Skocz do zawartości

NBA Finals 2019 Toronto Raptors - Golden State Warriors


Chytruz

Raptors vs GSW  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak zakończy się seria o mistrzostwo NBA?



Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, dannygd napisał:

Brak punktów dla FVV (nawet w 2 meczach, nie tylko za ofensywę, ale też za defensywę na Currym) oraz AI za dzisiejszy mecz to trochę przypał... ;)

Warto dodać, że FVV to jedyny gracz poza Kawhim, który dostał głos w prawdziwym głosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lorak napisał:

a jak by wyglądała twoja trójka w każdym z tych meczów? bo to wbrew pozorom nie jest takie łatwe zadanie ;]

Wiem, że nie łatwe, ale nawet w ost meczu AI over Curry. Kawhi w tym meczu to też chyba na top 3 nie zasługuje...

17 minut temu, matek napisał:

Curry nie popisał się moim zdaniem jako lider, po przyjściu KD zatracił instynkt. Z resztą - po upadku Thompsona jakby już pogodził się z sytuacją i stratą tytułu.

To było chyba najgorsze... brak mentalu (jak to słusznie zauważyłeś, poza strefą komfortu) kolejny raz dał znać o sobie. Nie rozumiem jak mógł się tak rozpaść psychicznie, kiedy Klay był gotowy z zerwanym ACL zostać na boisku... Stefek jest bardzo utalentowanym strzelcem, może najlepszym rzucającym PG w historii NBA, ale mentalnie mu bliżej do Dwighta Howarda niż do LBJ-a czy Kawhiego, o MJ, Durancie czy Mambie nie wspominając nawet.

Zresztą obaj i Curry i Kawhi trochę nieobecni tak w meczu jak i w 4 kw: KL ma 0/4 a Curry 1/6 (do tego te pałowanie 3p) i trudno powiedzieć, aby akurat większość z tych rzutów była contested. Curry w IV kw w ogóle słabo wyglądał w finałach - te MVP AI, Durexa i przegrana z Cavs to nie był przypadek. 

O ile emocji było mnóstwo, puchar (z czego się bardzo cieszę) będzie w rękach Raptorów, to pewien (jeśli nie spory) niesmak z tych finałów zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lorak napisał:

ciekawe za co. nawet dziś niby nawrzucał tych punktów, ale też zrobił -10.

Podałem jako ciekawostka.

Trochę to pokazuje, że proces przyznawania tej nagrody (głosowanie przez wybraną grupę 11 osób) nie jest do końca dobry.

Ja bym oddał swój głos na Kawhiego.

Z ostatnich 20lat, inne głosy niż zwycięstwa bym oddał chyba tylko dwa razy, Tim w 2007 i Curry w 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, matek napisał:

. Curry nie popisał się moim zdaniem jako lider, po przyjściu KD zatracił instynkt.

Curry zagrał dobrą serię, w ogóle od wylotu Duranta robił te 32-6-6 na świetnych procentach, wiadomo, nie pociągnął Warriors po wylocie Klaya, ale gdyby był w stanie na tym poziomie ciągnąć taki ofensywny support (grając z jednym strzelcem po kontuzji Klaya), to byłby alltime tam gdzie np. LeBron, a nie tam, gdzie Bryant (zakładając, że będzie zdrowy jeszcze jakiś czas).

U mnie zyskał tymi playoffami Steph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lorak napisał:

ciekawe za co. nawet dziś niby nawrzucał tych punktów, ale też zrobił -10.

w 3q  6-55 lowry dostaje fantom faul na iguodali , andre dostaje niesluszne 2ft ,  jest to 4 faul kyla , jest w faul trouble , wchodzi za niego vanvleet ,  w tym samym czasie gsw robia run  na 8-9 punktow  moze to jest przyczyna?      nieco dziwne jest wyciaganie +/- z jednego meczu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

1. Looney jest out of season, jednak dwa dni później według sztabu medycznego Warriors okazuje się, że w sumie to może grać. Pomyłeczka.  Bodajże w G4, czy w G5 była taka sytuacja, że myślałem iż już się nie podniesie - tu Warriors mieli kupę szczęścia.

2. Durant kontuzjuje prawą łydkę, dostaje zgodę na powrót do pełnego treningu dzień przed meczem, odbywa jeden trening i wraca od razu do gry ( sytuacja według mojej wiedzy bez precedensu) i po 11 minutach gry doznaje wykluczającej na rok kontuzji, której przyczyną jest zachowanie się prawej łydki Duranta. Następuje zerwanie ścięgna Achillesa. No przecież to nie ma żadnego związku.

3. Klay Thompson nie jest w stanie zagrać w G3 z powodu kontuzji lewego ścięgna udowego. Warriors się jednak pali dupa, więc już w kolejnym meczu wraca i gra 43 minuty, w następnym meczy gra kolejne 43 minuty aż po grze prawie, że bez przerwy w następnym meczu zrywa więzadło krzyżowe... w lewym kolanie. No jak nic nieszczęśliwy zbieg okoliczności, a literatura wcale nie wspomina o tym, że jeżeli w jednej nodze masz kontuzję, to mimowolnie bardziej obciążasz inne części nogi. W ogóle nic na ten temat nie wiadomo medycynie powie na pewno jakiś lekarz Warriors. 

To jest trzech graczy, to nie jest żaden przypadek, tylko świadome i celowe działanie. Prawdopodobieństwo, że jest to przypadek i nie ma związku między tymi kontuzjami jest praktycznie zerowe. Mogę to próbować wyliczyć, ale sorry, to są pogłębione kontuzje w bezpośrednim sąsiedztwie kontuzjowanych miejsc graczy, którzy byli kontuzjowani. 

 

Daj spokój.

Mówimy o profesjonalnym sporcie o szczycie szczytów. Ci goście mają w ostatnich latach potworny przebieg. Oczywiscie te urazy mogą bć związane z wcześniejszymi kontuzjami, ale tutaj do powiedzenia sporo mają też sami gracze. Jeżeli chcą rywalizować o mistrza, postawić na szali zdrowie w CY, to... chwała im za to bo to ta determinacja i ambicja spowodowały, że są gdzie są dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

Wizualnie wyglądało to lepiej niż w statach. Pociągnął zespół w ważnym momencie.

pociągnął, ale przez poprzednie trzy kwarty wyglądało to słabo, a chyba powinniśmy oceniać cały mecz.

 

42 minuty temu, dannygd napisał:

Wiem, że nie łatwe, ale nawet w ost meczu AI over Curry. Kawhi w tym meczu to też chyba na top 3 nie zasługuje...

zgadzam się, że Curry z Kawhim nie zasługują. u mnie są Lowry, Siakam oraz Klay.

7 minut temu, mistrzBeatka napisał:

w 3q  6-55 lowry dostaje fantom faul na iguodali , andre dostaje niesluszne 2ft ,  jest to 4 faul kyla , jest w faul trouble , wchodzi za niego vanvleet ,  w tym samym czasie gsw robia run  na 8-9 punktow  moze to jest przyczyna?

wszedł Green (VanVleet grał od początku 3Q)  i od tego momentu było 7-13 dla GSW. może defensywa FW miała znaczenie?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Julius napisał:

Daj spokój.

Mówimy o profesjonalnym sporcie o szczycie szczytów. Ci goście mają w ostatnich latach potworny przebieg. Oczywiscie te urazy mogą bć związane z wcześniejszymi kontuzjami, ale tutaj do powiedzenia sporo mają też sami gracze. Jeżeli chcą rywalizować o mistrza, postawić na szali zdrowie w CY, to... chwała im za to bo to ta determinacja i ambicja spowodowały, że są gdzie są dzisiaj.

no wlasnie profesjonalny sport , miliony dolarow, a gracze to trybiki w tej maszynie , nie wiem czy tak bylo ale jestem w stanie uwierzyc ze management z ownerami zaryzykowali zdrowie zawodnikow dla "wyzszych celow" ($$$$$$)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lorak napisał:

zgadzam się, że Curry z Kawhim nie zasługują. u mnie są Lowry, Siakam oraz Klay.

Ok, już wszystko jasne napisałem o 3 graczach w kontekście teamu a nie zauważyłem że Ty overall ;)

BTW. Wybór między Siakamem a Greenem - mocno dyskusyjny, gdyby nie wygrana. Pascal niby nawrzucał tych punktów, ale jak się oglądało mecz, to jakoś tak wysoko bym jego występu nie ocenił. Zresztą gdyby AI i DG nie zrobili 1/7 FT a choć 3/7 to... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Zgodnie z aktualną wiedzą medyczną wstępuje korelacja pomiędzy urazami ścięgna udowego, a zerwaniem ACL, tutaj chociażby jeden z artykułów na ten temat:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24121082

 

jak cytujesz, to chociaz czytaj, a jak nie rozumiesz, to nie cytuj.

Konkluzje z tego artykulu (!):

"The prevention of HSIs and ACL injuries is of great concern in elite sporting environments; however, consideration of the effect of HSI on potential ACL injury has not been investigated. We propose that the maladaptation associated with a prior HSI could result not only in an increased risk of HSI recurrence, but also in an elevated risk of ACL injury. Future work should consider the examination of athletes with a history of hamstring injury to determine whether functional deficits related to the previously injured hamstring affect markers considered important for ACL injury risk. If an interrelationship is found between these 2 injury types, it would warrant further research into the prevention and optimization of rehabilitation for HSI as a means of reducing the risk of ACL injury.

 

taki artykul to chyba tylko moze sie pojawic w medycynie sportu, spekulacja, podparta obserwacjami fizjologi u kobiet (nie chce mi sie cytowac tego artykulu, kompletnie inna niz u mezczyzn).

 

jak ktos widzial, jak upadl Klay, to nie bedzie wypisywac jakis bredni o bledzie sztabu medycznego WTF.

 

##########################################################################################

 

Mozna teraz zapalic drugi znicz : ]

W dniu 30.06.2016 o 06:41, Mirwir napisał:

...

I mogłem odpalić znicz upamiętniający nienarodzony 3-peat Warriors.

...

 

"Dynastia" Carringtonow z zatoki, wzniesiona na polamanym barku Kevina Love i ACLu Irvinga, dobiega konca na achillesie Duranta i ACLu Klaya Thompsona.

The Lord giveth and the Lord taketh away. Ci "Bogowie" koszykowki to nie rychliwi ale sprawiedliwi i z czarnym poczuciem humoru !

z tego miejsca trzeba uhonorowac jeszcze raz cala druzyne Bulls z 90's, ktora zrobila w swoim prime 3peat dwukrotnie, cokolwiek sobie mozna myslec o poziomie rywalizacji w tamtych latach.  

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eF. napisał:

Chodzą takie słuchy, że Durant opuści cały następny sezon. Miałem nadzieję, że to tylko plotki, ale niestety to chyba prawda... 😕 

https://bleacherreport.com/articles/2841008-steve-kerr-confirms-kevin-durant-will-miss-2019-20-season-with-achilles-injury

Raczej nikt go nie wrzuci nagle w maju 2020 na playoffs wiec pewnie w ogole nie zagra. Za to klay ma wrocic luty/marzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eF. napisał:

Chodzą takie słuchy, że Durant opuści cały następny sezon. Miałem nadzieję, że to tylko plotki, ale niestety to chyba prawda... 😕 

https://bleacherreport.com/articles/2841008-steve-kerr-confirms-kevin-durant-will-miss-2019-20-season-with-achilles-injury

To nie trzeba plotek żeby wiedzieć że zerwany Achilles to strata sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.