Skocz do zawartości

Orlando Magic 2019/20 - marsz w górę?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście napisałem nieco prowokacyjnie😉, a to z kilku powodów:

1) nie rozumiem, co dzieje się w tej lidze i kto ile płaci tym zawodnikom, a w wielu wypadkach grajkom; ludzie w wielu krajach nie mają co jeść, a tu za rzucanie piłki do kosza płaci się jednemu grajkowi pieniądze, za które można byłoby wyżywić, ubrać itd. całą wioskę na wiele lat - kwoty latają tak kosmiczne, że naprawdę..., i za co?

2) w świetle tych kwot oczywiście 22,5 mln/sezon nie byłoby tragedią, ale...

3) nie bardzo wierzę, że ktoś nie przedstawi lepszej oferty i pytanie, czy Vuk zgodzi się zarabiać mniej w drużynie, która pozwoliła mu się wykazać, czy poleci na hajs;

4) czy kontrakt byłby rozłożony równo, czy np. malejący?

5) co z Bambą? wiem, że na razie to wielka niewiadoma, ale 4 lata dla Vucevica to trochę długo... jeżeli Bamba ma się rozwijać, to chyba krócej? faktem jest, że taki kontrakt Vucevica spowodowałby, że byłby on "sprzedawalny", chyba że ten sezon to był wyskok i znów wróci do swojej średniej gry - wówczas z tym kontraktem byłby lepszym takim Mozgovem (to tylko przykład, nie przykładajcie do tego niczego).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomaszan napisał:

Oczywiście napisałem nieco prowokacyjnie😉, a to z kilku powodów:

1) nie rozumiem, co dzieje się w tej lidze i kto ile płaci tym zawodnikom, a w wielu wypadkach grajkom; ludzie w wielu krajach nie mają co jeść, a tu za rzucanie piłki do kosza płaci się jednemu grajkowi pieniądze, za które można byłoby wyżywić, ubrać itd. całą wioskę na wiele lat - kwoty latają tak kosmiczne, że naprawdę..., i za co?

2) w świetle tych kwot oczywiście 22,5 mln/sezon nie byłoby tragedią, ale...

3) nie bardzo wierzę, że ktoś nie przedstawi lepszej oferty i pytanie, czy Vuk zgodzi się zarabiać mniej w drużynie, która pozwoliła mu się wykazać, czy poleci na hajs;

4) czy kontrakt byłby rozłożony równo, czy np. malejący?

5) co z Bambą? wiem, że na razie to wielka niewiadoma, ale 4 lata dla Vucevica to trochę długo... jeżeli Bamba ma się rozwijać, to chyba krócej? faktem jest, że taki kontrakt Vucevica spowodowałby, że byłby on "sprzedawalny", chyba że ten sezon to był wyskok i znów wróci do swojej średniej gry - wówczas z tym kontraktem byłby lepszym takim Mozgovem (to tylko przykład, nie przykładajcie do tego niczego).

 

1) w przeciwieństwie do głodujących i nieubranych osób, kluby zarabiają dzięki koszykarzom krocie. Także jeśli uważasz że jest bez sensu to nie kupuj League Pass, koszulek i tego typu rzeczy. Poza tym przez to że kluby dostają za tych koszykarzy tyle ile dostają są w stanie przeznaczać na akcje charytatywne. Jest to lepsze rozwiązanie niż wywalanie całego zysku bo była to pomoc jednorazowa.

2 i 3) możliwe że Vooch czuje się dobrze w Orlando i tam chce pozostać. Życie to nie tylko koszykówka dlatego wyższa oferta może go przekonać. Możliwe że Orlando powiedziało że to max co mogą dać bo w innym razie postawią na Bambę.                                     

4) Tego nwm. 

5) nic innego raczej do zrobienia nie mieli bo i takby go stracili. Ale rzeczywiście mogą się na tym przejechać.

                                        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TripylDabyl napisał:

1) w przeciwieństwie do głodujących i nieubranych osób, kluby zarabiają dzięki koszykarzom krocie. Także jeśli uważasz że jest bez sensu to nie kupuj League Pass, koszulek i tego typu rzeczy. Poza tym przez to że kluby dostają za tych koszykarzy tyle ile dostają są w stanie przeznaczać na akcje charytatywne. Jest to lepsze rozwiązanie niż wywalanie całego zysku bo była to pomoc jednorazowa.

                                        

 

Dlatego nie kupuję i oglądam coraz mniej przepłaconych grajków. Na starość człowiek mądrzeje😄

A poważnie, to nie moje pieniądze, więc nikomu ich nie liczę. Tyle, że jeżeli kogoś te kwoty nie szokują, to ok.

Najbardziej mnie w kontekście powyższych punktów interesuje, jeżeli Orlando podpisze z Vucevicem tego rodzaju kontrakt, co z Bambą? Znów będzie grał ogony? No chyba tak. A jeśli, to przez rok, czy dwa ok. Zatem kontrakt na 3 lata byłby w sam raz. Rozumiem jednak, że po takim sezonie Vucević na taki by się wypiął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomaszan napisał:

 

Najbardziej mnie w kontekście powyższych punktów interesuje, jeżeli Orlando podpisze z Vucevicem tego rodzaju kontrakt, co z Bambą? Znów będzie grał ogony? No chyba tak. A jeśli, to przez rok, czy dwa ok. Zatem kontrakt na 3 lata byłby w sam raz. Rozumiem jednak, że po takim sezonie Vucević na taki by się wypiął. 

Bamba to na chwile obecna nie jest gotowy grac dluzszych minut gdyby nie Vuc i tak chcialbym innego centra albo startowac Birchem. Mo musi przynajmniej nie byc gorszy niz Khem bo to wlasnie gdy Bamba sie skontuzjowal i Birch dostal wiecej minut nasza lawka wygladala znacznie lepiej ( zgralo sie to tez z graniem briscoe a potem mcw zamiast granta i simmonsa) . Takze majac na uwadze ze Bamba nie jest gotowy lepiej Vuca zatrzymac i utrzymywac ten poziom 6-8 miejsce na east i jak Mo sie ogarnie to wtedy szukac dla Vucevica nowego miejsca jezeli zajmie to 2lata to vucevic bedzie mial 31 lat 2 lata kontraktu bo o jego produkcje na parkiecie mozemy byc raczej spokojni... Nawet gdyby spadla w porownaniu do contract year...

Edytowane przez PH#1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest źle: Ross 54/4, czyli średnio 13,5 mln/sezon, co przy tych kwotach, które fruwają, nie jest złym ruchem.

Czyli wygląda na to, że Vuk + Ross 38,5 mln/sezon. W sumie nie jest najgorzej😀.

Do tego Aminu 29/3, z player option w ostatnim sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze aminu grajmy samymi centrami i skrzydlowymi...

Dobrze ze ross wraca. Vuc jak spedzi caly kontrakt w magic to bede bardzo zdziowiony ale w sumie juz co roku sie dziwie ze dalej tu jest... 

Ale szczesliwy bede dopiero kiedy w koncu ktos bedzie potrafil zdobywac i kreowac konkretnie z sg/pg... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już wstępnie podsumować, bo chyba w najbliższym czasie w Orlando za wiele się nie wydarzy.

Mamy podstawową odpowiedź na pytanie, które zadawaliśmy sobie od dawna, czyli Vuk i T-Ross zostają. Oznacza to, że next sezonie lecimy w zasadzie tym samym składem (albo i nie😉, o czym za chwilę). W sumie w Orlando nie rzucano słów na wiatr, gdy mówiono, że podpisanie Vucevica będzie priorytetem. Kontrakt nieco długi (jak na mój rozum), ale ja tam się nie znam... Z drugiej strony, jeżeli patrzeć na te głupie kontrakty, które są dawane patałachom, kontrakt Vucevica nie jest zły. Nie zapominajmy, że to w końcu nasz All Star. Można wiele zarzucać, ale faktem jest, że to on wprowadził Orlando do PO. Oczywiście, występy przeciwko Raptors sporo zweryfikował, ale po pierwsze, jak się okazało, to były występy przeciwko mistrzom NBA, po drugie, to były w sumie pierwsze PO drużyny i było to widać, a po trzecie, zapewne m.in. dlatego Vucević nie otrzymał lepszej propozycji i nie przepłaciliśmy go (a przynajmniej nie jakoś bardzo).

Kontrakt Rossa 13,5 mln/sezon to w sumie promocja. Po jednym warunkiem: że gość ustabilizuje formę. Potrafi zagrać dwa świetne mecze, a następnie dwa kiepskie. Jeżeli będzie więcej tych pierwszych, cena promocyjna.

W sumie Vuk + Ross 38,5 mln/sezon. Myślę, że niewielu przewidywało, że uda się utrzymać tych dwóch zawodników za te pieniądze. Kontrakty trochę długie, ale cóż...

Też nie do końca wiem po co Aminu. Nie jest to zły grajek, 29/3, z player option w ostatnim sezonie, nie jest złą ceną. Tyle czy faktycznie był potrzebny zawodnik na pozycje 3/4? Nie wiem, jaką rolę będzie odgrywał w Orlando, ale jeżeli Isaac i Gordon mieliby się rozwijać, to Aminu tak średnio pasuje. Tym bardziej, jeżeli tegoroczny wybór w drafcie grałby porządnego kosza. Zdecydowanie wolałbym takiego Lamba, bo pozycja nr 2 to masakra. Nie wiem jak, ale mam nadzieję, że jak najszybciej pozbędziemy się Fourniera, chociać pewnie będziemy mieli "przyjemność" jego oglądania jeszcze ponad sezon (przynajmniej), jak nie pełne dwa.

Oczywiście jednym z podstawowych warunków jest gra Fultza. Skoro tu nikogo nie szukano, najwyraźniej postawiono na niego i w Orlando są pewni, że pociągnie ten wózek. Powiem tak: bez niego Orlando osiągnie zapewne wynik zbliżony do tegorocznego, być może zaatakuje pozycję w granicach 6. Z dobrym Fultzem, utrzymaniem poziomu przez Vucevica, przy rozwoju Gordona, Isaac'a i Bamby może być wyżej. Co istotne, drużyna jest młoda i przynajmniej widać jakieś perspektywy. Dobrze byłoby tylko wzmocnić pozycje 1-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 17:38, tomaszan napisał:

Też nie do końca wiem po co Aminu. Nie jest to zły grajek, 29/3, z player option w ostatnim sezonie, nie jest złą ceną. Tyle czy faktycznie był potrzebny zawodnik na pozycje 3/4? Nie wiem, jaką rolę będzie odgrywał w Orlando, ale jeżeli Isaac i Gordon mieliby się rozwijać, to Aminu tak średnio pasuje. Tym bardziej, jeżeli tegoroczny wybór w drafcie grałby porządnego kosza. Zdecydowanie wolałbym takiego Lamba, bo pozycja nr 2 to masakra. Nie wiem jak, ale mam nadzieję, że jak najszybciej pozbędziemy się Fourniera, chociać pewnie będziemy mieli "przyjemność" jego oglądania jeszcze ponad sezon (przynajmniej), jak nie pełne dwa. Fourniera też si

 

Aminu bedzie back up 3/4 Ross zostaje naszym sg. Ławka była jednym z naszych najsłabszych punktów Aminu tu pomoże jest lepszy niż Iwandu a możńa będzie też ich wystawić koło siebie. Okeke tak jak Weltman mówił jako rookie nie bedzie gotowy do gry i oni tego nie wymaja od niego. Przyszły rok opuści przez kontuzje koejny bedzie jego praktycznie pełnym rookie sezonem a w trzecim Aminu bedzie w ostatnim roku kontraktu... Osobiście bardziej cieszyłbym się z aminu gdybyśmy w drafcie poszli jakiegos obronce bez kontuzji tak to wszystko wyglada ok wracamy z tym samym skladem ktoremu nalezy sie jeszcze przynajmniej rok na pokazanie na co ich tak naprawde stac i czy poziom jaki prezentowali  drugiej polowie ostatniego sezonu może być podtrzymany przez caly rok...


Wiadomo co z Frazierem? jak długo będzie dochodził po kontuzji? Przy naszym braku guardów chętnie bym zobaczył przy wiekszej ilości minut..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.