Skocz do zawartości
Alonzo

Miami Heat 2019/2020 czyli Sieroty po Wade

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Co dopiero zakończony sezon dla Miami nie nastraja zbyt pozytywnie. W ostatnim sezonie swojej największej Gwiazdy – Dwyanea Wadea nie udało się drużynie awansować do playoffs, pomimo, że na Wschodzie faktycznie było tylko 5 teamów zasługujących w pełni na playoffs. Był to sezon zupełnego przestoju, w którym większość graczy borykała się z większymi lub mniejszymi urazami. Sezon, w którym nie udało się znów ściągnąć nikogo wartościowego do drużyny.

Właściwie jedyne pozytywy, to gra Wadea, wreszcie krok do przodu w karierze Justisea Winslowa i rozwój Bama Adebayo i Derricka Jonesa. Reszta wypada neutralnie, albo na minusie. Abstrahując już od samego sposobu, jak tego dokonano, na plus tez trzeba zapisać uniknięcie płacenia podatku przez Heat.

Sezon o którym będziemy pisali w tym temacie, zapowiada się na kolejny dla Heat, który po prostu musi się odbyć. Nie zanosi się tu na żadne zmiany, jako kibic nie mam w stosunku do nich zupełnie żadnych oczekiwań. Naturalnie nie oczekuję też, że Heat będą tankować. Z rynku FA nie zostanie ściągnięty żaden istotny gracz – po prostu Heat już w tym momencie są w ciemnej d.. podatku i nie maja na nikogo wartościowego już kasy.

.. zapowiada się sezon, który po prostu trzeba rozegrać zanim spadną kontrakty Whitesidea i Dragicia i znów będzie można kogoś przepłacić, ponieważ latem 2020 szykuje się znów brak ciekawych wolnych FA, a kasę na kogoś jednak będzie trzeba wydać..

I tak to wygląda w dużym uogólnieniu.

jednakże..

nie byłbym sobą, gdybym jako wieloletni kibic Heat w to wierzył. ;) 

Kto by tam czekał na lato 2020.

Już teraz mówi się o zainteresowaniu Heat Mikem Conleyem, czy Chrisem Paulem. Powiecie, że to bez sensu? Możliwe, ale to zawsze magnez na ciekawych FA. Może i Chris Paul nie zaprowadzi Heat do mistrzostwa, ale do playoffs już jak najbardziej. Smutne, że jesteśmy na tym etapie, że zaczynamy się cieszyć z samego awansu do playoffs, ale tak to aktualnie wygląda. Oddajemy Dragicia, możliwe że nasz 13 pick i pasowałoby by kogoś na dłuższym kontrakcie. Rockets mogliby być zainteresowani Jamesm Johnsonem chociażby. Można tez wypchnąć w dealu kontrakt Ryno Andersona.

Hassan w swoim ostatnim roku kontraktu również może być bardziej zmotywowany.

Na ten moment w czerwcu czekamy na oficjalne podjęcie umów przez Dragicia i Whitesidea.

Następnie zapewne wybieramy kogoś w drafcie z 13 pickiem. Tu zatrzymajmy się na chwilę. Heat potrzebują ofensywy, kogoś kto umie zdobywać punkty i przychodzi mu to w sposób dość naturalny, kandydaci to – Rui Hachimura, Romeo Langford, Kevin Porter; ciekawie tez może wyglądać Bol Bol, pytanie czy Heat będą chcieli zaryzykować? Do drużyny pasowałby też Nickeil Alexander – Walker, mogą tez chcieć postawić na potencjał Nassira Little, albo Talena Hortona – Tuckera. Zdziwię się, jeżeli Heat wybiorą kogoś spoza tej grupy (w sumie jeszcze Brandon Clarke i PJ Washington mnie nie zdziwią).

Na miejscu Heat brałbym Romeo Langforda, moja opcja nr 2 to Little, a nr3 waham się pomiędzy Kevinem Porterem (ciężko powiedzieć jak u niego będzie z profesjonalizmem i koszykarskim IQ, bo talent to on ma) i NAW.

Wyboru w II rundzie Heat co prawda nie mają, ale bardzo prawdopodobne, że od kogo kupią za gotówkę, gdyż powinno być sporo ciekawych graczy. W tamtym sezonie bez draftu wyłowili Duncana Robinsona i Yante Matena.  

Kręgosłup drużyny powinien być budowany wokół grupy: Justise  Winslow – Josh Richardson - Derrick Jones -  – Bam Adebayo + możliwe że gracz wybrany z 13 pickiem. Inni są jak najbardziej do oddania. Oczywiście z wyjątkiem Udonisa, który nie podjął jeszcze jak się okazuje ostatecznej decyzji co do  zakończenia kariery. Powiem Wam szczerze, że pomimo iż może się to komuś wydawać głupie, to mam nadzieję, że UD zostanie jeszcze sezon, gdyż przyda się w szatni i na ławce młodym graczom, żeby pilnować odpowiedniej atmosfery wśród młodych graczy, którzy zaczynają odgrywać w klubie coraz ważniejszą rolę.

Z klubem pożegnał się Juwan Howard, który przenosi się jako coach do Michigan do drużyny uniwersyteckiej. Miał rozmowy z Lakers i chyba Cavs, jako kandydat na coachea, ale ostatecznie kluby NBA podjęły inne decyzje.

Heat oczywiście kontynuują ogrywanie swojej młodzieży i w lidze letniej zobaczymy m.in. Duncana Robinsona, Yante Matena i Kendricka Nunna.

Na ten moment tyle z mojej strony.

Czekamy na draft i podjęcie opcji w kontraktach Whitesidea i Dragicia.

Edytowane przez Alonzo
  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już nowy temat...? :)

ps. A gdzie ten Wiggins co go obiecałeś zabrać z Soty? Takie obiecanki - cacanki widzę kolega stosuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Alonzo napisał:

Następnie zapewne wybieramy kogoś w drafcie z 13 pickiem. Tu zatrzymajmy się na chwilę. Heat potrzebują ofensywy, kogoś kto umie zdobywać punkty i przychodzi mu to w sposób dość naturalny, kandydaci to – Rui Hachimura, Romeo Langford, Kevin Porter; ciekawie tez może wyglądać Bol Bol, pytanie czy Heat będą chcieli zaryzykować? Do drużyny pasowałby też Nickeil Alexander – Walker, mogą tez chcieć postawić na potencjał Nassira Little, albo Talena Hortona – Tuckera. Zdziwię się, jeżeli Heat wybiorą kogoś spoza tej grupy (w sumie jeszcze Brandon Clarke i PJ Washington mnie nie zdziwią).

A ja obstawiam, że będą wybierać później, bo ten 13 pick zostanie wykorzystany do zrzutki jakiejś złej umowy 😉 Nawet taką ploteczkę gdzieś czytałem^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, dannygd napisał:

Już nowy temat...? :)

ps. A gdzie ten Wiggins co go obiecałeś zabrać z Soty? Takie obiecanki - cacanki widzę kolega stosuje. 

Wiggins jest jedną z opcji. Wcale jej nie wykluczam.

Czytałem Twoją rzeczową analizę sezonu Heat, nie odnosiłem się do niej w starym temacie, gdyż w poście wyżej wyraziłem swoje zdanie w najistotniejszych kwestiach ;) Butler na ten sezon byłby dobrym rozwiązaniem, ale przyszłościowo już nie koniecznie. Chętniej pooglądam rozwój młodzieży. :) 

5 godzin temu, january napisał:

A ja obstawiam, że będą wybierać później, bo ten 13 pick zostanie wykorzystany do zrzutki jakiejś złej umowy 😉 Nawet taką ploteczkę gdzieś czytałem^

Biorę to również pod uwagę, ale Heat potrzebują młodego talentu, a zatem wg mnie zaryzykują z którymś z młodych z 13 pickiem.

Spadające kontrakty Hassana i Dragicia będzie łatwiej gdzieś upchnąć w lutym jakby co. Jak do 10 lipca nie znajdą nic ciekawego w wymianie, to zaoszczędzą też z 5,5mln. zrzucając kontrakt Andersona. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi