Skocz do zawartości

beGM - [Playoffs 2019 Eastern Conference Finals] (1.)Milwaukee Bucks - (2.)New York Knicks


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, january napisał:

A Giannis niekwestionowanym MVP RS, który nie bez powodu zakończyłeś pod Bux. Chcesz zjeść ciastko (Kawhi wymiata w PO, Tucker i Morris fajne PO) i mieć ciastko (Irving i Gobert się skompromitowali w PO?

Ale nie skompromitowali sie na tym etapie. To co sie stalo w 2 polowie serii bucks-raptors nie pozostawia watpliwosci. Giannis w tym 0-4 nawet wolne trafial na 47%. 43% fg gdzie wiekszosc jego rzutow to paintm middleton 39%. To byla tragedia. Leonard byl od niego o 3 klasy lepszy.  Tu nawet nie ma sie nad czym zastanawiac przy glosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Giannis trafił 35.3% z gry i uzbierał tylko 30 punktach w 160 posiadaniach, w których pilnował go Kawhi. W całej serii zdobywał średnio 22.7 punktów przy 45% z gry, podczas gdy w poprzednich dwóch rundach było to 27.1 i 51%.

Wiem, że mnie to nie dotyczy, ale nudzę się w pracy, sorry :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

Jeszcze dwie rzeczy

*Raptors w realu wygrali serię z Bucks po bronionej stronie, takiej fenomalnej D to nie widzieliśmy dawno w playoffach, nie róbmy tu kalki bo nie masz takiego personelu poza Tuckerem, Kałajem, Gobem i może Rubio

*Kemba nad choke'ującym Bledsoe to różnica, która wymaga głebszej analizy, bo Bucks w RL przegrali serię głównie przez to, że ich half court offense ssało pałę a Bledsoe się do tego mocno przyczynił

Ja to bym widział bardziej Knicks in 7, bo ta przewaga w crunch time jest wyraźna, no i kazus Kyriego jako sidekicka do złudzenia przypomina Lowrego, który obok Leonarda przesrał srać pod siebie. Innymi słowy, nie widzę tutaj za bardzo szans Bucks, ale też nie widzę totalnej demolki i gentleman sweepa.

aha i napisz może jeszcze jak bronisz lineup Bucks z Giannisem na C ;)

1. Raptors w G6 mieli dwa fragmenty najlepszej obrony jaką w tym sezonie widziałem od kogokolwiek - nie będę z tym się nawet kłócił.

W grupie którą "tylko" ja mam wymieniłeś dwóch All-D graczy (w tym prawdopodobnego DPOY), gościa który był zdaje się pierwszy na liście snubów do tych drużyn (i wywołało to największe oburzenie league-wide) i bardzo dobrego obrońcę na fizycznych skrzydłowych. Dla mnie to bardzo dobry materiał na kozacką defensywę. Zwłaszcza w tym marchupie - pozwala mi to kryć wcale nie cały mecz Kawhim Giannisa a tylko w ważnych momentach, rzucając na niego też Tuckera i Morrisa, a w pojedynczych akcjach także Goberta.

2. Oczywiście że Kemba to nadwyżka ofensywna nad Bledsoe. Warto by to jednak analizować obustronnie bo to też potężna dziura defensywna w porównaniu do niego - zwłaszcza że do krycia jest nie Lowry a Kyrie. IMO w RL Bucks Bledsoe i jego obrona był ważniejszy dla systemu niz Middleton, poprzez oparcie systemu defensywnego na kryjącym gwiazdy obwodowe 1-1 Ericu, nie wychodzącym wysoko Brooku i pomagającym wszędzie Giannisie.

Tu jednak nie ma o tym mowy. Spójrz na różnicę:

W RL średni z półdystansu Lowry dostawał zasłonę od popujacego lub robiacego krótki roll Marca. To pozwalało Brookowi wcale tak ostro mię wychodzić przy wiedzy że Gasol to low volume shooter którego instynktem jest podanie a nie rzut. Eric siedział na biodrze Lowrego i w konsekwencji jedyne co oddawała obrona Bucks to ew. catch&shoot sporadyczna trójka Marca z czym całkiem nieźle żyli. Mogli też dzięki temu takiego picka bronić dwójkowo.

U nas świetny w pull up i za 3 i z półdystansu Kyrie dostaje twardą (top w lidze) zasłonę od mocno rollującego Goberta. Kemba delikatnie mówiąc nie jest królem w przebijaniu się przez zasłony więc jeśli Brook nie wyjdzie wysoko to Bucks oddają niekryty pull up dla Irvinga. Jeśli wyjdzie wysoko to nie tylko otwiera się lob dla Goberta ale też jest na tyle wolny że Kyrie powinien go spokojnie minąć. Nagle Knicks grają w ataku 5na4 lub po minięciu Kyriego 5na3. Jeśli przy tym pomożesz to powodzenia - wybierasz otwarta trójkę będących w świetnej formie rzutowej Tuckera, Morrisa czy Kawhi'a? (a mam jeszcze sporo deadly snajperów na ławce). Brak Bledsoe (lub chociaż Brogdona w podobnej roli) kompletnie niszczy go-to schemat defensywny RL Bucks. To mogłoby wręcz wygonić Brooka z boiska gdyby tylko mógł go zmienić ktoś bardziej mobilny (nie może).

