Skocz do zawartości

Playoffs 2019 WCF: (1) Golden State Warriors vs (3) Portland Trail Blazers


Mirwir

Do Finału NBA awansują?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Do Finału NBA awansują?

    • Warriors 4:0
    • Warriors 4:1
    • Warriors 4:2
    • Warriors 4:3
    • Blazers 4:0
      0
    • Blazers 4:1
      0
    • Blazers 4:2
    • Blazers 4:3


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

btw. czy kiedykowliek byla taka sytuacja ze inny all star musi permanentnie bronic cudze matchupy?   

wiele razy. flagowe przypadki to Magic i Bird : P

9 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

help d , jest zdecydowanie istotniejsze od wingow, co taki curry moze dac w help D jesli njczesciej wisi na shooterach , wyobrazasz sobie odpuszczanie gordona albo mccoluma czy lillarda na 3 aby pomoc w RA??

wyobrażam, po to są właśnie rotacje i Curry jest w tym znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chytruz napisał:

Kiedy to wymysliles? I jak by to mialo wygladac, Blazers przed rozpoczeciem akcji oglaszali kto bedzie teraz gral z pilka, zeby Warriors mogli sobie ustawic odpowiednie krycie?

gdy czytalem ze od curryego jest 6-7 pg lepszych w obronie. nie ma toz naczenia a ja nie bede czasu tracil na elaboraty, uczepiles sie najmniej istotnej rzeczy , bo tendencja jest taka ze star pg broni thompson i zaden dzien konia mccoluma tego nie zmieni . kerr chyba myslal podobnie i wolal bronic lillarda klayem.  nie rozumiem , zamiast hypowac thompsona i reszte ekipy , to propsuje sie najgorsze ogniwo w obronie

 

1 godzinę temu, lorak napisał:

wiele razy. flagowe przypadki to Magic i Bird : P

 

jesli taki ksiegowy jak ty wyciaga magica i birda to chyba jest potwierdzenie mojej  . zazwyczaj lepsi obroncy pomagaja slabszym kolegom przy mismatchach ewentualnie biora ich matchupy w close games w 4q. a w gsw all star bierze matchup curryego od pierwszej minuty. 

Cytat

wyobrażam, po to są właśnie rotacje i Curry jest w tym znakomity.

znakomity? uwazaj bo zabraknie ci slow w jezyku polskim , jak okreslisz w takim razie obrone thompsona czy greena ,? super extra mega wysmienita :)

w systemei defensywnym gsw (thompson broniacy star pg) i nieustanna pomoc na mismatchach dj augustin tez bylby znakomity.

 

 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mistrzBeatka napisał:

jesli taki ksiegowy jak ty wyciaga magica i birda to chyba jest potwierdzenie mojej  . zazwyczaj lepsi obroncy pomagaja slabszym kolegom przy mismatchach ewentualnie biora ich matchupy w close games w 4q. a w gsw all star bierze matchup curryego od pierwszej minuty. 

ok, ale to jaki jest właściwie twój zarzut wobec Curry? nie jest złym defensorem, ale nie broni też najlepszych ofensywnych przeciwnika - co z tego?

co do bardziej współczesnych przykładów, to Iverson, albo Jordan w 1998 chowany na Mullinie.

 

21 minut temu, mistrzBeatka napisał:

znakomity? uwazaj bo zabraknie ci slow w jezyku polskim , jak okreslisz w takim razie obrone thompsona czy greena ,? super extra mega wysmienita

przecież może mieć znakomity jeden element, Klay dwa, a Green kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wymóg, że krycie od All-Stara musi przejąć inny All-Star jest delikatnie mówiąc dziwaczny - nie dość, że większość zespołów nie ma wystarczającej liczby All-Starów, to jeszcze musiałaby mieć ich na zbliżonych pozycjach, bo Wade nie przejmie matchupu Shaqa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chytruz napisał:

Kazdy to wie, nie jest to zaden news, naprawde nie musisz tego w kolko powtarzac.

to nastepny argument za dobra obrona curryego ?"nie powtarzaj"  a po drugie "zapomnij"

 

2 godziny temu, lorak napisał:

ok, ale to jaki jest właściwie twój zarzut wobec Curry? nie jest złym defensorem, ale nie broni też najlepszych ofensywnych przeciwnika - co z tego?

co do bardziej współczesnych przykładów, to Iverson, albo Jordan w 1998 chowany na Mullinie.

