Skocz do zawartości
Eld

Oklahoma City Thunder 2019/20

Rekomendowane odpowiedzi

Ruchy sugerowały rozbiórkę zespołu. Dodatkowo nie jest łatwo obronić się gdy gwiazda nagle zmienia front. Wyszło doskonale. Ale nie róbmy z tego newsa jakby każdy uważał to za oczywistość 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość stawiała, że OKC do PO się nie dostanie. Imho najlepsza historia sezonu.

CP3 to jak dla mnie TOP10 tego sezonu. Bez wielkich liczb, ale z niesamowitym impactem. 

Ciężko ich nie lubić, ciężko nie kibicować w PO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ciezko bylo stawiac OKC w Playoffs, bo przeciez CP3 miał być wymieniony lub kontuzjowany, a tu gra zdrowy i kapitalny sezon :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Lucas napisał:

No ciezko bylo stawiac OKC w Playoffs, bo przeciez CP3 miał być wymieniony lub kontuzjowany, a tu gra zdrowy i kapitalny sezon :P 

Założenia były jeszcze takie, że i Adams i Gallinari jeszcze polecą przed sezonem lub na początku. Ale zaskoczyło świetnie, draft słaby w czołówce, będą ładne PO, Knicks latem zapłacą na bogato za CP3 jak coś... żyć nie umierać.

Presti ogólnie przez wszystkich ogarniętych był mega chwalony za lato (poza puszczeniem Clarke'a w drafcie), a teraz wymiany PG13 i Bricka wyglądają jeszcze lepiej.

To co wyprawia Chris Paul w tym sezonie to naprawdę czapki z głów.

Ciekawe czy @MarcusCamby patrząc na efekty, a nie na założenia będzie chwalił OKC, czy też nie :P 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam nadzieje ze cp3 zostanie jeszcze rok, a nie poleci, broń Boże do Knicks. Presti ma łeb na karku i widzi jaki wpływ ma na SGA. Jak odmienił Schroedera. Powinni ściągnąć jeszcze jednego młodego pg lub centra w drafcie i dalej uczyć mlodziez wygrywania. 

Edytowane przez RonnieArtestics
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, RonnieArtestics napisał:

Mam nadzieje ze cp3 zostanie jeszcze rok, a nie poleci, broń Boże do Knicks. Presti ma łeb na karku i widzi jaki wpływ ma na SGA. Powinni ściągnąć jeszcze jednego młodego pg w drafcie i dalej uczyć mlodziez wygrywania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, january napisał:

To co wyprawia Chris Paul w tym sezonie to naprawdę czapki z głów.

Ta dekada doceni Paul'a, tak jak Curry'ego i tak, jak tamta doceniła Nash'a. Ogólnie facet gra w drużynie, do której na oko średnio pasuje (brak elitarnego rollman'a, bo z Adamsem pod tym względem trochę gorzej i jest otoczony zawodnikami bez fundamentals czyt), a robi niesamowitą produkcję. Generalnie tu masa czynników wpłynęła na obecny wynik, jak np. niesamowity rozwój Dennisa, równy sezon Gallo, heroiczna postawa rolesów i zaradny Donovan na ławce, ale Paul daje cholernie dużo. Jeden z najlepszych impact-wise 35-latków w historii

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Należałem do tych co wierzyli w ten projekt i jeszcze jedna mała rzecz by się przydała - Paul rzucający series winnera nad Westbrookiem i byłby spelniony. A zupełnie poważnie Paul jako floor manager jest świetny a potem cały na biało wchodzi w czwartej kwarcie dać wpierdol ruchowi oporu, coś pięknego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, eF. napisał:

Imho najlepsza historia sezonu

Poczekajmy spokojnie co zrobią Grizzlies ;)

Btw, odgrzebałem sobie temat z przedsezonowymi typami i natrafiłem na taki rodzynek:

W dniu 14.07.2019 o 13:41, lorak napisał:

jeśli Paul zostanie, to thunder będą w playoffs.

Wtedy nikt tego nie potraktował poważnie. Dzisiaj to jest fakt!!! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Braveheart22 napisał:

Wtedy nikt tego nie potraktował poważnie.

Nie przesadzaj z nikt, ja traktowałem poważnie - co więcej sam dawałem OKC na 10 miejscu z adnotacją że znalezienie się w PO bardziej zależy od zdrowia CP3... Niemniej to tylko typerek, a wiele zmiennych (kontuzje) sporo namieszało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, dannygd napisał:

Nie przesadzaj z nikt, ja traktowałem poważnie - co więcej sam dawałem OKC na 10 miejscu z adnotacją że znalezienie się w PO bardziej zależy od zdrowia CP3... Niemniej to tylko typerek, a wiele zmiennych (kontuzje) sporo namieszało.

Więc spytam (czysto hipotetycznie). Jakbyś wiedział przed sezonem, że CP3 (tak jak w poprzednich trzech latach) opuści te 20-kilka spotkań, to stawiałbyś OKC w PO??? 

Z wpisu loraka wynika, że w zaistniałych okolicznościach (brak wymiany) awansu był pewien, a raczej (tak podejrzewam) zdawał sobie sprawę, że ze zdrowiem może być różnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, january napisał:

Ciekawe czy @MarcusCamby patrząc na efekty, a nie na założenia będzie chwalił OKC, czy też nie :P 

Przy całej mojej miłości do CP3, a chyba jestem jego największym loverem na forum ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że to co jest sufitem obecnych Thunder, było podłogą dla poprzednich. A zobaczmy jak zupełnie inna jest, słowo klucz - narracja. Tamci przegrywając w pierwszej rundzie byli największymi przegrywami PO. Tu Thunder już są TOP3 największych niespodzianek sezonu, a przecież efekt końcowy może być ten sam.

Nie chwalę założeń, ale z przyjemnością patrzę jak CP3 powtarza niemal dokładny casus Dirka Nowitzkiego. I niech mi jakiś Chytruz nie mówi ( chciałem to ująć inaczej, ale obiecałem pod finansowym rygorem być lepszym ;) ), że to forum przez lata nie pogardzało CP3 pisząc tu legendarne teksty "CP3 w finale zawsze dziewica"

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na laurkę cp3 przyjdzie czas. Ale jego seria vs spurs w obu wcieleniach epicka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.03.2020 o 00:41, Braveheart22 napisał:

Więc spytam (czysto hipotetycznie). Jakbyś wiedział przed sezonem, że CP3 (tak jak w poprzednich trzech latach) opuści te 20-kilka spotkań, to stawiałbyś OKC w PO???

Awans do PO całkiem realnie, ale na pewno nie obstawiałbym tylu zwycięstw na tym etapie... to jest bezdyskusyjne. Pytanie tylko na ile to "świetne" OKC, a na ile słabi/osłabieni rywale... Z Sotą, GSW, PELs (większość meczy vs mocno osłabieni rywale) to bilans bodajże 10-0, załóżmy, że bardziej normalny byłby wynik 5-5, co by oznaczało, że obecnie OKC mieliby pace na ok. 45 W (co było dla mnie bliższe realiom i zgodnie z opisem równie dobrze mogło dać PO jak i 10 miejsce w WC), a nie +50, które trudno by było przewidzieć.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.03.2020 o 00:41, Braveheart22 napisał:

od początku należałem do tych co twierdzili, że jak Paul zagra 65+ spotkań to OKC będzie lekko w PO, ale tutaj mam miłe zaskoczenie, bo Paul gra więcej i jadą z kapciami ;) 

W dniu 10.03.2020 o 00:48, MarcusCamby napisał:

Przy całej mojej miłości do CP3, a chyba jestem jego największym loverem na forum ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że to co jest sufitem obecnych Thunder, było podłogą dla poprzednich. A zobaczmy jak zupełnie inna jest, słowo klucz - narracja. Tamci przegrywając w pierwszej rundzie byli największymi przegrywami PO. Tu Thunder już są TOP3 największych niespodzianek sezonu, a przecież efekt końcowy może być ten sam.

a może legacy Westbrooka to pierwsza runda i po prostu z tym debilem dalej zajść się nie da i powinno się bardzie docenić KD, że tyle wystrzymał i tak daleko zachodzili ;) 

a co do narracji to chyba oczywiste, że ESPN chce z ludzi robić idiotów na każdym kroku, zaczynając od niezbyt urodziwej Rachel Nichols i jej miałczących za hajs klakierów (#Perkins), w zasadzie wszystko sprowadza się do równania George + westbrook (top 3 MVP + rozgrywający bez rzutu i chyba mózgu - niski upside jednak) za Paul + Gallinari + SGA  czyli drugi gracz odnoszących sukcesy Rox i przyczyna ich balansu oraz MVP formy Hardena + najlepszy Clipper w RS + top prospect w c*** mocnego draftu, jest zdrowie to musi działać 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeprowadziłem, szereg badań i obliczeń i wnioski są takie.

Odpowiedzialnym za to sytuacje jest operator matrixa, który miał pilnować by Chris Paul grał około ~60 spotkań na sezon.

Nie dopilnował sprawy i poszedł generalny shotdown.

• Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi