Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, P_M napisał:

Rzucasz się, że wyraziłem opinię na temat atrakcyjności pojedynków, w dwóch turniejach, które były oparte na innych zasadach. Tak, owszem były, co dalej nie zmienia mojej opinii. Nie wiem co chciałeś udowodnić tym wtrąceniem? 

Że powinieneś obejrzeć mistrzostwa świata w szachach szybkich i błyskawicznych, bo pewnie spodobałyby Ci się równie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał:

Rzucasz się, że wyraziłem opinię 

Btw. ja też tylko wyraziłem opinię, a nie sie rzucam ( wtf w ogóle?) 

Teraz, P_M napisał:

A skąd wiesz, że nie oglądałem? + co to ma do rzeczy??

Assumptions assumptions assumptions

Najblizszej edycji jeszcze na pewno nie widziałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, P_M napisał:

Carlsen dominator zgarnął mistrzostwa zarówno w rapidzie jak i w blitzu, żal mi Nakamury, po pierwszym dniu miał punkt przewagi nad Carlsenem w blitzu, ale dzisiaj to ewidentnie nie był jego dzień i skończył na drugim miejscu:(

Żal Janka, końcówka świetna, w ostatniej partii też grał na wygraną. 

Sarana zaczął od 3/8, a skończył na 7 miejscu rozwalajac dziś magnusa, Hikaru i Dudę. 

Magnus ma często farta, ludzie tracą głowy w partiach z nim ( zobacz na partie z rapportem). Chociaż Duda z nepo dziś przyfarcil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Żal Janka, końcówka świetna, w ostatniej partii też grał na wygraną. 

Sarana zaczął od 3/8, a skończył na 7 miejscu rozwalajac dziś magnusa, Hikaru i Dudę. 

Magnus ma często farta, ludzie tracą głowy w partiach z nim ( zobacz na partie z rapportem). Chociaż Duda z nepo dziś przyfarcil

No ta partia z Rapportem Magnusa to skandal, że Richard tego nie wziął. Seria Sarany też zrobiła wrażenie. Życzyłbym sobie turnieju online rangi mistrzowskiej gdzie ludzie nie wiedzą z kim grają. Jedynie widzą punktację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał:

No ta partia z Rapportem Magnusa to skandal, że Richard tego nie wziął. Seria Sarany też zrobiła wrażenie. Życzyłbym sobie turnieju online rangi mistrzowskiej gdzie ludzie nie wiedzą z kim grają. Jedynie widzą punktację. 

Tylko kto by to oglądał? 

Na pewno więcej poważnych turniejów w blitza byloby fajnym rozwiązaniem. Żeby tylko transmisję tak się nie wieszaly. 

Carlsen jest mistrzem w klasyku, Rapidzie i blitzu. Zapewne po raz ostatni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Tylko kto by to oglądał? 

Na pewno więcej poważnych turniejów w blitza byloby fajnym rozwiązaniem. Żeby tylko transmisję tak się nie wieszaly. 

Carlsen jest mistrzem w klasyku, Rapidzie i blitzu. Zapewne po raz ostatni. 

Ale widownia by wiedziała kto gra z kim, chodzi mi o to, że grający nie wiedzieliby kto jest po drugiej stronie ekranu, typu losowo generowany nick do partii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
18 minut temu, fluber napisał:

Ten format finału jest do natychmiastowego wypi****lenia 

Yup, nic dziwnego, że Carlsen nie gra, ta doliczona godzina dla obu zawodników totalnie zabija tempo meczu.

btw @fluber jako, że głównie z botami sobie na chess.com pykam, takimi do 1600 lvl, weszło mi wczoraj wg chess.com genialne posunięcie z poświęceniem wieży :)


1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Nf6 4. d3 Bc5 5. O-O d6 6. a3 a6 7. b4 Ba7 8. Nc3 O-O
9. Nd5 Be6 10. Ng5 Bd4 11. Rb1 Rb8 12. Nxe6 fxe6 13. Ne3 Qd7 14. a4 Ra8 15. b5
axb5 16. axb5 Na5 17. c3 Bxc3 18. b6 c6 19. Rb3 Bd4 20. Rb1 Nxc4 21. Nxc4 Bc3
22. Bb2 Bd4 23. Bxd4 exd4 24. e5 dxe5 25. Nxe5 Qe7 26. Qb3 Nd5 27. Ra1 Qg5 28.
Nd7 Nf4 29. g3 Rfd8 30. Rxa8 Rxa8 31. Re1 Ra5 32. Rxe6 Nxe6 33. Qxe6+ Kh8 34.
Qe8# 1-0   

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

Yup, nic dziwnego, że Carlsen nie gra, ta doliczona godzina dla obu zawodników totalnie zabija tempo meczu.

Wczoraj po debiucie przez 3 godziny nie było sytuacji żeby obaj zawodnicy byli przy szachownicy. Przez te dodatkowa godzinę remis był jakieś 1,5 godziny później niż powinien. Tempo jest za duże, a podgląd na szachownicę w bufecie powoduje, że ludzie w ogóle nie siedzą przy szachownicy.

Nepo miał wczoraj ciekawy debiut, mógł zgarnąć pionka i w sumie to samo co z carlsenem ostatnio zamiast realizować przewagę to wpadły jakieś dziwne asekuracyjne ruchy.

Transmisja z Kazachstanu to też katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Wczoraj po debiucie przez 3 godziny nie było sytuacji żeby obaj zawodnicy byli przy szachownicy. Przez te dodatkowa godzinę remis był jakieś 1,5 godziny później niż powinien. Tempo jest za duże, a podgląd na szachownicę w bufecie powoduje, że ludzie w ogóle nie siedzą przy szachownicy.

Nepo miał wczoraj ciekawy debiut, mógł zgarnąć pionka i w sumie to samo co z carlsenem ostatnio zamiast realizować przewagę to wpadły jakieś dziwne asekuracyjne ruchy.

Transmisja z Kazachstanu to też katastrofa

Wystarczylo grać gońca na C7 i mógł to wygrać, ale widać Nepo being Nepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.