Skocz do zawartości

Miami Heat 2019/20


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też się kłócić nie będę @Alonzo :)

Mi zeszły sezon nie mydli oczu, bo ja J-Richa baaaardzo mocno obserwuję i tak jak kiedyś mówiłem że będzie b.solidny rolsem, tak przed tym sezonem chłodziłem opinie jakiego to on postępu nie zrobi dalej - bo po prostu ma sporo ograniczeń. 

Gadaliśmy zresztą o tym już kilka razy, choć wtedy chyba jeszcze miałeś nadzieję, że on będzie mógł grać rolę 1 ballhandlera (bez Dragica) i bardziej all-round gracza jak Butler, a tam (w MIA) lepiej wyglądała ekipa jak rozgrywał każdy poza nim i Whitesidem :)

Nie wiem czemu uparli się na grę na PG, gdzie on po prostu nie ma umiejętności (wizja, ballhandling, first pass itd.) - kuriozalnie on w post lepiej sobie radzi.

Natomiast mam obawy czy on jako spot up (+ gra 1/1 i finisher) spełni oczekiwania (a taka jego rola ofensywna będzie w ekipie). Moim zdaniem w roli 3&D to RoCo w defensywie to inna liga, do tego lepszy jako perimeter shooter, w grze 1/1 i jako finisher. Dlatego z nim Philla tak dobrze wyglądała, bo idealnie fitował. Poza tym może bronić 1-4(5) -bajka do switchowania.

W tym 1/1 to Simmons będzie się z nim uzupełniał, ale tego rzutu ciut się obawiam, szczególnie bez Simmonsa (rozgrywającego) na boisku... Niemniej życzę mu jak najlepiej, bo to fajny grajek z zacięciem - takich zawsze mało!

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę..

Pierwszego dnia Jimmy

a drugiego to:

Cytat

 

Heat will trade Hassan Whiteside ($27.1M) to Blazers, in exchange for Meyers Leonard ($11.3M) and Maurice Harkless ($11.0M). Heat will generate a $4.8M trade exception, and save $4.8M in salary (plus add another player, which could effectively save more). Big help vs. hard cap.

 

Co za miła niespodzianka na starcie FA. 

Leć Hassanie do Portland, leć, leć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jakie fajne ruchy Miami. Nie wiem za bardzo kto tam gra obok Dragica, Harklessa, Butlera i BieberaLeonarda, ale na pewno z ta chocby  czworko beda fun to watch i powinni zakrecic sie gdzies kolo 6-7 seedu chyba.

A poza tym Butler to patol, ale z grubsza bylo to juz wczesniej wiadomo, choc kreowal sie na patola pozytywnego walczacego o zwyciestwo i w ogole. No to juz sie wyjasnilo. Btw ktos wie ile oferowala mu Phila? bo w Mia dostal 140/4 tak? (tzn ciekaw jestem ile mniej dostawal w Philly i czy uniosl sie honorem po prostu ze nie dostal maxa i odszedl? czy tez byla jakas znaczaca roznica? albo czy podatki jakies niskie na florydzie a w pensylwanii wysokie?) 

Meanwhile w Portland caly management doznal chyba zbiorowego oczadzenia, beznadziejne ruchy 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rw30 napisał:

wow, jakie fajne ruchy Miami. Nie wiem za bardzo kto tam gra obok Dragica, Harklessa, Butlera i BieberaLeonarda, ale na pewno z ta chocby  czworko beda fun to watch i powinni zakrecic sie gdzies kolo 6-7 seedu chyba.

A poza tym Butler to patol, ale z grubsza bylo to juz wczesniej wiadomo, choc kreowal sie na patola pozytywnego walczacego o zwyciestwo i w ogole. No to juz sie wyjasnilo. Btw ktos wie ile oferowala mu Phila? bo w Mia dostal 140/4 tak? (tzn ciekaw jestem ile mniej dostawal w Philly i czy uniosl sie honorem po prostu ze nie dostal maxa i odszedl? czy tez byla jakas znaczaca roznica? albo czy podatki jakies niskie na florydzie a w pensylwanii wysokie?) 

