Skocz do zawartości
rw30

Houston Rockets 2019/20 - w drodze po tytuł

jaki wynik przewidujesz w przyszlorocznych finalach? (chill, możesz zaznaczyć więcej niż jedno odpowiedź jeśli nie jesteś pewny)  

38 użytkowników zagłosowało

1. 1. jaki wynik przewidujesz w przyszlorocznych finalach? (chill, możesz zaznaczyć więcej niż jedno odpowiedź jeśli nie jesteś pewny)

• Rockets vs. Bucks 4:1
    • Rockets vs. Raptors 4:0
    • Harden vs. Pacers 79:73
    • Rockets vs. 76ers 4:2
    • Harden vs. Paul 38.1M : 38.5M

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eF.
39 minut temu, Rodman91 napisał:

Odejście Duranta i Ibaki sprawiło, że zyskał jako zbierający, ale te 2 zbiórki Westbrook kradł z bronionej tablicy wysokim ze swojej drużyny. Było to wymuszone. Stąd te 3 sezony z rzędu z średnimi triple-double. Bez odejścia Duranta i Ibaki nie byłoby nawet mowy o takim nabijaniu sobie statystyk, które jak się okazuje w koszykówce gówno znaczą -  patrz na grę Westbrooka w playoff w sezonach, gdy był mega dominatorem w sezonie regularnym. Jego skuteczność z gry w playoff 2017-2019 za każdym razem poniżej 40% z gry :)

Swego czasu był taki Superstar co to rzucał na 40% z gry, ale przez to, że był efektowny, ludzie go uwielbiali, a on sam dostał nawet nagrodę MVP. Westbrook to podobny casus co tamten dżentelmen, choć w jego wypadku ludzie już chyba przejrzeli na oczy. Tzn. W sumie podobny casus co tamten grajek, z tą różnicą, że RW0 robi jednak na parkiecie wincyj, ale opierając team na tego typu graczach - niczego nie wygrasz. 😛

@Eld

Jeśli Rockets z Hardenem są contenderem, to Mavericks z Luką też mogliby być. A tak poza tym lepiej od Rockets wyglądają nie tylko Lakers, Clippers, Jazz czy Nuggets, ale też Bucks, Celtics, Raptors czy Heat. btw - ile Ty masz tych contenderów, 8-10? 😯

Edytowane przez eF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Rodman91 napisał:

Jego skuteczność z gry w playoff 2017-2019 za każdym razem poniżej 40% z gry :)

Nie laczylbym playoffs 2017 z tymi z 18 i 19. W 17 druzyna bez westbrooka nie istniala. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ciężko aby istniała kiedy westbrook kastrował wszystkich z piłki będąc na boisku a potem stery przejmował służący Oladipo i Felton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, eF. napisał:

@Eld

Jeśli Rockets z Hardenem są contenderem, to Mavericks z Luką też mogliby być. A tak poza tym lepiej od Rockets wyglądają nie tylko Lakers, Clippers, Jazz czy Nuggets, ale też Bucks, Celtics, Raptors czy Heat. btw - ile Ty masz tych contenderów, 8-10? 😯

Nie, Mavericks z SS Donicićiem nie są dla mnie contenderami. Chłopaka jeszcze nie widziałem w playoffs więc nie ma tematu. Tak samo nie wiem co w tej grupie robią Celtics. Może to Twój contender, na pewno nie mój. Podobnie z Raptors i Heat - oba teamy cierpią na brak superstar power, mimo bardzo solidnego grania w RS. Jazz? Meh. Goberta już parę razy wyjaśniono w playoffs, a Spida lubi sobie w slump wpaść. Zostają Lakers, Clippers, Nuggets, Bucks i Rockets, choć Ci ostatni zdecydowanie najsłabsi z tego towarzystwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.
26 minut temu, Eld napisał:

Nie, Mavericks z SS Donicićiem nie są dla mnie contenderami. Chłopaka jeszcze nie widziałem w playoffs więc nie ma tematu. Tak samo nie wiem co w tej grupie robią Celtics. Może to Twój contender, na pewno nie mój. Podobnie z Raptors i Heat - oba teamy cierpią na brak superstar power, mimo bardzo solidnego grania w RS. Jazz? Meh. Goberta już parę razy wyjaśniono w playoffs, a Spida lubi sobie w slump wpaść. Zostają Lakers, Clippers, Nuggets, Bucks i Rockets, choć Ci ostatni zdecydowanie najsłabsi z tego towarzystwa. 

Przeceniasz Hardena, ale o tym kto ma rację to się przekonamy dopiero w PO. 😛

Imho Celtics z s5 Walker/Brown/Tatum/Hayward/Theis + Smart, Kanter z ławki to ciekawsza drużyna od przecenianych przez Ciebie Hardens. Raptors też wyglądają na silniejszych, a rzadko kiedy grają pełnym rosterem, więc jeśli będą zdrowi na PO, to mogą namieszać. Heat to większy znak zapytania, dużo zależy od Butlera. No i są jeszcze Sixers. Może nie grają rewelacyjnego sezonu, ale nie można ich lekceważyć. Natomiast Jazz wzmocnili się i to poważnie, więc poprzednie PO nie powinny być wyznacznikiem. Wrzucasz Nuggets do siateczki z napisem CONTENDER, a Jazz pomijasz? Weird shit. A jak już się bawimy, tier1 - Bucks, Clippers, Lakers, tier2 - Celtics, Raptors, Nuggets, Sixers, Jazz. I gdzieś dalej Houston Hardens. Oni byliby prawdziwymi contenderami z CP3, ale Harden i RW0 oddający po 40-50 rzutów w serii? Damn. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, polishllama69 napisał:

ciężko aby istniała kiedy westbrook kastrował wszystkich z piłki będąc na boisku a potem stery przejmował służący Oladipo i Felton

C'mon man. Tak staty Westbrooka nic nie znaczą i drużynowo nic nie osiągnęli, ale nie przesadzajmy że gdyby nie on ta drużyna byłaby lepsza. Nie było tam kompletnie spacingu i gdyby nie izolacje Westbrooka albo pnr z Adamsem tam nie byłoby żadnych punktów. Tak, Oladipo odpalił w Indianie bez Westbrooka, ale to dlatego że on potrzebuje piłki w rękach, a support w postaci Collison/Bogdanovic/Sabonis/Turner jest ofensywnie zdecydowanie lepszy niż, Oladipo/Roberson/Kanter/Adams. Oladipo był słabym supportem, bo offball jest zdecydowanie słabszy niż z piłką w rękach, a w tamtym teamie byłby gorszy z piłką niż Westbrook. On/Off per 100 poss. w PO dla Westbrooka wynosiło +62.8. Houston wygrywało te mecze ponieważ gdy Westbrook schodził nie było tam nikogo kto byłby w stanie zdobyć punkty, a Harden miał support w postaci Lou, Pata, Gordona, Arizy. Nawet Nene w jednym meczu był najlepszym strzelcem Houston i zdobył 28 pkt na 100% skuteczności. Także nie zrzucajmy całej winy za tamte PO na Russa, bo ta drużyna była przez niego ciągnięta. Tam drugim najlepszym strzelcem za 3 był Roberson.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, eF. napisał:

Przeceniasz Hardena, ale o tym kto ma rację to się przekonamy dopiero w PO. 😛

A Ty czasem nie przeceniasz Giannisa i PO? Jak było w poprzednim PO? z 2-0 na ... właśnie.

Przecenianie to broń obusieczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, eF. napisał:

Swego czasu był taki Superstar co to rzucał na 40% z gry, ale przez to, że był efektowny, ludzie go uwielbiali, a on sam dostał nawet nagrodę MVP. Westbrook to podobny casus co tamten dżentelmen, choć w jego wypadku ludzie już chyba przejrzeli na oczy. Tzn. W sumie podobny casus co tamten grajek, z tą różnicą, że RW0 robi jednak na parkiecie wincyj, ale opierając team na tego typu graczach - niczego nie wygrasz. 😛

@Eld

Z pewnością piszesz mi tu o Iversonie. Jeśli tak to zauważ tylko jedną rzecz. Dało się skroić pod niego system na jeden raz, który dał radę wejść do finału z  nim jako 1 opcją zespołu, a Westbrook może o tym pomarzyć kiedykolwiek. Co najwyżej może doczłapać do finału jako 2 opcja jak w 2012 roku i może kiedyś powtórzy to z Hardenem, ale nie zanosi się. I wtedy i teraz każdy wiedział na jakim procencie rzuca Iverson. Ale, że niski i drobny oraz grający tak efektownie i szybko, a do tego z takim serduchem do walki to przymykało się trochę oczy na skuteczność ze względu na piękno jego gry. Wtedy w 2001 roku finał tej drużyny to głównie zasługa świetnej drużynowej defensywy. Tyrali ostro w obronie, a Iverson miał rzucać. Sixers trochę pechowo trafili. Wtedy z Lakers nikt nie miał szans. Z drugiej strony z SAS też nie wygraliby pewnie. Oglądając grę Iverson w jego prime czasem było żal patrzeć, że brakowało mu tych centymetrów. Musiał się o wiele więcej napracować od innych gwiazd na te punkty. Łatwo nie miał. Nie przypominam sobie gwiazdy NBA z MVP o takim wzroście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę wbijać szpilki ale 1/17? Broń mnie Boże od takiego lidera.

Houston na ławce nie mają nikogo a w S5 gra tylko 3. Z tego dwóch pod siebie. Jeżeli nie zrobią nic do TD to stracą kolejny rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchajcie...ktoś mi bez hejtu i logicznie wyjaśni co sie dzieje z Houston ? To jakiś głębszy problem czy chwilowa zadyszka ? No tak przerżnąć 4 kwarte...ja wszystko rozumiem,ale...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Dolo napisał:

Słuchajcie...ktoś mi bez hejtu i logicznie wyjaśni co sie dzieje z Houston ? To jakiś głębszy problem czy chwilowa zadyszka ? No tak przerżnąć 4 kwarte...ja wszystko rozumiem,ale...

Za ostatni miesiac rockets maja bodajze 24 atak ligi kiedy harden jest na boisku ( i gorszy atak z hardenem niz westbrookiem) ale nie mam zielonego pojecia jak to wyjasnic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, czyli jedno ogniwo zawodzi i cały zespół się dosłownie sypie...przed sezonem liczyłem, że Houston pokaże Dallas plecy, a tymczasem szykuje się że będzie zupełnie inaczej :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Dolo napisał:

Jak dla mnie problemów jest kilka.

1. Harden ma kryzys rzutowy. W ostatnich 6 spotkaniach rzuca 34,8 z gry i 23,9% za 3.

2. Ławka Houston jest cienka jak dupa węża, powrót Gordona trochę pomaga, ale on też nie jest w najwyższej rzutowej formie.

3. Aby ograniczyć minuty Tuckera, MDA przesunął Housa na ławkę, on też ma rzutowy kryzys (po za ostatnim spotkaniem), co jeszcze bardziej potęguje cienkość ławki.

4. Houston jest zespołem zależnym od Hardena, jeśli on gra słabo to i zespół gra słabo.

Czy to głębszy problem czy chwilowa zadyszka. Jak dla mnie chwilowa.

Mimo, że Harden i całe Houston (z wyłączeniem kozła ofiarnego Westbrooka) grają słabo to jak dla mnie jest pewne światełko w tunelu. Atak jest ciekawszy niż był, bo Harden robi backdoor cut, piłka lepiej krąży po podwojeniach Hardena i atak nie jest tak monotonny jak był w ostatnich latach. W ostatnich dwóch wyglądało to mniej więcej tak ISO Harden/CP3 jakieś podanie. Teraz wygląda to lepiej chociaż, ze względu na skuteczność nie jest to efektywne przynajmniej narazie.

Co nie znaczy, że w Houston nie ma "głębszych" problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przed Houston dość trudny terminarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Rodman91 napisał:

Sixers trochę pechowo trafili.

Dziwnie piszesz 'Sixers trafili na historycznie slaby wschod'.

17 godzin temu, Eld napisał:

Jazz? Meh. Goberta już parę razy wyjaśniono w playoffs, a Spida lubi sobie w slump wpaść. l

Tylko ze Spida i Gobert sa o rok starsi + Jazz zrobilo mile wzmocnienia (Bojan wiadomo - ale Conley tez powinien znalezc swoje miejsce w druzynie do PO). Generalnie z Jazz trzeba sie liczyc. Moze byc Pistons '04 case (brakuje grajkow ze scislego topu, ale kolektyw jest mocny w uj i praktycznie bez wad).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
17 godzin temu, TripylDabyl napisał:

C'mon man. Tak staty Westbrooka nic nie znaczą i drużynowo nic nie osiągnęli, ale nie przesadzajmy że gdyby nie on ta drużyna byłaby lepsza. Nie było tam kompletnie spacingu i gdyby nie izolacje Westbrooka albo pnr z Adamsem tam nie byłoby żadnych punktów.

to pretensje do Prestiego powinny iść i faktycznie line-up Westbrick Oladipo Roberson Gibson Adams był gdzieś około ~3 percentylu spacingu obwodowego

17 godzin temu, TripylDabyl napisał:

Oladipo był słabym supportem, bo offball jest zdecydowanie słabszy niż z piłką w rękach, a w tamtym teamie byłby gorszy z piłką niż Westbrook. On/Off per 100 poss. w PO dla Westbrooka wynosiło +62.8. Houston wygrywało te mecze ponieważ gdy Westbrook schodził nie było tam nikogo kto byłby w stanie zdobyć punkty, a Harden miał support w postaci Lou, Pata, Gordona, Arizy. Nawet Nene w jednym meczu był najlepszym strzelcem Houston i zdobył 28 pkt na 100% skuteczności. Także nie zrzucajmy całej winy za tamte PO na Russa, bo ta drużyna była przez niego ciągnięta. Tam drugim najlepszym strzelcem za 3 był Roberson.

skoro grali tak cały sezon to dlaczego się dziwią, że nagle w PO to nie działa, efekt taki powstaje, wówczas gdy podłoga wali w sufit i nie ma możliwości na upside. Do tego doprawadził ten śmieszny heroball tego dzbana, 60% usage w clutch przy 40TS% tylko pięknie to pokazuje, nikt nie będzie zapieprzał cały mecz żeby taki dzban na koniec ten wysiłek zjebał a nie ma też siły grać 48mpg, bo trzeba puste zbiórki z boxów Adamsa zbierać.

15 godzin temu, Mirwir napisał:

A Ty czasem nie przeceniasz Giannisa i PO? Jak było w poprzednim PO? z 2-0 na ... właśnie.

czepianie się Giannisa za tamte PO to trochę przesada, genialna obrona na całej ich długości elitarny atak i trochę brak stabilnego suportu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, julekstep napisał:

Tylko ze Spida i Gobert sa o rok starsi

Gobert w tym roku skończy 28 lat, wyglądał słabo, bo trafiał na kiepski matchup, ale to jest Zachód, w tym roku też trafi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, BMF napisał:

Gobert w tym roku skończy 28 lat, wyglądał słabo, bo trafiał na kiepski matchup, ale to jest Zachód, w tym roku też trafi.

Czyli jest +/- w wieku Wallace'a kiedy ten wszedl w swoj prime i byl jednym z najwazniejszych autorow misia dla Pistons :)

Przeciez pisze, ze w wersji optymistycznej moga zrobic powtorke z Pistons :P

W wersji pesymistycznej Gobert znow sie obsra a Spida odpali glupi hero mode i szybko odpadna - na pewno jednak nie nalezy ich skreslac.

Spokojnie sa w 2 tierze (z Nuggets, Rockets, C's i Raptors).

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.
15 godzin temu, Mirwir napisał:

Ile to jeszcze razy będzie wałkowane? Przecież Bucks byli o krok od 3-0, a wtedy zapewne zdobyliby też i mistrzostwo. Jak na pierwszy poważny start w PO, to Giannis dał radę. Szczególnie w defensywie robił dużo dobrego. Swoją drogą troszkę chyba niedoceniany jest roster tamtych Raptors z Kawhim, a to był defensywny potwór, period. Więc nie wiem czy Giannisa przeceniam, ale na pewno jest w stanie osiągnąć więcej od Hardena. W tym roku chyba widzimy, że jest jeszcze lepiej. Milwaukee ma bilans 39-6, są praktycznie nie do zatrzymania, i mają dużo większe szanse na finał. Mają już doświadczenie, Bud też powinien wyciągnąć wnioski. Natomiast gdzie są Rockets? Ich ewentualny awans do WCF to będzie duża sensacja. Btw, @Eld jak tam Celtics? 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gobert jest w prime.

To już kwestia tego, kogo nazywamy contenderem - tacy Rockets są 'contenderem', ale tak naprawdę nie mają szans w serii z Clippers/Lakers, ciężko sobie wyobrazić obrót wydarzeń, gdzie udaje im się wychodzić z tego Zachodu. Clippers-Lakers trafiają na siebie, a potem łamie się Kawhi, a do tego Harden przepycha dwie serie z porównywalnymi teamami (Dallas, Nuggets)? Yup, już to widzę. Jazz są bardzo dobrzy, ale z tym ''praktycznie bez wad'' - to naaah. 

A Pistons to jest tak odrealniony przykład w obecnych warunkach, że zastanawia mnie dlaczego wciąż się pojawia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.