Skocz do zawartości

FA/Trades Anno Domini 2019/2020


dannygd

Gdzie pójdą gwiazdy?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie zagra Durex?

  2. 2. Co zrobi Irving?

  3. 3. Davis pójdzie w dealu do...


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.06.2019 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, TripylDabyl napisał:

Jak dla mnie dziwny ruch Grizzlies. Grayson Allen który miał słaby rookie season, Jae Crowder który akurat bd przydatny, Kyle Korver który jest stary a poza tym pewnie go zwolnią. Do tego dwa picki: tegoroczny nr 23, i przyszłoroczny late lottery protected. Mam wrażenie że możnaby więcej z tego wycisnąć bo na chwilę obecną to wygląda bardziej jak zrzucenie niż oddanie bądź co bądź wartościowego gracza.

Nie bardzo: Conley ma 32 lata, rok temu stracił cały sezon z powodu kontuzji i lubi się połamać, gra na 'najgłębszej' pozycji w lidze, ma dwa lata byłego maxa przed sobą, a do tego wszyscy wiedzą, że Memphis będą nim handlować, bo biorą w drafcie innego PG. Te dwa first roundery, zejście z kontraktu Conleya i Crowder do handlu to spoko sprawa.

Czy Utah są w top2 Zachodu? Czy mogą rozpatrywać Conleya long term? Czy jest to ryzykowny ruch? Nie jestem fanem tego ruchu. Ale rok temu przegrywy z Zachodu nie zrobiły żadnego istotnego ruchu przed deadline, bo Warriors, którzy okazali się do ruszenia, więc miło, że teraz zapowiada się na to, że będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dannygd napisał:

Jazz poszli all-in, aczkolwiek tanie all-in, bo nie ukrywajmy i ten pick i Allen i Crowder to dla nich żadna strata, bo za vet min. znajdą podobnych graczy a bdb prezentował się Royce, który jest za drobne. Jeśli chciałby do nich pójść Taj Gibson za małą kasę, to Favek może zaraz pójść w dealu za jakiegoś rzucającego F/PF/C.

Natomiast trudno powiedzieć, że Grizz coś zyskali... Conley to był bardzo łatwo zbywalny kontrakt, wiele ekip sie nim interesowało, UTA widac najbardziej zdeterminowani (po akcji z BOS, LAL i newsami dot. BKN/NYK oraz DAL/NOP chyba stracili wiarę w all-star PG/PF z FA) i zostali za to nagrodzeni.

Jeśli MEM dalej wezmą Moranta, a w dealu przeszedł o wątpliwej renomie Allen, to nie wiem czy to był dobry pomysł w kontekście rozwijania młodego gracza... Crowder może sporo dać JJJ z doświadczenia, Korvera pewnie spuszczą, Wrighta w tej sytuacji pewnie odpuszczą (choć szkoda, bo to fajny gracz z ławki i na wypadek kontuzji). No i na kogo oni chcą kasę wydać? Może powinni wzorem ATL skupić picki za jakieś gorsze kontrakty?

 

Ja bym favorasa w ciemno brał w Phoenix. Najlepiej za tj varena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dannygd napisał:

OKC szuka  oszczędności na podatku, może MEM powinni brać pick i oddać im o rok krótsze kontrakty? 

 

 

W sumie tak mi przyszło do głowy, że rzeczywiście Adams może polecieć po tym co pokazał po all-star a kapustę kosi ogromną. Serce kibica mówi stanowcze nie bo Aquaman to top5 moich ulubionych zawodników w lidze ( ulubionych, nie najlepszych ), ale całej organizacji może to wyjść na dobre.

A kto zamiast niego? A to już jest akurat bardzo proste i sprawdzone. I pewnie będzie o wiele tańsze.

1052853228.jpeg&c=sc&w=3200&h=2134

 

No i Niemiec obowiązkowo musi iść precz. Robersona mi po prostu szkoda jak by go oddali w takim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z Adamsem jest problem, bo ciężko go nie lubić ale koszykarsko już nie jest tak dobrze. W jego miejsce przydałby się jakiś center który potrafi rozciągnąć grę choć wolałbym żeby został. Andre Roberson jest świetny w obronie i uważam że jego należy zostawić. Najłatwiej byłoby się pozbyć Schrödera za jakiegoś dobrego 6th mama na ławkę. Przyznam że się tego nie spodziewałem i myślałem że jeśli już to wykorzystamy trade exception Carmelo i ściągniemy np Joe Harris za ten pick. No cóż, nie dziwię się właścicielowi bo płacić trzeba a póki co trzeci rok z rzędu 1st round exit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice. 

już abstrahujac od wygrania/przegrania trade'u - COŚ SIĘ DZIEJE. Ileż można czytać o maxach NYK, Nets, LAL czy innych, które pompują hoopshype'y i inne realgmy do porzygu?

//taka mala dygresja fana druzyny ze small marketu

Z tym "coś" to też oczywiście przesada, bo do Jazz (czyli top 5-10 druzyny w lidze) przychodzi top 5-10 pg, który swoim stylem gry idealnie pasuje do Jazz. Wiadomo, kontrakt. Wiadomo, wiek i poprzednie kontuzje. Ale Jazz w tym momencie (przy GSW sprzed 2 miesiecy) stali sie teamem na 2nd round/wcf zamiast 1st round/2nd round. A draftu jeszcze nie było. 

Mam tylko nadzieje, ze relacje na linii pg i jazz nie bedzie taka jak za czasow Hilla. A byly przeciez reporty z lutego, ze Conley do Jazz to on nie bardzo...

PS. Szkoda, ze Exum nie poszedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karl napisał:

nice. 

już abstrahujac od wygrania/przegrania trade'u - COŚ SIĘ DZIEJE. Ileż można czytać o maxach NYK, Nets, LAL czy innych, które pompują hoopshype'y i inne realgmy do porzygu?

//taka mala dygresja fana druzyny ze small marketu

Z tym "coś" to też oczywiście przesada, bo do Jazz (czyli top 5-10 druzyny w lidze) przychodzi top 5-10 pg, który swoim stylem gry idealnie pasuje do Jazz. Wiadomo, kontrakt. Wiadomo, wiek i poprzednie kontuzje. Ale Jazz w tym momencie (przy GSW sprzed 2 miesiecy) stali sie teamem na 2nd round/wcf zamiast 1st round/2nd round. A draftu jeszcze nie było. 

Mam tylko nadzieje, ze relacje na linii pg i jazz nie bedzie taka jak za czasow Hilla. A byly przeciez reporty z lutego, ze Conley do Jazz to on nie bardzo...

PS. Szkoda, ze Exum nie poszedł...

naprawde fajny ruch i Jazz, na swoja skale, sygnalizuja, ze chca wejsc do gry. im wiecej takich ruchow tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa 1st roundery i dwóch graczy rotacji - trochę sporo za 32-letniego rozgrywającego z kontraktem na ponad 30 baniek rocznie, IMO o jeden pick za dużo, ale dramatu nie ma.

Teraz Jazz potrzeba startera na pf, niech już oni nie katują Favorsa na tej pozycji. Facet zasłużył, żeby pograć w końcu w pełnym wymiarze czasu na centrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Eld napisał:

W sumie tak mi przyszło do głowy, że rzeczywiście Adams może polecieć po tym co pokazał po all-star a kapustę kosi ogromną. Serce kibica mówi stanowcze nie bo Aquaman to top5 moich ulubionych zawodników w lidze ( ulubionych, nie najlepszych ), ale całej organizacji może to wyjść na dobre.

A kto zamiast niego? A to już jest akurat bardzo proste i sprawdzone. I pewnie będzie o wiele tańsze.

1052853228.jpeg&c=sc&w=3200&h=2134

 

No i Niemiec obowiązkowo musi iść precz. Robersona mi po prostu szkoda jak by go oddali w takim momencie.

To byłby świetny scenariusz dla Thunder. Nerlens zagrał epicki sezon i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jako gracz przez ten rok bardzo, bardzo się poprawił. Z jego rim protectingiem, switchability i połączeniem warunków fizycznych z wzrostem/zasięgiem komponuje się idealnie w kulturę OKC. Na ten moment nie potrzebny jest ogromny improvment pod względem rzutu z dystansu w S5 na PF/C, bo mamy wciąż rozwijającego się jako 3&D Granta. Cały zachód się wzmacnia, Thunder nie mogą stać w miejscu i łudzić się że może to ten sezon. Presti niech komuś ładnie nazmyśla na temat Dennisa/Robersona/Adamsa, może w końcu coś ruszy (ale to abstrakcyjnie brzmi)

Generalnie dużo zależy od tego jak Terrance i Grant poprawią się w roli spot-up shooterów. Jestem dobrej myśli, szczególnie, że powinni zdać sobie sprawę, że od ich dyspozycji zależy ich czas w Oklahomie, bo wydaje mi się, że Sam w ostateczności rzuci się all-in, a w.w dwójka stanowi całkiem fajny towar (z naciskiem na Jeramiego)

 

PS: z Andre serio trochę serce mięknie, szkoda go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TripylDabyl napisał:

Najłatwiej byłoby się pozbyć Schrödera za jakiegoś dobrego 6th mama na ławkę.

Tu akurat to trudno w deal o upgrade, ;) bo ciekawi 6th/combo G to w większości RFA, którzy tani nie będą.

Czyżby MIA się przygotowywało na jakiś ruch?

 

No i jednak okazuje się, że inne ekipy nie chciały dac więcej... 

 

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, TripylDabyl napisał:

Osobiście liczę na to że Nets w ramach akcji charytatywnej wspomogą Oklahomę i wezmą Schrödera i dadzą Dinwiddiego. Przecież warto pomagać. Kappa

Yyyy nie ma na to promila z promila szans.

Suns. Tam bym się kierował. Szukają PG więc szwab jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry deal dla obydwu stron.

Jazz chcieli Conleya, choć jest to ryzykowne z jego zdrowiem, wiekiem i kontraktem.

Cena z ich perspektywy nie była wysoka.

Memphis chcieli się pozbyć z ksiąg Conleya, zaoszczędzili kasę, osłabili się w kontekście tankowania (pick MEM jest jeszcze top3/top5 protected w przyszłym roku?), zrobili miejsce dla Moranta? i jakieś assety pozyskali. 

Allen jest wygranym tego dealu, powinien dostać więcej minut i szans, ja w niego wierzę. Dwa picki i pewnie coś za Crowdera, to fajna nagroda dla takiej drużyny.

Oceniamy za rok/dwa kto wygrał. Teraz wygląda, że każdy dostał to co chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prime Doncica jeszcze trochę, więc Horford na trzy lata to nie byłaby zła opcja do łapania doświadczenia. Ktoś tam musi mentorować tą ekipą i uczyć ją wygrywania.

Akurat podpisywanie z FA to bardzo dobry pomysł, gorzej jakby drogą Pels zaczęli trwonić przyszłe assety za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conley sam w sobie ok, ale ta wymiana jest marna pod wieloma względami, już nawet pomijając przydatnych grajków jakimi byli Jae i Allen, dostajesz leciwego i dosyć wysłużonego grą pg w zamian za co najmniej 2 1rd picki, bo ich może być więcej z tego co się orientuję, psujesz chemię w szatni, a w zamian zyskujesz co? hca na jeden sezon. Conley zagra dobrze będzie trzeba mu zapłacić, co w jego wieku jest wiadomym utopieniem kasy jeśli kontrakt będzie dłuższy niż 2 lata, zagra kiepsko to odejdzie i zostajemy w d. zresztą pieron wie czy on sam będzie chciał przedłużyć skoro mówił że chce grać dla Pacers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na rynku posiadanie młodej gwiazdy na rookie kontrakcie to jest ogromny atut, Dallas mogą mieć miejsce na dodatkowego maksa przez jeden-dwa offseasony posiadając allstara Doncicia zarabiającego 10 mln, nawet jeśli dadzą maksa Porzingisowi. Szkoda marnować taką okazję krótkoterminowymi ruchami jak Horford za jakieś 100/4. Zakładając, że nie uda się pozyskać Kemby. Sixers na podobnej zasadzie (max Embiida, rookie kontrakt Simmonsa, jednoroczne umowy)  mieli nawet miejsce na maxa dla LeBrona. Ale do takich ruchów trzeba dużej cierpliwości, a Cuban raczej sobie nie odpuści takiego Horforda i budowania zespołu na tu i teraz.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.