Skocz do zawartości

FA/Trades Anno Domini 2019/2020


dannygd

Gdzie pójdą gwiazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie zagra Durex?

  2. 2. Co zrobi Irving?

  3. 3. Davis pójdzie w dealu do...


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.06.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Geronimo napisał:

BMF, z ciekawości, dlaczego wyżej masz u Leonarda Clippers niż Raptors?

Clippers to fajna opcja long term - świetny FO, LA, szansa na wzmocnienie już teraz, bo ten Gallo nie powinien być problemem, bardzo dobry team, bardzo solidne assety. Pójście do Lakers to byłaby decyzja o wręcz historycznym znaczeniu i jednak trochę ciężko byłoby mi w to uwierzyć, ale biorę to pod uwagę. Raptors to opcja krótkoterminowa, więc co najwyżej weźmie 1+1.

Ale Jendras może mieć rację, nie upieram się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, marzec napisał:

Przeciwwaga dla Lakers? Van już widzę widzi tytuł nice :]

Ale najpierw może niech chociaż skompletuja skład. 

Nie widzę tytułu bo wiem, że kontuzje moga zawsze poważnie zmienić sytuację co widzieliśmy czy w Lakers jak wydawało się, że są faworytami czy nawet w tym sezonie z Warriors. 

Jak bym mógł sobie wymyślić idealny układ sił ze wszystkimi zdrowymi to chciałbym by Leonard został w Raptors, zdrowy Klay w Warriors, zdrowy KD z Irvingiem w NY, Sixers zatrzymują Butlera, Bucks zachowują skład, Kemba idzie do Celtics, Rockets przestają się kłócić, skupiać na wymuszaniu fauli, ale na grze w koszykówkę, a LeBron z Davisem zostaja w Lakers obudowani dobrej klasy rolasami. 

Nie żyjemy jednak w idealnym świecie i jeśli wizja  Leonarda dolaczajacego do LeBrona i AD się zmaterializuje, to nie przejmował bym się specjalnie tym kogo podpiszą, za wyjątek i minimalne kontrakty nałapia gości, którzy będą czy to chcieli zawalczyć o pierścień czy mieć szansę na zaprezentowanie się i szanse na wyższy kontrakt za rok. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Co wskazuje na kałaja w Lakers?

Bo na przestrzeni roku z jego obozu wychodziły głównie info że nie chce grać z lebronem

Trochę przesłanek jest, począwszy od tego, że Kawhi chciał zostać wytransferowany do Lakers w pierwszej kolejności. Potem nagle media zmieniły front i zaczęło się pimpowanie Clippers. Właściwie nie wiadomo skąd to się wzięło.

Generalnie to mi bardzo przypomina ubiegłoroczną sytuację z LeBronem. Tam praktycznie do samego rozpoczęcia free agency opcja Lakers była deprecjonowana przez główne media, jeszcze końcem czerwca pisało się, że Lakers muszą oddać co Spurs będą chcieli za Leonarda, bo inaczej James nie przyjdzie.

Dopiero ostatnie dni to delikatna zmiana narracji + systematycznie wzrastające szanse Lakers u buków.

Godzinę temu, TripylDabyl napisał:

W Clippersach będzie niezaprzeczalnym liderem, nie to co w Lakers gdzie będzie trzech wielkich. Poza tym kibice są mniej kapryśni a Clippers mimo że to big market to nie ma tam takiej hollywoodzkiej otoczki która RACZEJ nie odpowiada Leo. Poza tym jest chemia, dobry trener oraz fajny skład z jedną z najlepszych ławek w lidze i pozostanie nadal 20 mln na wzmocnienia. Imo Clippers to lepszy wybór poza tym doniesienia mediów też wskazują że Kawhi tak myśli.

Nikt tam w mediach nie wie czego tak naprawdę chce Kawhi. Tyle gadania, że Leonarda nie interesuje granie w super teamie, a tu nagle przed kilkunastoma godzinami Stein donosi, że w przypadku przejścia do Clippers Kawhi chciałby tam widzieć jeszcze jednego FA z topu. Woj wszędzie gdzie się da wciska tych Clippersów od roku, aż zaczęły się pojawiać plotki, że Ballmer mu płaci.

Anyway:

Jeżeli to prawda, to Clippersom pali się grunt pod nogami. To nie jest czas na jakiekolwiek "eksplorowanie", tu już wszystko powinno być jasne i dopięte na ostatni guzik.

59 minut temu, BMF napisał:

Clippers to fajna opcja long term - świetny FO, LA, szansa na wzmocnienie już teraz, bo ten Gallo nie powinien być problemem, bardzo dobry team, bardzo solidne assety. Pójście do Lakers to byłaby decyzja o wręcz historycznym znaczeniu i jednak trochę ciężko byłoby mi w to uwierzyć, ale biorę to pod uwagę. Raptors to opcja krótkoterminowa, więc co najwyżej weźmie 1+1.

Ale Jendras może mieć rację, nie upieram się. 

Dla jasności - to jest tylko mój typ. Nie twierdzę, że Kawhi na pewno pójdzie do Lakers, ale Clippers są IMO przehajpowani przez media prawie jak Jesus Tatum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję że Kawaj mimo że nie musi już nic udawadniać nie okaże się na końcu taka samą cipą i leniem  jak Durant i Lebron w wersji Miami i nie będzie montował jakiegoś chorego super teamu z innymi cipkami ligi. 

Ma świetny zespół który będzie mógł pokonać każdego w przyszłym roku. Który za dwa lata będzie miał kasę na drugą gwiazdę. Ma  w składzie dwóch niesamowitych sku... w obronie w postaci Anonubego i Siakama. 

Ma zespól który będzie się liczył o tytuł przez cały jego 5-letni kontrakt. jak to zostawi dla niewiadomego to będzie idiotą.

No ja mu opuszczenie SA wybaczyłem ale drugiego chorego ruch już nie wybaczę. 

taki Kawaj w Lakers lub Clippers z 2-ma innymi gwiazdami to będzie zespół któremu wszyscy będą życzyć tego samego co GS żeby się Ku... połamali do końca sezonu a najlepiej do końca kariery. 

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardziej niż Warriors, bo Ci to chociaż zbudowani przez świetne wybory w drafcie bez wyboru w top 5. Każdy na dodatek wykazał się altruizmem nawet KD który mógł wziąć większe pieniądze czy pójść do innej ekipy by być liderem. Odnośnie Clippers natomiast to oni akurat zasłużyli teraz na nagrodę bo tak naprawdę bez zaorania teamu, czy tankowania odbudowali się mimo utraty swoich trzech największych gwiazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powell to jest spoko grajek, ale tak jak pisałem - jak masz allstara na rookie kontrakcie (Doncic, Zion), to robisz wszystko, żeby zachować jak największą elastyczność jeżeli chodzi o salary, bo on już jako rookie będzie tak dobry, że zrobi z Ciebie prawdopodobnie ekipę na playoffy, a Ty będziesz miał do tego miejsce na maxa i mocny team. Jeden kontrakt Powella (i to całkiem okej) nie robi dramatu, ale jak Cuban pójdzie w budowanie zespołu na tu i teraz, podpisze kilku rolesów na takich kontraktach i nie sprowadzi przez to nikogo konkretnego long term, to jednak będzie szkoda. Duet Doncic-Porzingis ma absurdalny potencjał, a Dallas spokojnie są w stanie nawet przy maxie KP zostawić sobie miejsce na drugiego maxa w 2021 roku, gdy jeszcze Doncic będzie zarabiać grosze. I nawet jak nie trafią żadnej gwiazdy, to będzie potężny kapitał, żeby uzupełnić ten duet.

Walka o playoffy, walką o playoffy, ale każdy już powinien w NBA wiedzieć, że młodzież na pierwszych umowach w kontekście budowy contendera jest bezcenna i szkoda marnować taki kapitał.

Dlatego tak odetchnąłem, że Pelicans nie chcą czteroletnich kontraktów (w czasie czteroletniego rookie kontraktu Ziona), oby to była długofalowa strategia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Porzingis ma absurdalny potencjał, a Dallas spokojnie są w stanie nawet przy maxie

Ja go bardzo cenię (i lubię), ale w moim odczuciu za mało pokazał przed kontuzją, po kontuzji mam wrażenie, że już tak dobry nie będzie - zwłaszcza w defensywie. Stąd choć rozumiem że DAL poniekąd musieli mu zaproponować ten kontrakt, to chyba wszyscy się zgodzimy, że to jest duże ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.