Skocz do zawartości
Chytruz

NBA Finals 2019 Toronto Raptors - Golden State Warriors

Raptors vs GSW  

67 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jak zakończy się seria o mistrzostwo NBA?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, podobno to KD namawiał Zazę, żeby podchodził pod Kałaja, co więcej, kazał Zazie celować w pięty (achilles), a nie śródstopie (kostka). Dobrze tak Durantowi. 

...

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, microlab napisał:

Dokładnie, podobno to KD namawiał Zazę, żeby podchodził pod Kałaja, co więcej, kazał Zazie celować w pięty (achilles), a nie śródstopie (kostka). Dobrze tak Durantowi. 

...

Nie mowie ze mu dobrze bo wcale tak nie myślę. Znowu zepsuł ligę tą kontuzją. Po prostu zła karma. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, marceli73 napisał:

Nie mowie ze mu dobrze bo wcale tak nie myślę. Znowu zepsuł ligę tą kontuzją. Po prostu zła karma. 

jednym słowem koleś jest złą karmą dla całej ligi, i pieron wie czy to nie właśnie przez niego brick nigdy się rzucać nie nauczył :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, elwariato napisał:

jednym słowem koleś jest złą karmą dla całej ligi, i pieron wie czy to nie właśnie przez niego brick nigdy się rzucać nie nauczył :P

Sarkazm niepotrzebny. Durant mógł być bardzo lubianym graczem gdyby nie wybierała tak jak wybrał. Albo gdyby w to lato zaczął być liderem ekipy z aspiracjami.

Poza tym ja tez byłem za tym żeby sobie poszedł od ceglarza do innego teamu ale nie k... do 70+ win GS.

Edytowane przez marceli73
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, marceli73 napisał:

Sarkazm niepotrzebny. Durant mógł być bardzo lubianym graczem gdyby nie wybierała tak jak wybrał. Albo gdyby w to lato zaczął być liderem ekipy z aspiracjami.

sarkazm jest zawsze  potrzebny :) akurat ja się tam zgadzam, że mimowolnie tym razem, Durant drugi raz  narobił nba problemów, ok za pierwszym razem 29 ekipom teraz wszystkim. Ale z tym wieszaniem na nim psów za wybór Warriors, też bym nie przesadzał, poszedł na gotowe ale może nie miał jakichś ciekawszych opcji a od Westbricka uciec musiał :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie oglądałem meczów w sezonie. Dopiero na finał się aktywowałem.
Czy ta liga się tak zmieniła (chyba nie, bo niemało 10-minutowe full game highlights obejrzałem ;) ), ale co się odpier...la z krokami w tych finałach?
Rozumiem liberalne podejście do sytuacji z pogranicza, wątpliwych, rozgrywających się w dynamicznych, trudnych do oceny w ułamku sekundy okolicznościach. Ale takie numery jak tutaj widziałem, to już przegięcie. Gołym okiem widać i aż ściska człowieka 😧 A już największe przegięcie to zatrzymania po dwutakcie. Za to bym ścinał. Generalnie wisi mi, kto to wygra, fajne finały. Ale za dużo popuszczają tych kroków...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Julius napisał:

Oj bardzo dużo emocji, widać, że  Bob Mayers ledwo trzymał się w kupie, mowi o tym jak KD jest jednym z bardziej niezrozumianych ludzi w lidze, widać że mocno osobiście to przezywa.

Cholernie szkoda, bo nie takie historie chciałoby się oglądać, ale one też są przecież częścią tego sportu. 3/4 ligi hejowało KD i GSW od stworzenia super teamu, a tymczasem los, karma nagle wszystko odwraca. Wspaniale KD wszedł w mecz i miał szansę na odbudowę swojego legacy i kontynuowanie tego potem w innym zespole, tymczasem wszystko szlag...

Ogolnie chciałem zapropsować Lowrego, gdyby trafił tego championschip winnera to byłaby hell of a story. Modna, dobra 3,4q, fantastyczny Klay, stawił się Curry. 

Mimo wszystko... niesmak po tych finałach pozostanie i współczuję Raps, bo czy wygrają,czy przegrają to do końca wygranymi nie będą mogli się czuć - nie w stopniu na jaki wg mnie zasłużyli(jesli wygrajaa)

Dltaego wlasnie po takim wsaprciu i po tym jakie widac zaangażowanie emocjonalne stawaim ze KD zostanie w GSW. Wczenisje myslałem ze pójdzie gdzies budowac swoje legacy ale teraz mysle że będzie miał to w dupie i ze wszysccy mu przyklasną i jak wróci to będzie juz tym dobrym gościem (nie bedzie powodu by odchodzic).

Co do serii to boję się ze gsw na fali wygranej i dla kd u siebie tez wygrają. Wszyscy wroca na game 7 a ciezko sie wygrywa po 2 porazkach. Boje się że Toronto było o rzut Lowrego od mistrzostwa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Daretti napisał:

Możecie sobie hejtować. Durant to dorosły gość i musiał wiedzieć jakie jest ryzyko bo się przestraszył że mu mistrzostwo ucieknie. Zaryzykował trafiła się kontuzja. Nie załuje go to był jego wybór...a wy płaczecie a wczoraj wyzywaliście go od lamusów... Gość ma miliony na koncie nawet jakby już miał kończyć kariere to ma za co żyć...więc nie ma co go żałować.

A Ty Wróbel nie kozacz bo na pewno jak Durant padł to w głębi serca powiedziałeś sobie "ufff" bo z nim niestety moglibyśmy to przegrać a bez niego są jednak szanse na misia. Szkoda że nie pamiętasz jak Nas i Naszą drużynę wyśmiewano na każdym kroku. Ja chce dostać ten tytuł za wszelką cenę BO MY I TA ORGANIZACJA NA TO ZASŁUŻYŁA I NIE INTERESUJE MNIE JAK TO SIĘ STANIE.  Durant próbował ratować serie i w sumie wyrwał im mecz...kto wie czy nie kluczowy...padł przy tym ale wylewanie tu nad nim łez i jeszcze wymaganie tego od kibiców Raps jest niepoważne...

jak w C klasie chlopaki przegrywaja kogo najpierw sztachetami naparzacie : sedziego , bramkarza czy strzelca gola?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Dnc napisał:

Boje się że Toronto było o rzut Lowrego od mistrzostwa 

A ja myślę ze oni byli o ten czas Nursego od skończenia serii w 5-tym meczu. W szóstym mogą wygrać ale czy kiedykolwiek mistrz wygrał trzy mecze na wyjeździe? Statystyka im nie sprzyja. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
41 minut temu, marceli73 napisał:

Statystyka im nie sprzyja. 

Podziwiam ludzi którzy wierzą, ze statystyka razem z historią i religią wyjdą na parkiet i wygrają/przegrają mecz ;]

Co do losów serii albo Raptorki wyjda na  luzie w oakland  i w 6 albo GSW w  7   :)

Edytowane przez HyHy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie patrzę na te rozgrzewkę i to jak KD prawie w każdym momencie stara się nie obciążać prawej nogi. Szczególnie na tym lądowaniu po obrocie widać to. W ogóle to on wygląda jakby normalnie był przed etapem 3-3 scrimmage, a nie full game mode.

Do tego tu dosyć wyraźnie pisali jak żle wyglądał na treningu - w 2 dni nie ozdrowiał...

https://www.mercurynews.com/2019/06/07/warriors-mailbag-will-kevin-durant-return-in-the-nba-finals/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serio ktoś wierzy w to, że GSW wygrają dwa mecze z rzędu w finałach bez Duranta? Mając za przeciwnika taki zespół jak Raptors z Leonardem?

Miałby dokonać tego Curry, który w "clutch" (wg standardów NBA) ma generalnie bodaj niespełna 30% skuteczności, a we wczorajszym meczu trafił ledwie 2/6 w czwartej kwarcie?

Curry, który w finałach ewidentne nie radzi sobie z presją? Którego w 2015 ratował Iggy (tak, jego MVP było jak najbardziej zasłużone, jak ktoś uważa inaczej, to niech np. zajrzy do stosownego wątku sprzed 4 lat), rok później w G7 zaliczył epic choke, a w 2017 i 2018 kluczowe dla rywalizacji rzuty trafiał Durant?

Uwazam, że szanse GSW to jakieś 10-15%, jedynej ich szansy upatruję w załamaniu psychicznym Raptorsow po spieprzonej końcówce G5. Mimo wszystko w obu nadchodzących meczach TOR będą IMHO zdecydowanym faworytem, dziwi mnie, że wg buków w kolejnym spotkaniu większe szanse mają Warriora.

• Downvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo zostało napisane ale imo udział Lowrego w przegranym meczu jest potężny. 

W 4Q nie mogłem na niego patrzeć jak zabijał i tak słaby flow ekipy. 

Końcówkę zagrał koszmarna nawet jak na niego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, marceli73 napisał:

Poza tym ja tez byłem za tym żeby sobie poszedł od ceglarza do innego teamu ale nie k... do 70+ win GS.

Wybrał drużynę z jednym superstarem i dobrym supportem. Takich drużyn było w historii mnóstwo. Natomiast Kerr i cały system GW potrafiło te klocki tak poustawiać, że pewni gracze znakomicie się w ich systemie odnajdują. Wątpię aby gdziekolwiek indziej byli w stanie tak grać. 

Realnie KD zamienił idiotę (Russ) na inteligenta  (Steph) (przynajmniej jeśli chodzi o koszykówkę, wiem, że sporo z Was wciąż łyka to co powiedział w przeddzień promocji nowych butów, ale to nie jego i moja wina, że się nie znacie na marketingu :) )

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Sebastian napisał:

Wybrał drużynę z jednym superstarem i dobrym supportem. Takich drużyn było w historii mnóstwo.

No ja... jeb... Az się uśmiałem. Chyba nie doceniasz Klaya który jest oceniany jako jeden z kilku najlepszych shooterów w historii ze Świetną obroną. Green triple duble machine. Świetna obrona. Nie bez powodu wygrali 73 mecze w sezonie. "Takich drużyn było w historii mnóstwo" no to perełka jest :). Kilka na pewno było ale nie dołączył do nich ani taki Jordan ani taki Durant

O Currym juz nie piszę :).

Edytowane przez marceli73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, lorak napisał:

przypuszczam, że jednak nie opiekował się tobą cały sztab specjalistów. Durantem tak i on był przygotowany do powrotu.

Lorak, wydaje mi się, że za bardzo ufasz w niezawodność specjalistów z NBA.

"Family, teammates and confidants routinely checked on Durant during his quest to rejoin his guys on the court. Each time, Durant explained that he was working to speed up the process but was still experiencing discomfort pushing off his right foot, league sources told Yahoo Sports.

Even though he was cleared for Game 5, Durant was not anywhere close to 100 percent, sources said. The individual workout sessions and the light practice session on Sunday could not simulate the rigors of an ultra-competitive championship game."

https://sports.yahoo.com/an-upclose-look-at-the-night-that-may-have-changed-kevin-durants-career-forever-091954295.html

Mnie to wygląda na ewidentnie spierdoloną sprawę. Facet nie powinien być dopuszczony do gry. 

Druga kwestia to Nurse - z powodu sytuacji z Durantem niewiele się o tym mówi, w innych okolicznościach najgorszy timeout od czasu Webbera byłby na pierwszym miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Timeout zabił rytm raptors ale jest trudny do oceny bo zapewne związany był z przemęczeniem Leonarda który nadal gra na jednej nodze. 

Intensywność zespołu który celowo gra fizycznie ( a na co pozwalają sędziowie) wymusza zarządzanie czasem matematycznie a nie zgodnie z flow. 

On był zaprogramowany wcześniej po prostu. 

Wynik końcowy oczywiście sprawia ze post factum każdy ocenia go skrajnie złe ale takie było zarządzanie czasem gry. 

Toronto to zespół który zmienia rytm i to tez po serii 5 szaleńczych akcji ( iso plus obrona) zaplanowano uspokojenie które miało spowolnić gsw. 

W pach pach pach gsw są za dobrzy 

i to chciało raptors zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

były lekarz GSW:

Can a calf injury make you more susceptible to an Achilles injury?

"I have never seen that. I've never seen any literature to support that," Dr. John Belzer, a surgeon at California Pacific Orthopaedics, told ABC7 News. "So, it's an interesting sequence and a very unfortunate one for Kevin."

przed meczem Kerr powiedział:

Livingston:
"This is his career," Livingston said. "He obviously has a lot on his table—playing for his brand, playing for his free agency. Like, anything can happen, right? [The Warriors] don't necessarily put the team first; they put players first. They put guys first. So I know that they went through all the channels that they needed to go through for him to get cleared to play. And then it's up to the player, on if he's healthy, ready to go."

przypominam też, że jeszcze kilka dni temu warriors zmusili Klay'a to odpuszczenia G3, mimo że mógł (i sam mocno chciał) zagrać.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, lorak napisał:

były lekarz GSW:

Can a calf injury make you more susceptible to an Achilles injury?

"I have never seen that. I've never seen any literature to support that," Dr. John Belzer, a surgeon at California Pacific Orthopaedics, told ABC7 News. "So, it's an interesting sequence and a very unfortunate one for Kevin."

Dziwny komentarz, przecież Achillesa można uznać za część łydki. 

Cytat

przed meczem Kerr powiedział:

No problem w tym, że jednak "could". :)

37 minut temu, ignazz napisał:

Timeout zabił rytm raptors ale jest trudny do oceny bo zapewne związany był z przemęczeniem Leonarda który nadal gra na jednej nodze. 

Intensywność zespołu który celowo gra fizycznie ( a na co pozwalają sędziowie) wymusza zarządzanie czasem matematycznie a nie zgodnie z flow. 

On był zaprogramowany wcześniej po prostu. 

Wynik końcowy oczywiście sprawia ze post factum każdy ocenia go skrajnie złe ale takie było zarządzanie czasem gry. 

Toronto to zespół który zmienia rytm i to tez po serii 5 szaleńczych akcji ( iso plus obrona) zaplanowano uspokojenie które miało spowolnić gsw. 

W pach pach pach gsw są za dobrzy 

i to chciało raptors zrobić. 

Nie bierzesz czasu, kiedy twój zespół jest na fali. Chwila oddechu i uspokojenie sytuacji właśnie pomogło Warriors odzyskać swoje "pach pach pach".

Argument zmęczenia też odpada, bo to przecież GSW jadą na oparach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi