Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM - [Playoffs 2019 West 2nd Round] (1.) Golden State Warriors - (5.) Los Angeles Lakers

Rekomendowane odpowiedzi

1. Golden State Warriors (62-20)

ypB4nhK.png

5.  Los Angeles Lakers (52-30) @january

KKc9dMF.png

Out of series: Josh Hart (GSW), Brandon Ingram, Kyle Korver (LAL)

Injuries: Kevin Durant G6 G7

CETN2Vj.jpg

I od razu słowem wstępu ode mnie. Nie jest tajemnicą, że nigdy nie przywiązywałem większej wagi do opisów, a bardziej traktowałem jako ciekawostkę, fajną lekturę, przyjemny dodatek i jakiś języczek u wagi. Toteż nie czuję się niekonsekwentny pisząc, że ode mnie opisu nie będzie.

Nie jest to żadna forma protestu, happeningu czy czegoś w tym stylu. Będąc 100% szczerym mi się nie chce i część z Was już wie to od dawna, że w tym formacie już się wypaliłem, ale cały sezon starałem się jednak udzielać i te opisy robić. Natomiast teraz brak czasu niejako pozwala mi przed samym sobą się usprawiedliwić (mniejsza, czy słusznie) i tego opisu nie zrobić. Bo skoro sam uważam, że przekonywanie o wielkości własnych graczy ma mały sens, bo każdy ligę (a zwłaszcza playoffs i coraz dalsze fazy) ogląda i ma wyrobione zdanie, to przecież nie zmieni go w 5 minut, bo ja coś nasmaruję i spróbuję mu wbić do głowy mniej czy bardziej nachalnie.

Dlatego to co widzicie powyżej w rosterze i to co widzieliście w trakcie sezonu i playoffs to Warriors, których poddaję Waszej ocenie, na którą nie mam zamiaru jakoś bardzo wpływać i przekonywać, że walec przejedzie się po Lakers czy takie tam (6-7 trudnych gier z epicką końcówką Currego jak w NBA, jakoś tak if smh).

Z drugiej strony żeby nie było, że zupełnie Was lekceważę - bo tak oczywiście nie jest i każdy kto miał jakąś sprawę kiedykolwiek wie, że jeśli mogę to zawsze czas chętnie poświęcę -  to proponuję podejście od drugiej strony, bo i tak możliwości mam tylko w weekendy. Po prostu przy weekendzie usiądę, przejrzę ten temat i postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania/wątpliwości, które pojawią się do tego czasu jeśli to ma pomóc osobom niezdecydowanym co do wyniku serii czy wyłonienia zwycięzcy. No i dla przyzwoitości zebrać chociaż podstawowe statystyki każdego z graczy z rs i po żeby były w jednym miejscu.

Myślę, że taka forma jest lepsza (nie ukrywam też, że praktyczniejsza obecnie dla mnie) bo nie będę czuł jakiegoś przymusu wybielania moich graczy, prezentowania oczywistości, czy wbijania wielkości na chama, bo (jak wyżej) jaki koń jest każdy widzi i ligę zna. Będę mógł się skupić po prostu na tym, co Was interesuje i co jest w jakiś sposób niejasne/niepewne, a to co tam każdy swoje wie i przyjmuje za prawdziwe, to będzie wiedział i tak ;)

Jeśli według kogoś przez to Warriors są spaleni - trudno, nie powiem, że mi się to podoba, ale będę musiał z tym żyć. I Wy też! :P

• Like 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wszyscy czekaliśmy na tą serię. Jazda!

Wiadomo, że seria przeciw Warriors była w głowie Gma Lakers od niemal roku. Pewne decyzje od lipca były podejmowane właśnie w kontekście owych spotkań. Niemniej jeszcze 2 tygodnie temu byłem w kiepskim humorze, bo kontuzja Ingrama trochę mi pokrzyżowała szyki i zanosiło się niestety na porażkę po zaciętym pojedynku. Zdarzyły się jednakże trzy rzeczy, kluczowe dla serii :

Jimmy Butler wskoczył na fantastyczny poziom w 2 rundzie.
Stephen Curry rozegrał słabą 2 rundę, jak na swój poziom to wręcz fatalną.
Kevin Durant doznał kontuzji podczas G5.
Mocno to zamieszało, za faworyta uważałem się już nawet przed kontuzją Durexa - więc Lakers wygrywają z Warriors, czas to przedstawić.

Mam strasznie dużo przemyśleń i wątków, które chciałbym poruszyć, a niech to jakoś uporządkowane (pozdrawiam tu serdecznie ignazza w tym momencie 😉 ) będzie. Więc zanim poruszę jakikolwiek gameplan to lecimy z tymi kwestiami. Zacznę od przedstawienia swych zawodników- od najwyższych pozycjami graczy. Czasem piszę wręcz oczywistości, ale tak trzeba chyba tutaj, bo potem muszę się powtarzać i jest to dla mnie aż dziwne.

Derrick Favors, nowa i zajebista wersja 2019.

Favorsa poza Qcinem mam wrażenie wszyscy dalej nie doceniają. Derrick wskoczył od kilku miesięcy na znacznie wyższe obroty, gra zdecydowanie najlepiej w karierze i jest przekozakiem na swojej naturalnej pozycji (C). Polećmy wizualnie :

Favors.png.2a7cbe76f31eebff88b131660d0b051a.png

Jak widać ofensywnie w roli rollmana/atakującego zbiórkę centra jest świetny. Również w defensywie różnica między nim, a Gobertem jest znaczna na korzyść Derricka. Owszem jest to kwestia gry vs ławki, ale nie tylko – przykładowo w serii z Rox w RL NBA najlepsze on/off Favors łapał właśnie przeciw starterom rywala. Tajemnicą pozostanie błąd Snydera, który przegrał serię grając wielkie minuty kasztaniącym Gobertem, zamiast Favorsem na centrze. Także ogólnie jako switchable rim-protector i rollman Favors to topowy center tej ligi (nie licząc półki wyżej typu Jokić), co jest cholernie niedoceniane, ze względu na mniejsze minuty w Jazz.

Olynyk w playoffs, Olynyk vs GSW.

Podobnie jak w przypadku Fava zdarzają się tu herezje na temat Olynyka, którego podpisywałem dokładnie dla roli jaką pełnić ma w Lakers – dającego świetny impact rolesa, mającego zwiększać możliwe opcje gry Jeziorowców. Jako, że nie grał w playoffs to wrzucam statystyki potwierdzające, iż w PO Kelly nie pęka, a także, że w spotkaniach przeciw Warriors (i to wcale nie błyszcząc świetnymi procentami za 3, co można by uznać za fluke pojedynczych gier z RS) zawsze dawał radę, więc i teraz da.

olynyk.png.304908d963eda8a2bd2b990b2fd02a71.png

Kwestia Lebrona Jamesa

Tak wrzucę, by pokazać że jednak Bron nie był taki zły 😉 Co pewnie wiecie (ho ho nawet Camby się ostatnio przekonał) – i jak Bron zawsze rośnie w PO/przeciw GSW. 

LeBron.png.79e2d3c94f539cc7ed4e910c0163266a.png

Dodatkowo on/offy miał lepsze niż rok temu w Cavs, bronił lepiej (lorak bodajże coś wrzucał), a ma przy sobie najlepszego sidekicka od wielu lat, bo Butler Irvinga rzecz jasna deklasuje. W porównaniu do serii, gdzie 2 opcjami byli Dellavedova, Jr Smith czy ch wie kto, to tu LeBron ma zajebiste wsparcie, więc nie będzie musiał samodzielnie ciągnąć ofensywy, ale i coś może dołożyć w obronie. Czy to top3 player? Nie, ale już półka 4-10 dalej jak najbardziej.

Jak świetny w 2 rundzie PO jest Jimmy Butler.

W sumie oglądaliście poziom Butlera, ale specjalnie dla flubera chciałbym napomknąć jeszcze o defensywie Jimmy'ego. Kawhi Leonard finalnie w serii przeciw Butlerowi robił 0.95 ppp (38 poss), co przy poziomie na jakim grał Kawhi jest zajebistym wynikiem Bucketsa. Odliczając G1, gdzie Butler bronił gorzej, to było wręcz świetne 0.67ppp (30 poss)... Lowry'ego Butler zatrzymał w serii za to na 0.70 ppp (50 poss). Tak przypominam tylko – Butler w defensywie również był świetny. Co do ofensywy – widzieliście jak dobry był, chyba nie muszę rozpisywać (poza spacingiem, ale to osobny podpunkt będzie).

