Skocz do zawartości

Miami Heat 2019/20


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie widział, polecam meczyk z dzisiejszej nocy MIA-MIL. Świetnie się to oglądało, Bucks mieli wszystko w swoich rękach, ale jak zwykle zrzucili walkę na barki Giannisa (kswykę czołg powinien mieć, bo jak atakuje kosz, to rywale zaczynają się modlić), którego kolejny już raz (pomimo sporej ilości punktów) nie był w stanie wspierać Khris w kluczowych momentach.

MIA pokazuje, że ma charakter. Zdrowy Dragic to po prostu profesor. Wprawdzie kilku wolnych nie trafił w końcówce (może to i dobrze dla dramaturgii meczu, bo MIA co wypracowało to traciło w pudłach na linii), ale Heat z nim na boisku wyglądali tak dojrzale, jakby byli gotowi na PO. Nunn ma potencjał, również w defensywie (mimo dosyć przeciętnego wzrostu) - trochę przypomina mi młodego Bledsoe. Wg mnie jest NBA ready. Herro (którego wymowy nazwiska nie mogę zdzierżyć) wiadomo, od SL wygląda super i będzie świetny. Co więcej widać jak bardzo dużym autorytetem jest Dragic dla niego. Trochę ogarnie głowę, poprawi D i będzie świetny.

Winslow musi popracować nad rzutem i psychiką, bo na dziś jego kluczową wadą są złe decyzje rzutowe/brak skupienia nawet na FT. Niemniej defensywnie to dziś wygląda jak kandydat na przyszłego All-D, a może i nawet DPOY. Butler mu pomoże na treningach. Bam idzie na MIP. Jeszcze brakuje mu te pewności rzutowej w ofensywie i czasem przereagowuje w defensywie (co Giannis momentami świetnie wykorzystywał), ale nie popełnia głupich fauli i świetnie rozprowadza piłkę. Momentami miałem wrażenie, że w całej ekipie Heat tylko 1 gracz (na boisku) nie rozgrywa... i najczęściej byli nimi slasher DJJ i grający spot up Leonard. Naprawdę z przyjemnością się patrzyło na ich koszykówkę w drugiej połowie.

MIA musi czym prędzej sprzedać Diona (najlepiej za back up C, bo dziś było im ciężko jak Giannis i Lopez byli na boisku), żeby im nie rozwalił szatni, no i liczę, że choć to będzie ekipa Jimmiego to będzie bardziej dla nich jak ojciec niż alpha dog.

Jestem absolutnie fanem ich obecnej gry! Brawo Spoelstra, bo to Twoja zasługa! Wielki szacun też za to co robiłeś z tą ekipą mając do dyspozycji Dionów i Hassanów tej ligi za gwiazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych Heat chyba kazdy miał gdzieś tam koło 7 seeda ale patrząc na to że doszly im  mocne punkty rotacji w postaci rookies (szczególnie Nunn jest świetny) + Adebayo który wygląda dużo lepiej to przy podobnym (i zdrowym) sezonie Butlera jak ten z 17-18 (sprzed kontuzji)  mogą namiesząc

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowici są ci Heat w tym sezonie.

Jak drużyna, która swoje 3 pierwsze mecze regulara gra bez swojego nowego lidera może mieć taki bilans? Z grającymi w pierwszej piątce Meyersem Leonardem, Kendrickiem Nunnem i Duncanem Robinsonem?.Z grającym z ławki Goranem Drugiciem. Z zawieszonymi z różnych powodów Jamesem Johnsonem i Dionem Waitersem. 

Na boisko wchodzą no namey i trafiają trójki z niewiarygodną skutecznością, a do tego bronią z zaciętością o jakiej Houston Rockets mogą tylko pomarzyć. 

View image on Twitter

 

Cytat

The Heat are -33 in the 43 minutes neither Jimmy or Justise have been on the court this season

The Heat are +74 in 202 minutes when at least one of Jimmy or Justise have been on the court

Heat are +9 in the 15 minutes they've shared the court

Cytat

The Miami Heat currently have an 82.8 Defensive Rating with Jimmy Butler on the court

That is the lowest mark in the NBA among starters

Cytat

Heat's Nunn (28 pts, 10/15 FG) now has the most points through first five games by an undrafted player in NBA history with 112

.. a w sumie chyba drugi po Durancie (choć dziś tylko 5pkt. z Rockets, ale tam szaleli poza Butlerem m.in. Duncan Robinson i Herro. 

Oczywiście taka intensywność jest nie do utrzymania, ale młodzi Heat weszli z kopa w sezon i są fun to watch pierwszy raz od odejścia LeBrona. Aktualnie Kendrick Nunn jest na ustach wszystkich - i słusznie, ale to Tyler Herro może bardzo szybko stać się jednym z czołowych graczy w Heat. Bam już teraz daje drużynie więcej, niż Whiteside nie licząc pojedynczych momentów, a Winslow tak jak się spodziewałem, może stworzyć z Butlerem duet, który będzie koszmarem dla obwodowych graczy w całej lidze. Nawet Meyers Leonard w swoim CY ma swoje 5 minut. Są tez minuty dla kolejnego debiutanta - Chrisa Silvy, który wg mnie jeszcze przed końcem sezonu dostanie od Heat gwarantowany kontrakt, jak mu się skończy okres tych 45 dni dla 2way graczy.

Relacje Spo/Butler z tego co opowiada Eathan Skolnick w swoich podcastach od początku wyglądają świetnie. Butler chciał wracać do drużyny (urodziła mu się córeczka), ale Spo nakłaniał go na skoncentrowanie się wtedy na rodzinie, mówiąc, ze to jest team Butlera, ale najpierw rodzina, a koszykówką zajmie się później. Jimmy ma w Heat od samego początku pełen komfort. Wygląda na to, że i drużyna i zawodnik siebie znaleźli. Jimmy jest tu obudowywany graczami pasującymi do niego - nowego lidera Heat. Patrząc tylko na rotację z poprzedniego sezonu - zmieniło się tu prawie wszystko. Goran pogodził się ze swoją rolą zmiennika i teraz morduje lineupy rezerwowe, prowadząc ławkę Heat. JJ i Waiters muszą wywalczyć sobie sami minuty, a to nie będzie łatwe przy tak grających Nunnie, czy Robinsonie. 

Oczywiście ciężko powiedzieć, jak to dalej będzie wyglądać, ale na ten sezon patrzę z wyjątkowym optymizmem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na Miami Heat 2019/20

Sądziłem, że gorszego kontraktu od Josha McRobertsa Heat nie sa w stanie podpisać, ale.. niedoceniłem ich.. Kontrakt Człowieka Żelka ważny jeszcze w przyszłym sezonie wygląda duuuuuużo gorzej.. Na całe szczęście Żelek nie jest aktualnie potrzebny Heat i mam nadzieję, że już nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.