Skocz do zawartości

Playoffs 2019 WCF: (1) Golden State Warriors vs (3) Portland Trail Blazers


Mirwir

Do Finału NBA awansują?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Do Finału NBA awansują?

    • Warriors 4:0
    • Warriors 4:1
    • Warriors 4:2
    • Warriors 4:3
    • Blazers 4:0
      0
    • Blazers 4:1
      0
    • Blazers 4:2
    • Blazers 4:3


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Chytruz napisał:

Bo Klay jest duzo lepszy w obronie, wiec na topowego gracza lepiej dac lepszego obronce niz gorszego? To chyba common knowledge.

jesli curry czesto nie broni swoich matchupow to jak doszedles ze "Z 30 starting PG jest 7-8 lepszych w obronie niz Curry"  ?

tylko curry ma taki handicap ze caly czas ze jego matchupy bierze ktos inny , dlczego inne gwiazdy na pg nie maja takiego handicapu?   bo lepiej bronia ? 

Imo , curry zachowuje sie poprawnie w obronie   ale  przez swoja fizycznosc nie jest w stanie dac dobrej obrony na top ballhandlerach. 

w przeciwna strone nie ma takiej relacji i currego praktycznie zawsze broni inny  pg.

 

 

 

34 minuty temu, lorak napisał:

on jest podobno bardzo silny, więc nie oceniaj książki po okładce:

https://www.cbssports.com/nba/news/stephen-curry-can-deadlift-400-pounds/

 

sama sila bez masy ciezko cos zdzialac, pozatym it cisnie cos ok 150 kg na klate a  mugsy bogues tez ponad stowke takze wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

swego czasu to 180 kg wyciskalem na prostej na klate, przy wadze 84 kg, będąc ektomorfikiem. Więc te 180 kg w martwym nie robi np. na Mnie wrażenia.

Niezły wynik, biorąc pod uwagę, że rekord Polski w wadze do 83 kg to 185 dla mężczyzn do 23 roku(jak napisałeś, że kiedyś, to zakładam, że nie miałeś wtedy 40 lat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KeepItDirty napisał:

180kg w martwym to nie jest pojęcie klasyfikujace się jako "bardzo silny". To jest zawodowy sportowiec. Nie zapominajmy. 

mówią, że tylko jedna osoba w drużynie jest silniejsza, więc jak na koszykarza to musi być sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

 

tylko curry ma taki handicap ze caly czas ze jego matchupy bierze ktos inny , dlczego inne gwiazdy na pg nie maja takiego handicapu?   bo lepiej bronia ? 

 

Bo Klay nie gra w każdym innym zespole ligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

mówią, że tylko jedna osoba w drużynie jest silniejsza, więc jak na koszykarza to musi być sporo.

Jeśli patrzymy jako postać koszykarza to racja. Tylko dalej mam przed oczami kogoś kto ma 191cm czyli sporo powyżej przeciętnego wzrostu, a w tym sporcie też trzeba wzmacniać nogi i plecy co odpowiadają właśnie za martwy ciąg. Nie chcę wypisywać tu pewnych kwestii, by nie rozpetac shit burzy (np ile ja brałem) ale przeciętnie wysportowany 18latek nie powinien mieć żadnego problemu ze 120+ kg. 

No ale ciekawa dyskusja bo taki Harden też nie wygląda na atlete a w necie można znaleść opinie, wywiady, różne kwestie poruszające jak bardzo silnym jest człowiekiem (co wykorzystuje na boisku).

Nie trzeba wyglądać jak terminator by posiadać wrodzoną siłę. A bardzo często właśnie ten atrybut jest pomijany w gąszczu innych kwestii koszykarskich. I tu Ci przyznam rację jako wskazanie czemu dużo osób uważa go za słabego fizycznie nie doceniając ile włożył pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

I jeszcze ten downvote od January'ego. Piękne story ❤️

Klasyk.

4 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

jesli curry czesto nie broni swoich matchupow to jak doszedles ze "Z 30 starting PG jest 7-8 lepszych w obronie niz Curry"  ?

tylko curry ma taki handicap ze caly czas ze jego matchupy bierze ktos inny , dlczego inne gwiazdy na pg nie maja takiego handicapu?   bo lepiej bronia ? 

No normalnie, ogladalem mecze i patrzylem jak kto broni. 

Nie wiem co rozumiesz przez inne gwiazdy, ale np. LeBron w te 2 finaly to moze ze 2 razy gdzies sie minal z Durantem, kiedy ten na zmiane ruchal JRa, Jeffersona i Korvera, Kawhi (!!) trzyma sie z daleka jak moze od Giannisa, a Lillard i Harden obaj musieli przejsc ciezkie wyzwanie pilnowania Iguodali. Kyrie to w ogole nie wiem kogo bronil (pewnie nikogo), a Durant pilnowal zeby PJ Tucker nie zlapal za mocno ognia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chytruz napisał:

Klasyk.

No normalnie, ogladalem mecze i patrzylem jak kto broni. 

Nie wiem co rozumiesz przez inne gwiazdy, ale np. LeBron w te 2 finaly to moze ze 2 razy gdzies sie minal z Durantem, kiedy ten na zmiane ruchal JRa, Jeffersona i Korvera, Kawhi (!!) trzyma sie z daleka jak moze od Giannisa, a Lillard i Harden obaj musieli przejsc ciezkie wyzwanie pilnowania Iguodali. Kyrie to w ogole nie wiem kogo bronil (pewnie nikogo), a Durant pilnowal zeby PJ Tucker nie zlapal za mocno ognia.

 

w ostatnich finałach LeBron miał najwięcej def poss na Durancie - 129, drugi Jeff Green 69

Harden w serii 88 poss na Durancie i 54 na Curry (ktorzy przeciwko niemu mieli swoją drogą 12/43 lololo)

 

słabo Ci idzie 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dapunk20 napisał:

Z tymi 7-8 lepszymi to jak zwkle Chytruz poleciał

 

Bledsoe,Paul,Simmons,Rubio,White,Ball,Jrue,Beverley,Lowry

 

tu juz 9 gdzie za bardzo nic nie jest debatable nawet chyba 

 

7-8 dalem zalezy czy Jrue traktujemy jako PG czy SG.

White, w sensie Derrick White? 

1 miejsce roznicy to takie wielkie "polecenie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chytruz napisał:

 

No normalnie, ogladalem mecze i patrzylem jak kto broni. 

 

 

jesli curry czesto nie breoni swoich matchupow to  jak byles w stanie go porownac do innych pg broniacych swoje matchupy.??? 

Cytat

Nie wiem co rozumiesz przez inne gwiazdy, ale np. LeBron w te 2 finaly to moze ze 2 razy gdzies sie minal z Durantem, kiedy ten na zmiane ruchal JRa, Jeffersona i Korvera, Kawhi (!!) trzyma sie z daleka jak moze od Giannisa, a Lillard i Harden obaj musieli przejsc ciezkie wyzwanie pilnowania Iguodali. Kyrie to w ogole nie wiem kogo bronil (pewnie nikogo), a Durant pilnowal zeby PJ Tucker nie zlapal za mocno ognia.

inne gwiazdy na pg bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, january napisał:

"Grajcie" a poza tym się zgadza. Okropnie Chytruz tu propsuje Kurę na podstawie serii, która powinna się odbyć nie w WCF, a w 1 rundzie z ekipą, która z trudem wygrała shitpolowke zachodu. Coś jak lorak w 2017 o GOAT Bronie jak wyrwie 1 mecz vs GS, chwilę po tym jak SAS do INJ Kawhiego ich wiezli jak chcieli.

a celtics zblowoutowali bucks w G1. tyle to warte.

39 minut temu, mistrzBeatka napisał:

sama sila bez masy ciezko cos zdzialac, pozatym it cisnie cos ok 150 kg na klate a  mugsy bogues tez ponad stowke takze wiesz

tak, ale obrona nie sprowadza się do samej siły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Tyle co  urwany 1 mecz GS w ostatnich dwóch latach przez Brona co nie 😉 ?  A nie żadne GOATowanie go z tego akurat powodu.

przecież to nie było tylko z tego powodu, lecz to był kolejny kamyczek do ogródka, bo pokonał choć raz drużynę, która pokonana być nie powinna. nie wyciągałem jednak z tego powodu nieuzasadnionego wniosku, że cavs wygrają tamtą serię - tak jak ty teraz czynisz z SAS. poza tym nawet jeśli wtedy przesadziłem, to i tak używasz argumentu "a u was biją murzynów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dapunk20 napisał:

w ostatnich finałach LeBron miał najwięcej def poss na Durancie - 129, drugi Jeff Green 69

Harden w serii 88 poss na Durancie i 54 na Curry (ktorzy przeciwko niemu mieli swoją drogą 12/43 lololo)

 

słabo Ci idzie 

 

A na Iguodali ile?

LeBronowi chyba musieli zaliczyc te wszystkie possesions kiedy akcje Warriors trwaly 4 sekundy i konczyly sie dunkiem Duranta ze mu az tyle wyszlo.

Co do listy wyzej, to Foxa zaliczam na ta sama lub nizsza polke na ten moment. 8-9 liczac z Holidayem, taka wielka roznica jedno miejsce, czy rzeczywiscie polecialem w c***?

4 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

jesli curry czesto nie breoni swoich matchupow to  jak byles w stanie go porownac do innych pg broniacych swoje matchupy.??? 

Bo w trakcie meczu rozni zawodnicy bronia wiele razy wielu roznych graczy w zwiazku ze zmianami krycia???

I nie wiem o ktorych gwiazdach na PG mowisz, standardem jest, ze prawie wszystkich poza paroma z tych, ktorych wymienilem wyzej zamienia sie na lepszych w obronie wingow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do listy wyzej, to Foxa zaliczam na ta sama lub nizsza polke na ten moment. 8-9 liczac z Holidayem, taka wielka roznica jedno miejsce, czy rzeczywiscie polecialem w c***?

wymieniłem 11 i jeden jest debatable czyli powinieneś napisać że od Curryego jest lepszych 10-11 a nie 7-8, duza roznica jednak

 

Cytat

A na Iguodali ile?

LeBronowi chyba musieli zaliczyc te wszystkie possesions kiedy akcje Warriors trwaly 4 sekundy i konczyly sie dunkiem Duranta ze mu az tyle wyszlo.

duzo, kolo 130 😜

ale tak czy siak każdy którego wymieniłes bronił więcej czasu gwiazd niż Curry, więc o ile to jest normalne że tak się dzieje   to nie rozumiem czemu się tak rzucasz i wrzucasz tu Lebronów  w obronie Stefka z argumentami które okazają się nieprawdziwe (czyli np LJ nie bronił Duranta)

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dapunk20 napisał:

wymieniłem 11 i jeden jest debatable czyli powinieneś napisać że od Curryego jest lepszych 10-11 a nie 7-8, duza roznica jednak

Nie no, ja White'a nie uznaje, wiec u mnie jest 9, u ciebie 11. Czyli u mnie top 33%, u ciebie top 40%, no k**** roznica na miare zycia i smierci!

5 minut temu, dapunk20 napisał:

ale tak czy siak każdy którego wymieniłes bronił więcej czasu gwiazd niż Curry, więc o ile to jest normalne że tak jest  to nie rozumiem czemu się tak rzucasz i wrzucasz tu Lebronów  w obronie Stefka z 

Nie rzucam sie, wytykam nieprawidlowosci, bo "gwiazdy bronia gwiazdy" to jest zwyczajnie nieprawda, jesli ktos bardzo chce sprowadzic ten problem do jednego zdania, to raczej musi napisac "gwiazdy odpoczywaja na rolesach", bo to jest zdecydowanie blizsze prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do rozmiarów i defensywy, to tak mi się przypomniało, że Moncrief był przecież bardzo podobny do Curry (zakładam, że to 6-3, to już w butach), a niektórzy, także na tym forum, uważają go za najlepszego obwodowego obrońcę w dziejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.