Skocz do zawartości

FA/Trades Anno Domini 2019/2020


dannygd

Gdzie pójdą gwiazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie zagra Durex?

  2. 2. Co zrobi Irving?

  3. 3. Davis pójdzie w dealu do...


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.06.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Eld napisał:

Ale wiesz, że to jest najbardziej realne?

WIem patrząc na historię zarządzania, ale z drugiej strony w tym roku poszli po rozum do głowy i nie rozrzucali kasy na prawo i lewo, więc może się nie dadzą skusić tą głupotą... Już bym wolał, żeby wzięli Walla w pakiecie z Bealem. Już wystarczy w Knicks tego dramatu, kiedyś trzeba się odbić od dna i awansować minimum na 25. miejsce w kategorii najlepiej zarządzanych klubów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cvbe napisał:

WIem patrząc na historię zarządzania, ale z drugiej strony w tym roku poszli po rozum do głowy i nie rozrzucali kasy na prawo i lewo, więc może się nie dadzą skusić tą głupotą... Już bym wolał, żeby wzięli Walla w pakiecie z Bealem. Już wystarczy w Knicks tego dramatu, kiedyś trzeba się odbić od dna i awansować minimum na 25. miejsce w kategorii najlepiej zarządzanych klubów :D

Nie wiem kogo Knicks by mieli w tym rankingu przegonić prócz Suns. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cvbe napisał:

WIem patrząc na historię zarządzania, ale z drugiej strony w tym roku poszli po rozum do głowy i nie rozrzucali kasy na prawo i lewo, więc może się nie dadzą skusić tą głupotą... Już bym wolał, żeby wzięli Walla w pakiecie z Bealem. Już wystarczy w Knicks tego dramatu, kiedyś trzeba się odbić od dna i awansować minimum na 25. miejsce w kategorii najlepiej zarządzanych klubów :D

Tu nawet Elon Musk by popatrzył w papiery, zajarał blanta i powiedział że pierdoli, nie da się :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pan A. napisał:

Najbardziej realne bo? 

Bo to po prostu do siebie pasuje, nie uważasz? TD co noc, hala pełna, bilety i koszulki idą, Dolan liczy dolce, jest show. I Knicks to odpowiada, i właścicielowi i Russellowi.

3 minuty temu, cvbe napisał:

Charlotte, Wizards i... no i kogoś jeszcze kto nagle dostanie pierolca :)

A no tak.

Fajne ekipy, nie ma co. Fantastyczna czwórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LONGER01 napisał:

Dzięki Kawhi za wszystko, legendą Raptors zostaniesz na zawsze. Raptors zrobili wszystko co mogli żeby go zatrzymać, niestety to nie wystraszyło. Btw. Największy asset dalej w Toronto

AADpRZO.img?h=630&w=1200&m=6&q=60&o=t&l=

 

I teraz weź to porównaj do listu Gilberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LONGER01 napisał:

Dzięki Kawhi za wszystko, legendą Raptors zostaniesz na zawsze. Raptors zrobili wszystko co mogli żeby go zatrzymać, niestety to nie wystraszyło. Btw. Największy asset dalej w Toronto

AADpRZO.img?h=630&w=1200&m=6&q=60&o=t&l=

 

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Kałaj po osiagnieciu tego wszystkiego w poprzednim sezonie przekombinowal zamiast zostac w Toronto? Przecież tam miał wszystko do następnego tytułu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Eld napisał:

Bo to po prostu do siebie pasuje, nie uważasz? TD co noc, hala pełna, bilety i koszulki idą, Dolan liczy dolce, jest show. I Knicks to odpowiada, i właścicielowi i Russellowi.

A to faktycznie mocne argumenty, w końcu Tobie też to długo w OKC odpowiadało! 

Ps taki fachowiec od rynku transferowego ("Sing and trade" i te sprawy) to powinien wiedzieć, że Knicks nie mogą uderzać po Rusty'ego w ten summer czy before rozpoczęcie sezonu bo nie mają co oddać w zamian - nie mogą handlować przez kilka miesięcy zawodnikami podpsanymi w lato, smuteczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zwierzak napisał:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Kałaj po osiagnieciu tego wszystkiego w poprzednim sezonie przekombinowal zamiast zostac w Toronto? Przecież tam miał wszystko do następnego tytułu... 

Woli mieszkać w Los Angeles.

Czytałem ostatnio artykuł o pierwszym lecie z współcześnie wyglądającym free agency (Tom Chambers w Suns był pierwszym podpisanym w ten sposób) i ownerzy nie chcieli tego FA wprowadzać "bo wszyscy lepsi pójdą grać do LA czy Nowego Jorku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Zwierzak napisał:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Kałaj po osiagnieciu tego wszystkiego w poprzednim sezonie przekombinowal zamiast zostac w Toronto? Przecież tam miał wszystko do następnego tytułu... 

Pozostanie tam na 5 lat nie miało sensu, bo Raptors to starzejący się team. Pozostanie na rok byłoby najlepsze, gdyby nie problem zdrowotne Leonarda, które wyjęły mu sezon w Spurs, a i w finale nie był całkiem zdrowy. branie krótszego kontraktu było zatem dla niego dużym ryzykiem. Ostatecznie uznał, że zbyt dużym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pan A. napisał:

A to faktycznie mocne argumenty, w końcu Tobie też to długo w OKC odpowiadało! 

Ps taki fachowiec od rynku transferowego ("Sing and trade" i te sprawy) to powinien wiedzieć, że Knicks nie mogą uderzać po Rusty'ego w ten summer czy before rozpoczęcie sezonu bo nie mają co oddać w zamian - nie mogą handlować przez kilka miesięcy zawodnikami podpsanymi w lato, smuteczek.

Spuść z brzytwy. Nikt nie powiedział, że trade trzeba teraz robić to po pierwsze primo. Mogą poczekać do lutego. Po drugie primo West pokazał już jak można wykorzystać to co się ma aby ściągnąć PG. Po trzecie, Panie A, wystarczy znaleźć trzeci chętny team do dealu.

Argumenty traktuj z kategorii "blichtr, fame, sława a nie tytuł". Nawet siostry Godlewskie komuś się podobają, więc zakładam, że RW w Knicks to mógł by być taki klown Dolana nabijający mu swoimi TD w co drugim meczu dwa razy więcej do kabzy, niż teraz co Dolanowi by się na pewno podobało, turystycznym kibicom Knicks również, a RW był by wniebowzięty móc robić to co kocha najbardziej. Nabijać TD.

PS: dzięki, parskłem grubo jak to przeczytałem: "w ten summer czy before rozpoczęcie sezonu". Brzmi trochę jak bym czytał wywiad z Dżoaną Krupą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

westbrook a w okc trzyma tylko jedno koszulka pod sufit.

choc w sumie pewnie i tak ja dostanie nawet jak odejdzie jutro.

na zachodzie to nie wiem czy powacha PO jeszcze w karierze.

coz niech odchodzi i ma wyjebane jak wszyscy, bedzie jeszcze ciekawiej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tecu napisał:

Presti raz jest uważany za mega GMa a po chwili jako beznadziejny. To tylko pokazuje jak łatwo nam wszystko oceniać z kanapy. W tym momencie nie miał za dużo do gadania, bo tak jak zauważyłeś, to liga graczy. Zwrot jak na taką sytuację, świetny.

Pisząc, że zaorał - nie miałem na myśli tego co sie stało teraz, ale tego co zrobił z tyloma talentami przez lata... wiadomo, że ludzie popełniają błędy - tu w historii trafiło się trochę. Czasem mam wrażenie, że Presti jest bardziej mistrzem dobrego wrażenia (zobaczcie ile zrobiłem w takiej czy innej wymianie), niż efektywnych decyzji (co zrobiłem, żeby ekipa wygrała mistrza). Krótka historia:

2007 - dobre wybory draftowe (KD oczywisty) Durant + Landry i G.Davis, ale nie Presti o nich decydował i nie on je pozyskał.... Za miał (podobno) wpływ na to, że:

Landry poszedł za kasę i 2nd (Kaun),

Davisa puścił z prime Rayem Allenem do Celtów za Jeffa Greena, Wallyego i 2nd (Plaisted) - ja uważam to z perspektywy czasu za kiepski ruch, który chwilę później zamienił na:

na... Adriana Griffina, Donvella Marshala i Ire Newble

Rashard Lewis poszedł za trade exception i 2nd (co było słabe) ale jakimś cudem odzyskał za to 1st (potem wybrany Ibaka z 24pickiem) 

2008 - biorą RW z 4 i I wspomnianego Ibake, wybory 2nd lipne. W sezonie pozyskują 1st, ale wymieniany jest na Thabo.

