Skocz do zawartości

beGM - [Playoffs 2019 West 2nd Round] (1.) Golden State Warriors - (5.) Los Angeles Lakers


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Tak całkiem szczerze - mam 3-2 dla Warriors po 5 meczach, po 6 mam 3-3 i kompletnie nie mam pojęcia co zrobić z tą serią dalej mimo 11 stron wypocin.

Kilka obserwacji od Januarego do mnie przemawia, kilka wręcz irytuje tak bardzo nie, a dyskusja bywa ciężka w śledzeniu.

Do tego G7 to zupelnie osobna historia:

1.Warriors wciąż mają drugiego i trzeciego najlepszego gracza (IMO James>Steph>Dray>Butler na G7, przy czym wyraźne granice to James 1, potem Steph i Dray to 2A i 2B, Butler wyraźne 4.).

2.Lakers mają LeBrona a Warriors ani Kawhi'a ani nawet KD

3.Przy tak długiej serii głębia będzie ważna a jej jest więcej w Warriors

4.To Warriors tu dominują deski

Niby punkt 2. mnie przekonuje przy braku obrońcy na niego ale pozostałe trzy krzyczą Warriors... I jest tu mała gwiazdka - LeBron w tym roku nie dał rady kiedy twierdził że się zmobilizował.

Ciągle nie wiem, to prawie że rzut monetą dla mnie.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Inna sprawa, że jakim cudem Dray i Curry>Jimmy to ja nie wiem :P I nie rozumiem^

Na G7? Bez dwóch zdań.

Masz tego pecha że Jim dał trochę ciała w G7 a Steph i Dray są od kontuzji KD fantastyczni.

(to że Steph był w meczach 1-5 słabszy od Jima nie ulega dla mnie wątpliwości akurat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january bardzo sprytnie udało CI się odwrócić uwagę od tego, że Warriors mają przez 5 spotkań Duranta, który robił do kontuzji 34,2 ppg na jakimś chorym TS% i zestawiasz to z Butlerem rzucającym 19,4ppg na 45.1% FG i 26,7% za 3, jako swoim game changerze. Dla mnie to w ogóle ta dyskusja co by zrobili Warriors bez Duranta w tej serii mija się z celem, bo dla mnie tu jest Warriors 4-1. Durant grał jedne z najlepszych play-offs ever. Curry pokazał, że jak ma tylko jedną gwiazdę obok siebie to rypie z palcem w nosie po 37 punktów mecz w mecz, a Draymond gra play-offs życia. 

Ale gratuluję narracji, myślę że gdybyś nie walczył wszyscy daliby Warriors w 5 lub 7, a tak to pewnie ugrasz parę winów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów mam wrażenie, że to idzie trochę za bardzo zero-jedynkowo.

A ja bym postawił pytanie, czy Lebron w zgoła innym sezonie, gdy staje przed być może ostatnią szansą walki o mistrzostwo, nie byłby zgoła innym graczem?

Butler z mniejszą rolą w ataku, skupiony na obronie - imo ciężko mi sobie wyobrazić wielu lepszych obrońców w lidze na currego (który siepał punkty przeciw kasztanom defensywnym z ptb i fatalnym kanterem na switchu) od niego.

Do tego bardzo mocny argument z brakiem defensorów w gsw na skkrzydłowych.

Imo match-upy dla GSW są bardzo złe. 

Dlatego Lakers to biorą. 

Nie wierzę, że rolesi gsw przy skupieniu defensywy lakers na currym, udzwigneliby ciężar gatunkowy końcówki rywalizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

 

A ja bym postawił pytanie, czy Lebron w zgoła innym sezonie, gdy staje przed być może ostatnią szansą walki o mistrzostwo, nie byłby zgoła innym graczem?

 

Jakby LeBrona interesowała ostatnia szansa walki o mistrzostwo to zostałby w Cavaliers. Cała narracja że LeBron idzie do Lakers oparła się o to, dlaczego poszedł do Lakers w RL NBA, więc wypadałoby być konsekwentnym w ocenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej prawdopodobnym jest, że to curry, a nie lebron nie stawi się w kluczowym spotkaniu. 

Teraz, fluber napisał:

Jakby LeBrona interesowała ostatnia szansa walki o mistrzostwo to zostałby w Cavaliers. Cała narracja że LeBron idzie do Lakers oparła się o to, dlaczego poszedł do Lakers w RL NBA, więc wypadałoby być konsekwentnym w ocenie. 

ja tu nie widzę konfliktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Lakers w ogóle okazali się świetną sportowo opcją dla LeBrona, a gdyby nie miłość january'ego do Ingrama to mieliby szanse na tytuł (bo jednak w kamień-nożyce-papier<Kawhi raczej bez większych szans), więc dziwi mnie to ciągłe pisanie przez kilka osób o tym wyborze LeBrona w negatywnym kontekście. Tzn. każdy wie że fluber hejtuje Lakers za wszystko przez january'ego i pewnie patrzy na to przez palce, ale to samo chyba pisał @MarcusCamby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Ejże fluber. Oducz się tego mieszania dziwnego statami, ludzie naprawdę to widzą. Butler rzucał 22ppg, nie żadne 19.4. Jakim cudem podajesz fg% Butlera, a u Duranta ts%? Przecież to jest wręcz chore 😉 .

 

Podawałem statystyki z całych play-offs.

Przecież nie podałem TS% Duranta:)

2 minuty temu, january napisał:

 

hmm hmm

 

Ja oceniam tę serię 4-1, ale podejrzewam, że głosujący oceniają ją jako 3-2 po 5 meczach, co w tym dziwnego?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechy śmieszkami, to że tak w połowie przypadków nie mogę zrozumieć po co pajacujesz zamiast uznać cudzy argument też, ale trochę o tym myślałem i przekonuje mnie najprostsza możliwa rzecz: LeBron w G7 vs drużyna która kompletnie nie ma go jak zatrzymać - Dray, Jae i Serge historycznie nie mają z nim szans a reszta nawet nie jest żartem. Jak będzie trzeba to akurat w tym matchupie James rzuci i 60 pkt w G7.

Gdyby Warriors mieli choć Tuckera, Morrisa, Butlera lub Iggy'ego, nie mówiąc już o Giannisie, PG, KD czy top-of-the-top Kawhim to by wygrali G7.

A tak @january masz mój głos.

Lakers w 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSW w 7

Dlaczego?

1. Póki jest Durant miałem tu naaaaaciągane 3:2 jak nie 4:1 i po serii bo po prostu w całej lidze nie ma na niego obrońcy ale uznałem że LBJ to jednak LBJ i u siebie wyrównują na 2:2 po 2:0.

2. HCA

3. Młodość po stronie Lakers co akurat atutem na PO nie jest.

4. Trójka. A liga nią stoi. GSW mają ten element lepszy.

5. ButleroBron nawet maksymalnie zmotywowani to za mało w obronie ma Currego i Duranta.

6. Green PO mode!

7. Ibaka w 7 meczu SECF zagrał kozak mecz. Drugi najlepszy gracz obok Leonarda.

8. Granie w RL PO handicap. W semi finals nie ma nikogo z Lakers poza Butletem i kasztanem Shumpertem.

To moje przemyślenia. Jak by Durant wypadł wcześniej pewnie Lakers but helou. To jest Durant. Bliżej mi do 4:1 niż do 3:4 dla Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

???

Wszyscy co grali w 2R - procenty z 2R. Crowder, Russell i Harris w 2R w RL nie zagrali, więc procenty z 1R. O co Ci chodzi tutaj?

No właśnie o to:)

Robisz z Curry'ego i Harrisa 20% strzelców za 3 wycinając im odpowiednio 6 i 5 meczów z prawie 100 który każdy z nich zagrał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BMF napisał:

Tomek rozpisał matchupy w obronie? Bo Crowder broniący LeBrona to mocne Lakers w 6, mając w pamięci jak on nie nadaje się do bronienia LeBrona.

Problem w tym że Jae na LeBronie to katastrofa, Green tragedia a Ibaka koszmar. Pozostali to samobójstwo.

To mnie przekonało.

Niestety (bo był niemiły dla Seby :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, january napisał:

Russell 32,4 % Curry 27,9%

Shumpert 38,1% Harris 19%

Butler 26,5% Crowder 30%

LeBron ? Draymond 25%

Favors nonsh. Ibaka 21,4%

@Eld

Przepraszam, gdzie tu w kontekście końcówki serii przewaga GSW w trójkach :) ? Przecież nawet licząc Duranta, to tu nikt z pozostałych z 30% nie wyszedł...

 

Nie wiem skąd te procentu. Mogą być z jakiś dwóch kwart ale na pewno nie są z jakiegoś większego okresu. No i punktów było 8 a to raptem odpowiedź na 1.

Ale nie oczekuję ich w obliczu ile już się opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.