Skocz do zawartości

Pelicans 19/20


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Geez, ten wysyp nowych fanów Pelicans zionowców-sezonowców będzie irytujący. 

Oh, wait, witam, co tam?

Leci nowy temat, bo straszne shitposty lecą w temacie o drafcie, a muszę sobie to jakoś zgrabnie podsumować. 

Davis znalazł się w komicznej sytuacji, bo o ile w lutym poza hejterami łatwo było zrozumieć jego trade request, o tyle teraz w dalszym ciągu będzie można go bronić (czekać te dwa lata na Ziona to szmat czasu dla 26-letniego superstara), i wg Shamsa nic ten pierwszy pick w decyzji AD nie zmienia - ale jednak faktem jest, że teraz AD ma obok siebie borderline allstara i jednego z najlepszych prospektów ostatniej dekady, a do tego za rok miejsce w salary gdy schodzą te umowy Hillów. Z przyzwoitości wypada zostawić kilka procent szans na jakąś szaloną decyzję.

Jrue jest lepszy niż jego wartość na rynku, a ze wzrastającym salary jego kontrakt wygląda fajnie - jeżeli AD odejdzie (załóżmy, że na 95% odejdzie), to z jednej strony można pisać by Holiday został, bo szkoda przesadnie osłabiać zespołu, z drugiej można szukać dobrego assetu za Holidaya. Według mnie jest kilka organizacji (Bulls, Suns, może nawet Wolves), które byłyby w stanie dać coś naprawdę dobrego. Raczej przychylam się do drugiej opcji, bo mocno rozmywa się prime Holidaya i Ziona, a wokół tego drugiego trzeba budować zespół - a szkoda dodatkowego, fajnego assetu. Ale jak Jrue zostanie, dramatu nie będzie, to super gracz z perspektywy rozwoju całej drużyny.

Randle'a pewnie nie uda się przedłużyć, chyba, że Lakers wezmą trochę salary Davisa i się zrobi trochę miejsca w Pels, ale raz, że to średnio prawdopodobne (pewnie prędzej oddadzą młodzież całą by zachować cap space w lecie), a dwa - to tak podobni zawodnicy ze Zionem, że to chyba nie ma większego sensu. Moim zdaniem Randle dostanie bardzo dobrą umowę, dlatego te kilkanaście mln nie wystarczy, a gdzieś tyle chyba mają Pelicans, prawda?

Jeżeli chodzi o resztę zawodników, to pewnie jakiegoś 2nd roundera za takiego Moore'a uda się pozyskać. Ten Bertans z tego co widzę po statsach w Europie to raczej non-factor.

Puste salary na ten moment po 2021, bo pewnie Jrue wyoptuje jak będzie zdrowy. Gentry mocno się podekscytował z tego co widziałem, to fajny trener z perspektywy rozwoju w ofensywie Ziona. :)

O Zionie nie będę pisać, oglądnąłem 90% meczów Duke i koleś będzie kozakiem. 

Jeżeli chodzi o wymianę Davisa, opcje są trzy:

1) Knicks - posiadane assety: #3, future picks Mavs i swoje, Robinson, Knox, Ntilikina, Smith

2) Lakers - posiadane assety: #4, future picks swoje, Ingram, Ball, Kuzma, Hart, Ball

3) Celtics - posiadane assety: #14, future MEM, pick Clippers, swoje picki, Brown, Tatum, Williams, Smart

Zaczynając od końca - Boston byłby pewnie w stanie oddać Tatuma jeżeli naprawdę liczą, że Irving zostanie gdy dostaną Davisa. Wtedy poszłoby coś w stylu Tatum+Smart+jakiś Baynes (?) + picki, żeby pasowało kontraktowo. Mało prawdopodobne, ale dałoby to Holiday-Smart-Tatum-Zion-jakiś center. Hell of a lineup, nawet jeśli Tatum z przyszłego superstara jako prospekt spadł do półki allstar gębą. Mało realna opcja, ale trzeba mieć ją z tyłu głowy.

Opcja nr 2 jest tricky - raz, nie wiadomo, czy Pels będą chcieli w ogóle oddać AD do Lakers. Dwa, nie wiadomo, jakie będzie podejście do zdrowia Ingrama. Co mnie martwi, bo sportowo Ingram jest najlepszym prospektem Lakers, ale nie zdziwiłoby mnie gdyby przez zdrowie poszli w opcję #4, Kuzma, Hart, Ball, future 1st, co mocno by mi się nie spodobało. Tyle, że Knicks mogą mocno tutaj powalczyć i wydaje mi się, że jednak Lakers oddadzą Ingrama, jeżeli będą chcieli AD.

Ball-Holiday-Ingram-Zion-center z draftu, dajmy na to Bol.

Świetny core młodych zawodników i dobry poziom sportowy.

Opcja nr 1 - tutaj najciekawsze może być, że do wzięcia z #3 mógłby być Barrett (ale mam wątpliwości, czy Memphis weźmie Moranta i odda Conleya w lecie). Holiday-Barrett-Knox-Zion-Robinson + przyszłe picki. Być może wygląda słabiej niż paczka Celtics i Lakers, ale mając przyszłe picki Mavs, Pelicans i Griffin mieliby większe flexibility w budowaniu zespołu, do tego kontraktowo lepiej mieć np. Barretta i Knoxa niż Ingrama i Balla - bo Ingram dostanie extension za rok, a Ball za dwa lata, a ta dwójka za 3-4 lata, razem ze Zionem. I wtedy można mieć bardzo dobry zespół i cały cap space (tak jak Sixers, gdy mieli szanse na LeBrona). Przy extension dla Ingrama i Balla, wygląda to trochę gorzej, choć wciąż pewnie z odpowiednią strategią można mieć maxa.

Nie widzę innej opcji na jakiś rental w stylu Raptors czy Oklahomy, zbyt dużą wartość ma AD, ani innej opcji drużyny która ma tyle młodych prospektów/assetów i aspiracje grania o coś. 

Można się zastanawiać, ile drużyny będą w stanie dać za AD, ale według mnie sytuacja Knicks (którzy raczej pójdą po AD) powoduje, że może być jakaś licytacja (czego nie było w lutym), a to na pewno korzystne dla Pelicans.

Podsumowując: mam wątpliwości czy Griffin jest tak dobrym GMem jak się mówi, ale sytuacja Pelicans jest w tym momencie wybitnie dobra. Problemem z obudowaniem Davisa był taki, że po oddaniu Noela za Holidaya (pamiętacie jak krytykowano za ten ruch Pelicans? :P) brakowało tam dobrych prospektów innych niż AD, a do tego podpisano głupie umowy. Tym samym ani nie było innych młodych graczy, ani szans na wzmocnienie się na rynku. Niby był Hield, ale on miał fatalne pół roku w Pelicans. Tutaj jest Zion, ale będzie też masa innych prospektów i bardzo ładna sytuacja kontraktowa.

Tak jak pisałem, Pelicans nie są 'sexy' jak jakiś big market, ale czym dłużej o tym myślę tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to świetna opcja startowa dla Ziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle niech sobie idzie do jakis Kings, zbedny tam jest na ten moment

Davis swoją decyzje nt odejscia argumentował chęcią wygrywania - jeśli nadal chce odeść to można to śmiało potraktować jako bullshit

TOP20 gracz ligi świetnie do niego pasujący (Jrue) potencjalny all-star na rookie kontrakcie (Zion) czyściutkie salary za sezon (a moze i już teraz?) I kumaty GM

w tym momencie on ma w tych Pelikanach warunkie takie jak dostanie wszędzie indziej. A fani jak to fani - skoro Bryantowi wybaczyli to i jemu wybaczą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie Panie BMF, cyk serduszko i tak dalej, ale czemu Clippers są pomijani w tych wyliczankach?

Schodzący Gallinari lub Sweet Lou. Z młodych mój człowiek Shai Gilgeous-Alexnader lub Landry Shamet to półka wyżej niż to co mają obecnie Knicks poza Robinsonem. Do tego zapychacz Harrell? 

Picków też trochę mają. Nie są jakoś wysoko sytuowane, ale pick Miami pozyskany w wymianie Harrisa może być kuszący na dłuższą metę.

Do tego (poprawcie mnie jeżeli się mylę) kiedy AD by zawitał do Clippers to dalej mają jeszcze pieniądz na Leonarda?

giphy.gif 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippers nie potrzebują oddawać swoich młodych graczy tylko po to, by narażać się na fochy Davisa, szansą dla nich jest Leonard, a jak nie teraz to się nic nie stanie, nie trzeba robić gwałtownych ruchów. No i te assety w porównaniu z konkurencją wyglądają na serio biednie, to już Knicks mają o wiele więcej do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, january napisał:

 

Najlepsza paczka to Lakers z Ingramem, raczej inne nie mają podejścia, ale dochodzi kwestia NOP-LAL i zdrowia BI.

 

a co jest w tej paczce jeszcze poza bonzo lolem, który się raczej nie nauczy rzucać i 4. pickiem w drafcie, w którym poza top3 jest wyraźny spadek talentu?

