Skocz do zawartości

NBA Finals 2019 Toronto Raptors - Golden State Warriors


Chytruz

Raptors vs GSW  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak zakończy się seria o mistrzostwo NBA?



Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, lorak napisał:

Durant nie miał 5 vs 5 treningów, ale odbywały się inne koszykarskie, które nie były związane z rehabilitacją

Przecież w tym linku co wrzucałem kilka osób powtarzali że Durant na tych treningach wyglądał źle, że wręcz nic nie poszło dobrze więc nie wiem po co dalej ciągniesz ten wątek jakoby Durex był gotowy do gry. Chyba że gotowość w 30% to też gotowość... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dannygd napisał:

Przecież w tym linku co wrzucałem kilka osób powtarzali że Durant na tych treningach wyglądał źle, że wręcz nic nie poszło dobrze więc nie wiem po co dalej ciągniesz ten wątek jakoby Durex był gotowy do gry.

bo tak mówią ludzie z GSW (w tym zawodnicy), a to wiarygodniejsze źródło niż jakieś anonimy czy nawet niektórzy dziennikarze. poza tym akurat teraz rozmowa dotyczyła tego, ze według Flubera on w ogóle nie trenował (oprócz dzień przed), więc do tego się odnosiłem, a nie czy był na 30 czy 80%.

BTW, pisałeś też, że on wyglądał źle na rozgrzewce przed G5, a według mnie wyglądał dobrze, więc to też takie gadanie i każdy widzi co chce.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Z tego co pamiętem to chyba tylko Wilkins wrócił do pełni formy i ostatnio Gay. A tak to każdy miał już spieprzoną karierę. Albo spory regres skutecznosci 

Zerwanie achillesa oraz zerwanie wiązadeł w kolanie to koszmarne kontuzje i prawie zawsze nie wraca się po nich do najwyższej formy przed kontuzją. Tym bardziej doceniam Ronaldo z Brazylii, że był w stanie po 2 krotnym zerwaniu wiązadeł w kolanie powrócić w dobrym stylu na mundial 2002 i pokazać dobrą piłkę przez jakiś czas w Realu Madryt choć każdy pewnie zdaje sobie sprawę, że to nie był 100% Ronaldo sprzed kontuzji z Barcelony i Interu.

Zerwanie achillesa zniszczyło wiele karier np: Kobe Bryant, Marek Citko, Donovan Bailey, Isiah Thomas, David Beckham, Świderski itd.
Szkoda zwłaszcza M.Citko, bo w porównaniu do wymienionych jemu przytrafiło się to w początkowej fazie wielkiej kariery.

Wilkins to jeden z niewielu, który po zerwanym achillesie wrócił do dużej formy.
 

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by na to nie spojrzeć to jest brak profesjonalizmu ze strony sztabu medycznego GSW. Durant nawet jak głośno o tym nie powie to ma chyba podobne odczucia.W każdym razie nie zdecydował się na leczenie ani nawet MRI w SF. Wczoraj miał operacje w NYC u lekarza klubowego Nets teraz wraca do zdrowia i mam nadzieje iże wróci do pełni sił:  https://nypost.com/2019/06/12/kevin-durant-confirms-ruptured-achilles-road-back-starts-now/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

BTW, pisałeś też, że on wyglądał źle na rozgrzewce przed G5, a według mnie wyglądał dobrze, więc to też takie gadanie i każdy widzi co chce.

Różnimy się tym, że ja o tym, że Durant na treningach wyglądał źle pisałem już wcześniej (przed kontuzją), a Ty po - zmniejsza to Twój obiektywizm oceny, kiedy wyraźnie próbujesz obronić tezę, że był gotowy ;) 

Poza tym powiedz mi serio - czy zawodnik, który 2 dni przed meczem nie jest w stanie wykonywać normalnie wszystkiego na treningu to w 1 dzień się ulecza i raptem robi wszystko na 100%? C'mon - każdy kto trenował i wracał po kontuzji wie, że to bajki nawet jeśli chodzi o opisywaną kontuzję łydki. Przecież to nie siniak który przestanie boleć... ot tak. 

To się wszystko nie trzyma kupy na tym poziomie pro basketu, dlatego dla mnie (bez względu na to jak wyglądał na treningu) jego kontuzja była poważniejsza niż mówią i pod presją (przegranej w finałach czy odejścia/samego Duranta) dali ciała. Trudno oczekiwać, aby teraz gracze/pracownicy mówili coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

poza tym akurat teraz rozmowa dotyczyła tego, ze według Flubera on w ogóle nie trenował 

Uściślijmy, wykonywał jakieś ćwiczenia o ograniczonej intensywności. Dzień przed meczem udzielono mu zgody na to, żeby mógł normalnie trenować, tak jak inni zawodowi koszykarze w lidze. I moje pytanie dotyczyło tego, jaki procent graczy dzień po uzyskaniu zgody na powrót do pełnych treningów wraca do gry? Ja nie kojarzę takich sytuacji w NBA. Nawet w play-offs trwa to zwykle tydzień, chyba że kontuzja nie jest ciężka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne de javu z 2013 roku jako kibic.

Wtedy moja ulubiona ekipa SAS też było blisko zwycięstwa.
Też (jak Raps) przed playofami była raczej traktowana jako ta, co nie ma szan na mistrzostwo (czy nawet przejście OKC).

Do finału mój ulubiony zawodnik zanotował kilka dobrych meczy, w tym końcówkę najważniejszego starcia z OKC game6 (coś jak Kawhi z philly).
Potem finał już nie tak super, ale w game6 ciągnał ekipę (25pktow do przerwy) i raczej pewne FMVP dla niego.

Tutaj tez, Kawhi nie błyszczał w całym meczu, ale nagle pyk 10pktów z rzędu. I myślę, że sporo osób spodziewało się wtedy mistrza dla Raps.

W obu przypadkach niezrozumiałe dla mnie decyzje trenerów:
wtedy usadzenie Duncana na dwie ostatnie akcje defensywne regulaminowego meczu.
teraz ten dziwny czas, kiedy drużyna jest w gazie, a przeciwnik odwrotnie.

Mam nadzieję, że skończy się inaczej niż wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się! W Toronto alpha dogiem Lowry. Ależ  by to była historia gdyby ten archetyp playoffowego obsrańca dał Raptorsom tytuł (póki co do przerwy 21-6-6 i 4 trójki) 14 lead changes wiory bedą lecieć. Po stronie GSW który to już raz największe jaja pokazuje Klay (hejterzy dupa cicho) wspomagany ładnie przez Greena i Igiego. Pisząc tego posta w przerwie stawiam teze, że to od postawy Stefka zależećbędzie kto wygra (obaj liderzy tylko z przebłyskami póki co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.