Skocz do zawartości

Miami Heat 2019/20


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Co dopiero zakończony sezon dla Miami nie nastraja zbyt pozytywnie. W ostatnim sezonie swojej największej Gwiazdy – Dwyanea Wadea nie udało się drużynie awansować do playoffs, pomimo, że na Wschodzie faktycznie było tylko 5 teamów zasługujących w pełni na playoffs. Był to sezon zupełnego przestoju, w którym większość graczy borykała się z większymi lub mniejszymi urazami. Sezon, w którym nie udało się znów ściągnąć nikogo wartościowego do drużyny.

Właściwie jedyne pozytywy, to gra Wadea, wreszcie krok do przodu w karierze Justisea Winslowa i rozwój Bama Adebayo i Derricka Jonesa. Reszta wypada neutralnie, albo na minusie. Abstrahując już od samego sposobu, jak tego dokonano, na plus tez trzeba zapisać uniknięcie płacenia podatku przez Heat.

Sezon o którym będziemy pisali w tym temacie, zapowiada się na kolejny dla Heat, który po prostu musi się odbyć. Nie zanosi się tu na żadne zmiany, jako kibic nie mam w stosunku do nich zupełnie żadnych oczekiwań. Naturalnie nie oczekuję też, że Heat będą tankować. Z rynku FA nie zostanie ściągnięty żaden istotny gracz – po prostu Heat już w tym momencie są w ciemnej d.. podatku i nie maja na nikogo wartościowego już kasy.

.. zapowiada się sezon, który po prostu trzeba rozegrać zanim spadną kontrakty Whitesidea i Dragicia i znów będzie można kogoś przepłacić, ponieważ latem 2020 szykuje się znów brak ciekawych wolnych FA, a kasę na kogoś jednak będzie trzeba wydać..

I tak to wygląda w dużym uogólnieniu.

 

 

jednakże..

 

 

nie byłbym sobą, gdybym jako wieloletni kibic Heat w to wierzył. ;) 

Kto by tam czekał na lato 2020.

Już teraz mówi się o zainteresowaniu Heat Mikem Conleyem, czy Chrisem Paulem. Powiecie, że to bez sensu? Możliwe, ale to zawsze magnez na ciekawych FA. Może i Chris Paul nie zaprowadzi Heat do mistrzostwa, ale do playoffs już jak najbardziej. Smutne, że jesteśmy na tym etapie, że zaczynamy się cieszyć z samego awansu do playoffs, ale tak to aktualnie wygląda. Oddajemy Dragicia, możliwe że nasz 13 pick i pasowałoby by kogoś na dłuższym kontrakcie. Rockets mogliby być zainteresowani Jamesm Johnsonem chociażby. Można tez wypchnąć w dealu kontrakt Ryno Andersona.

Hassan w swoim ostatnim roku kontraktu również może być bardziej zmotywowany.

Na ten moment w czerwcu czekamy na oficjalne podjęcie umów przez Dragicia i Whitesidea.

Następnie zapewne wybieramy kogoś w drafcie z 13 pickiem. Tu zatrzymajmy się na chwilę. Heat potrzebują ofensywy, kogoś kto umie zdobywać punkty i przychodzi mu to w sposób dość naturalny, kandydaci to – Rui Hachimura, Romeo Langford, Kevin Porter; ciekawie tez może wyglądać Bol Bol, pytanie czy Heat będą chcieli zaryzykować? Do drużyny pasowałby też Nickeil Alexander – Walker, mogą tez chcieć postawić na potencjał Nassira Little, albo Talena Hortona – Tuckera. Zdziwię się, jeżeli Heat wybiorą kogoś spoza tej grupy (w sumie jeszcze Brandon Clarke i PJ Washington mnie nie zdziwią).

Na miejscu Heat brałbym Romeo Langforda, moja opcja nr 2 to Little, a nr3 waham się pomiędzy Kevinem Porterem (ciężko powiedzieć jak u niego będzie z profesjonalizmem i koszykarskim IQ, bo talent to on ma) i NAW.

Wyboru w II rundzie Heat co prawda nie mają, ale bardzo prawdopodobne, że od kogo kupią za gotówkę, gdyż powinno być sporo ciekawych graczy. W tamtym sezonie bez draftu wyłowili Duncana Robinsona i Yante Matena.  

Kręgosłup drużyny powinien być budowany wokół grupy: Justise  Winslow – Josh Richardson - Derrick Jones -  – Bam Adebayo + możliwe że gracz wybrany z 13 pickiem. Inni są jak najbardziej do oddania. Oczywiście z wyjątkiem Udonisa, który nie podjął jeszcze jak się okazuje ostatecznej decyzji co do  zakończenia kariery. Powiem Wam szczerze, że pomimo iż może się to komuś wydawać głupie, to mam nadzieję, że UD zostanie jeszcze sezon, gdyż przyda się w szatni i na ławce młodym graczom, żeby pilnować odpowiedniej atmosfery wśród młodych graczy, którzy zaczynają odgrywać w klubie coraz ważniejszą rolę.

Z klubem pożegnał się Juwan Howard, który przenosi się jako coach do Michigan do drużyny uniwersyteckiej. Miał rozmowy z Lakers i chyba Cavs, jako kandydat na coachea, ale ostatecznie kluby NBA podjęły inne decyzje.

Heat oczywiście kontynuują ogrywanie swojej młodzieży i w lidze letniej zobaczymy m.in. Duncana Robinsona, Yante Matena i Kendricka Nunna.

Na ten moment tyle z mojej strony.

Czekamy na draft i podjęcie opcji w kontraktach Whitesidea i Dragicia.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dannygd napisał:

Już nowy temat...? :)

ps. A gdzie ten Wiggins co go obiecałeś zabrać z Soty? Takie obiecanki - cacanki widzę kolega stosuje. 

Wiggins jest jedną z opcji. Wcale jej nie wykluczam.

Czytałem Twoją rzeczową analizę sezonu Heat, nie odnosiłem się do niej w starym temacie, gdyż w poście wyżej wyraziłem swoje zdanie w najistotniejszych kwestiach ;) Butler na ten sezon byłby dobrym rozwiązaniem, ale przyszłościowo już nie koniecznie. Chętniej pooglądam rozwój młodzieży. :) 

5 godzin temu, january napisał:

A ja obstawiam, że będą wybierać później, bo ten 13 pick zostanie wykorzystany do zrzutki jakiejś złej umowy 😉 Nawet taką ploteczkę gdzieś czytałem^

Biorę to również pod uwagę, ale Heat potrzebują młodego talentu, a zatem wg mnie zaryzykują z którymś z młodych z 13 pickiem.

Spadające kontrakty Hassana i Dragicia będzie łatwiej gdzieś upchnąć w lutym jakby co. Jak do 10 lipca nie znajdą nic ciekawego w wymianie, to zaoszczędzą też z 5,5mln. zrzucając kontrakt Andersona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dragic i Whiteside robią opt in i ostają na kolejny sezon, co definitywnie zamyka Heat możliwości podpisania kogoś na nowy sezon za większą gotówkę.

Po odejściu Juwana Howarda do Michigan, jego miejsce asystenta coachea odpowiedzialnego za grę wysokich zajął dobrze znany w Miami Malik Allen. 

Heat zaskoczyli też pozyskując od Hawks #44 pick z II rundy draftu i zrobili to niedrogo, gdyż oddali 1,88mln$ i swój 2nd pick 2024, ale tylko jeżeli będzie 51-55. (56-60 jest w Cavs za Dwyanea). Raz, że tanio, a dwa że 2nd pick pozyskali jeszcze przed samym draftem, czyli scouci Heat zakładają, że uda się z tym pickiem pozyskać ciekawego gracza. Draft wg mnie jest głęboki w ciekawych role playeerów, fajnie że będzie jakiś 2nd pick na Florydzie pierwszy raz od pozyskania Josha Richardsona. 

Kogo chcą wybrać z #13 - nie mam bladego pojęcia, ale cały czas obstawiam kogoś z tego grona - PJ Washington, Little, Kevin Porter, Langford,  Walker - Alexander, Hachimura, Clarke. 

Na chwilę obecną obstawiam kogoś z trójki - Washington, Porter lub Little. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I can only imagine our draft room:

Battier and Nick: "Alright Pat, we've got this long list here of guys. Really like this Doumbouya kid, and got a couple guards with potential"

Pat: "Well what about the Kentucky kids"

Battier and Nick: "Well, PJ Washington just got picked 12. So we have Doumbouya or..."

Pat: "No, no. The other Kentucky kid"

Battier and Nick: "Well we have them ranked lower"

Pat: "But Kentucky is hip" 

Micky: "Boys, boys. Listen to Pat. He knows what he's doing." 

Nick: "But Dad, didn't you say Pat wanted Chris Kaman over Wade?"

Micky: "Yea... but... Pats got this" 

Wy też już tak kiedyś mieliście, że atrakcyjniejszy wydawał się wybór Waszego teamu w drugiej rundzie, od tego z pierwszej? 

Obyś się Pat nie pomylił.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Heat odje****li...
Kupić późnego 2nd roundera przed draftem, wydraftować Bol Bola, który wydaje się idealny na taki gamble i potem wysłać go do Denver za jakies 2 odległe future 2nd roundery...
Gdzie tu jest zysk, cokolwiek? Komuś tam zaczyna odwalać...  To Pat jest za to odpowiedzialny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Rubinstein napisał:

Ja nie wiem co Heat odje****li...
Kupić późnego 2nd roundera przed draftem, wydraftować Bol Bola, który wydaje się idealny na taki gamble i potem wysłać go do Denver za jakies 2 odległe future 2nd roundery...
Gdzie tu jest zysk, cokolwiek? Komuś tam zaczyna odwalać...  To Pat jest za to odpowiedzialny??

To że go oddali to git, to że przy tej okazji nikogo nie spuścili... to już lipa. Choć Waitersa mogli się pozbyć...

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, TripylDabyl napisał:

Mają już Adebayo i Whiteside'a ale cena rzeczywiście marna

To ostatni rok Whiteside'a i prawie napewno go nie przedłużą, ale nieistotne. Cały deal jest z dupy. To była idealna sytuacja low risk high reward. Kupić 2rd pick i go nawet nie wykorzystać? A tak nie zyskali absolutnie nic, tylko jak Bol wypali(choć wcale nie jest to jakoś bardzo prawdopodobne) to wyjdą na frajerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle wybory MIA nie są złe i widać kierunek. Winslow idzie w Point Forwarda/PG, Josh musi wrócić do 3&D bo w zeszłym sezonie za duże obciążenie w ataku znacznie jego efektywność obniża, Dragic pewnie do trade deadline nie dotrwa, Waiters na TB, ale rok pewnie zostanie skoro z Bolem go nie oddali, więc Herro idealnie pasuje. 

Ryno do odstrzału, JJ raczej jeszcze zostanie rok, Whiteside może w okolicach TD pójdzie do jakiegoś PO teamu bez C.

Za rok szykuje się S5 Winslow, Herro, Josh, JJ, Adebayo z kasą na solidnego PG i ławką Waiters, KZ, Olynyk i kasą na C. Nie jest to jakiś monster team, ale ciekawa paczka - kwestia jak się w tym roku rozwiną (i czy w ogóle). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka słów o drafcie:

Bol Bol

Heat po wybraniu KZ Okpali z #32 pickiem (mieli go wyżej niz Bola), uznali, że są zadowoleni z draftu i zwyczajnie swój pick sprzedali 20 mi. prze wyborem Bola - stąd też nie można mieć do nich pretensji o to, że  ot tak oddali Bola - ponieważ już nie wybierali dla siebie, tylko dla Denver. W sumie i tak zrobili dobry deal na tym picku, bo pozyskali go za protected 2nd pick i gotówkę, a sprzedali za gotówkę i 2nd pick Denver 2022, gdzie pick może być bardzo przydatny, bo wchodzi większa grupa młodych graczy do draftu. Dobry deal.

KA Okpala

Steal jak nic. Okpala jest cholernie surowy i dopiero wszystko przed nim, ale potencjał ma ogromny. Ponoć Heat go mieli bardzo wysoko w swoim rankingu i nie sądzili, że obsunie się do II rundy, a co za tym idzie - oddanie 3 2nd picków w takiej sytuacji nie wydaje się zbyt wygórowana ceną. Te picki pochodzą z przedziału - 20223, 2024 (51-60 idą do Pacers lub Cavs), 2025 i 2026. Deal może zostać dopiero ogłoszony 6 lipca, a zatem Heat nie moga się jeszcze do tego czasu o Okpali wypowiadać, gdyż formalnie przez te 2 tygodnie, to jeszcze nie jest ich zawodnik. Okpala dołączy do Summer League w Las Vegas od najwcześniej drugiego meczu. Nie zagra w Lidze Letniej w Sacramento, gdzie Heat graja 3 mecze. Jeszcze będzie czas, żeby napisać o nim coś więcej, ale wygląda na to, że Heat znów mają świetnego gracza z II rundy na lata.

Tyler Herro

W pierwszej chwili byłem bardzo wqrwiony, a teraz już jestem tylko lekko zawiedziony wyborem Heat, ale z ciekawością będe obserwował naszego shooting guarda przyszłości. Pat sądzi, że ma drugiego Devina Bookera (ja bym się skłaniał bardziej do drugiego Jasona Kapono lub Joe Harrisa, ale chciałbym się mylić).Herro wygląda na bezpieczny wybór - umie rzucać bez dwóch zdań, ale pytanie co z jego obroną? co z innymi elementami gry? Jeżeli chcieliśmy tylko snajpera z pewna trójką, to wystarczyło nie oddawać nigdzie Waynea Ellingtona w lutym. Naturalnie w drużynie potrzebny jest taki shooter i Heat poszli w oczywista pozycję, ale może można było zaryzykować i iść w Sekou Doubouye, albo zaryzykować z tym Kevinem Porterem? 

