Skocz do zawartości

Orlando Magic 2019/20 - marsz w górę?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, zaczyna się nowa zabawa. Zakończyło się nowe rozdanie, w sumie całkiem udane, a teraz czas piąć się w górę😀.

Magic zrobili wynik, którego mało kto się po nich spodziewał, a co więcej, w PO odpadli z mistrzami NBA (nota bene nie spodziewałem się, że Raps zdobędą misia, mae culpa). Kto wie, gdyby Vuk był w stanie grać na poziomie z RS, to co by się wydarzyło... Ale to przeszłość, na pewno apetyty zostały rozbudzone, tym bardziej, że Magic pokazali w ostatnim sezonie kawałek niezłej koszykówki, Kto wie, czy to właśnie nie nowy trenejro Magic nie powinien zostać trenerem roku...

Lato w Orlando zapowiada się niezwykle gorąco, jako że będziemy mieli jeden z bardziej gorących towarów na rynku, czyli Vucevica. Tak, wiem, że to gracz słaby😉, że seria z Raps dużo zweryfikowała, niemniej myślę, że też dużo nauczyła organizację, a mianowicie, że gość potrzebuje wsparcia, przede wszystkim na obwodzie. Defensywa jest fajna, ale nią samą nie da się wygrywać na dłuższą metę, bo ktoś musi jednak do tego kosza trafiać. A tego po prostu zabrakło w serii z Toronto, więc dużo łatwiej było skupić się na Vucevicu, tym bardziej, że Gordon i Isaac to też nie są demony ofensywy. Bo jednak jestem jakoś przekonany, że Orlando zrobi wszystko, aby zatrzymać Vucevica. Mimo że jest potencjalnie Bamba, ale jednak gwiazdy nie oddaje się ot tak. Pytanie oczywiście, jaki będzie koszt?

Drugi gorący towar to oczywiście T-Ross, czyli gracz tyle świetny, co chimeryczny. Gdyby potrafił ustabilizować formę na właściwym poziomie, byłby wart dużych pieniędzy. A tak? Naprawdę nie wiem... Myślę jednak, że z powodu ubogiego obwodu, w Orlando będą starali się go zostawić. I chyba słusznie, tylko że znów pytanie za ile.

Dosyć głośno jest o zainteresowaniu Magic D'Angelo Russellem... Pewnie jeżeli Irving faktycznie trafi do Nets, ci nie będą jakoś mocno zdeterminowani wyrównywaniem ofert (bo, o ile się nie mylę Russell to RFA). Powiem tak: ja tam lubię gościa, chociaż czasem jest trochę zbyt szalony, ale daje impact. Zobaczymy. Tyle, że jakby trochę dublowaliby się z Fultzem, no chyba że Russell, gdyby oczywiście przyszedł, grał combo. Tyle że jego ewentualny transfer oznaczałby transfer Francuza, o co osobiście się modlę, bo z nim nigdzie nie dojdziemy.

Dużo w Magic zależy od postępów trójki młodych: Gordona, Isaac'a, Bamby i Fultza. Pytanie, czy tego pierwszego faktycznie na taki stać. Mam wrażenie, że o ile w defensywie się rozwija, to w ofensywie po prostu stanął. Czyżby sufit aż tak dosyć nisko??? Natomiast Isaac pokazał w niektórych meczach, że może dawać dużo również w ataku. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie u niego widać duży skok jakościowy z przodu. A Bamba, cóż... naprawdę nie wiem, na co go stać. Dużą zagadką jest też Fultz, którego pozyskaliśmy w sumie za paczkę gruszek.

Na draft chyba za bardzo liczyć nie możemy. Nie znam co prawda tych potencjalnych grajków na poziomie numeru Magic, ale czytałem, że jest (ten draft) dosyć słaby, ale się tu nie wypowiadam.

 

Generalnie, na chwilę obecną wygląda to całkiem ciekawe. Drużyna jest młoda, najstarszy z kluczowych graczy ma bodaj 29 lat, pytanie tylko, jakim składem przystąpi do sezonu. Utrzymanie składu i dodanie takiego Russella postawiłoby Magic w całkiem ciekawej sytuacji wyjściowej. Z pewnym (jak się wydaje) PO i szansą pogrania w nim o coś więcej niż pierwsza runda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w sumie wszystko jedno w ktora strone pojdziemy z Vucevicem. Oby nie przeplacic jego czy Rossa. Jest Bamba i w drafcie moglibysmy wziac jeszcze takiego Bitadze i duzo gorzej nie bedzie. O ile wogole. Z FA Russell. Mozna grac. Jest duzo mozliwosci. 

Fourniera raczej nikt nie wezmie

Bedzie ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, nie znam ludzików z tego draftu, ale tak czytam, że Orlando wzięło gościa po bardzo poważnej kontuzji (bodaj kolana) i że dlatego spadł tak nisko, bo to w sumie niezły grajek. Kurcze, szykuje się niezły szpital w Orlando (Fultz, Bamba, Okeke), a przynajmniej oddział rehabilitacji....

Dosyć istotna wiadomość jest taka, że podobno Vucević jest "on of the top priorities" dla Celtów, którzy jakoby odpuścili Horforda, a przynajmniej przerwano z nim rozmowy. Czyli sezon ogórkowy czas zacząć😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym wyborem oprocz kontuzji jest to ze pick pozniej zostal wybrany gracz ktory moglby pomoc nam od razu grajac pomiedzy pg/sg. Do tego bylo pare fowardow dostepnych jeszcze ktorzy mogli nam pomoc od razu chociaz w sumie gosc powinien byc gotowy na druga czesc sezonu... Szkoda tez tego 2 picku do lakers sporo osob dosyc wysoko cenilo tuckera... Wingspan sie zgadzal... No coz te picki i tak nie odmienilyby magic od razu ciekawe co teraz zrobia magic w off-season.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, polishllama69 napisał:

szkoda, że Bitadze nie wzięli z 1st roundera, ale najwyraźniej wierzą w Bambę, teraz zapewne poszukiwanie jakiegoś SG/SF albo przedłużenie Rossa

Nie no, kolejny - chyba - center???😂 Pod koszem w Orlando jest całkiem spoko. Zapewne władze liczą, żeby zostawić Vucevica, a jeśli tak, to trójka Vuk-Bamba-Khem jest raczej wystarczająca. Wybór tego Gruzina oznaczałby, że w Orlando odpuszczono Vucevica, a skoro nie wzięto wysokiego, to chyba nic takiego się nie wydarzy, chyba że ktoś zaproponuje mu jakieś 100 baniek za 4 lata.

Tak jak czytam, to Orlando jest całkiem chwalone za ten wybór Chumy. Mimo tej kontuzji. To chyba oznacza, że gość coś potrafi. Ja go w życiu nie widziałem na oczy, ale komentarze są raczej pochlebne. Mnie tylko martwi, że - jak pisałem wcześniej - jakiś taki szpital robi się w Orlando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomaszan napisał:

Tak jak czytam, to Orlando jest całkiem chwalone za ten wybór Chumy. Mimo tej kontuzji. To chyba oznacza, że gość coś potrafi. Ja go w życiu nie widziałem na oczy, ale komentarze są raczej pochlebne. Mnie tylko martwi, że - jak pisałem wcześniej - jakiś taki szpital robi się w Orlando.

Okeke to świetny wszechstronny combo forward -  rewelacyjny 3&D, ale powinien tez dawać sporo w ofensywie. Podobno, gdyby nie kontuzja, to mógł iść w drafcie dużo wyżej. Możliwe, ze gdyby go Magic nie przechwycili, to zrobiłaby to Indiana, bo tam był również przymierzany. Warto poczekać te ileś miesięcy, żeby mieć fantastycznego gracza na lata. Przyszłościowo, to może być jeden z najlepszych wyborów w tym drafcie, zatem nie narzekajcie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando podpisało Daquana Jefriesa, nie wybranego w drafcie. Nie znalazłem szczegółów, ale pewnie niegwarantowana umowa. 

Ciekawy zawodnik. Atletyczny, silny, z rzutem i dobrą obroną. Senior. W collegu grał głównie jako pf, choć ma 6'5, ale 6'11 wingspan. W NBA Raczej jako wing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem ruchów ORL na tę chwilę. Oni potrzebują na gwałt PG, a w drafcie biorą Okeke, który jest trochę kopią Gordona... i mają jeszcze Isaaca, a koleś przez rok nie zagra...  tu nawet nie chodzi o same umiejętności Okeke, który jest bardzo fajnym grajkiem, ale ta ekipa potrzebuje trochę tu i teraz grania, albo... znów będą tankować.

Przy założeniu, że na C gra typowy rim-protector, to ta ekipa nie ma kim rozgrywać, bo co by nie mówić Vucek to jednak dobry passer jest. Może powinni iść w s'n't Vucka?

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wierza w powrot Fultza? Pisalem wczesniej o DAR ale w sumie na ta chwile to tak jakby wbic Fultzowi noz w plecy. Takze raczej Vuc, moze Ross i klepiemy tak jak pod koniec sezonu. To bedzie granie na tu i teraz i z takim skladem chyba nikt bardzo nie bedzie narzekal. Z tego co czytalem Bamba ma byc ready na przedsezonowy camp. Pozostaje niewiadoma z Fultzem.. jak sie odrodzi to bedzie rzeznia

Mi Okeke bardziej przypomina Ryska Lewisa ale podobno nie mam talentu do porownan ( slyszalem na live draft 😂)

..co do ruchow. Wzielismy dwoch kontuzjowanych ale z wysokim sufitem. Moze i ryzykownie ale malym kosztem. Core jakis tam teraz mamy. Jak Ci dwaj Panowie dojda to drzyjcie😝

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tecu napisał:

 

@dannygd

Może dlatego, że w tym drafcie w ich zasięgu nie było fajnych rozgrywających wartych tego picku?

Ewentualnie NAW, ale to nie jest typowy rozgrywający, bardziej secondary ball handler. 



Wlasnie dlatego powinnismy go wybrać my potrzebujemy jak najwiecej gości którzy potrafią coś kreować czy to dla siebie czy dla innych. Okeke pewnie bedzie spoko ale jego atuty to glownie catch and shoot i bardzo dobra obrona wiec wyglada ze moze byc lepsza wersja Iwundu. Moim zdaniem bylo pare lepszych opcji i do tego zdrowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie SG/PG powinno dalej być priorytetem w Magic. Po transferze za Fultza tak sie nastawilem zeby sie nie napalaci raczej traktować to jako w tope i w razie czego być pozytywnie zaskoczony że momentami zapominam że on u nas jest. Co w sumie dla jego sytuacji jest dobre nie ma presji 1 picku w 76ers w Orlando został nabyty za nic praktycznie i nie ma pracia aby wrocił na parkiet zanim bedzie na to gotowy, o ile będzie kiedykolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tecu napisał:

 

@dannygd

Może dlatego, że w tym drafcie w ich zasięgu nie było fajnych rozgrywających wartych tego picku?

Ewentualnie NAW, ale to nie jest typowy rozgrywający, bardziej secondary ball handler. 

NAW to Nickeil Alexander-Walker???

Jak mówiłem, zupełnie nie znam towarzystwa z draftu, poza tym, co przeczytałem. I jeśli chodzi o wybór Magic, komentarze są raczej zdecydowanie pozytywne, wręcz mówi się nawet, że jeżeli ten cały Chuma dojdzie do siebie i zacznie grać, to może być steal tego draftu. Jeśli faktycznie coś w tym jest, to może po prostu Magic wybrali potencjalnie najlepszego grajka z dostępnych... Może po prostu w Orlando doszło się do wniosku, że nie ma sensu robić fitu z nr 16, tylko brać, co potencjalnie najlepsze...

A może po prostu w Orlando postawiono jednak na Fultza i wiedzą tam coś, o czym my jednak nie wiemy. Ja też się nim nie jaram, wzięliśmy go za paczkę gruszek i uwierzę, jak zobaczę (niby jak ten Tomasz😂), ale przy takim założeniu ten ruch faktycznie może nie być taki głupi. Wtedy też nie wierzę, że będziemy walczyć na całego o Russella. Pozycja nr 3 w Magic szału nie robi, no chyba że Isaac się wyrobi. Może się okazać, że latem, oprócz ruchów z Vucevicem i Rossem, priorytetem będzie rzucający obrońca, tym bardziej, że bodaj za ponad rok Fournier będzie już "sprzedawalny". I możemy się zdziwić. Faktem jest jednak, że na chwilę obecną w Magic jest niezły szpital i ten wybór w drafcie budzi zdziwienie szczególnie pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.