Meanwhile w Portland caly management doznal chyba zbiorowego oczadzenia, beznadziejne ruchy 

ja dzis z rana przegladajac siec widzialem raporty, ze Philly mu oferowali maxa tylko ze chcial do Miami i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zalias napisał:

ja dzis z rana przegladajac siec widzialem raporty, ze Philly mu oferowali maxa tylko ze chcial do Miami i koniec

 

niestety co pare godzin jest inny news, pare godzin wczesniej widzialem (tu na forum, nic innego nie czytam) ze w ogole nie bylo rozmow bo Jimmy im powiedzial ze nie chce wracac do Philly.... badz tu madry, ciekawe czy kiedykolwiek dowiemy sie prawdziwej prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten niesamowity g7 i fantastyczną grę Jimmiego Butlera byłem na 100% przekonany, że Jimmy zostaje w 76ers. Nawet jak pojawiały sie pierwsze plotki, że jednak Butler może chcieć s&t z Miami lub Houston, ale ostatecznie ten 5 rok w jego kontrakcie może być decydujący, a to może dać mu tylko Philly. Na info, że ma sie nawet spotkać z Patem podczas FA na początku lipca patrzyłem z dużym zainteresowaniem już, ale uśmiechałem sie tylko myśląc - że to nie ten rok, nie mamy wolnej kasy, a Jimmy nigdzie przecież rocznego kontraktu nie będzie brał. Dopiero tweet od DWadea i info, że Jimmy spotyka się z Patem minutę po rozpoczęciu rynku FA postawiły mnie na nogi. To się faktycznie może wydarzyć!

Czy to dobry ruch dla Heat? 

Oddają przecież bardzo rozwojowego Josha Richardsona na fajnym kontrakcie oraz protected 1st pick 2023 za Butlera, który już jest w swoim prime i ciężko powiedzieć, jak będzie z jego zdrowiem w następnych latach. 

Do Heat wreszcie trafia gwiazda, której nie mieli tu od końca dynastii Big3. Do tego Butler pasuje tu mentalnie - do wszystkiego dochodzimy ciężką pracą. Już pojawiają się opinie - jak długo tu zagrzeje miejsca? Nie chcę się do tej kwestii odnosić, za mało od tej strony wiem o Bulerze. Jeszcze przyjdzie na to czas.Jedyny gracz, ktory tu nie pasował - Hassan Whiteside - został właśnie wysłany do Portland. Butler będzie miał obok siebie na treningu, w szatni i na boisku - Winslowa, Jamesa Johnsona, Adebayo, Derricka Jonesa Jr. czy Olynyka i Dragicia. Szykuje się tu całkiem niczego sobie ekipa. I jej liderem od samego początku będzie właśnie Butler. Szczególnie dobrze może wyglądać Justise Winslow grający obok Jimmiego. 

Zameldowanie sie w playoffs, to powinna być w tej sytuacji oczywistość, ale na analizę tej kwestii tez przyjdzie jeszcze czas.

Pytanie teraz, czy to koniec wzmocnień? Mówi się tez o Bradleyu Bealu, ale czy Heat mają do tego odpowiednie assety? Możliwe, że trzeba by go przejąć w pakiecie z Wallem. Ja bym w to nie szedł. Zatrzymałbym się tutaj i grał tym, co mamy. A co mamy?

Udało się zachować Dragicia, dla którego szukali nowego domu, by deal mógł przejść. Udało się utrzymać Olynyka i Derricka Jonesa, których chcieli od nas wyciągnąć Mavs. A pozbyliśmy się Hassana Whitesidea, co uwalnia wreszcie minuty dla duetu Olynyk/Adebayo. Na rezerwie jest jeszcze Myers Leonard, który te 10-15min. może z ławki graćjak będzie taka potrzeba i nie ma tu juz problemu z minutami wśród wysokich. Szkoda tego Moe Harklessa, bo go bardzo lubię, ale coś za coś. Clippers mają zatem dwa nasze 1st picki - 2021 i 2023 (do 2026 1-14 protected, w 2026 unprotected). 

Teraz jeszcze tylko należy zwolnić Ryana Andersona i zestrechować jego kontrakt po nieco ponad 5mln$ w 3 najbliższych sezonach i chyba zniknie nam problem z podatkiem, ale jeszcze zaczekajmy tu na info od naszego experta Alberta Nahmada. Odnośnie kasy - znów fantastyczna robotę wykonał tu nasz manager Andy Elisburg. Brawo Andy!

Czyli jaki mamy skład w takiej sytuacji?

pg Dragic/Winslow

sg Waiters /Herro/Nunn

sf Butler/Jones/Robinson

pf Olynyk/Johnson/Maten/Okpala

c Adebayo/Leonard/Haslem

Możliwe, że w tym sezonie też będzie trza mieć 14 ludzi w rosterze, żeby uniknąć podatku, obaczymy czy Heat zaproponują komuś minimalny kontrakt, bo jednak jakiegoś guarda sie spodziewam. 

Wygląda to o niebo lepiej, niż sie zapowiadało. Jimmy Butler co by o nim nie mówic zmienia nam sytuację i to dość radykalnie. Straciliśmy tylko Josha Richardsona (sorry Hassan), który miał swoja szansę w tym sezonie i pomimo, że Josh świetnym graczem jest, to jednak jest chyba poziom, którego nie przekroczy - nie nadaje sie na lidera. To rewelacyjny gracz jako ten 3-4 ale nic więcej. I co ważne - Butler powinien odnaleźć się w organizacji Pata Rileya. Zaczekajmy teraz jak kurz po tym wszystkim opadnie, wtedy będziemy wiedzieli dokładniej jak to u nas ma wyglądać. 

Reasumując:

+++

1. Jimmy Butler

2. Pozbycie się Hassana Whitesidea

3. Możliwe, że strech ując Ryno Andersona unikamy podatku (do tej kwestii jeszcze wrócę niebawem). 

---

1. Strata Josha Richardsona

2. Oddanie 1st picku 2023 (1-14 protected)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Alonzo napisał:

bardzo rozwojowego Josha Richardsona

Sorki @Alonzo że tak się czepiam, ale 26 letni zawodnik, który właśnie pokazał, że poza 3&D jego sufit nie sięga (ni to ballhandler, ni to shooter) to nie jest definicja "bardzo rozwojowego".

Niemniej dobry kontrakt (nawet bardzo) ma i zwróci się ;)

Dragic świetnie pasuje do JB, może rozegrać, może grac off ball, w dobrze zorganizowanej D jest też nie najgorszym obrońcą. Ciekawy jestem czy dadzą grac Herro (świetny debiut w SL) w S5, bo Waiters chyba jednak lepiej aby z ławki wchodził. Po koszem Adebayo z Olynykiem wyglądali bardzo dobrze w tym sezonie. Będzie Pan zadowolony! ;)

PS. Smucę się tylko, bo kto teraz Wigginsa weźmie? Niby Ryno+ Waiters to git wymiana, ale JB by go zabił po minucie w szatni! ;/

Edit: W sumie jak by za rok ściągnęli Lowryego i Ibakę... Hmmm

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

Oglądając ten niesamowity g7 i fantastyczną grę Jimmiego Butlera byłem na 100% przekonany, że Jimmy zostaje w 76ers. Nawet jak pojawiały sie pierwsze plotki, że jednak Butler może chcieć s&t z Miami lub Houston, ale ostatecznie ten 5 rok w jego kontrakcie może być decydujący, a to może dać mu tylko Philly. Na info, że ma sie nawet spotkać z Patem podczas FA na początku lipca patrzyłem z dużym zainteresowaniem już, ale uśmiechałem sie tylko myśląc - że to nie ten rok, nie mamy wolnej kasy, a Jimmy nigdzie przecież rocznego kontraktu nie będzie brał. Dopiero tweet od DWadea i info, że Jimmy spotyka się z Patem minutę po rozpoczęciu rynku FA postawiły mnie na nogi. To się faktycznie może wydarzyć!

Czy to dobry ruch dla Heat? 

Oddają przecież bardzo rozwojowego Josha Richardsona na fajnym kontrakcie oraz protected 1st pick 2023 za Butlera, który już jest w swoim prime i ciężko powiedzieć, jak będzie z jego zdrowiem w następnych latach. 

Do Heat wreszcie trafia gwiazda, której nie mieli tu od końca dynastii Big3. Do tego Butler pasuje tu mentalnie - do wszystkiego dochodzimy ciężką pracą. Już pojawiają się opinie - jak długo tu zagrzeje miejsca? Nie chcę się do tej kwestii odnosić, za mało od tej strony wiem o Bulerze. Jeszcze przyjdzie na to czas.Jedyny gracz, ktory tu nie pasował - Hassan Whiteside - został właśnie wysłany do Portland. Butler będzie miał obok siebie na treningu, w szatni i na boisku - Winslowa, Jamesa Johnsona, Adebayo, Derricka Jonesa Jr. czy Olynyka i Dragicia. Szykuje się tu całkiem niczego sobie ekipa. I jej liderem od samego początku będzie właśnie Butler. Szczególnie dobrze może wyglądać Justise Winslow grający obok Jimmiego. 

Zameldowanie sie w playoffs, to powinna być w tej sytuacji oczywistość, ale na analizę tej kwestii tez przyjdzie jeszcze czas.

Pytanie teraz, czy to koniec wzmocnień? Mówi się tez o Bradleyu Bealu, ale czy Heat mają do tego odpowiednie assety? Możliwe, że trzeba by go przejąć w pakiecie z Wallem. Ja bym w to nie szedł. Zatrzymałbym się tutaj i grał tym, co mamy. A co mamy?

Udało się zachować Dragicia, dla którego szukali nowego domu, by deal mógł przejść. Udało się utrzymać Olynyka i Derricka Jonesa, których chcieli od nas wyciągnąć Mavs. A pozbyliśmy się Hassana Whitesidea, co uwalnia wreszcie minuty dla duetu Olynyk/Adebayo. Na rezerwie jest jeszcze Myers Leonard, który te 10-15min. może z ławki graćjak będzie taka potrzeba i nie ma tu juz problemu z minutami wśród wysokich. Szkoda tego Moe Harklessa, bo go bardzo lubię, ale coś za coś. Clippers mają zatem dwa nasze 1st picki - 2021 i 2023 (do 2026 1-14 protected, w 2026 unprotected). 

Teraz jeszcze tylko należy zwolnić Ryana Andersona i zestrechować jego kontrakt po nieco ponad 5mln$ w 3 najbliższych sezonach i chyba zniknie nam problem z podatkiem, ale jeszcze zaczekajmy tu na info od naszego experta Alberta Nahmada. Odnośnie kasy - znów fantastyczna robotę wykonał tu nasz manager Andy Elisburg. Brawo Andy!

Czyli jaki mamy skład w takiej sytuacji?

pg Dragic/Winslow

sg Waiters /Herro/Nunn

sf Butler/Jones/Robinson

pf Olynyk/Johnson/Maten/Okpala

c Adebayo/Leonard/Haslem

Możliwe, że w tym sezonie też będzie trza mieć 14 ludzi w rosterze, żeby uniknąć podatku, obaczymy czy Heat zaproponują komuś minimalny kontrakt, bo jednak jakiegoś guarda sie spodziewam. 

Wygląda to o niebo lepiej, niż sie zapowiadało. Jimmy Butler co by o nim nie mówic zmienia nam sytuację i to dość radykalnie. Straciliśmy tylko Josha Richardsona (sorry Hassan), który miał swoja szansę w tym sezonie i pomimo, że Josh świetnym graczem jest, to jednak jest chyba poziom, którego nie przekroczy - nie nadaje sie na lidera. To rewelacyjny gracz jako ten 3-4 ale nic więcej. I co ważne - Butler powinien odnaleźć się w organizacji Pata Rileya. Zaczekajmy teraz jak kurz po tym wszystkim opadnie, wtedy będziemy wiedzieli dokładniej jak to u nas ma wyglądać. 