2009 - biorą z 3 Hardena i potem słabe wybory

Od tego momentu mamy mnóstwo talentu, na który powiedzmy sobie szczerze Presti średnio zasłużył (a renoma rosła) - bo picki wysokie albo były jak przyszedł, albo z tanku i loterii wyszły. Same ruchy (deale, kontrakty - poza 1, słabe). Idźmy dalej - mamy 2010 rok, młodą ekipę 50-32, która fajnie z późniejszymi mistrzami zagrała w 1rd PO:

w 2010/11 pozyskuje 1st (Eric Bledsoe), który... trejduje do LAC za 1st 2012, żeby za chwilę ten pick z niedoszłą gwiazda Jeffem Greenem i Krsticem oddać do BOS za Perka z Natem.

z 24 pickiem wybierają R.Jacksona... ekipa gra świetnie najpierw finał Confy, rok później finał ligi i wtedy zapada poniekąd kolejna kluczowa decyzja: Westbrick podpisuje wieloletni kontrakt, co jest praktycznie równoznaczne, że nie zostanie Harden... który idzie w dealu do HOU za Martina, Lamba i pick (Adams).

Ekipa świetnie w RS, ale w PO pojawia się kontuzja RW, odpadają. 

W drafcie idzie Adams (znów dobry wybór), w trejdzie idzie Martin za Szewczyka (3 team trejd) - czyli w skrócie podpisał RW, żeby oddac Hardena za Lamba, Szewczyka i Adamsa ;) 

w 14/15 wybory draftowe kiepskie, w sezonie idzie Lance Thomas z 1st za... Diona Waitersa, kontuzja KD i brak PO. Zwolniony Brooks, znów słabe wybory draftowe i zaczyna się sezon 15/16 o wszystko - co było pamiętamy:

obiecuje supermaxa RW, idzie deal Ibaki (przyjaciela Duranta), za Dipo, Sabonisa i Ilyasovę, który jest gwoździem do trumny OKC bo odchodzi Durant.

Oczywiście można rozpatrywać ten ruch z perspektywy  value zwrotnego (niby sukces), ale dla mnie Presti podjął kilka decyzji w swojej karierze, które de facto roztrwoniły potencjł tej ekipy i tu było tak samo. Rok później cieszymy się z tego, że wymienia Dipo z Sabonisem na rok (w efekcie 2) PG13 i picki, dziś niby chwalimy że wycisnął co się da, ale...

Panowie on miał takich graczy jak: Allen, Lewis, Durant, Landry, Westbrook, Ibaka, Thabo, Harden, Bldesoe, Jackson, Martin, Adams, Dipo, PG13... i 1 finał przegrany i jeden finał confy. Jest jakaś inna ekipa, która mając tak wiele talentu, osiągnęła poniekąd przez 12 lat tak niewiele? Jak się cieszyć z tych picków (swoją drogą to raczej dalekie wybory będą, więc bez szału) teraz, kiedy została drużyna z SC na poziomie 140 mln i znikomymi szansami na PO, a bardziej prawdopodobna jest wyprzedaż (również picków) celem oszczędności podatku. 

Prestii miał wszystko podane na tacy jak przyszedł do OKC i w mojej ocenie 2 razy postawił nie na tego konia, przez co zamiast mieć 3 tytuły - nie ma ani jednego i być może już nigdy OKC takiej szansy mieć nie będzie. Payton z Kempem jak patrzą na to to muszą łapać się za głowę. Dlatego moja ocena jego 12 letniej pracy nie jest tak cukierkowa, jak wielu innych osób.

 

 

 

4 minuty temu, jack napisał:

Oczami wyobraźni widzę Westbrooka w roli księcia w Nowym Jorku. W jakim fikuśnym futrze, przykrótkich spodniach i dziwacznej włochatej czapce. I najnowszych kosmicznych Jordanach z odkrytym palcami. Złoto.  Dobranoc 

Czyli "Coney Island’s Finest II" a potem kierunek China ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.