 

przecież może mieć znakomity jeden element, Klay dwa, a Green kilka.

 nigdzie nie napisalem ze jest zlym defensorem , ale wynika to tylko z systemu defensywnego gsw (nieustanna pomoc) , w kazdym innym systemie gdyby bronil star pg bylby exposed as hell co wynka z jego fizycznosci.  zreszta zdziadzialy chris paul mial swojego najlepszego crossovera w po wlasnie na currym ale to tylko jedna akcja wiec .....

jego help d najczewsciej ogranicza sie do pomocy przy trapach  i podwojeniach , a biorac pod uwage ze bronil schooterow z 3 ponad 38%to raczej  nie byl w stanie regularnie od nich pomagac. dla mnie te kilka akcji to zdecydowanie za malo aby stwierdzic ze jest dobrym defensorem dla was to wystarczy 

pozatym chyba wszyscy wiedza ze help d od pg ma najmniejsze znaczenie.

 

eroc snow to defensor bez rzutu a nie zaden allstar

1 godzinę temu, Chytruz napisał:

W ogóle wymóg, że krycie od All-Stara musi przejąć inny All-Star jest delikatnie mówiąc dziwaczny - nie dość, że większość zespołów nie ma wystarczającej liczby All-Starów, to jeszcze musiałaby mieć ich na zbliżonych pozycjach, bo Wade nie przejmie matchupu Shaqa.

oczywiscie ze jest dziwaczny i nigdy takie patologie nie wystepuja , gracze o statusie all stara zazwyczaj odpoczywaja w obornie a nie tyraja dodatkowo za swojego slabszego  kolege

a mimo to kerr zmusza (chyba nikt nie wierzy ze klay robi to na ochotnika?) swojego allstara do nieustannej pracy w obornie bo tak bardzo nie ufa curryemu

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

oczywiscie ze jest dziwaczny i nigdy takie patologie nie wystepuja , gracze o statusie all stara zazwyczaj odpoczywaja w obornie a nie tyraja dodatkowo za swojego slabszego  kolege a mimo to kerr zmusza (chyba nikt nie wierzy ze klay robi to na ochotnika?) swojego allstara do nieustannej pracy w obornie bo tak bardzo nie ufa curryemu

Po pierwsze, to zdanie to jakaś grubsza beka. Patologia i zmuszanie lepszego obrońcy do krycia trudniejszych matchupów, no niebywała w zdrowym środowisku rzecz lol.

Po drugie:

23 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

(chyba nikt nie wierzy ze klay robi to na ochotnika?)

Thompson said he was motivated to improve as a defender because it was already becoming clear to him that Curry had the potential to be an all-world scorer. With that in mind, Thompson wanted to relieve some of the pressure — and physical strain — on Curry at the other end of the court.

“He was our anchor and such an offensive force,” Thompson said. “I was like, ‘I need to help this man out so he doesn’t have to chase these guys around.’ ”

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chytruz napisał:

Po pierwsze, to zdanie to jakaś grubsza beka. Patologia i zmuszanie lepszego obrońcy do krycia trudniejszych matchupów, no niebywała w zdrowym środowisku rzecz lol.

 

 

mowimy o konkretnym przypadku wiec skup sie na nim a nie rzucasz jakimis frazesami ogolnikami , znowu zero argumentow na dobra obrone curryego (nie sorry . ma kilka dobrych akcji w help D LOL)

Cytat

 

Thompson said he was motivated to improve as a defender because it was already becoming clear to him that Curry had the potential to be an all-world scorer. With that in mind, Thompson wanted to relieve some of the pressure — and physical strain — on Curry at the other end of the court.

“He was our anchor and such an offensive force,” Thompson said. “I was like, ‘I need to help this man out so he doesn’t have to chase these guys around.’ ”

 

XXXXXDDD  gdy ben simmons opowiadal jak to trenuje rzut tez mu wierzyles??? co on ma mowic , kerr go wyznaczyl , dziennikarze zadaja konkretne pytania i typ odpowiada dyplomatycznie. przeciez nie jest urodzonym masochista aby caly czas za kogos odwalac czarna robote , myslalem ze kazdy bierze poprawke na to co mowia gracze mediom

nie masz zadnych argumantow na to ze curry to jakis too D na pg tak jak to probowales przemycic tutaj na forum i probojesz teraz  zachodzic mnie od dupy strony EOT.

powtorze sie w systemei defensywmy gsw dj augustin tez by dobrze wygladal jak kazdy inny w miare inteligentny pg

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mistrzBeatka napisał:

mowimy o konkretnym przypadku wiec skup sie na nim a nie rzucasz jakimis frazesami ogolnikami , znowu zero argumentow na dobra obrone curryego (nie sorry . ma kilka dobrych akcji w help D LOL)

No i tym konkretnym przypadku, jak już wielokrotnie mówiłem, Klay Thompson, jako lepszy obrońca, broni trudniejsze matchupy.

Lepszych ofensywnie graczy broni się lepszymi obrońcami, jest to, powiedziałbym, dość logiczny i raczej standardowy wybór.

Jak gadać do ściany, seriously.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta dyskusja. Tak czytam i wychodzi, że Klay jest lepszy od Stefka bo lepiej broni, lepiej switc***e i doskonale rzuca :) No i Green prawie to samo :) Biedny jest ten Kerr, że oddaje piłkę w ręce Currego podczas gdy ludzie na e-nba widzą w tv lepiej..

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chytruz napisał:

No i tym konkretnym przypadku, jak już wielokrotnie mówiłem, Klay Thompson, jako lepszy obrońca, broni trudniejsze matchupy.

Lepszych ofensywnie graczy broni się lepszymi obrońcami, jest to, powiedziałbym, dość logiczny i raczej standardowy wybór.

Jak gadać do ściany, seriously.

wielokrotnie pisalem ze gdyby curry byl top obronca na pg jak to tu probujesz przemycic  , nie wymagalby az tak duzejj pomocy w obronie od innych zawodnikow gsw , a klay  pomagalby mu w mniejszym stopniu i jak kazdy normalny allstar dostalby wiecej odpoczynku. zaden inny top obronca nie jest chowany w obronie tak jak curry, bo po co w koncu jest top obronca,

czy widziales zeby paul , lowry , rubio ,  conley czy nawet bledsoe byli kiedykowliek tak bardzo ukrywani w obronie jak curry?

twoj jedyny argument do tej pory - help D  jak wszyscy wiemy help d wprzypadku pg ma najmniejsze znaczenie w porownaniu do innych pozycji (ale porownujemy pg wiec who cares)

jedyne elementy gdzie pg moze sie wykazac to jakies okazjonalne trapy , pomoc przy podwojeniach czy jakies przechwyty. 

curry bronil gordona , lillarda czy mccoluma , takich ludzi nikt poza lorakiem nie odpuszcza aby od nich pomagac,  ile razy w przeciagu meczu curry mogl sobie pozwolic na jakies help d - kilka?

gdyby przyslowiowy dj augustin byl w gsw to bys pewnie caly czas narzekal ze trzeba mu  czesto pomagac , ale jest curry ktorego chyba jestes fanem wiec ci to nie przeszkadza.

pozatym dostrzegam drugie dno :)

chytruz i lorak ma wspolnego wroga - duranta

curryego za atak nie ma co propsowac , wiec chytruz wzial sie za obrone jednoczesnie po cichu hejtuje duranta , ktory zabiera fejm stephowi i  wogole gra te swoje iso tylko dlatego bo  curry  robi mu miejsce , bo przeciez durant miejsca stephowi nie robi :)

lorak   propsuje curryego i oczywiscie "hejtuje" duranta bo to konkurent dla jamesa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

Fajna ta dyskusja. Tak czytam i wychodzi, że Klay jest lepszy od Stefka bo lepiej broni, lepiej switc***e i doskonale rzuca :) No i Green prawie to samo :) Biedny jest ten Kerr, że oddaje piłkę w ręce Currego podczas gdy ludzie na e-nba widzą w tv lepiej..

Nie rozumiem?

Klay według ludzi oglądających TV lepiej broni i lepiej switc***e, to się go według nich powinno dać na lepszego gracza drużyny przeciwnej w obronie. I co robi Kery? 

Daje go w na lepszego gracza drużyny przeciwnej. 

Nie wiem co ma do tego oddawanie piłki w czyjejś ręce - według Ciebie Ben Wallace bronił gorzej od Billupsa czy też piłka powinna być w rękach Wallace?

b

Godzinę temu, mistrzBeatka napisał:
11 godzin temu, Chytruz napisał:

 

wielokrotnie pisalem ze gdyby curry byl top obronca na pg jak to tu probujesz przemycic  , nie wymagalby az tak duzejj pomocy w obronie od innych zawodnikow gsw , a klay  pomagalby mu w mniejszym stopniu i jak kazdy normalny allstar dostalby wiecej odpoczynku. zaden inny top obronca nie jest chowany w obronie tak jak curry, bo po co w koncu jest top obronca,

Tylko takie pytanie - dlaczego nagle wolimy, by więcej odpoczywał Klay od Curry'ego?

Godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

curryego za atak nie ma co propsowac ,

37 ppg na 66% TS? Jak dla mnie jest za co w sumie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle nie wiem co @mistrzBeatka próbuje tutaj przekazać. nikt przecież nie robi z Curry defensora na poziomie all D, ale też raczej jest zgoda co do tego, że to co najmniej przeciętny/trochę powyżej przeciętnej obrońca jak na PG. pewnie, korzysta na tym, że Klay bierze trudniejsze matchupy, ale co w tym dziwnego? nie on pierwszy (nawet boski Jordan "był chowany" za Harperem oraz Pippenem), nie ostatni. jak to wpływa na ocenę Stepha? poza tym pamiętajmy, że to działa przecież w dwie strony i Thompson z tej symbiozy też swoje dostaje w ofensywie (taka ciekawostka: przez ostatnie trzy lata bez Curry skuteczność za 3 spada mu o około 8-10 punktów procentowych [!]). właśnie, ciekawe jak by wyglądał, będąc np w takich hawks albo innych wilkach, czy też by miał reputację zarówno super strzelca jak i stoppera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

ciągle nie wiem co @mistrzBeatka próbuje tutaj przekazać. nikt przecież nie robi z Curry defensora na poziomie all D, ale też raczej jest zgoda co do tego, że to co najmniej przeciętny/trochę powyżej przeciętnej obrońca jak na PG. pewnie, korzysta na tym, że Klay bierze trudniejsze matchupy, ale co w tym dziwnego? nie on pierwszy (nawet boski Jordan "był chowany" za Harperem oraz Pippenem), nie ostatni.

A nie było kiedyś dyskusji że Jordan właśnie nie był aż tak chowany i brał najmocniejsze match upy a Pippen był lepszy w help defense? był taki artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Koelner napisał:

A nie było kiedyś dyskusji że Jordan właśnie nie był aż tak chowany i brał najmocniejsze match upy a Pippen był lepszy w help defense? był taki artykuł

był przez większość kariery (choć też nie jestem pewien na 100% prawdziwości tego artu, bo w jednej serii mi wychodziło inaczej niż u nich; no ale wszystkich nie sprawdziłem),  lecz w 1998 chyba w każdej rundzie był chowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

klay  pomagalby mu w mniejszym stopniu i jak kazdy normalny allstar dostalby wiecej odpoczynku. zaden inny top obronca nie jest chowany w obronie tak jak curry, bo po co w koncu jest top obronca,

czy widziales zeby paul , lowry , rubio ,  conley czy nawet bledsoe byli kiedykowliek tak bardzo ukrywani w obronie jak curry?

Curry nie jest obrońcą na poziomie tych ludzi, więc nie są. Ta sama sytuacja co z "Klay bierze trudniejsze matchupy". Żadna tajemnica dla nikogo.

 

9 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

twoj jedyny argument do tej pory - help D

To nie mój argument, tylko Loraka.

 

9 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

chytruz i lorak ma wspolnego wroga - duranta

curryego za atak nie ma co propsowac , wiec chytruz wzial sie za obrone jednoczesnie po cichu hejtuje duranta , ktory zabiera fejm stephowi

Nie mierz ludzi swoją miarą, ja mam Duranta w top 25 All-Time na luzaku, mogę pisać laurki na temat jego skilla.

To, że mi zepsuł oglądanie ligi na 3 lata nie robi z niego gorszego scorera niż jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lorak napisał:

ciągle nie wiem co @mistrzBeatka próbuje tutaj przekazać. nikt przecież nie robi z Curry defensora na poziomie all D

juz ci raz napisalem , wiec jeszcze raz  zareaagowalem na te posty chytruza:

Cytat

Btw, kolejna dobra seria w obronie Curry'ego, a boty na jakichs realgmach, kiedy nie wiedza co powiedziec, beda potwarzac po sobie, ze on nie broni jakby byl jakims Westbrookiem czy innym Irvingiem lmao

Cytat

Z 30 starting PG jest 7-8 lepszych w obronie niz Curry

to nie brzmi jak przecietny obronca a proba niepotrzebneago hypeu , te posty polubilo ok 20 osob,    dwoma postami bez zadnych argumentow chytruz przekonal swoim forumowym autorytetem 20 osob ze curry  to jakis 8-9 obronca wsrod starting pg. nasmiewa sie z westbrooka i irvinga a przeciez zaden z nich nie jest tak perfidnie chowany w obronie jak steph., dodatkowo przegonil jasia i marcusa zeby mu nie bruzdzili. jasniej sie nie da napisac.

 

49 minut temu, Chytruz napisał:

 

 

Nie mierz ludzi swoją miarą, ja mam Duranta w top 25 All-Time na luzaku, mogę pisać laurki na temat jego skilla.

To, że mi zepsuł oglądanie ligi na 3 lata nie robi z niego gorszego scorera niż jest.

ja nie mam swojego fav playa i  dzieku temu sie   nie biasuje i nie czuje potrzeby zeby kogokolwiek hypowac. 

9 godzin temu, RappaR napisał:

 

37 ppg na 66% TS? Jak dla mnie jest za co w sumie. 

z czym masz problem ?? jest rzeznikiem po tej stronie , kazdy to wie , wiec nie ma sensu aby propsowac go za atak

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mistrzBeatka napisał:

z czym masz problem ?? jest rzeznikiem po tej stronie , kazdy to wie , wiec nie ma sensu aby propsowac go za atak

Każdy wie że przez warunki fizyczne, curry nigdy nie będzie top defensorem, wiec nie ma sensu krytykowac jego obrony i tego ze Klay przejmuje trudniejsze matchupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

to nie brzmi jak przecietny obronca a proba niepotrzebneago hypeu , te posty polubilo ok 20 osob,    dwoma postami bez zadnych argumentow chytruz przekonal swoim forumowym autorytetem 20 osob ze curry  to jakis 8-9 obronca wsrod starting pg. nasmiewa sie z westbrooka i irvinga a przeciez zaden z nich nie jest tak perfidnie chowany w obronie jak steph., dodatkowo przegonil jasia i marcusa zeby mu nie bruzdzili. jasniej sie nie da napisac.

ok, dzięki, ale w takim razie to pytanie o twój ranking jest zasadne. bo może nie różnicie się w ocenie tak bardzo? dla Chytrego jest top 10, a dla ciebie 15?

jak dla mnie to w tym sezonie spośród S5 PGs wyraźnie lepsi od niego byli: Ball, Bev, White, CP, Jrue, Bledsoe, Rubio, Lowry oraz Simmons (9). potem kilku z kategorii być może, bo z różnych względów (kontuzje, większa rola ofensywna) prezentowali niższy poziom niż normalnie: Conley, Dunn, Fox, Collison, Teague (5). Lillard, RW czy Murray są już od Curry  gorsi, więc dałbym go minimum w top 15, a max na 10 miejscu.

za pierwszopiątkowych rozgrywających przyjąłem:

Player Tm
Derrick White SAS
Lonzo Ball LAL
Chris Paul HOU
Jrue Holiday NOP
Eric Bledsoe MIL
Ricky Rubio UTA
Kyle Lowry TOR
Russell Westbrook OKC
Patrick Beverley LAC
Ben Simmons PHI
Stephen Curry GSW
Kris Dunn CHI
Mike Conley MEM
De'Aaron Fox SAC
Tomas Satoransky WAS
Damian Lillard POR
Tyler Johnson TOT
Darren Collison IND
Kyrie Irving BOS
Kemba Walker CHO
Luka Doncic DAL
D.J. Augustin ORL
Jeff Teague MIN
Goran Dragic MIA
Jamal Murray DEN
Reggie Jackson DET
D'Angelo Russell BRK
Emmanuel Mudiay NYK
Collin Sexton CLE
Trae Young ATL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.