Reasumując:

+++

1. Jimmy Butler

2. Pozbycie się Hassana Whitesidea

3. Możliwe, że strech ując Ryno Andersona unikamy podatku (do tej kwestii jeszcze wrócę niebawem). 

---

1. Strata Josha Richardsona

2. Oddanie 1st picku 2023 (1-14 protected)

 

 

 

picku nie szkoda bo jak mozesz wziać gracza kalibru Butlera (który jeszcze sam się pcha do Ceibie) i pozbyć się raka to robisz to od razu 

ciekawy jestem czy Waiters się dogada z Jimmym, czy tam nie bedzie jakas wojna o piłkę 

 

a powiedz jak tweet Wade? może że wraca ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał:

Sorki @Alonzo że tak się czepiam, ale 26 letni zawodnik, który właśnie pokazał, że poza 3&D jego sufit nie sięga (ni to ballhandler, ni to shooter) to nie jest definicja "bardzo rozwojowego".

Niemniej dobry kontrakt (nawet bardzo) ma i zwróci się ;)

Dragic świetnie pasuje do JB, może rozegrać, może grac off ball, w dobrze zorganizowanej D jest też nie najgorszym obrońcą. Ciekawy jestem czy dadzą grac Herro (świetny debiut w SL) w S5, bo Waiters chyba jednak lepiej aby z ławki wchodził. Po koszem Adebayo z Olynykiem wyglądali bardzo dobrze w tym sezonie. Będzie Pan zadowolony! ;)

PS. Smucę się tylko, bo kto teraz Wigginsa weźmie? Niby Ryno+ Waiters to git wymiana, ale JB by go zabił po minucie w szatni! ;/

Edit: W sumie jak by za rok ściągnęli Lowryego i Ibakę... Hmmm

Po tym, jak przyszedł Jimmy, to Wiggins raczej definitywnie odpada ;)

Richardson cały czas się rozwija. Każdy jego sezon jest lepszy jak do tej pory - dlatego rozwojowy ;) W 76ers powinien się idealnie odnaleźć - ciężko o bardziej perfekcyjnego role playera w tej lidze. 

Herro z ławki, ale z czasem kto wie ;) 

19 minut temu, Dnc napisał:

picku nie szkoda bo jak mozesz wziać gracza kalibru Butlera (który jeszcze sam się pcha do Ceibie) i pozbyć się raka to robisz to od razu 

ciekawy jestem czy Waiters się dogada z Jimmym, czy tam nie bedzie jakas wojna o piłkę 

 

a powiedz jak tweet Wade? może że wraca ? :D

Picku nie żałuję, to norma w Heat ;) 

Waiters jak oczywiście się uchowa w składzie, to ma teraz wóz, albo przewóz. 

Też chciałbym, żeby DWade jeszcze wrócił, ale raczej sie nie zanosi. Ostatecznie znalazł dla Heat godnego następcę na lidera i może odejśc spokojnie w blasku zachodzącego słońca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

Richardson cały czas się rozwija. Każdy jego sezon jest lepszy jak do tej pory - dlatego rozwojowy

Polemizowałbym. Poprzedni sezon miał lepszy. Miał mniejszą rolę oczywiście, ale tutaj w roli lidera po prostu utonął. Teksty o drugim Butlerze okazały się mrzonką.

Czytając twoje posty dochodzę do wniosku, że zostałem ostatnim fanem Hassana na forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

Jesli beda probowali jakos przygarnac Beala z Wallem w pakiecie, to kontrakt Andersona bankowo bedzie czescia tej wymiany...

Tak, zgadza się.

Mają czas bodajże do 10 lipca, czyli jeszcze ponad tydzień i dopiero wtedy powinno sie to ostatecznie rozstrzygnąć. 

Zresztą kolejnym dobrym kontraktem do handlowania jest Myers Leonard - choc tu by trza pewnie miesiąc czekać, ale Elizburg jakby co coś wymyśli ;)  

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Polemizowałbym. Poprzedni sezon miał lepszy. Miał mniejszą rolę oczywiście, ale tutaj w roli lidera po prostu utonął. Teksty o drugim Butlerze okazały się mrzonką.

Czytając twoje posty dochodzę do wniosku, że zostałem ostatnim fanem Hassana na forum :(

Hassan w sumie nigdy nie pasował do Heat. Po odejściu LeBrona kibice potrzebowali jakichs młodych perspektywicznych graczy, których grą mogliby się cieszyć. Na początku przez chwile taka iskrą był James Ennis, poźniej Tyler Johnson i właśnie Hassan Whiteside. Jednak, jak przyszło do poważnej gry, to Hassan nie potrafił mentalnie przejść na dłużej na wyższy poziom i tego ustabilizować. Lubi go, życzę mu jak najlepiej, ale nie pasuje do Heat. zaczął tu niestety wnosić negatywną energię. 

Josha natomiast niepotrzebnie zaczęto wynosić do roli lidera. To nie dla niego. Naturalnie ta rola go przerosła, co miało swoje konsekwencje w jego grze w tym sezonie. Jako ten gracz z drugiego szeregu wykonuje idealnie swoja rolę. Możliwe, ze by się gdzieś tam jeszcze w Heat dalej rozwijał, ale półka Krissa Middletona to jego sufit. A Heat potrzebują lidera na tu i teraz dlatego to oddanie Josha, który powinien mieć długa i równa karierę na Jimmiego na teraz tak nie boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genertalnie Heat to obok Philadelphii chyba najbardziej Jimmy-Butler-type organizacja. W Sixers zgadzało się miasto, ale to do końca była ekipa dla niego - raczej gwiazdy ze sporymi ambicjami, sporo ludzi do gały w ataku, ktorzy nie koniecznie chcieliby grać tylko dla Butlera, ale i sami mieć na sobie podobną ilość gry.

W Heat bedzie miał trochę squad ala Sixers 2001 - sporo wyrobników defensywnych, fighterów, ale będzie generalnie alfą i omegą i nikt nie będzie specjalnie aspirował do zabierania mu gry. Powinien ich generalnie mocno wyciągnąć do góry - dodatkowy plus, że zwolnią się minuty dla Bama, a i Leonard to całkiem sensowny grajek w miejsce marudnego.

Jakieś ploteczki czytałem o Cousinsie? W sumie low risk.. high reward 😆

Ja tam z Josha Richardsona w drugą stronę jestem zadowolony. Mimo wszystko uważam, że jest to gość z większym upsidem niż Covington i może być bardziej użyteczny dla Sixers. Philly bardzo brakowało szybkiego zawodnika od krycia guardów - Richardson jest od Cova niższy i szybszy na nogach. Do tego mimo jest znacznie lepszym ballhandlerem i wydaje mi się, że IQ ma też lepsiejsze, ale nie oglądałem go na tyle dużo. Inna kwestia - jego kontrakt jest cholernie fajny. 


W Sixers będzie miał odpowiednią dla siebie rolę i powinien korzystać na obecności takich ludzi jak Embiid,  Simmons , czy  Horford gdy będzie ich uzupełnieniem, a nie na siłę próbować coś robić, gdy jest najlepszym graczem i całe D się na niem skupia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

I want to thank @MiamiHEAT organization for giving me the opportunity to showcase my abilities over the last 3 years. I am thankful for all of my family, friends and fans for supporting me through my journey!! CLIPPER NATION LETS GET IT!! @LAClippers

 

 

Powodzenia Rodney w Clippers!

Mam nadzieję, że McGruder  jeszcze wróci do Heat i będzie grał w barwach Miami. 

Wayne Ellington za to 2/16mln$ w Knicks.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu Heat podpisali tylko kontrakt ze swim 2way graczem Derrickiem Jonesem Jr. za minimum, przedłużyli na rok Ellingtona, kontrakty za minimum podpisali też Wade i Haslem i skończyło się ich FA. Chyba z miesiąc żyłem plotką, czy Melo zawita do Heat za minimum - takie tu mieliśmy atrakcje.

Aktualne zmiany są dość radykalne po tej stagnacji.

Aż dwóch graczy w drafcie - Herro i Okpala

Wreszcie gwiazda i twarz organizacji - Jimmy Butler

Oddanie do Portland Whitesidea.

Do tego pozyskaliśmy w tym samym dealu co Butlera, Myersa Leonarda.

 

Nagle nasze trudne do przehandlowania kontrakty zrobiły się tradeowalne. Heat dalej realizowali swój wcześniejszy plan - podpisali z wyjątku TaxMLE KZ Okpale na 3+1 TO , zestrechowali kontrakt Ryana Andersona, rozkładając jego pensję na 3 sezony po 5,2mln$ (ale jak ktos go podpisze za pełne minimum przed sezonem, to zmniejszy się to do równego 5mln$). Jeszcze są przed podpisaniem Herro, którego kontrakt zaczynać się będzie od kwoty 3,6mln$ i nadal maja niegwarantowane kontrakty swoich młodych - Jonesa, Robinsona, Matena i Nunna. Mają też hard cap po s&t Butlera i niespełna 1mln do jego przekroczenia, a w składzie 14 graczy, co oznacza, że jak będą chcieli podpisać jakiegoś gracza za minimum - np Udonisa Haslem, to muszą zwolnic wcześniej któregoś z młodych graczy. W chwili obecnej jest to jednak kwestia drugorzędna, gdyż..

.. Miami Heat są zainteresowani Russem Westbrożym, a sam Murarzinho zainteresowany jest przenosinami do Heat. To może się wydarzyć - obstawiam fifty/fifty. Thunder dostali tyle picków za Georgea, że raczej mogą pójść Westiemu na rękę i oddać go po kosztach, tak żeby tylko zejść z jego gigantycznego kontraktu. Miami ma ilka spadających kontraktów. Problem jest taki, że mając hard cap i będąc tuż przed nim, Thunder moga być zmuszeni do przejęcia takiej samej kasy, jaka Westy ma w tym sezonie w kontrakcie, czyli około 38mln a możliwe że i nieco więcej, bo Heat to muszą tak zrobić, żeby ostatecznie zmieścić 14 graczy przed hard capem, czyli np: do Heat może trafić z Westbrożym Burton, czy Diallo. 

Co oddają Heat? Z pewnością Dragicia, przypuszczam że tez Waitersa i/lub Jamesa Johnsona (jego akurat można by nie oddawać, bo pasowałby do tych przebudowanych Heat) oraz za 2 miesiące od teraz mogą Myersa Leonarda (czyli wtedy trzeba by zaczekać nieco na sfinalizowanie tego ewentualnego dealu).  Z draftami mogą tu zrobić przeróżne kombinacje, ponieważ Thunder i tak maja 2 1st picki Heat - 2021 i 2023. Thunder mogliby przykładowo oddac oba te picki do Miami i wziąć za to 1st - 2020, 2022, 2024, czyli 3 za 2. Można po prostu znieść protekcję z tego z 2023.  Nie bardzo bym chciał, żeby Heat oddawali Herro (którego już zdążyłem polubić) i przede wszystkim Winslowa. Olynyka tez szkoda oddawać, ale pytanie co będą faktycznie chcieli Thunder?

Przejęcie 170mln/4lata ze spadającym atletyzmem i słabym rzutem Westbrożego za spadające kontrakty to wg mnie i tak dobry deal dla Thunder. Jak te wszystkie czynniki sie połączy, to jest szansa, że Westy, któremu Thunder chcą iść na ręke, nie będzie za drogi. 

Sprawa  jest bardzo rozwojowa i czekamy na kolejne info o ewentualnym dealu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na Miami Heat 2019/20
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.