Skocz do zawartości
Alonzo

Miami Heat 2019/20

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowici są ci Heat w tym sezonie.

Jak drużyna, która swoje 3 pierwsze mecze regulara gra bez swojego nowego lidera może mieć taki bilans? Z grającymi w pierwszej piątce Meyersem Leonardem, Kendrickiem Nunnem i Duncanem Robinsonem?.Z grającym z ławki Goranem Drugiciem. Z zawieszonymi z różnych powodów Jamesem Johnsonem i Dionem Waitersem. 

Na boisko wchodzą no namey i trafiają trójki z niewiarygodną skutecznością, a do tego bronią z zaciętością o jakiej Houston Rockets mogą tylko pomarzyć. 

View image on Twitter

Cytat

The Heat are -33 in the 43 minutes neither Jimmy or Justise have been on the court this season

The Heat are +74 in 202 minutes when at least one of Jimmy or Justise have been on the court

Heat are +9 in the 15 minutes they've shared the court

Cytat

The Miami Heat currently have an 82.8 Defensive Rating with Jimmy Butler on the court

That is the lowest mark in the NBA among starters

Cytat

Heat's Nunn (28 pts, 10/15 FG) now has the most points through first five games by an undrafted player in NBA history with 112

.. a w sumie chyba drugi po Durancie (choć dziś tylko 5pkt. z Rockets, ale tam szaleli poza Butlerem m.in. Duncan Robinson i Herro. 

Oczywiście taka intensywność jest nie do utrzymania, ale młodzi Heat weszli z kopa w sezon i są fun to watch pierwszy raz od odejścia LeBrona. Aktualnie Kendrick Nunn jest na ustach wszystkich - i słusznie, ale to Tyler Herro może bardzo szybko stać się jednym z czołowych graczy w Heat. Bam już teraz daje drużynie więcej, niż Whiteside nie licząc pojedynczych momentów, a Winslow tak jak się spodziewałem, może stworzyć z Butlerem duet, który będzie koszmarem dla obwodowych graczy w całej lidze. Nawet Meyers Leonard w swoim CY ma swoje 5 minut. Są tez minuty dla kolejnego debiutanta - Chrisa Silvy, który wg mnie jeszcze przed końcem sezonu dostanie od Heat gwarantowany kontrakt, jak mu się skończy okres tych 45 dni dla 2way graczy.

Relacje Spo/Butler z tego co opowiada Eathan Skolnick w swoich podcastach od początku wyglądają świetnie. Butler chciał wracać do drużyny (urodziła mu się córeczka), ale Spo nakłaniał go na skoncentrowanie się wtedy na rodzinie, mówiąc, ze to jest team Butlera, ale najpierw rodzina, a koszykówką zajmie się później. Jimmy ma w Heat od samego początku pełen komfort. Wygląda na to, że i drużyna i zawodnik siebie znaleźli. Jimmy jest tu obudowywany graczami pasującymi do niego - nowego lidera Heat. Patrząc tylko na rotację z poprzedniego sezonu - zmieniło się tu prawie wszystko. Goran pogodził się ze swoją rolą zmiennika i teraz morduje lineupy rezerwowe, prowadząc ławkę Heat. JJ i Waiters muszą wywalczyć sobie sami minuty, a to nie będzie łatwe przy tak grających Nunnie, czy Robinsonie. 

Oczywiście ciężko powiedzieć, jak to dalej będzie wyglądać, ale na ten sezon patrzę z wyjątkowym optymizmem ;) 

• Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Alonzo napisał:

Z grającym z ławki Goranem Drugiciem

sugerujesz coś ?

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dragić odkrył w sobie lwa zwanego Curry-Harden hybrid, co dziś trafia to poezja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo usłyszał, że ponoć w Suns mają lepszego pg od niego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądanie Butlera to jednak sama przyjemność, piękne było to jak po machnięciu 30pts w 1H od pierwszej akcji w drugiej połowie odczytał zmianę D Suns i kreował świetne pozycje partnerom (plus ofk jak od niego cały mecz Booker uciekał w ataku). Szkoda, że typa ogranicza ten wingspan, strach pomyśleć co by było jakby miał dłuższe łapy, uwielbiam skurczysyna za to jak zawsze patrząc na to jak gra aż się czuje jak on chce wygrywać i walczy na pełnej. Skuteczność (małe dawki, dziś mu ts chyba z 48 na 57 skoczyło) była jak dotąd do poprawy, ale ogólnie mocno wszedł do Heat, bo i zasuwa niesamowicie w D. Znacznie lepszy start niż w Wolves, czy Sixers, z powrotem wygląda jak top topów two-way obwodowy.

A Spoelstra ma (mimo Waitersa bezmózgowia) szeroką rotację i lidera-gwiazdę, którego tam brakowało. Może jeszcze coś pokombinują w wymianie jakiejś, ale dobrze się patrzy na Heat w tym sezonie*

*nie oglądałem blowoutu z Denver jak coś, a tam pewnie wyglądali źle ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heat wygladają na ekipę która dzieki szerokiej rotacji powinna być w topie na wschodzie.

Boję się że to na PO może nie mieć przełożenia ale odprawić jednego z faworytów Wschodu to spokojnie mogą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja donosi anthony slater z foxa,waiters zemdlal w  samolocie z powodu przedawkowania cukierkow :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądziłem, że gorszego kontraktu od Josha McRobertsa Heat nie sa w stanie podpisać, ale.. niedoceniłem ich.. Kontrakt Człowieka Żelka ważny jeszcze w przyszłym sezonie wygląda duuuuuużo gorzej.. Na całe szczęście Żelek nie jest aktualnie potrzebny Heat i mam nadzieję, że już nie będzie. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, jordan20 napisał:

ja donosi anthony slater z foxa,waiters zemdlal w  samolocie z powodu przedawkowania cukierkow :)

Żelki ponoć były z THC 😆

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Alonzo napisał:

Sądziłem, że gorszego kontraktu od Josha McRobertsa Heat nie sa w stanie podpisać

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko do fanów Miami. Czy u Spoelstry to normalne, że liderzy grają duże minuty nawet jak wynik jest pewny? Wynik z Cavs właściwie nie zagrożony ani razu, a Butler gra prawie 39 min, Adebayo prawie 40. Jeśli do wygranej z Cleveland potrzeba obecności JB w takim wymiarze, to słabo to widzę na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Ignem-feram napisał:

Mam pytanko do fanów Miami. Czy u Spoelstry to normalne, że liderzy grają duże minuty nawet jak wynik jest pewny? Wynik z Cavs właściwie nie zagrożony ani razu, a Butler gra prawie 39 min, Adebayo prawie 40. Jeśli do wygranej z Cleveland potrzeba obecności JB w takim wymiarze, to słabo to widzę na dłuższą metę.

To początek sezonu, drużyna jest nowa, chłopaki uczą się dopiero gry ze sobą, a do tego Heat mieli jeszcze krótszą niż zwykle rotację. Nie ma tu co wyciągać zbyt daleko idących wniosków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.11.2019 o 18:02, Ignem-feram napisał:

Czy u Spoelstry to normalne, że liderzy grają duże minuty nawet jak wynik jest pewny?

LBJ go tak do tego przyzwyczaił, a Butler i TT tyrał nawet jak było +30, więc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi