Skocz do zawartości

FA/Trades Anno Domini 2019/2020


dannygd

Gdzie pójdą gwiazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie zagra Durex?

  2. 2. Co zrobi Irving?

  3. 3. Davis pójdzie w dealu do...


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.06.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, iglo13 napisał:

 

W sumie nic dziwnego, że Al 'chce' odejść, po prostu wie, że w wieku 32 lat nie dostanie już w Celtics takiej wypłaty jakby sobie życzył, a dla niego to ostatni czas na grubszy pieniądz. 
Niech sobie idzie do jakiegoś młodego zespołu, gdzie główne gwiazdy jeszcze przed primem i extension. Byle nie do Sixers 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, iglo13 napisał:

Przy takim kontrakcie "byle nie do...." może powiedzieć fan jakiejkolwiek drużyny w NBA. Mam coraz większe wrażenie ze obecny offseason to będzie powtórka kontraktów 80/4 dla byle pachołków 

Dużo klubów wyczyściło salary a za rok nie ma nikogo sensownego wiec Clippers czy Kniks będą zdesperowani. Będą przepłacać oby  na rocznych umowach ale jak czytam ze 80/4 dla Bogdana to promocja to ręce opadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć  Nets nie są do konca przeknani do Kyriego BEZ Durexa. 

Ciekaw jestem na ile realne jest, żeby Sixers się z Irvingiem dogadali i żeby się to finansowo spięło uwzględniając te wszystkie capholdy itd? Embiid i Kyrie w HCO to jest coś co byłoby cholernie cięzko bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ely3 napisał:

Dużo klubów wyczyściło salary a za rok nie ma nikogo sensownego wiec Clippers czy Kniks będą zdesperowani. Będą przepłacać oby  na rocznych umowach ale jak czytam ze 80/4 dla Bogdana to promocja to ręce opadają 

Brogdon jest lepszym graczem z większym miejscem na improvement niz Middleton, który przymierzany jest do maxa więc tak, 80/4 dla Malcolma to promocja na tym rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mycek napisał:

Brogdon jest lepszym graczem z większym miejscem na improvement niz Middleton, który przymierzany jest do maxa więc tak, 80/4 dla Malcolma to promocja na tym rynku ;)

Dlaczego uwazasz ze brogdon ma wiecej miejsca na improvement? On jest zaledwie rok młodszy od middletona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Dlaczego uwazasz ze brogdon ma wiecej miejsca na improvement? On jest zaledwie rok młodszy od middletona.

Może nie w 100% się zgadzam z tezą, ale Kris wydaje się rok temu pokazał swój sufit (pomimo braku jakiejś rzetelnej konkurencji na pozycji rzucającego obwodowego), który niestety na niewiele wystarczył i wg mnie nie jest warty maxa... w czym nie jestem odosobniony:

Brogdon mimo znacznej konkurencji jest w stanie rok do roku robić postępy i do tego jego obrona i rzut są na coraz lepszym poziomie. Osobiście na miejscu Bucks chętnie bym poszedł na to aby taki Brogdon grał razem z pewnie o połowę tańszym Bojanem:

 

Chyba widzi to Khris, bo zaczynają krążyć informacje jakoby został ze zniżką, byle na 5 letnim kontrakcie... Hmmm

 

IMG_20190622_125150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dannygd napisał:

Może nie w 100% się zgadzam z tezą, ale Kris wydaje się rok temu pokazał swój sufit (pomimo braku jakiejś rzetelnej konkurencji na pozycji rzucającego obwodowego), który niestety na niewiele wystarczył i wg mnie nie jest warty maxa... w czym nie jestem odosobniony:

Problem z Brogdonem jest taki, że on w żadnych play-offs do tej pory nie był jeszcze w 100% zdrowy ( między innymi z tych powodów jego efektywność jest dużo niższa w play-offs niż w sezonie regularnym). Ponadto poziom, na którym zagrał Middleton rok temu w serii z Celtics jest dla Brogdona absolutnie nieosiągalny, a Khris ma przecież 28 lat, więc nie wiem dlaczego miałbym sądzić, że jego sufit jest już za nim. Khris to dużo pewniejsza opcja od Brogdona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber moim zdaniem to co Brogdon po kontuzji pokazywał w PO daje nadzieję na więcej z Giannisem niż to co Khris rok temu. Oni mieli blisko +27 net rtg w PO! 

Jest jeszcze jedna kwestia o której już pisałem, generalnie Khris z Giannisem mają super net rtg jak są na boisku (ok. +8,5), ale... obaj mają lepszy jak... nie grają ze sobą przy całkiem sporej próbce. Wiem, że to można pod nadmiar szczęścia dawać, ale obstawiam, że podobne szczęście będzie jeśli 5 letni bliski max kontrakt Khrisa zastąpi 3 letni o blisko połowę niższy w skali roku Bojan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malcolm zagrał dopiero trzy sezony w NBA. Middleton siedem - stąd moja teza, że ma więcej miejsca na improvement. Brogdon jest niesamowicie efektywnym i juz wygrywającym graczem. Myślę, że nigdy nie osiągnie tej półki co Middleton jeśli chodzi o pure-scoring, ale mimo to uważam, że z jego efektywność po atakowanej stronie parkietu powoduje, że bez wahania dałbym mu 18% swojego salary cap. Szczególnie jeśli obserwujemy trend, w którym wielkie gwiazdy chcą kumulować się w konkretnych big markets i takie "szaraki" nie mają dużego pola manewru i muszą skupiać się poprostu na kolekcjonowaniu wygyrywających graczy i czekanie na jakąś anomalie, która spowoduje przyjście do nich jakiegoś gracza z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jendras napisał:

Powershift!

A jaki to ma sens dla Blazers? Bazemore jest droższy a równie mocno nieprzydatny

Z ciekawostek

Nando de Colo chce wrócić do NBA a prawa do niego mają .......Toronto Raptors . i już dostał od nich ofertę co czyni go RFA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

A jaki to ma sens dla Blazers? Bazemore jest droższy a równie mocno nieprzydatny

Właśnie miałem prosić by ktoś mi wyjaśnił o co może chodzić bo mi to wygląda na wymianę jednego kasztana na innego. Ale może czegoś nie dostrzegam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Właśnie miałem prosić by ktoś mi wyjaśnił o co może chodzić bo mi to wygląda na wymianę jednego kasztana na innego. Ale może czegoś nie dostrzegam. 

Ja ci tego nie wyjaśnie bo przecież Turner sporo stracił bo przy duecie McCollum-Lillard nie miał szans na piłkę w dłoniach. Niby Bazemore rzuca więcej za 3 tylko nie wiem jaki to plus skoro ogólnie efG czy TS mają podobny z Evanem

Dla mnie to jakiś totalny non factor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ely3 napisał:

A jaki to ma sens dla Blazers?

1. Bazemore jest dużo lepszym graczem, z niezbędnymi dziś umiejętnościami (3&D, ballhandling, może grać/bronić na kilku pozycjach). Wprawdzie w ATL był tłok wśród swingmanow i Baze mniej rzucał, grając różne role, więc trochę spadły mu efektywne %, ale pod względem defensywy to jeden z lepszych graczy.

2. Turner to taki dużo gorszy Simmons, nie rzuca, gorzej broni, a jedyne co potrafi to rozgrywanie - nie było wykorzystywane.

3. Portland nie mają kasy na FA, Hood podrożał, więc nie mają backupu na SG, a na SF mają Harklesa i wziętego w drafcie Little. Do tego Seth też może być ciut drogi.

Podsumowując wymienili drogiego i kompletnie niepasującego im gracza, na bardzo solidne wzmocnienie i jak dla mnie to super ruch! Nie rozumiem tylko czemu ATL tak tanio (bez choćby future 2nd?) go oddała (chyba, że coś dopowiedzą zaraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Evan Turnier sporo zyskał po przejściu do drugiego unitu, bo częściej miał piłkę w rękach. Grając startera obok Lillarda - McColluma strasznie się męczył. Idealny gość do grania z drugim składem, świetny kreator i trochę niedoceniany obrońca.

Bazemore jednak lepszy fit. Rok temu kilka klubów z PO marzyło, by go ściągnąć nawet do pierwszej piątki. Ostro jego wartość spadła w tym sezonie, a w takich Blazers może się odbudować.

Blazers potencjalnie mogą zyskać wartościowego gracza do S5, a Hawks trochę oszczędności, bo patrząc co tam się dzieje z weteranami to nikt Turnerowi nie da za bardzo pograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Eld napisał:

Jakiś czas temu smignęły mi rumorsy że Bazemore chciał odejść. Nie był to klasyczny trade request no ale z niewolnika nie ma pracownika.

Bazemore był pół sezonu na trading blocku (potem kontuzja), więc nawet trudno o prośbie tu mówić - tylko nikt nie miał na dobrą sprawę miejsca w SC (jak @MarcusCamby zauważył) żeby wziąć jego kontrakt w sezonie :)

Generalnie ATL idzie w młodość, mają super skład że średnią wieku lekko ponad 20 lat (S5 planowana), na SG przygarnęli Crabbe, Turner z ławki może na PG pograć,na SF Bembry (poza młodzieżą), na PF/C mają skład, a o PO raczej nie powalczą, więc luz - niemniej jakiegoś 2nd powinni z przyzwoitości wyciągnąć.

Dla mnie taki win-win deal. Portland jeśli w ramach wyjątku podpiszą Aminu i jakiegoś vetsa na PG, to z Bazemore, zdrowym Nurkiem, coraz lepszym Zachem i rookie Little wg mnie mają upgrade który wręcz wydawał się niemożliwy po tych PO i na dziś to wręcz pewniak obok HOU, UTA i mimo braku uzupełnień - Lakers do top 4 (bo Denver nie podjęli opcji Millsapa a bez niego to ekipa walcząca o PO, a nie HCA).

Z kolei ATL to będzie fun to watch ekipa wschodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.