A w ataku? Przy różnicy jaka jest w obronie między Bledsoe a Kemba biorę nadwyżkę Kemby w ataku, zwłaszcza wiedząc że nie ma wsparcia ani jednego dobrego strzelca poza Lopezem i slumpującym Khrisem. (Green w finale konferencji zrobił 4/23 za 3 :) )

3. Gentelmens sweep wygląda ostro ale IMO jest relatywnie prawdopodobny. Mówię jednak otwarcie że postuluję 4-2, to wciąż uczciwy wynik i logiczny zwłaszcza jak spojrzeć na to że seria wtedy skończy się w MSG.

4. Szczerze mówiąc to dość proste - kiedy Giannis gra smallball C to:

-po pierwsze jest to relatywnie nowe dla tych Bucks patrząc na rotację z wcześniejszych partii sezonu.

-po drugie mogę cały czas wytrzymać parę minut grając przeciwko niemu Gobertem

-od dawna mój go-to rezerwowy lineup to Morris/Kawhi na 3 Saric na 4, Tucker na 5, więc dalej kryje go któryś ze skrzydłowych, prawdopodobnie PJ -gram tak już od Q3 i to nie jest przypadek

-jakby wszystko zawiodło mogę wpuścić takiego Wilsona który będzie próbował przed nim ustać a jak tylko zbliży się do obręczy będzie ciął po rękach - to tylko plan B do planu B do planu B, ale Giannis był tak słaby z linii w RL ECF że trzymanie go tam ma sens

-dużo ciekawsze dla mnie pytanie jest takie - z kim wtedy gra w piątce Giannis? IMO przez kompletny brak graczy z pozycji 1-4 lineupy w których Antek jest centrem będą dla Bucks bardzo trudne do wystawienia.

17 minut temu, kolek23 napisał:

Wiem, że mnie to nie dotyczy, ale nudzę się w pracy, sorry :D  

To jest coś co planowałem wyjąć kiedy usiądę do dokładnych liczb przy komputerze ale miło że ktoś to wyjął wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nic nie olalem, po prostu znalazłem się niestety w ciężkiej sytuacji i nie wiem czy zbiorę się żeby coś napisać. Nie ukrywam, że może być o to ciężko.

Powiem tylko, że jesli chodzi o obronę Kemby to nie on krylby Irvinga to po pierwsze, a po drugie to Bledsoe w ECF nie dość że w ataku ssal to jeszcze Lowry robił z nim co chciał więc ta jego obrona akurat w ECF to mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, january napisał:

Jak SlaKB nic nie napisze, to może to rozwinę, ale nie układaj za niego matchupów również, bo masz złe założenia i jak SlaKB pomyśli, to dość banalnie to kontruje.

Uciekło mi to w zalewie bzdur które tu napisałeś ale powtórzę - sam mam nadzieję że zobaczę rotację i plan gry rywala, bo ostatni raz widziałem to w RS a szykuję się pod jego kątem od kiedy przejąłem Knicks - od tamtego momentu uważałem ten matchup za najważniejszy w lidze.

Edit - wobec komentarza @SlaKB - Współczuję i mam nadzieję że wszystko będzie w porządku na tyle że będziesz miał czas nawet na takie pierdoły jak ta gra. Bez ironii. Trzymaj się.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

Ja nie mam nic przeciwko, żeby Jasiek był asystentem @SlaKB na te rundę i poprowadził Bucks :) 

zwlaszcza , ze Knicks tez niejako są prowadzeni w duecie :P

 

Nie, nie. Trzeba być fair, życie różnie się układa, akurat wydarzyło się tak, a nie inaczej w czasie naszych Playoffow, a jakby jasiek wygrał mi ECF to czułbym się z tym dziwnie. (chociaz wiem, że niektórzy mają wielką chrapkę na pojedynek Wooden vs january) 

Ja zawsze ze wszystkich beGMowych obowiązków się wywiazywalem, ale tak jak mówię - nie wiem czy tym razem mi się to uda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Ja nie mam nic przeciwko, żeby Jasiek był asystentem @SlaKB na te rundę i poprowadził Bucks :) 

zwlaszcza , ze Knicks tez niejako są prowadzeni w duecie :P

 

Tylko ze stosunek innych ludzi do Januarego jest taki, ze cokolwiek by nie napisał zaszkodzi Bucks bo ludzie go nie lubią i zagłosują przeciwko niemu, co udowodniła seria z Warriors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem :P Na potrzeby tej serii nawet @Zdzisław Ptak zgodził się udostępnić swoje konto żeby smrodek związany z nickiem @january nie zaszkodził Bux :P 

no i ostatecznie to @SlaKB skład zbudowałeś Ty, szkoda oddać walkowera tylko dlatego, ze masz ważniejsze rzeczy na głowie:) no i lud chce Igrzysk i Jaśka w roli Maximusa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Mi się z Woodenem dyskutować nie chce, kolejny temat w którym pisze nie na temat i stara się zakrzyczeć uciekając od merytoryki. Ale jak SlaKB napisał, że Kemba nie kryje Irvinga to jest 99% kluczu do serii i się szykuje jakieś 4-1 dla Bux. + jak wiadomo mam nędzników w postaci elektoratu negatywnego, więc nie chcę szkodzić GMowi Bux.