D'Angelo Russell. 

Tak, tak wiem. Mój ulubieniec jako lider się nie popisał w PO delikatnie mówiąc. Na szczęście w moim teamie jest tylko jednym z głównych ogniw, przy Butlerze i Bronie jego rola będzie zupełnie inna. Do kwestii samej  gry offball (spacingu) przejdę w późniejszym podpunkcie, ale kto oglądał serię z Sixers ten wie. DLO nie tylko on ball, ale i bez piłki był ściśle kryty przez Bena Simmonsa – defensywa była całkowicie skupiona na Russellu. Przy LeBronie i Butlerze w składzie takiej opcji po prostu nie ma. To znaczy niby jest (może nie w tej serii) – kilku świetnych defensorów na poziomie Bena w lidze, potrafiących kryć guardów jest. Ale powodzenia z wrzucaniem swojego najlepszego obrońcy na DLO, gdy obok hasają LeBron i Jimmy. Tak więc : Russella dalej trza kryć ściśle za łukiem. Russell nie będzie tu kryty przez obrońcę o choćby namiastce klasy Simmonsa, czy Butlera (yup kiedy Jimmy go przejmował było jeszcze gorzej). Russell będzie miał jeszcze więcej energii na defensywę (Sixers grali vs Russell na 0.75ppp w RL NBA w 1 rundzie). Point is : Russell jako 1 opcja się kompletnie nie sprawdził w debiucie w PO. Russell jako 3 opcja to zupełnie inna bajka.

Pozostali obwodowi

Pokrótce - Huerter to świetny strzelec (deep3 najskuteczniej w lidze 41,7%), w RAPM 38(!) w lidze - świetnie wpływa zwłaszcza na ofensywę, on/off na poziomie +6,1 nie wziął się z niczego - ma problemy z super skilled players w D, ale i inne zalety (passing, slashing, rebs, ustawianie się na boisku). Brown to okropny kasztan w ofensywie (właściwie z nim gra się 4v5), ale moi z takim (Butler-Simmons hehe, LJ-cała kariera) 1 aofensywnym trupem jakoś dają radę. Ważniejsze jest to, że Bruce mimo beznadziejnej ofensywy gra w s5 PO teamu, bo jest tak właśnie zajebistym defensorem delegowanym do krycia najlepszych rywali, że Hardenowi się dalej śni po nocach. Shumpert zagrał bardzo dobrą po obu stronach parkietu 2 rundę, w końcu spłaca kontrakt (Rox byli z nim na plusie w serii z GSW), a McDermott jak będzie trafiał to będzie grał, jak nie to ławka. Mogę wrzucić Jerome'a Robinsona, fajnie pograł minuty vs GSW w 1 rundzie PO jak nie będę miał kim kompletować lineupu. Krótko, bo cały post i tak jest długi jak cholera.

Kwestia spacingu.

spacing.png.40763e803471c95aa16208fda5160184.png

Jak widać Lakers nie mają wielkich problemów spotup moi gracze wymiatają poza kaleką ofensywną Brownem i znikomą (7 rzutów za 3 w PO) próbką McDermotta. Zwracam uwagę na Butlera 1,32 spotup w PO (jeszcze lepiej w 2 rundzie) - on świetnie wymusza faule za 3 i atakuje closeouty. Z kolei gracze GS niemal wszyscy postanowili w PO nie trafiać do kosza i spacing Warriors dość mocno kuleje, gdy dwóch najlepszych strzelców jest całkiem bez formy w PO/2 rundzie.

Dobra jak chodzi o wstęp i tak już napisałem długą rozprawkę, czas na gameplan.

Depth Chart

Russell 36/ Butler 12
Shumpert 24/ Huerter 24/ J.Robinson
Butler 30/ McDermott 9/ Brown 9
LeBron 42 /Olynyk 6
Favors 29/ Olynyk 19

Uwagi : Ciężko naturalnie przewidzieć dokładne minuty w tej serii. LJ i Butler dostają po 42 mpg, jakbym im dał mniej to by się wkurzyli. McDermott spudłował wszystkie 7 trójek, więc będzie na zasadzie hit or bench, zmniejszyć mogą się mpg Huertera jak nie będzie sobie radził, zwiększyć mogą Browna jak będę potrzebował lepszej defensywy na Currym. Brown gra tylko z Olynykiem na C i tylko przeciw Curry'emu. Olynyk-Favors razem tylo przeciw ustawieniom bez Duranta na PF, Cały czas gra 2 z 3 Butler/Russell/Bron.
Lekko zmniejszam minuty Favorsowi i Olynykowi – będę potrzebował od nich dużo ruchu w defensywie. Kiedy gra Durant gra i Butler (siedzą jednocześnie na ławce). Potrzebuję trochę więcej defensywy w s5 w tej serii, więc wrzucam Shumperta zamiast Huertera.