W efekcie Heat mają młody core zbudowany pod przybycie jakiejś gwiazdy. Winslow - Herro - Richardson - D. Jones (Okpala) - Adebayo; do tego Waiters, J. Johnson i Olynyk oraz spadający po sezonie wysokie kontrakty Dragicia, Whitesidea i Andersona (którego albo sprzedają, albo zapewne zwolnią przed 10 lipca). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądana to, że Heat są zdeterminowani.

Cytat

 

Sources: Jimmy Butler expected to meet the Miami Heat in South Fla. Sunday. Butler/Rockets meeting likely early week in LA. Sixers haven’t ruled out working with Butler on sign-and-trades, which Miami and Houston need to acquire the All-Star guard.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by tylko znaczyło @Alonzo jak bardzo złą decyzją było odpuszczenie JB w tym sezonie. Patrząc na kontuzje Dipo i lipę w BOS mogli zagrać rolę 3-4 ekipy w ECSF i wcale nie byliby na przegranej pozycji gdyby trafili na.. Sixers bez... Butlera :)

Szkoda tego farewell Wade'a, naprawdę szkoda - szczególnie, że DW świetnie się bawił i miał jeszcze trochę paliwa w baku na 1 PO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

The three-team trade that would have sent Kelly Olynyk and Derrick Jones Jr. to Dallas has fallen through, according to Marc Stein of the New York Times.

Reportedly the sticking point between the two teams, with this being part of the sign-and-trade that would move Jimmy Butler from Philadelphia to Miami, is who would be headed to Dallas. The Mavericks were under the impression that they would receive Olynyk and Jones Jr., with the latter being a player that Miami did not want to move. So for the time being Olynky remains in Miami, with the Heat and 76ers now looking for a different team to make a three-way trade with.

Cuban strollował? :)

Jeszcze muszą pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Julius napisał:

@Alonzo , powiedz coś więcej o Joshu.

Macie idealnego 3&D. Zapomnijcie o Mikalu Bridgesie. Ktos tam u Was pisał, że Richardson słabo rzuca za 3 - widać jakie ten ktoś ma pojęcie o Joshu. :)

Ostatni jego sezon zamydlił trochę spojrzenie na niego, bo próbowano z niego zrobić kogoś kim nigdy nie będzie - lidera, czy tam wspóllidera i nawalał te trójki bez limitu, co przełożyło sie na fatalną skuteczność. Josh może Wam grać od pg po sf i będzie krył każdego na obwodzie, a jest w tym cholernie dobry. Dla mnie to taki 50 gracz w hierarchii NBA i cały czas ma upside. Będziecie z niego zadowoleni :)

Jesienią nie chciałem go nigdzie oddawać za Jimmego, ale teraz po tamtym fatalnym sezonie Heat potrzebują jakiejs gwiazdy, a bez oddania Josha to było niewykonalne.

Jak dla mnie macie gracza porównywalnego z Covingtonem - z Waszej perspektywy, a jak dla mnie gracza lepszego od Covingtona :) Do tego bardzo pracowity i ma fajny charakter, czyli szybko powinien sie Wam wkomponować. 

Powodzenia ;)

ja natomiast mam nadzieję, że ktoś weźmie tego Dragicia, bo Olynyka i Jonesa zwyczajnie szkoda tracić, a od października pokażemy tym wszystkim ogórom ze Wschodu że z Heat skończyły się lekkie meczyki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alonzo napisał:

Jak dla mnie macie gracza porównywalnego z Covingtonem - z Waszej perspektywy, a jak dla mnie gracza lepszego od Covingtona :) Do tego bardzo pracowity i ma fajny charakter, czyli szybko powinien sie Wam wkomponować. 

Do RoCo w D to mu daleko, rzutowo też (nawet nie chodzi o same %), co nie zmienia faktu, że to fajny grajek, który pasuje do mentalu Sixers pozostawionym po Butlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dannygd napisał:

Do RoCo w D to mu daleko, rzutowo też (nawet nie chodzi o same %), co nie zmienia faktu, że to fajny grajek, który pasuje do mentalu Sixers pozostawionym po Butlerze.

Nie będę się kłócił, ponieważ uważam ich w sumie za porównywalnych graczy, choć Covington bardziej pasuje mi do pilnowania forwardów, a Richardson do guardów, ale z tym rzutem, to niech Ciebie nie zmyli ostatni sezon Josha.Richardsona naturalnie mam wyżej, ale to są akademickie dysputy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na Miami Heat 2019/20
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.