"Zakrzyczeć uciekając od merytoryki?"

Teraz to pierdolisz. Staram się od startu serii pokazać jak szeroko podchodzę do tematu zaczynając od głównych założeń i wchodząc w detal. Przychodzi Jaś cały na biało i krzyczy coś o krzyczeniu zaczynając w miejscu w którym forma Goberta z początku kwietnia determinuje formę Goberta z połowy maja.

---

Pomijając Twoją osobę - całkiem serio zaczynam powoli rozumieć "negatywny elektorat" - a przychodziłem tutaj z całkiem otwartą głową.

---

Jeśli Kemba nie kryje Irvinga i Kawhi'a to musi kryć kogoś innego. Kryjąc Tuckera Bucks oddają zestawienie i zbiórkę. Oraz picki Kawhi (Kyrie)/PJ. Kryjąc Morrisa oddają to samo plus izolacje na bloku - Walker będzie czołgany fizycznie w obu przypadkach i narażony na poważne foul trouble. To ciekawy pomysł i chętnie o nim poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Januarego lubię i szanuje. Wiadomo, kazdy ma swoje przypały ( ekhm 😛 ) ale jego dla tej gry są pozytywne.

A co do serii. Ja mam mocny zgryz bo Irving mnie mocno zawiodł w tych PO a Gobert może się naprawdę bezuzyteczny tutaj okazać. Wyciagany spod dziury. No i ten big ball setup może nienadążać w obronie za Khrisem np dla którego mogła by być to woda na młyn jak by go bronił wolniejszy Tucker czy Morris.

Też Kemba to jest ogromny upgrade nad Bledsoe i robił by on swoim 1st step o wiele więcej miejsca Giannisowi niż Bledsoe wprowadzając niemałe zamieszanie.

Nie ma mowy o żadnym 4:0 czy nawet 4:1 dla Knicks. Do tego HCA po stronie Bucks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lopez > Gobert easily w tej serii, więc to już pytanie jak ktoś obroni Giannisa, tutaj SlaKB faktycznie ma lepszy roster na playoffową ofensywę aniżeli Bucks w prawdziwej lidze, a Milwaukee przegrało, bo nikt nie potrafił tam korzystać z całej defensywy Raptors ustawionej przeciwko Giannisowi. Tutaj jest Kemba, więc to zmienia sytuację. Niby Knicks faworytem, ale faktycznie do powalczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

 

Nie lekceważmy Kembe bo to kluczowa różnica tego co brakowało Real Bucks 

Irving wielokrotnie pokazywal ze jest wybitna 2 opcja. Kemba nigdy nie mial okazji sie wykazac.

I ja ciagle mam w glowie wystep walkera w g7 przeciwko heat w 2016. A tutaj presja bedzie duzo wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej byłoby po prostu założyć, że irving i kemba to ten sam tier i nie szukać na siłę w tym pojedynku przewagi? 

straszny syf się tu robi ogólnie.

ucieka to co istotne. 

przerzucanie się jakimiś niuansami, które nic nie znaczą w kontekście całokształtu.

Dla mnie w tej serii kluczowe są dwa aspekty, które powinny przechylić szalę na korzyść jednej z drużyn i o których napiszę pewnie jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Eld napisał:

A co do serii. Ja mam mocny zgryz bo Irving mnie mocno zawiodł w tych PO a Gobert może się naprawdę bezuzyteczny tutaj okazać. Wyciagany spod dziury. No i ten big ball setup może nienadążać w obronie za Khrisem np dla którego mogła by być to woda na młyn jak by go bronił wolniejszy Tucker czy Morris.

1. W jaki sposób Khris może wykorzystać grę przeciwko większemu Tuckerowi czy Morrisowi? To nie jest gracz który gra minięciem.

2. Właśnie Toronto przetrwało grę w obronie gorszymi w tym aspekcie i mniej (w przypadku Ibaki nie bardziej) mobilnymi od Goberta Gasolem i Ibaką. Czemu miałbym mieć problem z Rudym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Podobnie jak rozmywaniem dyskusji personalnym atakiem na oponenta, co dokładnie pokazuje, iż miałem rację w kwestii, iż jest u Ciebie duży problem z prowadzeniem merytorycznej dyskusji. Bo dyskusja to nie polega na napisaniu opisu, a potem chamskim (co pokazałeś) ataku personalnym

Kto w tej grze wyjezdza co chwile z glupolem albo lajza?:) daj spokoj, to nawet nie jest smieszne January:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.