Skocz do zawartości

Pelicans 19/20


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Z LBJ źle wyszło zdanie. Fakt. Bo był najlepszym nba ready prospectem w dziejach co pokazał w trzy sezony tworząc z Cavs tier 2 contendera mając gwiazdy jak Pavlovic czy inne Goodeny.

Bardziej chodziło ze Zion to bardzo podobny casus medialny ale z wieloma "IF" bo poza byciem fizycznym freakiem jednak ma duże słabości a przy tym właśnie jego masa przy budowie może powodować kontuzje. 

Ogolnie bardziej chodziło o samą osobę pewnego usera, który już z jednego overrated gracza robi GOAT combo guarda. I przez to dużo osób ma trochę wyłączony negatywnie obraz na DLO.

Oby nie było tak z Zionem po każdym poście jaki to Bóg wie kto. Bo dla mnie bardziej to Charles Barkley na sterydach z o wiele gorszym passingiem i kreowaniem pozycji rzutowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Nie wiem, ale zakład Pels wyżej niż Lakers może być zajebisty :P 

Z Jrue jako pierwszą opcją ofensywną?

Ja to właśnie bym stawiał na ten moment, że Pels będą na poziomie jakiś Mavs.

No chyba, że spakują część assetów i uderzą np. po Beala o którym się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

drugie - może być ciężko, bo nie widzę realnej możliwości na jakieś naprawdę dobre wzmocnienie

No dokładnie, chyba jedyny deal jaki był gdzie pokazywany w tej sytuacji to z Bulls, gdzie LaVine idzie do Pels z 7 pickiem za Lonzo + 4 + uzupełniacz. Tylko sam nie wiem, czy to dobre rozwiązanie dla obu zespołów.

Jrue wprawdzie pasuje wszędzie bo to chyba najbardziej unselfish player w NBA który potrafi pociągnąć ekipę kiedy ta go potrzebuje, ale do Ziona chyba lepiej jednak Lonzo pasuje od LaVine. Poza tym ofensywnie fajnie wyglądał Jackson z ławki (którego za te kasę powinni gwarantować, podobnie jak Wiodą i Wiliamsa), mają Moora, Harta, pewnie jako backup C może za drobne zostać J.Okafor.  

Mają kasę na naprawdę dobrego C, gdzie już pisałem, że nie Lopez a Dedmon mi się marzy i na jakiegoś solidnego swingmana z rzutem.

Ball, Jrue, Ingram, Zion, Dedmon to byłaby ekipa top 3 defensywa ligi, z przeciętnym spacingiem ale dużym potencjałem do gry w transition i... post/iso. Dodanie strzelców z ławki + trzymanie na zmianę Jrue lub Lonzo non stop na boisku to może być duży problem dla przeciwnikow. Co więcej mogą grać zarówno small ball jak i big ball, switc***ac praktycznie wszystko co się rusza. 

Jaram się tą ekipą choć nie jestem jakimś wielkim fanem talentu Ziona.

Pers go New Orleans Lakers! 🤣🤣🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MarcusCamby napisał:

Z Jrue jako pierwszą opcją ofensywną?

Ja to właśnie bym stawiał na ten moment, że Pels będą na poziomie jakiś Mavs.

No chyba, że spakują część assetów i uderzą np. po Beala o którym się mówi.

Beal i Holiday to bardzo intrygujące połączenie i cholernie spore szanse na bdb uzupełnienie. Jadalnym się 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KeepItDirty napisał:

Z LBJ źle wyszło zdanie. Fakt. Bo był najlepszym nba ready prospectem w dziejach co pokazał w trzy sezony tworząc z Cavs tier 2 contendera mając gwiazdy jak Pavlovic czy inne Goodeny.

 

Nie wiem jaka jest Twoja definicja prospecta ale raczej tacy gracze jak Duncan , Shaq byli na pewno bardziej ready

Ogólnie NOP wyciągneli dużo z Lakers

Kontroluja draft Lakers chyba przez kolejne 7 lat. Wszystkie wybory praktycznie unprotected. Wiadomo ,ze ciężko sobie wyobrazić by coś poszło nie tak. Z drugiej strony wybory oddane za Nasha długo odbijały się czkawką.

Tak jak mnie wkurzała narracja niektórych jakoby Ingram to superstar już za progiem tak uważam ,że on plus Hart plus nr 4 draftu to może być świetny trzon dla Ziona

I teraz podstawowe pytanie czy JRUE zostaje u nich czy idą w twardą zmiane. Poza tym oni nagle mają ok 20 mln do wydania o ile zrezygnują z Randle i o ile on zrezygnują z nich. Bo jeśli zostanie na kolejny rok to i tak mają ok 11-15 baniek do wydania ( bo jak zostanie to wtedy mogą zrezygnować niegwarantowanych umów)

Teraz NOP może szybko wskoczyć na wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niesamowite, ze jeden pick z draftu i fochy Davisa zrobily z najnudniejszej ekipy w NBA ekipe najbardziej hot i wszyscy bede sie nimi jarac przez najblizsze kilka lat.

Te picki LA to zbawienie. Lebron nie pociagnir wiecej niz 2-3 sezony a jak odejdzie to bedzie pustynia i od 2022 bede te picki w top10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, allen napisał:

To jest niesamowite, ze jeden pick z draftu i fochy Davisa zrobily z najnudniejszej ekipy w NBA ekipe najbardziej hot i wszyscy bede sie nimi jarac przez najblizsze kilka miesięcy.

;)

No chyba, że Griffin zbuduje tam contendera za kilka lat, to wtedy wróci zainteresowanie, ale patrząc na to jak spożytkowali gwiazdy, które im spadły z nieba w ostatnich latach to może być ciężko. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest raczej odwrotnie - była ogromna presja na Zionie w big markecie, do tego stopnia, że gdy Zion nie skoczył z radości w trakcie loterii, to cały mainstream kręcił przez kilka dni narrację pt. ''Zion nieszczęśliwy, ciekawe czy przystąpi do draftu'', i inne tego typu głupoty. Pelicans z tej perspektywy byli bardzo nudnym kierunkiem dla ZW. Teraz Pelicans pięknie sprzedali Davisa i pewnie ich pierwszy mecz poleci w National TV, bo każdy będzie chciał oglądnąć pierwszy mecz w NBA Ziona,ale jeszcze minie sporo czasu dopóki Pels staną się hot organizacją.

Teraz niby mają wszystko - ale przykład Celtics pokazuje jak daleka droga jeszcze przed nimi. Kto rok temu pomyślałby, że Pelicans będą w lepszej sytuacji long term od Bostonu, a chyba w tym momencie jednak są. Tutaj trzeba naprawdę sporo popracować nad fitem, a jeżeli Ball znowu się posypie, a nie znajdzie się chętny na #4 (z czymś wartościowym za to #4), to już za rok może wyglądać dużo gorzej

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 12:45, kolader napisał:

Beal i Holiday to bardzo intrygujące połączenie i cholernie spore szanse na bdb uzupełnienie. Jadalnym się 😀

Beal to może promil szans na przejście do NOP. 

@BMF nie to żebym się czepiał, ale aż się prosi zmienić temat na New Orleans Lakers ;)

BTW. Nie mogłem się powstrzymać:

 

 

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to teraz, bo jak wstanę wolę do tego nie wracać. Hayes to słaby pick - jako prospekt to wartość mid-first roundera, a Pelicans wybierali w momencie gdy dostępni byli wszyscy wysocy tego draftu. Nawet jak okaże się zaskoczeniem in plus pod względem rozwoju i impaktu, to dalej jest to słaby ruch, bo mówimy o typowym centrze pełniącym (optymalnie) rolę finishera w ofensywie i rim protectora + potencjalnie switche w defensywie. Tak, ma jakiś potencjał na rozwinięcie rzutu, ale docelowo on kompletnie nie pasuje do Ziona, tak jak np. do Giannisa w obecnej NBA nie pasowałby Clint Capela. Ewidentnie widać, że Pelicans dostali te picki w ostatniej chwili. Alexander-Walker jest okej, ale on jako spot up shooter też nie jest aż tak dobry (podobne statsy rzutowe, co rok wcześniej), a przy tym rosterze nawet nie będzie mógł pomyśleć o graniu jako ballhandler, a to jest atut, który powoduje, że jest dobry.

Pelicans mogą mieć miejsce na maxa - nie będę się tutaj powtarzał, mając Balla i Ziona po prostu muszą iść w zachowanie cap flexibility, albo podpisanie gracza który może long term pasować do młodych zawodników, których posiadają, albo podpisanie kogoś na tu i teraz, ale na krótkiej umowie. Pomysły graczy kilkanaście lat starszych od Ziona na kilkuletnich umowach to przeciętne pomysły, za rok wejdzie extension Ingrama, za dwa lata Balla - posiadanie cap flexibility przy młodych prospektach jest tak ogromnym atutem, że nawet nie chcę się irytować, czytając różne rumorsy i propozycje. Za dwa lata Pelicans mogą mieć mocny, młody team, potencjalnie miejsce na maksa i najlepszą młodą gwiazdę w NBA. Zaatakować Brogdona/innego w miarę młodego, mocnego gracza -> podpisać krótkie umowy, nawet lekko przepłacone, w stylu 60/2 dla Horforda => zachować możliwość wykorzystania posiadania Ziona na rookie kontrakcie.. Na pewno nie dawać półśrodkom trzy- albo czteroletnich umów.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trudno się czepiać wyborów Pels, jeśli weźmiemy pod uwagę rumorsy co dalej Griffin chce zrobić. Skoro priorytetem staje budowa silnej ekipy na tu i teraz z opcją rozwoju młodzieży w 2 lata, gdzie nazwiska Horforda i Vucka latają, to nie dziwię się, że mając Ziona na PF, potrzebowali typowego rim protectora z jakimś tam potencjałem rzutowym. Generalnie inni wysocy D nie cieszyli się zbytnim zaufaniem i poszli zdecydowanie później, a bardziej ofensywnych graczy widać nie chcieli.

Choć stylem gry Hayes przypomina Capele, to jednak wykazuje dużo większy potencjał w HCO, a całkiem przyzwoity (jak na dopiero co 19 latka) mid i FT, daje nadziej, że rozwinie się rzutowo. Co więcej taki Horford czy Vucek świetnie by się nadawali jako mentorzy. Problemem jest to, że i Vuceki Horford to chcą długi kontrakty za sporą kasę... Tu skłaniam się do sugestii:

10 godzin temu, BMF napisał:

mocnego gracza -> podpisać krótkie umowy, nawet lekko przepłacone, w stylu 60/2 dla Horforda

choć 2+1 z TO lub mniejszą kwotą gwarantowaną w 3 roku, to też nic strasznego i trochę sytuacja win/win bo taki Horford nawet gdyby dostał kwotę gwarantowaną poniżej 10 mln, to w wieku 35 lat spokojnie sobie by znalazł jeszcze chętnego na kontrakt 1+1. Pytanie czy to realne? Ja to się trochę boję, że zamiast tego Horforda przepłacą jakiegoś Morrisa...

Co do Nicka to tak jak pisałem, wg mnie będzie on grał spore minuty i z Ballem i Jrue, a obaj Ci gracze (wbrew pozorom) nie charakteryzują się massive USG w trzymaniu piłki. Lonzo jest first pass, ale dobrze się czuje obok 2 ball handlera, podobnie Jrue. Moim zdaniem Nick ma sporą szansę na +25 min z Hartem, a nawet rolę 6th mana i pierwszą strzelbę z ławki.

Louzada to typowy stash młodziaka z perspektywami, obstawiam, że w tym roku nie pogra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.