Skocz do zawartości

Pelicans 19/20


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

 Ingram zrobił ogromny postęp - te porównania z DLO to jeden wielki LOL. Zdecydowanie jednak ten powrót Ziona mu nie służy, bo hype na grę pod niego jest straszny a patrząc na BB skills to BI powinien być liderem. Jak chłopaki się nie zgrają do końca sezonu, to może być s'n't deal Ingrama...

Jrue na końcówki jest bdb, co nie raz pokazał, ale on zdecydowanie bardziej się przyda w defensywie i odda piłkę, jak będzie real closer. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy Lonzo gdzieś znowu poleci? 

Ja jakoś nie czuje jego potencjalnego fitu z Zionem. Imo Lonzo potrzebuje, 2 wysokich, którzy mogą rozciągać grę, wtedy może być najbardziej efektywny. (Lonzo jak podejrzewam to najlepiej, by było z KAT-em) 

Też nie za bardzo wiem, kto może go chcieć i kto za niego dałby coś wartościowego. Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zion to jest bardzo dobry fit do Balla i Ingrama, jeżeli będą rzucać na poziomie, na jakim rzucają do tej pory, nie wiem co Was nawiedziło z tym złym fitem.

Ludzie mają błędne wyobrażenie tego, jakim graczem jest Zion, a to jest elite finisher-docelowo elite roll man-elite gracz w transition-świetny wysoki offball-bardzo dobry na ofensywnej desce-mający duże zadatki na point forwarda/kreator z low post-zajebiście wykorzystujący wszelkie missmatche dzięki grubemu tyłkowi. Dlatego on nawet nie potrzebuje piłki, żeby być tak zajebiście efektywnym (college-preseason-początek tutaj, gdzie z niczego robił monster statsy), nie musisz nawet grać na niego jakichś konkretnych setów, a on i tak zrobi te 20pts przy odpowiednich minutach. Wiadomo, że jak będzie zdrowy, wyrobi sobie sensowny rzut, poprawi handles - to będzie pierwszą opcją, ale wtedy umiejętności off-ball Ingrama i Balla powinny dawać spacing.

Po prostu świetny fit dla ballhandlerów dających spot up trójkę jak Ball i Ingram (w tym sezonie). Jak Ball nie utrzyma takiego poziomu rzutowo, to generalnie nie ma racji bytu na tym poziomie, to jest raczej oczywiste.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Zion robi te 20pts przez 25 minut,  więc z boku wygląda to świetnie, generalnie Pels są dobrzy,  a ZW ma ogromny impakt w ataku swoją obecnością (można byłoby powycinać akcje jak mocno skupia się pod koszem na nim obrona rywali), ale ten pierwszy sezon to będzie mordęga - już abstrahując od tego, że Favors to jest taki sobie fit, a Zion fizycznie to takie 70-80% formy, to regularnie Zion dostaje jakiś missmatch, ale Gentry w ogóle tego nie wykorzystuje: jak bronił go Jokić, przez 6 minut oddał chyba jedną trójkę, wczoraj dostał Crowdera - nie dostał ani jednej akcji zanim Memphis przeszło na strefę, a granie setów na Ziona ogranicza się do post upów. No nie mogę się doczekać, jak za rok będzie 1a-1b opcją w ataku z Ingramem, bo na razie to takie 60% tego, co mógłby już teraz grać.

Waga centra, atletyzm LeBrona, body control i soft touch na poziomie guarda. Ech, nie połam się. ;]

IMHO zabraknie Pels kilku winów do playoffów, ale są zdecydowanie fun to watch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BMF napisał:

IMHO zabraknie Pels kilku winów do playoffów, ale są zdecydowanie fun to watch.

zgadzam się. Widziałem 1 mecz co prawda, ten z Bostonem, ale obejrzę więcej. Natomiast: 

  

4 godziny temu, BMF napisał:

Waga centra, atletyzm LeBrona, body control i soft touch na poziomie guarda.

 

...a jednocześnie niestety bardzo niskie bball skills jak na PFa.  Jeszcze raz powtórzę, tylko 1 mecz widziałem (vs. Boston), ale jak nie było dobitki / alleya / wjazdu z łuku to z iso / post up prawie nic nie skończył, będą kryty najczęściej przez Browna albo Smarta (!). Coś a'la młody Griffin. I jeszcze te 4 przestrzelone wolne z rzędu, a po 3 głupie uśmieszki i rozglądanie się.

Taki MPJ z nuggets wygląda na mega 'polished' w stosunku do Ziona.

 

Będę meldował po kolejnych meczach jak się sprawy majo :P 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rw30 napisał:

post up prawie nic nie skończył

Ma 7/13 na razie, z Bostonem miał chyba 2/4, ale w sumie nie wiem jak policzyli kosze na Thiesie albo Smarcie, nie trafił dwa razy na Smarcie i Brownie, z czego raz fadeawaya. No i miał sześć ORebs po siedmiu nietrafionych swoich rzutach. :D

Kwestia skilla to już kwestia względna, jak ktoś oczekuje sweet jumpera i ,,polished'' ruchów, to yup, ale Zion ma above average handles, passing, footwork jak na wysokiego + zajebisty touch pod obręczą, jest dużo bardziej ,,skilled'' niż np. AD w tym wieku, dosyć zajebiście funkcjonalny skillset jak na 19-latka. 

Porter jest dwa lata starszy, już nie mówiąc, że to kompletnie inny gracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię że Porter to podobny gracz, ale są w podobnym wieku, Porter przesiedział rok na ławce ostatnio, czy więcej niż rok, a wygląda jakby grał w kosza znaaaacznie dłużej niż Zion. Co nie znaczy że jest jakiś lepszy czy coś, chodzi mi tylko o to, że po tej super sensacji Zionie spodziewałem się czegoś więcej (nie oglądam ani nie interesuję się NCAA, okołodraftowych highlightów też nie oglądam więc naprawdę nie wiedziałem co zobaczę, natomiast hype był) w ramach pure bball skills. Choć oczywiście  masz 100% racji że

 

12 minut temu, BMF napisał:

 ma above average handles, passing, footwork jak na wysokiego + zajebisty touch pod obręczą

atletycznie to jest przekotem, jeszcze fajny kontrast jest z jego nalanym ciałem, a gość się rusza jak młody LeBron + masa pomaga mu pod koszem.

Życzę mu powodzenia oczywiście, natomiast jak będzie chciał punktować na dobrych obronach w NBA w jakichś poważniejszych meczach, to ma jeszcze bardzo dużo do nauczenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co ma Zion w tym momencie, da mu karierę legit allstara* (above average bardzo funkcjonalny skillset + ~top3 atletyzmu w NBA) - jak chce przeskoczyć półkę wyżej, to wiadomo, że musi rozwijać rzut i ewoluować w kierunku ~point-forwarda/~point-centra. Ale gość ma 19 lat, so...

* TAK DOPÓKI BĘDZIE ZDROWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rubinstein napisał:

Ingram jest strasznym placuchem, szkoda że Pelicans są niejako zmuszenie go przedłużyć.. Nie mam pojęcia jakim cudem wybrali go all-starem. Typ znika zawsze jak trzeba błysnąc

dude

2 minuty temu, january napisał:

Z tym głąbem na ławce faktycznie jednak.

#freezion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.