+ to co napisałeś zakrzepica i wqrw NOP za ostatnie harce przy trade deadline

raczej zapomnijcie o AD i powoli przyzwyczajajcie się do jakiegoś Vucevica ;)

 

a co  do Pels to mi by się najbardziej podobał pakiet Knicksów z DSJem, Robinsonem, Ntilikiną, Knoxem i 3. pickiem

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

a co  do Pels to mi by się najbardziej podobał pakiet Knicksów z DSJem, Robinsonem, Ntilikiną, Knoxem i 3. pickiem

Jeżeli doszłoby do tej wymiany, to AD po przybyciu do Knicks siedziałby sam w szatni jeżeli Knicks nie przedłużyliby umów z Dotsonem i Trierem :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Przemek_Orliński napisał:

Jeżeli doszłoby do tej wymiany, to AD po przybyciu do Knicks siedziałby sam w szatni jeżeli Knicks nie przedłużyliby umów z Dotsonem i Trierem :] 

siedziałby sam. bo pewnie po miesiącu KD i Kyrie by zaczęli strzelać fochy i się poobrażali ;) a tak serio to jacyś ringchaserzy się zawsze znajdą

7 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

niby wiadomo o co chodzi, ale rzeczywistość potrafi walić po mordzie ;]

 

no wiem wiem, ale mówimy tu expected value w drafcie gdzie masz na ten moment consensus top3 a dalej ch.. wie co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

no wiem wiem, ale mówimy tu expected value w drafcie gdzie masz na ten moment consensus top3 a dalej ch.. wie co

patrząc choćby na ostatni draft i oczekiwania vs value, to ja bym się z tym "c*** wie co" tak nie leciał, teraz gracze naprawdę jakby lepiej podchodzą do zawodu i tych wybuchów jest z roku na rok coraz więcej, choć oczywiście kumam motyw, że zespoły chcą jak najwyższego numerka, coby to ładnie przy wymianie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

patrząc choćby na ostatni draft i oczekiwania vs value, to ja bym się z tym "c*** wie co" tak nie leciał, teraz gracze naprawdę jakby lepiej podchodzą do zawodu i tych wybuchów jest z roku na rok coraz więcej, choć oczywiście kumam motyw, że zespoły chcą jak najwyższego numerka, coby to ładnie przy wymianie wyglądało

to prawda, inna rzecz, że te wszystkie mocki robione przez media są gówno warte, o czym przekonałem się obserwując draft w  nfl

ale z drugiej strony jesli faktycznie jest zion,morant, barett i długo nic, to nie chcesz być tym GMem, który będzie wybierał jako czwarty i kminił jak uzyskać najwięcej value z tego picka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z Pelikanowej perspektywy Boston wygląda osom i wydaje się mieć sens dla obu stron. Celtics maja dużo atutów i maja co oddać aby pozostać contenderem. 

Luźno sobie myslę: 
Davis + filler za snt Harrisa i Simmonsa to nie jest coś so ustawiłoby jako tako obie strony? Oczywiscie to sifi, bo Harris musiałby chcieć tego, a będzie miał pewnie perspektywy NY gdyby chciał odejść... ale nadal wygląda to całkiem sensowinie Simmons-Jrue-Zion-Harris-ktokolwiek, albo opcja z smallbalowym Simmonsem na C

Anyway Peliksom się ładnie fartnęło, a Davis jeśli ma trochę oleju w głowie powinien grzecznie poczekac jeszcze jeden sezon. Jesli jednak tak spieszy mu się od LA to nic się z tym nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, andy13 napisał:

Zion to, Zion tamto, ale co z Randle? 🙃 Będzie wyrównywany, jeżeli dostanie od kogoś maxa? 

Randle ma player option jeżeli nie podejmie(a raczej na 100% nie weźmie $9MM) to jest automatycznie unrestricted 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, andy13 napisał:

Zion to, Zion tamto, ale co z Randle? 🙃 Będzie wyrównywany, jeżeli dostanie od kogoś maxa? 

Jak to wyrownany? Co masz na myśli. ?

@BMFl

Gdyby Jazz odbiło  i położył Goberta na stole to Davis po 3 sekundach ląduje w Słonym Jeziorze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BullsFaN napisał:

Kempa na sterydach i kuracji w Mcdonalds już mają, więc retro parkiet i piękne zielone koszuleczki raz proszę. 😊

hehe, w sumie nawet Jrue to taki bidny Glove

a czy zostaną czy nie na tym małym ryneczku, to ich stroje i logo tak czy inaczej potrzebują rebrandu - no nie mogę patrzeć na te kombinację niebieskiego, czerwonego i białego obok fleur de lis, najbardziej obrzygane stroje w lidze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.