clifford musi popracowac nad rotacja. Doszedl Fultz i Aminu i potrzeba czasu zeby to zatrybilo. Gordon schodzacy szybciej to bardzo dobry pomysl zeby wzmocnic lawke. Mozna to stosowac zamiennie tzn nie musi byc to koniecznie Gordon jak mu przykladowo siedzi rzut. Fournier? Ktokolwiek. Potem wchodza Augustin Ross i ktos ze s5 i jest wiekszy balans. Powinno byc lepiej

Mi nawet nie chodzi o słaby początek...

Samą defensywą nie da się aktualnie wygrywać. To jak na dłoni widać, oglądając mecze NBA. Najgorsze jest to, że nie ma w Orlando gtg, a mówienie w tym kontekście o AG jest jednak bez sensu. Nawet jeżeli prowadzimy w końcówce, jak np. bodaj z Toronto, to głupiejemy. Nie ma żadnej siły ognia, nie ma kogoś, kto jest w stanie wziąć ciężar gry na siebie. Wszyscy (ci najważniejsi) będą rzucać na poziomie 10-18 pkt i tyle. Raczej między bajki można włożyć, że Fultz będzie grał na poziomie 20 pkt/8 asyst, Vucević 22 pkt/12 zb, podobnie Gordon. Isaac to pewnie coś na poziomie 12 pkt, podobnie Ross, Bamba w ogóle to drewno w ataku. W tym składzie po prostu do niczego nie dojdziemy. Może do PO i tyle. Wiem, że to początek sezonu, ale myślałem, że jednak na początku sezonu widać będzie przynajmniej postępy indywidualne. Jeżeli ktoś widzi, to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze nie ma gtg z prawdziwego zdarzenia tylko skad go wziac? Co do postepow to Fournier dobrze wyglada, na mistrzostwach swiata tez dobrze gral. Poprzedni sezon bylo duzo narzekania na niego i tu mile zaskoczenie. Wg mnie to nasz najlepszy ofensywnie gracz. Zobaczymy czy to utrzyma. Vuc zniknie jak ktos na nim siadzie co pokazaly ostatnie PO. Ogolnie jak przychodzi powazne granie to zaczynaja sie problemy. Druzyna "sredniakow" i tyle ale przy dobrym coachingu i z tego mozna cos zbudowac.

Trejd Gordona. Ok ale za kogo? Bamba kolejny. za kogo. Zamiast szukac ofensywnej zbiorki biega gdzies po obwodzie. To jest C? Z ktorym numerem on poszedl? z 6?

Z ocenianiem Fultza bym sie wstrzymal bo idzie to w dobrym kierunku. Obok Fourniera ma najlepszy ball handling i potrafi minac goscia a to duzo. W defensywie calkiem ok, widac ze mu zalezy. Moze cos z tego bedzie😆

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu cos sie ruszylo w ostatnich meczach ale pudla z dystansu dalej sa glownym powodem porazek...  Natomiast jezeli ktos zastanawialby sie dlaczego mialby marnowac swoj cenny czas na ogladanie spotkan magic jezeli nie jest fanem tej druzyny to jest jeden powod a na imie mu Jonathan Isaac.  Jak orlando wygra wystarczajaco duzo spotkan to nie ma bata ze nie bedzie w ktorejs z all defense team. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PH#1 napisał:

W koncu cos sie ruszylo w ostatnich meczach ale pudla z dystansu dalej sa glownym powodem porazek...  Natomiast jezeli ktos zastanawialby sie dlaczego mialby marnowac swoj cenny czas na ogladanie spotkan magic jezeli nie jest fanem tej druzyny to jest jeden powod a na imie mu Jonathan Isaac.  Jak orlando wygra wystarczajaco duzo spotkan to nie ma bata ze nie bedzie w ktorejs z all defense team. 

Jesli chodzi o defensywe to tam jest wiecej powodow.

Niestety ofensywa - kiedy Vuc nie gra jak all-nba grajek - to u nich chyba najgorsza w lidze.

Z jednej strony strasznie mnie zawodza poki co (jedna z moich ulubionych ekip), z drugiej Fultz nie mogl sobie wymarzyc lepszych warunkow do odbudowy (mlody team - jeszcze bez presji, ktory strasznie potrzebuje rozruszania w ataku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

Cała liga ogląda Magic - uwierz mi 

po prostu słaby start uruchomił w wielu kibicach nadzieje na handel po 15 grudnia/ TDL luty i wyobraźnie kogo wyciągnąć z Orlando 

Magic rzucaja taka padake ze jest yo praktycznie niemozliwe zeby sie utrzymalo caly sezon. Jak wyjda z tego ofensywnego dolka i zaczna rzucac jak rok temu to poleci winnig streak i bedzie po transferach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam wrażenie, że to musi być już coś nie teges skoro Gordon zaczyna tyle na siebie brać, Vuc wygląda jako tako, ale spadła mu trójka, więc też dużo value uciekło, jednak pozostali typu Fournier, Ross i DJ nie potrafią dostarczać dobrej ofensywy i to mocno krzywdzi zespół, bo defensywa jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, polishllama69 napisał:

no ja mam wrażenie, że to musi być już coś nie teges skoro Gordon zaczyna tyle na siebie brać, Vuc wygląda jako tako, ale spadła mu trójka, więc też dużo value uciekło, jednak pozostali typu Fournier, Ross i DJ nie potrafią dostarczać dobrej ofensywy i to mocno krzywdzi zespół, bo defensywa jest ok

Poki co troja to najwiekszy problem sporo glupich rzutow bylo to fakt ale kilka meczow temmu skutecznosc vucevics rossa i agustina za 3 nie przekraczala 20 % a u rossa skutecznosc z gry byla ponizej 30% a mimo tego wiekszosc teog co przegrali to albo w koncowce albo przez wiekszosc meczu byli w grze. Dlatego nie ma bata ze to sie utrzyma przez caly sezon. Problem jest taki ze oni powinni kiec przewage nad reszta druzyn bo wrocili prawie tym samym skladem i liczylem na to ze zaczna sezon pierdolnieciem a tu wrec przeciwnie ofensywna padaka, a z drugiej strony obrona wyglada baaaardzo dobrze... Isaac ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Isaacowi zabrakło w meczu z Dallas jednego przechwytu, bo dołączyłby do grona kilkunastu graczy, którym udało się zaliczyć 5x5. I zdaje sie byłby najmłodszym. Ale i tak szacunek za to co pokazał przeciwko KP. Niesamowicie gra w obronie, nareszcie na miarę potencjału. Tzw. ścisła światowa czołówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PH#1 napisał:

Poki co troja to najwiekszy problem sporo glupich rzutow bylo to fakt ale kilka meczow temmu skutecznosc vucevics rossa i agustina za 3 nie przekraczala 20 % a u rossa skutecznosc z gry byla ponizej 30% a mimo tego wiekszosc teog co przegrali to albo w koncowce albo przez wiekszosc meczu byli w grze. Dlatego nie ma bata ze to sie utrzyma przez caly sezon. Problem jest taki ze oni powinni kiec przewage nad reszta druzyn bo wrocili prawie tym samym skladem i liczylem na to ze zaczna sezon pierdolnieciem a tu wrec przeciwnie ofensywna padaka, a z drugiej strony obrona wyglada baaaardzo dobrze... Isaac ❤

na pewno się nie utrzyma, moim zdaniem jak 2 z 4 graczy o ofensywnym przeznaczeniu się odpali to będzie to solidnie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fultz szkoda, że ma ten limit, bo jest naprawdę przydatny dla tego zespołu, liczyłem na break-out Gordona tymczasem ten pajac stara się pokazać, że umie grać na koźle i wygląda to conajmniej źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eld napisał:

I jak tam z tym marszem w górę?

Jak coś, to mogę zmieniać tytuły tematów jak byście odczuli taką potrzebę 🤪.

spokojnie, defensywa chodzi, ale w ataku poza Vuckiem to ofensywni gracze jeszcze nie dojechali 😕 + niech ktoś zabierze piłkę Gordonowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Multiple league sources say"  w dzisiejszych czasach brzmi prawie jak wyrok śmierci :). Niektórzy jadą z Magic na twitterze jakby trade już się odbył i oddali w zamian co najmniej Isaaca :D.

Taki transfer w obecnej chwili to byłby panic move. To nie jest roster pod DeRozana, a najprawdopodobniej trzeba by oddać w zamian Gordona i Augustina albo Fourniera i Aminu, więc mogłoby być tylko gorzej. W zeszłym sezonie management wykazał się ogromną cierpliwością i nie zaorał wszystkiego mimo bilansu 20-31, więc nie sądzę, żeby teraz robił takie ruchy. I taka ciekawostka: w tym i poprzednim sezonie Fultz trafił więcej trójek niż DeRozan. Z TOS.

Ale fakt faktem, że handlowanie Gordonem i Bambą jest jak najbardziej zasadne. Jeśli Magic chcą mieć lepiej zbilansowany skład, to powinni szukać takich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: można wiele zarzucać Vucevicowi i nie jest to center marzeń, gra też słabiej niż w poprzednim sezonie (który był chyba szczytem jego możliwości), ale kurcze, gdzie byłoby Orlando, gdyby zostało z Bambą… Wygląda na to, że Mo to jednak nie był trafiony wybór, a może być po prostu bustem. Jest tak surowy i drewniany, że normalnie aż żal patrzeć, a jakieś postępy powinny być widoczne. Masakra😿.

No i chyba czas coś zrobić z Gordonem. Nie wiem, nie znam się, ale chyba nic z niego nie będzie. Czekamy na postęp w jego grze już któryś sezon i chyba czas przestać się czarować. To już Isaac wygląda znacznie lepiej. Gordon + ktoś za DeRozana? To nie musiałoby być złe rozwiązanie.

No i Fultz… Kurcze, kto wie, czy to nie jeden z najlepszych transferów Magic w ostatnich latach👏. Naprawdę nie wygląda to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wołałbym Gordon plus ktoś za Wigginsa niż DeRozana ;) Ale takie trejd nie przejdzie. Trochę, żal mi Gordona bo zawsze czułem jakoś do niego sympatie, no ale z tej mąki chyba tego nie będzie.

Ps. Witam forumowiczów. :) 

Co dzisiejszego meczu, może jutro postaram się coś więcej napisać. Ale Bamba, ogarnij się ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.