Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Eld napisał:

Nie wiem gdzie to wrzucić a osobnego tematu zakładał nie będę. Mamy chyba kilka maniaków szachów na forum. Bodajże @january @Qcin_69 @Alonzo i na pewno ktoś jeszcze. 

W propozycjach na youtube podrzuciło mi stronkę jakiegoś gościa który słusznie przez jednego z komentujących został nazwany Dariuszem Szpakowskim szachów. Mimo, że mój poziom jest gdzieś mułem a ogonem suma to ogląda mi się go z nieukrywaną przyjemnością, szczególnie jak robi powtórki z historycznych partii typu Kasparov vs deep blue, albo inni wielcy tej gry/sportu ( dla niektórych ).

Generalnie polecam.

https://www.youtube.com/c/MarianczelloDominoni/videos

Marianchello fajny ale zadania na lichess fajniejsze :) Ponadto oglądając takie partie ma się całkowicie mylne wrażenie, że posunięcia są oczywiste :) A później sztokfisz na poziomie 5 weryfikuje mnie boleśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

@Eld Marianczello zajebisty, ja ogólnie grałem sporo jako dzieciak, potem miałem ponad 10 lat przerwy i zacząłem na nowo coś tam grać (choć niewiele jeszcze) właśnie po tym jak natrafiłem na jego analizę jakiejś historycznej partii Tala jakieś 2 lata temu (No ale znowu zrobiłem przerwę) i po Gambicie (jak pewnie całkiem spora liczba osob) zacząłem grać na nowo- przez ostatnie 3 miesiące zagrałem ponad 300 partii i nawet ranking na chessie mi prawie do 1300 skoczył xD także mam nadzieje ze do końca 2k21 uda mi się do tego 1500 dobić choć droga jeszcze daleka :D Generalnie @fluber w fife nam się nie udało ale w szachy można coś zagrać! 

Nie no gość mnie powalił. Widać, że tym żyje, wiedzę ma ogromną, czasami nie wiem o czym gada o jakiś formacjach sycylijskich czy ciul wie czym ale jest naprawdę sztos.

Ja to niestety mogę zaprosić tylko na kurnika - np na partyjkę 7 minutowego tysiąca. Mam już dwa konta na ranku +1800 i robię trzecie, albo na 1 minutówkę na piłce. Tam się bujam w okolicy ~1500. W szachy z nikim nie zagram bo serio nie grałem z 20 lat, szkoda sobie wstydu robić, a dzisiaj jak na próbę wszedłem zagrać coś na kurniku to mnie koleś z ciulowym rankiem w 6 ruchach zrobił i mi jakoś szybko przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

@Qcin_69 w weekend coś można pomyśleć. Ją mam coś koło 1350 w tej chwili:) 

Mam kilka winow z 1350 + :D ale ogólnie jeszcze daleko daleko żeby utrzymać równy poziom zwłaszcza ze sporo gram w pracy a tu ciagle jakiś telefon, pytanie itd i ciężko się skoncentrować, najlepiej mi się gra w wannie :D 

+ zgadzam się ze Marianczello lepszy na początek, ale w sumie chyba tylko fragmenty tego Szachusia i jeszcze takiego grubszego typa co ma szkole szachowa oglądałem (nie wiem jak się on tam nazywa, Mariusz Nowak czy coś) ale za mało charyzmy maja żebym ich mógł na dłuższa metę oglądać, Marianczello może nie wszystko tumaczy zajebiscie (choć generalnie nie ma się do czego przyjebac) ale lekkością mówienia i ta pogoda ducha wygrywa :) 

@Julek się nie zniechęcaj tylko :D 

Z tego co pamietam to chyba tutaj @ignazz jest numerów uno na forum jeśli chodzi o szachy, pewnie z rankingiem 2k+ choć z drugiej strony to Ignazz, wiec równie dobrze w poście o szachach mógł tak naprawdę pisać przepis na sałatkę jarzynowa i bym się wcale nie zdziwił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 09:31, fluber napisał:

1. Gdzie gracie? Chess.com, kurnik, lichess i ewentualnie dlaczego?

Niedawno miałem zajawkę na szachy po wielu latach i polazłem na kurnik nawet próbując zapraszać tutaj ludzi, ale to chyba teraz nie ma sensu bo na sztywno trzeba rezerwować czas sobie i komuś a na "chess.com" możńa sobie grać z kompem na dowlnie wybranym poziomie i to jeszcze grającym w róznym stylu, ludzie przestali być potrzebni jeśli nie traktuje sie tego towarzysko.

W dniu 3.05.2019 o 09:31, fluber napisał:

2. Czy śledzicie jakieś kanały szachowe polskojęzyczne lub anglojęzyczne, żeby można było się czegoś dowiedzieć lub nauczyć?

Moim zdaniem ten się wyróżnia:

https://www.youtube.com/user/AGADMATOR

Ale popularność podobno szybko idzie siostrom Botez, bo młode laski sprzedaja najlepiej także szachy

 

W dniu 3.05.2019 o 18:44, fluber napisał:

partii carlsena nie ogarniam ani troche i zupelnie nie rozumiem co i dlaczego robi.

Nie martw się, on tez czesto tak miewa jak ogląda walkę programów szachowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie znam się, ale to chyba historia jak z Gambitu

Carlsen jest w tej chwili w najslabszej formie od lat. Z Duda miał wygraną pozycję i spartolil. Zreszta Duda też najsłabszy od dawna w tym turnieju

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.