Skocz do zawartości

kalkulator Fantasy Points


Gość loqsh1

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw link: http://e-nba.pl/fbl/

witam!

miałem Wam tego nie mówić i samemu sobie sprawdzać, ale nie jestem taki :) tak jak w zeszłym roku, tak i w tym powstał automatyczny kalkulator Fantasy Points. nie wiem jak w innych ligach, ale dla FBL #2 powinno być wszystko w porządku na razie. od razu mówię, że kalkulator na dzień dzisiejszy liczy tylko punkty dla zawodników z tabeli spod linka 'players' i są to osiągnięcia z ich ubiegłego sezonu. dla tego sezonu trzeba poczekać do jego rozpoczęcia i dodać to tego jakiś tydzień dla mnie :)

mam nadzieję, że każdy wie jak tego używać, jak nie to oto jest instrukcja:

1) wchodzimy na stronę ligi.

2) klikamy w 'players'

3) widok -> źródło

4) zaznacz wszystko

5) kopiuj

6) wchodzimy na http://e-nba.pl/fbl/

7) wklejamy

8) klikamy 'go'

i powinno działać. porównywałem wartości dla paru zawodników z ubiegłego sezonu i się zgadzało, tak że powinno być ok. mam nadzieję, że pomoże Wam to w draftowaniu, niestety kalkulator nie ma funkcji przewidywania przyszłości dlatego żeby nikt potem do mnie pretensji nie miał :)

mam nadzieję, że komuś to się przyda, bo dobrą godzinę nad tym siedziałem :)

ps. jak ktoś chce zrobić atrakcyjną szatę graficzną dla tego to czekam na propozycje :) (układ tabelowy lub jakikolwiek, byle był schludny i czytelny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kalkulator. Z pewnoscia sie przyda. Dzieki ci Loqshu1'ie za to poczciwe narzedzie. :)

 

Jestem tym bardziej ucieszony, bo zostalem mile zaskoczony. Jak to kiedys ogladalem, jeszcze nie znalem metody dzialania tego, to sadzilem, ze trzeba tam bedzie wklejac po jednym zawodniku. Uff, ale sie okazalo, ze to przerabia od razu cala strone, wiec na dzien dobry mam tak 25x mniej roboty :wink: Oczywiscie troche przesadzam, bo spokojnie bym to w Excelu zrobil 8) , ale i tak dzieki temu kalkulatorowi bedzie sprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

uwaga! uwaga! :)

jest wreszcie nowa wersja kalkulatora (1.1 color)

co nowego?

- liczy punkty z my team, także dla przeciwników i chyba splity też

- kolorki i ładniejszy wygląd :)

 

wiem, że parę osób miało problemy z tym, więc zamieszaczam tu króciutką instrukcję:

1. wchodzimy na stronę ligi

2. klikamy w 'My Team'

3. jeśli są tam jakieś liczby obok zawodników, to przechodzimy do punktu 5.

4. klikamy w pierwszy dzień od lewej, czyli dzień poprzedni. np. dla dzisiaj byłby to Nov. 2.

5. wybieramy pokaż->źródło strony czy jak to się tam nazywa w Waszych przeglądarkach.

6. zaznacz wszystko i kopiuj

7. na http://e-nba.pl/fbl wklejamy to w okienko

8. klikamy 'go'

9. denerwujemy się, bo czerwone jest 4 razy większe niż zielone :)

 

to samo jeśli chcemy policzyć dla przeciwników, to

1. wchodzimy na stronę ligi

2. klikamy w którąś z drużyn

reszta jak poprzednio.

 

mam nadzieję, że to nie będzie z tym problemów, ale jak by były to piszcie tu albo na moje gg. tak samo, jeśli ktoś ma sugestie albo coś w tym stylu (co możnaby jeszcze z liczbami zrobić :) ) to słucham :)

 

EDIT:

jeszcze dwa słowa wyjaśnienia, co oznaczają kolumny i wiersze.

pierwsza kolumna to suma FP z okresu który był liczony, a druga to ta suma, tylko podzielona przez liczbę meczy. oczywiście dla jednego dnia obie liczby będą identyczne.

pod nazwiskami jest po kolei

1. suma dla CAŁEJ drużyny.

2. średnia, czyli poprzednia suma dzielona przez liczbę zawodników, którzy grali.

3. na zielono suma ale tylko dla pierwszej ósemki

4. poniżej średnia dla tych z ósemki co grali

5. na czerwono suma punktów straconych (zdobytych, przez tych co byli nie wystawieni)

 

EDIT2: w lidze #3 jest rozbieżność, bo FGM są punktowane za 1 zamiast 2. jak się nie uda zmienić to dodam opcję dla ligi #3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi magiczny Loqsh1 czy moglbys ten kalkulatorek wrzucic na jakis ninny serwer ? bo cos od paru dni niechce dzialac aja jestem sprawgniony sprawdzenia moich wynikow dla poszczegolnych graczy czy da sie z tym cos zrobic ? :>

już działa - po prostu ostatnio były przenosiny i w wyniku tego była tu stara wersja (skąd ją Borys wygrzebał to ja nie wiem), a jak chciałem przegrać najnowszą to nie mogłem..

ale teraz już działa na 100%, a na wypadek czegoś zapiszcie sobie ten adres: http://members.lycos.co.uk/bazapro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak profesjonalni ludzie zalatwiaja profesjonalne sprawy hehe wielkie dzieki zycie GM'a odrazu staje sie prostsze :] to tak samo jak kiedys myslalem ze bez tego spinacza w wordzie nie da sie zyc, dobrze jednak ze troche dorosłem (lol) ale teraz bez kalkulatora jak bez spinacza (o czym ja gadam wogole) dobra starczy, Loqsh1 jeszcze jedno nie wiesz czy Czarek w koncu pojechal na te wakacje w odwiedziny macka do Phoenix ? bo dawno nie gadalismy o naszych perlach :] jak cos to na gg lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ok dodałem w kalkulatorze obsługę team log ("Research & Analysis -> Team Log"), więc teraz można sobie w każdej chwili sprawdzić ile kto dał nam punktów (ever :) ) i jaką mamy aktualnie średnią.

posprawdzajcie, mi działa ale czy we wszystkich ligach będzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala. Fajny bajer. Kolejna rzecz odpada z listy tych, co to trzeba bylo dlubac, kopiowac i wklejac do Excela :) Jeszcze swoja druzyne to mozna bylo tak obsluzyc, ale porownywac to juz sie nie chcialo. Widze, ze konsekwentnie rozszerzac mozliwosci tego narzedzia. Kolejnym krokiem mogloby byc jakies przetwarzenie tabeli "Standings" :roll: Ale boje sie cos jeszcze sugerowac, bo nie chce, zeby pewnego razu pojawil sie tam numer, gdzie posylac SMSy i stawka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze konsekwentnie rozszerzac mozliwosci tego narzedzia. Kolejnym krokiem mogloby byc jakies przetwarzenie tabeli "Standings" :roll:

to znaczy co byś tam jeszcze przetworzył? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy co byś tam jeszcze przetworzył? :)

No wiesz, cos dla maniakow statsow :)

Np. zeby liczylo srednia fp (to co ja podaje co tydzien) i np. wskazywalo jako skutecznosc w % ma druzyna, ile srednio blokow ma druzyna per jeden mecz, ile punktow, zbiorek itp. - tak zeby moc poznac najlepsze druzyny w przekroju srednich w roznych kategoriach, bo oryginalnie sa podawane wartosci "total" i to w fantasy points, a nie rzeczywistych statsow. Choc to by juz wymagalo zrobienia nowego arkusza wynikowego, bo jak dotad mozna powiedziec, ze tabela wynikowa byla taka sama (z nieznacznymi uzupelnieniami) niezaleznie od tego, co sie na poczatku wkleilo. Zgadzam sie, ze to bajer, ale jakby ci sie nudzilo... :roll: Bo teraz jak zrobiles "team log", to chyba wszystko co wazne juz jest, zostaly co najwyzej drugorzedne "ficzery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy co byś tam jeszcze przetworzył? :)

Na wypadek jakbyś szukał inspiracji :) : http://xameleon.t35.com/fantasy/ - kolorystyka może trochę wali w oczy, ale "silniczek" całkiem niegłupi :wink:

 

Po kliknięciu na dany mecz ciekawa rzecz wyskakuje.

Jak się wciśnie np. "Ranking", pojawia się jeszcze więcej (sortowane wg Fppg /Total/ Tygodniowe Fppg/ Tygodniowe Total).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jest nowsza wersja, można sobie wrzucić standings, ale działa narazie tylko z ligą FBL#2. jak chcecie, żeby działała z pozostałymi (w sensie #1 i #3, nie planuję rozszerzać funkcjonalności dla e-basketu, bo widzę, że oni sobie radzą całkiem nieźle ;) ) to czekam na listę wszystkich drużyn i ksywek właścicieli, wraz z numerami drużyn (np. u nas http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/1720/5 to link do drużyny xeusa i intersuje mnie właśnie ostatnia liczba, tu: 5). to tak na szybkiego :) jak się pojawi wszystko to pododaję bajerki, mam masę pomysłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, loqsh1, podaje w kolejnosci: nazwa druzyny, wlasciciel, numer druzyny:

 

Mad Chick(en)s, komisarz, 1

TWisM, Szak, 2

Dynamity, Divac, 3

LA Lakers, PI3TR45, 4

Lakers, MastaKilla, 5

MJ-TEAM, Air_mj, 6

Minnesota Wolves, Antek, 7

Giulianova, Guilers, 8

KaBe's 76ers, KaBe, 9

Q Team, Qba, 10

PeterTeam, Peter, 11

DYNIU TEAM, Dyniu, 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Stro Team | Stromile | 1[/*:m:2rck7fu3]
  • Utah Jazz | gimmie | 2[/*:m:2rck7fu3]
  • maxiMuM's TEAM | MuM | 3[/*:m:2rck7fu3]
  • My Neame Team | Spabloo | 4[/*:m:2rck7fu3]
  • Borys e-NBA Team | Borys | 5[/*:m:2rck7fu3]
  • Vitaly Basket team | Vitaly | 6[/*:m:2rck7fu3]
  • Szakil TEA | Szakil | 7[/*:m:2rck7fu3]
  • Zgorzelec Ballerz | Marcus | 8[/*:m:2rck7fu3]
  • Orlando Magic | Żółw | 9[/*:m:2rck7fu3]
  • Rigel Suns | Rigel | 10[/*:m:2rck7fu3]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.