Skocz do zawartości

NBA Finals 2019 Toronto Raptors - Golden State Warriors


Chytruz

Raptors vs GSW  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak zakończy się seria o mistrzostwo NBA?



Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, lorak napisał:

 obejrzyj CF vs 76ers...

 

@mistrzBeatka dlaczego taki super defensor jak Kawhi był chowany na Iguodali oraz Greenie zamiast bronić lepszych scorerów jak Curry albo Thompson?

Bo Toronto ma wystarczająco dobrych obrońców na splash brothers a Leonard może być o wiele bardziej przydatny w help defense zamiast typowy plaster?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eld napisał:

Bo Toronto ma wystarczająco dobrych obrońców na splash brothers a Leonard może być o wiele bardziej przydatny w help defense zamiast typowy plaster?

to było pytanie retoryczne w nawiązaniu do niedawnej dyskusji o defensywie Curry ; ]

 

jeszcze odnośnie Lowrego i tego dlaczego jest tak dobry mimo często słabego boxa, to jeden przykład (za redditem): "Kyle Lowry has drawn 18 charges in the playoffs. The Kings and Blazers drew 17 and 18 total in the entire regular season."

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

to było pytanie retoryczne w nawiązaniu do niedawnej dyskusji o defensywie Curry ; ]

Ty, ale abstrahując od samej dyskusji o obronie Currego to chybione porównanie. Bo tu chodziło o to czemu Curry nie bronił na swojej pozycji - a odpowiedź bo musiał być chowany, a Ty się pytasz czemu Kawhi nie bronił Kury? Zdziebka nienaturalne nie tylko pozycja ale i wielkość gracza. Poza tym Kawhi bronił głównie po kolei Gordona, Simmonsa/Butlera/Harrisa, Giannisa/Middletona/Brogdona a w tym pierwszym meczu nie dość że biegał za naturalnymi dla siebie zawodnikami na SF to też biegał i za Klayem i nawet za Kurą (tylko po switchach jeśli dobrze kojarzę), więc o co się czepiasz :)

Jak wróci Durex to wiadomo, że będzie za nim latał, co nie raz już robił.

Bronieni prze Curę głównie w tych PO: 

CJ i brat zamiast Liliarda

Bev i Shamet zamiast SGA i Lou

Rivers i Gordon, zamiast CP3 (o Brodzie nawet nie wspomnę)

Green i FVV zamiast Lowryego.

Wielu w/w zagrało świetne mecze vs temu (jak to chyba Chytry pisał) 7-8 najlepszemu D wśród starting PG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lorak napisał:

to było pytanie retoryczne w nawiązaniu do niedawnej dyskusji o defensywie Curry ; ]

 

jeszcze odnośnie Lowrego i tego dlaczego jest tak dobry mimo często słabego boxa, to jeden przykład (za redditem): "Kyle Lowry has drawn 18 charges in the playoffs. The Kings and Blazers drew 17 and 18 total in the entire regular season."

A Wiggins nie wymusił ani jednej przez całą swoją dotychczasową karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dannygd napisał:

Ty, ale abstrahując od samej dyskusji o obronie Currego to chybione porównanie. Bo tu chodziło o to czemu Curry nie bronił na swojej pozycji - a odpowiedź bo musiał być chowany, a Ty się pytasz czemu Kawhi nie bronił Kury? Zdziebka nienaturalne nie tylko pozycja ale i wielkość gracza

pozycje w ataku są inne niż w obronie, więc ten argument nie ma tutaj zastosowania.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny Green to imo jeden z lepszych obrońców  Currego ever. Powinien kryć jak najwięcej Currego, co do Thompsona myślę że Lowry też powinien dać rade, a Kawhi niech się skupi na helpD i ofensywie.

 

DJ Augustin to oczywiście gracz o innym kalibrze niż SC, ale jest to w pewien sposób gracz o profilu jak Curry.

Przez pierwszą połowę pierwszego, pierwszej rundy meczu robił co chciał gdy krył go Lowry. Po przerwie zmieniono krycie na Dannego i też już do końca serii miał dużo trudniej (chociaż we wspomnianym meczu trafił'gamewinner po switchu MGasola).

 

Taktyka Kerra na to by się skupić tylko na Kawhim też w wielu spotkaniach tego sezonu była skuteczna.

Np. mecz w San Antonio, gdzie Kawhiego krył świetny Derrick White, mimo to Kawhi zaczął dośc dobrze i za chwilę był podwajany w każdej akcji.

Gracze Raps wyglądali na mocno stremowanych (mecz miał atmosferę PO, gwizdy na Kawhiego, ogromny doping własnej ekipy) gdzie w ofnesywie nie grali na miarę tego co w innych spotkaniach

Podobna sytuacja miała miejsce w kilku meczach z 76ers czy Bux.

Nagle od któregoś spotkania Bux się to odmnieło i mam nadzieję, że tak pozostanie, chłopaki któryś mecz z rzędu wyglądają ne mega pewnych siebie i grają to co przez większą część sezonu.

 

Zawsze jak ktoś pisze, że coś/ktoś jest fun2watch to nie wiem o co chodzi dokładnie, ale dla mnie Pascal Siakam jest mega fun2watch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lorak napisał:

pozycje w ataku są inne niż w obronie, więc ten argument nie ma tutaj zastosowania.

Jaki argument jak nie o tym dyskusja była była - o czym Ty pleciesz Karol? Przeczytaj sobie posty do których poniekąd się odnosisz.  Zarzut był prosty, Curry wygląda lepiej w obronie bo nigdy nie kryje kluczowych zawodników, nawet jak jest na jego pozycji do jego bronienia. Kawhi zazwyczaj broni kluczowego zawodnika na swojej pozycji (kwestia czy jest to bardziej swingman czy F to wtórna sprawa).

A o pozycjach to nie mi powinieneś pisać, bo sam wielokrotnie podnosiłem kwestię tego na forum, że pozycje w ataku i obronie są różne i np. Simmons nie jest obrońcą PG (choć i chyba Ty i lajkujący Cię Rapparek i cała banda wizji DPOY Bena rok temu twierdziła, że jest ;)), bo NIGDY nie broni praktycznie PG.

Ale powtarzam, nie tego dotyczyła rozmowa, dlatego Twój argument jest po prostu "z dupy", że tak powiem. Daj już spokój i nie brnij w udowadnianie, że Kawhi powinien bronić Kurę byle mistrzowibeatce dokuczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lorak napisał:

 

 

@mistrzBeatka dlaczego taki super defensor jak Kawhi był chowany na Iguodali oraz Greenie zamiast bronić lepszych scorerów jak Curry albo Thompson?

XD 

poczekaj na rs to twoj czas , bedziesz sobie mogl wrzucac adv stats gdzie popadnie :)

leonard overall to bdb defensor ale w bieganiu po screenach za schooterami inni sa lepsi,  typ wyglada jak maly czolg z niskim srodkiem ciezkosci , gdybys zmusil taka kupe miesa do biegania za thompsonem czy currym szybko  nie mialby czym oddychac pozatym zestaw lowry ,  green czy nawet van fleet to jeden z najlepszych zestawow w lidze do bronienia curryego czy thompsona , leonard nie jest az tak dobry w tym elemencie . myslalem ze to oczywiste.  

 

Cytat

Kawhi był chowany na Iguodali oraz Greenie

ogladales wogole wczesniejsze serie ??, leonard byl tak chowany ze w g7 z sixers bronil najlepszego ofensywnie butlera a w serii z bucks giannisa gdy pascal nie dawal rady.

z tego co pamietam powyzej 100 possessions  nikt lepiej nie bronil giannisa , mam chociaz nadzieje ze widzisz roznice miedzy butler/giannis i steph/thompson i rozumiesz kto jest bardziej predysponowany do bronienia ww par.

pytanie retoryczne jest fajne gdy ma jakis ukryty sens  ale    ty probujesz mnie nieudolnie podejsc , niedlugo  rs z pewnoscia wielokrotnie mnie skontrujesz za pomoca adv stats.

nastepnym razem jak bedziesz stawial jakies bezsensowne pytania retoryczne , nie dodawaj mojego nika .

Cytat

jeszcze odnośnie Lowrego i tego dlaczego jest tak dobry mimo często słabego boxa, to jeden przykład (za redditem): "Kyle Lowry has drawn 18 charges in the playoffs. The Kings and Blazers drew 17 and 18 total in the entire regular season."

dane powinny byc uzupelnione o to ile razy lowry popelnia przewinienie gdy probuje wymusic faul ofensywny?

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

leonard overall to bdb defensor ale w bieganiu po screenach za schooterami inni sa lepsi,  typ wyglada jak maly czolg z niskim srodkiem ciezkosci , gdybys zmusil taka kupe miesa do biegania za thompsonem czy currym szybko  nie mialby czym oddychac pozatym zestaw lowry ,  green czy nawet van fleet to jeden z najlepszych zestawow w lidze do bronienia curryego czy thompsona , leonard nie jest az tak dobry w tym elemencie . myslalem ze to oczywiste.  

jasne, tylko z jakichś względów nie dostrzegasz, że to samo (generalnie rzecz jasna) dotyczy Curry, lecz do niego z jakichś względów dziwnie krytyczniej podchodzisz. BTW,  mógłbyś wrzucić twoją listę tych S5 PGs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

 

dane powinny byc uzupelnione o to ile razy lowry popelnia przewinienie gdy probuje wymusic faul ofensywny?

jak rowniez o to, ile razy zawodnik atakujacy w ostatniej chwili zmienia tor biegu, co wybija go z rytmu i oddaje niecelny rzut albo podaje pilke na pozycje uniemozliwiajaca zakonczenie akcji i trzeba ja budowac od poczatku 👨‍💼

5 godzin temu, mac napisał:

 

Zawsze jak ktoś pisze, że coś/ktoś jest fun2watch to nie wiem o co chodzi dokładnie, ale dla mnie Pascal Siakam jest mega fun2watch.

 

no, bo to mega subiektywna sprawa. Mi Siakam przypomina goscia przeciw ktoremu sie gralo, ktory mial slabo koordynacje i oddawal jakies dziwne rzuty, w nieodpowiednim tempie, z nieodpowiednich pozycji, ale trafial wiekszosc z nich i wszyscy co chwile krecili glowami 'jak on mogl trafic taki zly rzut'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lorak napisał:

jasne, tylko z jakichś względów nie dostrzegasz, że to samo (generalnie rzecz jasna) dotyczy Curry, lecz do niego z jakichś względów dziwnie krytyczniej podchodzisz. BTW,  mógłbyś wrzucić twoją listę tych S5 PGs?

taraz juz jasne?  w taki razie w jakim celu wywolales mnie pytaniem ???

Cytat

dlaczego taki super defensor jak Kawhi był chowany na Iguodali oraz Greenie zamiast bronić lepszych scorerów jak Curry albo Thompson?

sugerujesz ze leonard (lider) jest podobnie chowany w obronie jak curry (lider) .....

w rownoleglym temacie pisalem preciez ze curry przez swoja fizycznosc musi byc chowany w obronie  (zaden inny pg nie jest az tak ukrywany), wiec nie wiem czego nie dostrzegam  i nie ,nie jestem bardziej krytyczny wobec stepha , moja lista nie ma tu nic do rzeczy , poniewaz zaden pg z  listy nie gra w takich warunkach jak curry , wiec porownanie byloby nie fair.

zarowno lillard ani westbrook ocenieni przez ciebie jako gorsi obroncy nie graja w takim systemi jak curry.  wstaw sobie lillarda do gsw - klay wezmie kazdy jego trudniejszy matchup , ustaw go na spotupschooterze , daj mu porzadne help d . myslisz ze bedzie gorszy niz curry ??? dont think so.

6 godzin temu, rw30 napisał:

jak rowniez o to, ile razy zawodnik atakujacy w ostatniej chwili zmienia tor biegu, co wybija go z rytmu i oddaje niecelny rzut albo podaje pilke na pozycje uniemozliwiajaca zakonczenie akcji i trzeba ja budowac od poczatku 👨‍💼

to co  proponujesz jest b.trudne do opisania cyframi , pewnie by sie dalo , to co proponuje ja jest b. latwe do wykonania przez kazdego z nas , myslalem ze fajnie byloby wiedziec na ile udanych charges jest tych nieudanych , w kazdym meczu przeciez obserwujemu te nieudane charges ,  ale chyba nikt tego nie zlicza.  jaki jest sens podawania udanych charges bez tych nieudanych? czy wspolczynnik assysty/straty tez wzbudza tyle emocji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

jaki jest sens podawania udanych charges bez tych nieudanych? 

jaki jest sens podawania udanych steali bez tych nieudanych? (you reach I teach, albo, łopatologicznie: nieudane wyjście po steala gdzieś na obwodzie kończy się z reguły open shotem kilka sekund później) Jaki jest sens podawania udanych ofensywnych zbiórek bez podawania prób ataku tablicy które zakończyły się kontrą przeciwnika & punktami? 

Nie wiem, dla mnie coś 'tworzysz' / oczekujesz dziwnego statu, to nie jest tak że gość robi 4-5 fauli /mecz na samych próbach uzyskania ofensa bo by żadnego meczu nie dograł do końca, on tam jest jednym z kluczowych zawodników i dobrym defensorem i od 5 lat, gdzie ani sezonu nie grał poniżej 32min/mecz nie przekroczył też średnio 3 fauli na mecz i w sumie to mi wystarczy żeby wierzyć że te jego ustawki na charge'a są in plus dla drużyny 

 

choć ten stat o którym mówisz oczywiście byłby ciekawy, podobnie zresztą jak te o których na napisałem (myślę że zwłaszcza ten o wychodzeniu po przechwyty by wyjaśnił paru ludzi którzy na średniej steali zrobili sobie w prehistorii - bo dzisiaj to już raczej nie przechodzi, ludzie są bardziej świadomi + sa inne statsy które obrazują jakość indywidualnej defensywy -  opinię dobrego defensora)

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

moja lista nie ma tu nic do rzeczy , poniewaz zaden pg z  listy nie gra w takich warunkach jak curry , wiec porownanie byloby nie fair.

nie wiem czy dobrze cię rozumiem, więc zapytam wprost: żadne porównania nie mają sensu, bo każdy gra w innych warunkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rw30 napisał:

jaki jest sens podawania udanych steali bez tych nieudanych? (you reach I teach, albo, łopatologicznie: nieudane wyjście po steala gdzieś na obwodzie kończy się z reguły open shotem kilka sekund później) Jaki jest sens podawania udanych ofensywnych zbiórek bez podawania prób ataku tablicy które zakończyły się kontrą przeciwnika & punktami? 

Nie wiem, dla mnie coś 'tworzysz' / oczekujesz dziwnego statu, to nie jest tak że gość robi 4-5 fauli /mecz na samych próbach uzyskania ofensa bo by żadnego meczu nie dograł do końca, on tam jest jednym z kluczowych zawodników i dobrym defensorem i od 5 lat, gdzie ani sezonu nie grał poniżej 32min/mecz nie przekroczył też średnio 3 fauli na mecz i w sumie to mi wystarczy żeby wierzyć że te jego ustawki na charge'a są in plus dla drużyny 

 

choć ten stat o którym mówisz oczywiście byłby ciekawy, podobnie zresztą jak te o których na napisałem (myślę że zwłaszcza ten o wychodzeniu po przechwyty by wyjaśnił paru ludzi którzy na średniej steali zrobili sobie w prehistorii - bo dzisiaj to już raczej nie przechodzi, ludzie są bardziej świadomi + sa inne statsy które obrazują jakość indywidualnej defensywy -  opinię dobrego defensora)

wiec nie, ale moze troche tak :)   ,  twoje propozycje sa nie mierzalne/bardzo ciezko mierzalne ,  lepszym imo przykladem jest fg/fga , assists/to .

juz dawno chcialem o tym napisac  ale temat charges jest dosyc rzadko poruszany . 

zawodnik x wymusza pi razy dzwi 2 charges , czasami mu sie nie udaje zajac dobrej pozycji i sedziowie odgwizduja faul srednio 0.8         wynik  x 1.2

                  y                                         1.8                ,   lepiej sie ustawia                                                                                                                  0.4         wynik  y 1.4

wg ciebie x bylby lepszy bo wymusza wiecej charges natomiast ja mam wiecej danych i mi wychodzi ze y , zeby nie bylo cyfry ktore dalem sa totalnie z dupy , chcialem tylko zobrazowac  o co mi chodzi

3 godziny temu, lorak napisał:

nie wiem czy dobrze cię rozumiem, więc zapytam wprost: żadne porównania nie mają sensu, bo każdy gra w innych warunkach? 

 omawiamy konkretny przypadek ,  zdecydowana wiekszosc pg gra w zblizonych warunkach tylko curry jeden jedyny ma taki handicap , porwnywanie skrajnej jednostki do ogolu to falszowanie faktow  , jak widzisz dwoch meneli przed blokiem to chyba nie zakladasz ze wszyscy mieszkancy tego bloku sa menelami.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Leonard zagrał dramatyczny mecz w obronie a Raptors byli nawet +9 w te 9min bez niego. Wg mnie zagrał dużo gorzej niż jego staty

 

dziwny mecz ogolem, run za runem a Warriors bez trójki Igoudali zamknęliby mecz z prawie połowa kwarty bez punktu 

Dali troszkę dupy Raptors niestety. No ale zobaczymy co dalej, ciekawe co z Looneyem, bo Klay raczej na pewno zagra. Odczucia są takie że już mogą przewagi parkietu nie odzyskać ale obym sie mylił 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali się wciągnąć w chaos. Rzuty kompletnie nie przygotowane, bez składu i ładu, każdy grał dziwnie. To nie był styl Raptors. GS narzucili swój styl i to nas zgubiło. Nurse musi ich uspokoić i poukładać odpowiednio. Może OG już zagra, bo by się przydał. 

Ciekawe jak kontuzje w GS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.