Gameplan defensywny :
Cóż Tomek dość mało rozwijał zarówno ofensywę jak i przede wszystkim minuty swoich graczy, więc niejako muszę sobie dopowiadać. Ekipę GS można podzielić pod względem mojego gameplanu na 3 części:

„Durant jako SF”, ,,Durant jako PF”, ,,brak Duranta – w części g5 oraz g6 i g7” 

Matchupy :
vs „Durant jako SF”

Russell vs Curry
Shumpert vs Harris
Butler vs Durant
LeBron vs Green
Favors vs Ibaka

Matchupy :
vs ,,Durant jako PF”

Russell vs Curry
Shumpert vs Harris
LeBron vs Crowder(?)
Butler vs Durant
Favors vs Green/Ibaka

Matchupy :
vs „brak Duranta – w części g5 oraz g6 i g7”

Butler vs Curry
Russell vs Harris
Shumpert vs Crowder(?)
LeBron vs Green
Favors vs Ibaka

Założenia defensywy są proste : Butler na Durancie (podawałem jak świetnie bronił w 2 rundzie Jimmy, dodatkowo próbki są z RS małe, ale KD grał na 1.00 ppp przeciw Bucketsowi, a Curry jak coś na 0.71ppp), a kiedy Duranta mistrzom już nie stanie to na Currym. Russell na Currym i gram podobnie w defensywie jak Rockets do g5 – heavy switch. LeBron ma łatwego do obrony oponenta, można się spodziewać extra rzeczy w defensywie od niego. Nie trapuję Kury. Przechodzę w wielu akcjach na switch-all.

Cel defensywy jest prosty – niech Durant gra i na +30ppg, ale Butler ma go ograniczać najlepiej jak się da – przede wszystkim zamykać mu wjazdy pod kosz. Nie chcę dać się rozpędzić flow GSW, zwłaszcza iż mają gigantyczne problemy z produkcją od innych niż Durex graczy, również ich 3pt mocno kuleje. Nie podwajam do Duranta dopóki nie zacznie grać na jakimś chorym już poziomie, wtedy przede wszystkim celem będzie zmuszenie do rzutu za 3 rolesów Warriors z Greenem na czele. Nie mam żadnego problemu z Russellem na Currym – DLO jak podawałem to niedoceniany perimeter defensor, a Curry rozgrywał meh serię. Właściwie więc kopiuję taktykę Rockets do momentu kiedy nie zaczęli trapować Kury, jednakże nasi Warriors są znacznie bardziej upośledzeni w ofensywie. W przypadku gdyby działy się dziwne rzeczy asygnuję przeciw Kurze na boisko swojego specjalnego plastra – Browna.

Gameplan ofensywny :
No i tu jeszcze ciężej mi coś przewidywać, bo nie wiem kto będzie grał w Warriors przeciw moim zawodnikom. Ofensywę ogólnie przedstawiałem serię temu. Niemniej mają według mnie Warriors bardzo duże problemy – Draymond nie bez powodu w kolejce do bronienia LeBrona był daleko (po Iguodali, KD i Klayu), Ibaka nie bez powodu w GameofZones wymówił kwestię „I can guard anybody. Except LeBron”, a pozycji guarda obok Kury (widzieliśmy jakie miał problemy w 2 rundzie PO) w defensywie nie ratuje tu Klay, tylko overall słaby i beznadziejny w PO w obronie (niszczyli go Redick i T.Harris) Joe Harris. Durant  musiałby się rozdwajać między obronę na moich liderach Bronie i Butlerze, co jest niemożliwe. Russell także powinien odżyć w mniejszej roli i kryty przez znacznie słabszego gracza niż Ben Simmons. Mam tu za dużo zalet, których Warriors nie są w stanie ograniczyć. Ataki na mismatche, które będzie chciał chować Tomek → mam za wielu utalentowanych ofensywnie graczy by chowanie tego zadziałało.

Wynik? Obstawiam spokojne 4-2 dla Lakers, Warriors i tak byli spokojnie do dziabnięcia, są znacznie słabsi niż w RL NBA, w końcu grają przeciw ekipie z lepszym starpower, a koniec serii rozgrywać będą bez jakiejkolwiek drugiej opcji w ofensywie (where are you Klay), a LeBron i Butler tego nie przepuszczą. Jak detronizować to Królem!

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jezeli przeglosujecie tu wygrana lakers to January jest goatem i nikt nie jest nawet blisko:)

Edytowane przez fluber
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem.

D6aT-i4U8AAxRoa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd dane na skuteczność open trójek Russella w PO?

Mam inne dane. Lepiej rzucał spotupy niż wide openy i CS. Ogólnie stwierdzenie, że Russell by zyskał bez piłki wydaje mi się trochę mitem względem moich obserwacji. Russell najlepszy czas przeżywał w tym sezonie przy kontuzji Leverta.

• Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://stats.nba.com/player/1626156/shots-dash/?Season=2018-19&SeasonType=Playoffs&PerMode=Totals

Także z "platype : spotup".

10/27 open i wide open, to jest 37,03%, btw catch and shoot to nie tylko spotup przecież, ale i np offscreen :) , dlatego dobrze, że bodajże w marcu w końcu stats.nba znów dało statystyki poszczególnych akcji.

Miałby znacznie niższy usage i oczywiście znacznie lepsze %. + defensywa (i najlepszy obrońca) nie byłaby ustawiana pod niego. + z całą sympatią do Carisa, to jest jak dotąd ch*, a nie kreator 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Skąd dane na skuteczność open trójek Russella w PO?

Mam inne dane. Lepiej rzucał spotupy niż wide openy i CS. Ogólnie stwierdzenie, że Russell by zyskał bez piłki wydaje mi się trochę mitem względem moich obserwacji. Russell najlepszy czas przeżywał w tym sezonie przy kontuzji Leverta.

I bez Spencera.

Póki oni dwaj byli zdrowi DAR był trzecim najlepszym graczem w swoim teamie i był w tej roli tak słaby że po nowym kontrakcie Dinwiddiego głośno mówiło się o nadchodzącej wymianie Russella.

Oczywiście po kontuzjach wszystko się zmieniło ale mówić że on byłby świetny jako trzecia opcja przy tak dominujących piłkę graczach jak James i Butler to niezły absurd.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Wooden napisał:

Oczywiście po kontuzjach wszystko się zmieniło ale mówić że on byłby świetny jako trzecia opcja przy tak dominujących piłkę graczach jak James i Butler to niezły absurd.

Witamy w beGM.lakers

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Russell na Currym zamiast shumperta?? Kiepski pomysł moim zdaniem :) 

przed kontuzją duranta miałem lekkiego faworyta, teraz bedzie ciężko wytypować zwycięzcę, ogolnie przedwczesny finał zachodu chyba.. 

tomek rozumiem ze nie bedzie dłuższego opisu ale jakaś rotacja i defensywne match-upy by mi bardzo pomogły coś rozstrzygnąć ;) zwłaszcza ze rok temu tez nie dałeś opisu w finale i chciałem dać przez to głos na Cavs ale sumienie mi nie pozwalało, bo przewaga składu była dość spora. Dostales praktycznie dwa mistrzostwa za to ze na początku gry wziąłeś Warriors i nie było komu Ci zagrozić, w tym roku to już nie przejdzie bo rywale w walce o tytuł bardzo mocno się zbliżyli, a nawet chyba przegonili (Knicks). Liczę więc ze chociaż jak nie bedzie opisu, to na tyle na ile możesz podyskutujesz z januarym tutaj ;) 

Edytowane przez RonnieArtestics
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Nom, nieźle z tym Russellem na Currym, dobrze wytrącić sobie z ręki argument o słabej serii Curry'ego z Rockets już na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Wooden napisał:

I bez Spencera.

Póki oni dwaj byli zdrowi DAR był trzecim najlepszym graczem w swoim teamie i był w tej roli tak słaby że po nowym kontrakcie Dinwiddiego głośno mówiło się o nadchodzącej wymianie Russella.

Oczywiście po kontuzjach wszystko się zmieniło ale mówić że on byłby świetny jako trzecia opcja przy tak dominujących piłkę graczach jak James i Butler to niezły absurd

Tiaaa, kto mówił ten mówił 😉 Tacy co się na koszu nie znają^

O Russellu jestem w stanie dyskutować długo, ale on offball jest oczywiście efektywniejszy niż on ball (również na przestrzeni całego sezonu), a kluczowe jest tu przede wszystkim odciągnięcie od niego najlepszych defensorów rywali, tu kryć go mają Curry/Harris, czyli wymarzony matchup. To jest główna zmiana jak chodzi o umowne bycie daną opcją + naturalnie mniejsza liczba posiadań w ofensywie. W tej serii potrzebuję od niego skupienia w defensywie, okazjonalnego (12 mpg) przechodzenia na 2 opcję ofensywy, karania słabiutkich obrońców rywali i wykorzystywania otwartych pozycji jakie będą mu kreować Jimmy i Bron. Multiple ballhandler to zaleta nie wada (jeśli potrafią grać offball), mam wrażenie, że każdy już to wie, ale widocznie się mylę

26 minut temu, RonnieArtestics napisał:

14 minut temu, BMF napisał:

Nom, nieźle z tym Russellem na Currym, dobrze wytrącić sobie z ręki argument o słabej serii Curry'ego z Rockets już na starcie.

Mit Russella jako słabego obrońcy już chyba dawno został rozwiany? Cały sezon musiał się męczyć w s5 z naprawdę słabymi w D Harrisem i Allenem (jak ktoś chce to zanegować to rzucę staty), zaskakująco dobrze w adv stats w defensywie (rapm, wszelakie dfg, playtype) z finalnie zajebistym 0.75 ppp w PO w defensywie vs SixersCurry w tej serii sam ma wytrąconą swoją broń, bo rzuca 27,9% za 3 i to nie ze względu na świetny defense nawet, tylko na cegły jakie odpalał w RL PO, nawet z open+wide open pozycji. Iso Kury jest tu trochę do kosza, a ja gram heavy switch w D.

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajnie january, tylko Nadal nie rozumiem faktu, ze skoro masz już shumperta  w s5 to czemu on siedzi na Joe Harrisie a Russell się męczy biegając za Stefkiem ? Przecież D’Angelo dałby o wiele więcej w ataku grając sobie przeciwko Joe Harrisie, a Shumpert tak czy siak jest beznadziejny w ataku. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No fajny opis Lakers, ładnie wszystko rzetelnie przedstawione, statystyki miodzio, argumentacja bardzo dobra. Przekonał mnie, do pewnych swoich racji. Z 4-1 dla Golden zmieniłem swoją opinie na 4-2 dla Golden 

• Like 3
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Wszystko fajnie january, tylko Nadal nie rozumiem faktu, ze skoro masz już shumperta  w s5 to czemu on siedzi na Joe Harrisie a Russell się męczy biegając za Stefkiem ? Przecież D’Angelo dałby o wiele więcej w ataku grając sobie przeciwko Joe Harrisie, a Shumpert tak czy siak jest beznadziejny w ataku. 

Za Harrisem w sumie trzeba biegać tyle samo, jeśli nie więcej 😉 . Ja zakładam, że dopiero po jakimś czasie widać w tej serii będzie jak źle rzucają Joe i Stefek, początkowo przecież trza za nimi zasuwać na pełnej^.

Russell ma doświadczenie w grze przeciw point guardom rywala, to też jest istotne, dla niego obrona pnr to podstawowa akcja w defensywie. Ja zresztą mam bardziej niż inni umowne matchupy defensywne, heavyswitch powoduje np, iż Shumpert z DLO się zawsze wymienią bez piłki na Currym/Harrisie jak coś (gdy będzie trzeba).

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, january napisał:

Curry w tej serii sam ma wytrąconą swoją broń, bo rzuca 27,9% za 3 i to nie ze względu na świetny defense nawet, tylko na cegły jakie odpalał w RL PO, nawet z open+wide open pozycji. Iso Kury jest tu trochę do kosza, a ja gram heavy switch w D.

Dobra, nie wytrzymałem, są granice:)

Curry rzuca w tych play-offs 40% za 3 z open i wide open pozycji i wierz lub nie, ale nie masz w składzie ani jednego gracza, który w tych play-offs rzucałby open+wide open ze skutecznością lepszą niż te 40% Stepha. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, MMM2121 napisał:

No fajny opis Lakers, ładnie wszystko rzetelnie przedstawione, statystyki miodzio, argumentacja bardzo dobra. Przekonał mnie, do pewnych swoich racji. Z 4-1 dla Golden zmieniłem swoją opinie na 4-2 dla Golden

Że Warriors bez Duranta wygrywają mecz vs Lakers? Rozwiniesz jak widzisz ich ofensywę i kto broni LJa/Butlera wtedy? 😉 Tak z ciekawości, bo i tak wiem, że jest pewna grupka, której nie przekonam (wyjściowe 4-1 dla GS to pokazuje^)

3 minuty temu, fluber napisał:

Dobra, nie wytrzymałem, są granice:)

Curry rzuca w tych play-offs 40% za 3 z open i wide open pozycji i wierz lub nie, ale nie masz w składzie ani jednego gracza, który w tych play-offs rzucałby open+wide open ze skutecznością lepszą niż te 40% Stepha. 

No przecież widzisz, że czeski błąd i chodziło o dokładnie 2 rundę PO Kury - bo gramy 2 rundę. Sam dokładnie podałem staty fluberze - jest tam Curry w PO 39,2% podany. Jednak gramy drugą rundę..., a nie pierwszą.

Ps : Shumpert rzuca :P

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

53 minuty temu, january napisał:

rapm

Daj link. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, BMF napisał:

Daj link. 

Ten co lorak wrzucał : https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQdG8Zv84zqKEzETDjd8KPsClcw9bPETX9v_x_KEAxjv9NrFaWikOoiSaciy1jbMiygg2D-V8DUQn0O/pubhtml?gid=0&single=true

Więc sources RAPM : lorak :P 

Oczywiście nie podchodzę do RAPM jak do biblii zawsze są w takich statach monstrualne kwiatki, ale jest to jakaś wzkazówka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niepotrzebne te zgryźliwości w kierunku Januarego, choć sam jest sobie winien.

Tym niemniej ja nie widzę innych możliwości, jak 4:1 dla Warriors (w piątym meczu wypadł Durant) bądź zwycięstwo Lakers.

Ja stawiam na Lolkersów. Za mało kreacji, za słaby spacing w Warriors względem prawdziwej drużyny. Tu nie ma graczy, którzy przejmą brzemię Duranta jak Igoudala i Klay. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, MMM2121 napisał:

Ja mam inaczej - naprawdę uważam że James z takim supportem jak Butler + DAR mogliby wygrać z Warriors przy mądrym planie gry i sprytnym chowaniu dziur.

Po składach i sytuacji z KD miałem wyjściowo 4-3 Lakers (ze zdrowym KD byłoby 4-2 Warriors). Wyjaśniam - wciąż uważam że gdyby Cavs wygrali G1 rok temu a LeBron nie zepsuł ręki a mecz później kostki to mógł wygrać tamtą serię (to nie tania wymówka - na bieżąco gadałem z mądrym kumplem że kompletnie nie wchodzi w swoje rzuty z PO i chyba musi mieć uraz ręki, długo zanim okazało się że jest kontuzjowany).

Problem w tym że January chcąc nie chcąc pokazuje inną wadę opisów - tutaj IMO na razie zepsuł a usilnym zaklinaniem rzeczywistości w opisie i komentarzach przekonał mnie do 4-3 dla Warriors.

Mogę dodać że to samo mu się udało w pierwszej rundzie gdzie miałem wyjściowo 4-1/4-0 (Blake nawet jak wrócił w Pistons kompletnie był non-factorem, więcej oddając w obronie niż dając w ataku a Camby zrobił gigantyczny błąd opierając się tam na nim) ale śledząc uważnie dyskusję dość swobodnie przeszedłem do 4-2 a dałbym nawet 4-3 gdybym nie oglądał tak uważnie Pistons.

Też ważna rzecz "na razie" bo podobnie jak Człowiek mam wrażenie że 4-3 to jest taki typ nerdowski a realnie tu może być tylko 4-1 Warriors lub 4-3 Lakers.

I mam wrażenie że tego żadne opisy mogą nie zmienić tylko moja decyzja czy James jest w stanie wyrwać jeden mecz na wyjeździe na starcie serii.

Edytowane przez Wooden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi