Skocz do zawartości

Kto mówi "nie"? (UWAGA - jeśli nie masz wyobraźni - NIE WCHODŹ!)


JakubW

Rekomendowane odpowiedzi

Ustalmy najpierw pewne fakty:

1. LBJ chce grać z Davisem

2. Davis chce grać z LBJ.

3. Pelicans nie chcą oddać Davisa do Lakers.

4. Inne gwiazdy z rynku wolnych agentów niekoniecznie chcą grać w Lakers, będąc w cieniu LBJ'a.

 

Patrząc na wskazane wyżej fakty można pokusić się o stwierdzenie, że w najlepszym interesie zarządów Lakers i Pelicans jest wymiana.....

1st pick + kontrakty wyrównujące salary za LBJ'a. :D

 

Dlaczego jest to dobre dla Lakers?

1. Zachowują swój obecny młody core.

2. Zyskują 1 pick w drafcie (Zion) i zachowują czwarty.

3. Otwierają się na potencjalnego superstara, który w normalnych okolicznościach (czytaj - kiedy zostałby tam LBJ) nie chciałby tam grać.

 

Dlaczego jest to dobre dla Pelicans?

1. Przy założeniu, że zarówno LBJ jak i AD nie bojkotują sezonu - stają się z miejsca contenderem.

2. Jeden rok duetu LBJ + AD obudowanego Holidayem i solidnymi rolesami to i tak lepiej niż było w ich dotychczasowej historii.

3. Szansa na zatrzymanie tego duetu na dłużej.

 

Wiem, że jest to raczej temat z kategorii fantasy, ale:

1. Zapraszam do dyskusji przede wszystkim fanów Lakers i Pelicans (są tu tacy?).

2. Jeśli to się zdarzy - pamiętajcie kto napisał o tym pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to prawda ;)

Pytanie tylko - czy LBJ ma w swoim kontrakcie klauzulę no-trade? Wydaje mi się, że nie ma...

Jeśli zostanie wytransferowany to czy razem z AD będą cały sezon symulować kontuzje? Czy jednak zepną dupska i będą chcieli powalczyć o misia?

Czy zarząd Lakers przy podejmowaniu tej decyzji będzie patrzył na dobro swojej organizacji, czy na dobro LBJ'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?

Kontrakt LBJ na sezon 19/20 to $37,436,858.

Zakładając, że razem z 1 pickiem do Lakers idą jeszcze: Hill $13,290,395 i Moore $8,664,928; a z opcji gracza rezygnuje będący po udanym sezonie i chcący przetestować rynek Julek Randle - może się to jakoś pomieścić ;) 

Pamiętajmy, że w przypadku wymian z udziałem zespołów będących poniżej progu salary cap - kontrakty nie muszą zgadzać się w skali 1:1

Edytowane przez JakubW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JakubW napisał:

Kontrakt LBJ na sezon 19/20 to $37,436,858.

+ 15% trade kickera :] 

A co jeżeli Randlle nie zrezygnuje? Uzna, że 9 mln to akuratna kwota za rok bujania się LBJ? :] Ile zostanie na uzupełnienie składu i kogoś do s5?

Dla samych Lakers to byłby bajer. Tylko tego Ziona szkoda żeby poszedł tam na zmarnowanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemek_Orliński napisał:

A co jeżeli Randlle nie zrezygnuje? Uzna, że 9 mln to akuratna kwota za rok bujania się LBJ?

To mu powiedzą: "chłopie, albo rezygnujesz z opcji, albo lecisz w trejdzie z powrotem do Lakers"

2 godziny temu, Przemek_Orliński napisał:

Ile zostanie na uzupełnienie składu i kogoś do s5?

Myślę, że znaleźliby się weterani za minimum, lub inne wyjątki, którzy byliby chętni wspomóc trio LBJ, AD i Holiday :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu chodzi po prostu o wymyslanie tak dla zasady wymyslania czy niby zbierasz jakies "fakty" i na tej podstawie ?

bo jak to drugie, to skad niby informacja ze Pels nie chca sie bawic w wymiane z Lakers ?

Demps nie chcial, Griff wezmie po prostu najlepsza oferte i nie ma na pieńku z LAL i LeBronem, a wrecz przeciwnie

nie mowie ze bedzie ich faworyzowal, po prostu jak juz napisalem - wezmie najlepsza oferte i tyle 

 

jest tez scenariusz ze Pels podpisuja Butlera czy kogos jeszcze i bawią sie w NBA z core Jrue + Butler/jakis max/near max player/ + Zion + AD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jendras napisał:

Problemem jest nie tyle Demps/Griffin, co Gayle Benson. 

 

to prawda, ale moze troche rzeczy przemyslala w momencie kiedy jej druzynka nawet do PO sie nie zalapala bo ona za wszelka cene nie chciala sie ugiac, z drugiej strony po wygraniu loterii tam ponad 2 tys ludzi kupilo od razu season tickety i bedzie tylko lepiej pod tym wzgledem (a byli ostatni w lidze jesli chodzi ogladalnosc, nawet lokalna + attendance jak nie najgorsza to w top3 najgorszych, ale chyba najgorsza), wiec moze powie who cares licza sie Saintsi, a teraz jeszcze $ sie bedzie plynal lepszy z NOP, wiec znowu powie fuck Lakers, kto wie

ale z Dempsem tez byly historie, ze tam nawet Pop go ostrzegal zeby nie robic wymian i sie nie uginac przed LAL etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, BMF napisał:

Gdyby Lakers wytrejdowali LeBrona bez jego zgody, to równie dobrze mogliby przenieść siedzibę do Ciechocinka. 

Mógłbyś rozwinąć? Chodzi ci o utratę zaufania do organizacji wśród wolnych agentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zalias napisał:

to prawda, ale moze troche rzeczy przemyslala w momencie kiedy jej druzynka nawet do PO sie nie zalapala bo ona za wszelka cene nie chciala sie ugiac, z drugiej strony po wygraniu loterii tam ponad 2 tys ludzi kupilo od razu season tickety i bedzie tylko lepiej pod tym wzgledem (a byli ostatni w lidze jesli chodzi ogladalnosc, nawet lokalna + attendance jak nie najgorsza to w top3 najgorszych, ale chyba najgorsza), wiec moze powie who cares licza sie Saintsi, a teraz jeszcze $ sie bedzie plynal lepszy z NOP, wiec znowu powie fuck Lakers, kto wie

ale z Dempsem tez byly historie, ze tam nawet Pop go ostrzegal zeby nie robic wymian i sie nie uginac przed LAL etc.

Z drugiej strony krążyła też plotka, że Demps przystał ostatecznie na ofertę Lakers, a sprawę ubiła właśnie właścicielka. 

Tak czy inaczej, jakaś tam niechęć pewnie pozostanie i przy porównywalnych paczkach Lakers i Knicks, Pelikany wybiorą IMO tę drugą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

a sam autor ma chyba za dużo wolnego czasu.

Przepraszam, że wykorzystałem tematyczne forum internetowe o koszykówce do próby rozpoczęcia dyskusji.

Czytam to forum od wielu lat i uważam wielu użytkowników za koszykarskich ekspertów.

Siedząc wczoraj z bratem przy piwku wpadliśmy właśnie na taki "scenariusz" i obgadaliśmy go od A do Z.

Pomyślałem sobie, że może warto byłoby rozpocząć dyskusję właśnie tutaj. 

Byłem po prostu ciekaw Waszych opinii.

Obiecuję, że moje kolejne posty (o ile takowe napiszę) będą do bólu standardowe.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że, trade jest nierealny i nieopłacalny dla Lakers bo: a) LeBron to jest z najlepszych koszykarzy ever i marka sama w sobie (koszulki, bilety itp) natomiast Zion może się okazać bustem i o ile to się raczej nie zdarzy to raczej nie wskoczy na poziom LBJa   b) nie po to podpisujesz LeBrona by go oddać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.