Skocz do zawartości
Mirwir

Playoffs 2019 WCSF: (1) Golden State Warriors vs (4) Houston Rockets

Do WCF awansują  

47 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Do WCF awansują

• Warriors 4:0
      0
    • Warriors 4:1
    • Warriors 4:2
    • Warriors 4:3
    • Rockets 4:0
      0
    • Rockets 4:1
      0
    • Rockets 4:2
    • Roctets 4:3

Rekomendowane odpowiedzi

.. czyli nie masz i wymyśliłeś tą teorię na poczekaniu ;]

6 minut temu, dapunk20 napisał:

jest różnica jak jednym z tych starterow jest Klay a drugim Dray

6 gier to jednak mała próbka i ciężko by było analizować każdy lineup ale generalnie te minuty z ławka Warriors większe grał Durant. A jak zwiększymy próbkę do 3 lat to mamy jednak obraz że nie wygląda to aż tak źle jak niektórzy przestawiają 

Jeśli dobrze widzę, to Durant zagrał w tej serii jedną minutę i trzydzieści sekund, kiedy na parkiecie nie było ani Curry'ego ani Klaya.

Ogólnie tak zawsze wygląda rotacja Warriors when it counts, 2-3 starterów i 2-3 ławkowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Chytruz napisał:

W pozostałych było tak jak zawsze, tzn. w różnych kombinacjach zawsze 2-3 starterów jest z ławką. Nie wiem skąd wziąłeś tą teorię, masz jakieś staty?

Dopiero  w G6 Rox wpadli na dziwny pomysł trapowania Kury, wcześniej switchowali i Curry nie dawał wcale zajebistego impactu, bo ceglił - nawet open, pudłował layupy etc, ogólnie grał jak cieć. Postawili na open3 Iguodali Rox i się na tym przejechali, a i tak 1H ciągnął niesamowity Klay. Curry zagrał może 2 świetne kwarty na 24 w tej serii (+ nabił sobie staty końcówką ft), ogólnie był bardzo słaby, nie wiem czy overall był 4 czy 5 najlepszym zawodnikiem GSW w 2 rundzie PO, do dyskusji.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pisałem, że jest różnica jak grasz z Draymondem a Klayem, bo ten pierwszy jednak ma zdecydowanie większy impact i bardziej pomaga twoim pluso/minusom 

na dawce 6 spotkań naprawdę sporo może wpływać na to jak to wygląda - w serii Raptors/76ers np jak jakiś kasztan typu Lin grałby większość minut wtedy gdy nie ma w 76ers Joela to jego pluso/minusy też byłyby dojebane w kosmos

Edytowane przez dapunk20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojej strony to wygląda tak, że tutaj to nie jest układ Batman-Robin ale obaj są Batmanami a Robinem jest Klay.

Co do tych ON/OFF. To co pisze @dapunk20, do momentu kontuzji Duranta rozegrane minuty w tej serii wyglądały tak:

Durant - 212 minut

Curry - 187 minut.

To daje 25 dodatkowych minut rozegranych przez Duranta w mniej doborowych lineupach np. z Mckinnie czy Jarebko. Nie wspominając o czasie na regenerację w trakcie meczu pomagającą Curremu.

Wygodnie jest o tym nie wspomnieć pisząc coś w ten deseń:

Godzinę temu, lorak napisał:

chyba inną serię oglądałeś. 

swoją drogą cyferki pięknie obrazują mój eye test:

seria vs HOU
Curry ON +5.2, OFF -3.3
Durant ON -0.2, OFF +2.0

i zanim ktoś wyskoczy z "małą próbką", to nie dość, że to widać było w tych 6 meczach, to przede wszystkim od lat jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

To czemu przykładowo Kyle Lowry, który podobno cały czas zawodzi nie podlega tym ocenom i zachwytom.

Spójrz na jego on/off z PO to szok przeżyjesz. Czy tu też można dość do wniosku, że "Lowry effect" ułatwia grę Kawhiemu, że to on jest real MVP serii i że "zamyka wszystkim mordy"?

nie jest real MVP,  bo on/off nie wyczerpuje tematu (zresztą Kawhi też ma świetny), lecz jest jedną z istotnych informacji. co do jego wyniku mimo takiej sobie gry (na pierwszy rzut oka), to nawet w tym G1 vs ORL (który specjalnie obejrzałem dwa razy, żeby znaleźć wytłumaczenie +11) mimo indolencji strzeleckiej Lowry robił inne rzeczy, które przekładały się na dobrą grę drużyny. on tych onoffów nie ma tak dobrych przypadkiem. słaby zmiennik to jedno, ale też sam w sobie przebywając na boisku zapewnia rzeczy, których nie widać w boxie, a które przekładają się pozytywnie na pts diff. przede wszystkim chodzi o jego defensywę oraz p&r - szczególnie współpraca z Gasolem się tutaj wyróżnia. polecam czasem obejrzeć mecz skupiając się tylko na jednym zawodniku.

Godzinę temu, dapunk20 napisał:

Curry grał tylko 25 minut bez Draymonda w których Warriors mieli -18.3 net

on/offy są fajne, ale nie wiem dlaczego jeśli chodzi o Kure to kompletnie pomija się to że on gra po prostu w  lepszych lineupach, gdzie niemal wszystkie minuty sobie gra z Draymondem albo S5 gdzie inni muszą się żyłować także z ławką.

7 minut temu, Kepler napisał:

To daje 25 dodatkowych minut rozegranych przez Duranta w mniej doborowych lineupach np. z Mckinnie czy Jarebko. Nie wspominając o czasie na regenerację w trakcie meczu pomagającą Curremu.

tylko że poprzednie sezony pokazują, iż to nie jest istotny czynnik.

Edytowane przez lorak
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, lorak napisał:

tylko że poprzednie sezony pokazują, iż to nie jest istotny czynnik.

w RS - tak

w PO - trudno powiedzieć

Edytowane przez dapunk20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lorak napisał:

nie jest real MVP,  bo on/off nie wyczerpuje tematu (zresztą Kawhi też ma świetny), lecz jest jedną z istotnych informacji. co do jego wyniku mimo takiej sobie (na pierwszy rzut oka)  gry, to nawet w tym G1 vs ORL (który specjalnie obejrzałem dwa razy, żeby znaleźć wytłumaczenie tego +11) mimo indolencji strzeleckiej Lowry robił inne rzeczy, które przekładały się na dobrą grę drużyny. on tych onoffów nie ma tak dobrych przypadkiem. słaby zmiennik to jedno, ale też sam w sobie przebywając na boisku zapewnia rzeczy, których nie widać w boxie, a które przekładają się pozytywnie na pts diff. przede wszystkim chodzi o jego defensywę oraz p&r - szczególnie współpraca z Gasolem się tutaj wyróżnia. polecam czasem obejrzeć mecz skupiając się tylko na jednym zawodniku.

W takim proszę wykorzystać swój forumowy status do obrony Pana Lowry'ego, bo jest grillowany za jeden mecz z Magic ( mimo największego plus/minus ) cały czas i ma łatkę gracza, który kolejny raz w PO zawodzi.

Oczywiście ja bym się skłaniam do tezy, że zarówno Lowry i Curry względem oczekiwań zawodzą, ale nie powinno być podwójnych standardów w ocenie, bo "Lowry effect" też istnieje :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Skoro Curry zagrał słabą serie jak na siebie, to nie zyskał tutaj punktów reputacji, a tekst o tym, że rywalizacje pociągnęli inni nie jest w żaden sposób nadużyciem.

Jak na siebie to zagrał nawet najgorszą w karierze, nie sądzę żeby ktoś twierdził inaczej.

Z kolei z tym kto ciągnął, to ciągnął Durant, ale jego zabrakło w kluczowym momencie. Z reszty ekipy, to nawet tak grający Curry był by far najważniejszym graczem tego składu, więc tu bym tylko zapodał rozróżnienie między "ciągnęli go inni", a "wkład innych w wygraną był wyższy niż zwykle", bo chyba niektórych mocno ponosi z tym jak źle grał Curry - bardzo źle jak na siebie, ale to wciąż wysoki poziom w skali ligi + przejął 2 kluczowe mecze w końcówkach.

Kobe to inny profil gracza, nie chce mi się tu rozkopywać mrowiska szczerze mówiąc.

Teraz, dapunk20 napisał:

Pisałem, że jest różnica jak grasz z Draymondem a Klayem, bo ten pierwszy jednak ma zdecydowanie większy impact i bardziej pomaga twoim pluso/minusom 

Coś na potwierdzenie, że Curry gra więcej z Draymondem niż inni i że Draymond bardziej pozwala nabijać pluso-minusy niż Klay albo Durant?

Albo że plus-minusy Draya nie wynikają z grania zawsze z Currym na przykład? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Cytat

Coś na potwierdzenie, że Curry gra więcej z Draymondem niż inni i że Draymond bardziej pozwala nabijać pluso-minusy niż Klay albo Durant?

No nie wiem może to że Draymond dominuje różnego rodzaju adv staty szczególnie w PO? no i to że jest po prostu lepszym graczem?

Cytat

Coś na potwierdzenie, że Curry gra więcej z Draymondem niż inni i że Draymond bardziej pozwala nabijać pluso-minusy niż Klay albo Durant?

od przyjścia Duranta do Warriors Curry w PO ma  14% minut bez Draymonda,  duża większość razem z Durantem

Durant w tym samym okresie zagrał 19% min bez Draymonda ale ponad połowe z nich wtedy gdy nie było na boisku również Kury.

Edytowane przez dapunk20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Chytruz napisał:

Jak na siebie to zagrał nawet najgorszą w karierze, nie sądzę żeby ktoś twierdził inaczej.

Z kolei z tym kto ciągnął, to ciągnął Durant, ale jego zabrakło w kluczowym momencie. Z reszty ekipy, to nawet tak grający Curry był by far najważniejszym graczem tego składu, więc tu bym tylko zapodał rozróżnienie między "ciągnęli go inni", a "wkład innych w wygraną był wyższy niż zwykle", bo chyba niektórych mocno ponosi z tym jak źle grał Curry - bardzo źle jak na siebie, ale to wciąż wysoki poziom w skali ligi + przejął 2 kluczowe mecze w końcówkach.

W skali ligi na pewno, tego nikt nie kwestionuje, ale rozmowa miała się tyczyć topowego all-time playera i tego jak ta seria powinna być dla jego legacy odbierana.

Na pewno daleko tu było do "zamykania mord". Wydaje mi się, że pewne rzeczy powinny być jasne, że jak krytyka spada na gracza to względem oczekiwań do Niego, a nie podejścia, że nawet jego fatalny występ to wciąż więcej niż jakiś DJ Augustin czy Reggie Jackson.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, dapunk20 napisał:

w RS - tak

w PO - trudno powiedzieć

ha, faktycznie, to jest ciekawa sprawa, ale w sumie podobają mi się te liczby, bo to kolejny kamyczek do ogródka "Green to MVP level":

RS/PO LINEUP POSS ORTG DRTG NET
PO Curry ON, Green OFF 935 112,8 112,2 0,6
RS Curry ON, Green OFF 5453 119,6 107,8 11,8
PO Curry OFF, Green ON 1872 111,9 102,1 9,8
RS Curry OFF, Green ON 5465 106,5 103,4 3,1

no nic, trzeba będzie głębiej pogrzebać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

W skali ligi na pewno, tego nikt nie kwestionuje, ale rozmowa miała się tyczyć topowego all-time playera i tego jak ta seria powinna być dla jego legacy odbierana.

Nie wiem, ja się tam nad all-timerami nie zastanawiałem.  Wiem za to, że nawet w top 10 all-time też świętych nie ma, więc taka seria Curry'ego na razie niewiele znaczy, bo co mamy zrobić? Przesunąć go w rankingu all-time 3 miejsca do tyłu dlatego że grał słabą serię w zeszłym tygodniu, a żenujące wtopy graczy tuż zanim pamiętamy gorzej, bo to było 15 albo 25 lat temu?

6 minut temu, dapunk20 napisał:

No nie wiem może to że Draymond dominuje różnego rodzaju adv staty szczególnie w PO? no i to że jest po prostu lepszym graczem?

od przyjścia Duranta do Warriors Curry w PO ma  14% minut bez Draymonda,  duża większość razem z Durantem

Durant w tym samym okresie zagrał 19% min bez Draymonda ale ponad połowe z nich wtedy gdy nie było na boisku również Kury.

Czyli nadal nie mamy żadnych konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Chytruz napisał:

ale to wciąż wysoki poziom w skali ligi + przejął 2 kluczowe mecze w końcówkach

Przecież nie licząc końcówki z g6 (w g5 robił 1/5 fga w ostatnich 8 minutach) to grał fatalną serię, on tam leciał na<50ts.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet jak weźmiemy on/offy z KD-era to i sam Durant też wygląda porownywalnie/lepiej od Kury tam 

Cytat

Durant zagrał 169 minut bez Draymonda i Curry, Warriors mają w nich +6.26

Draymond zagrał 188 minut bez Curry/Duranta, ,Warriors mają w nich +4.99

Curry zagrał 67 minut bez Duranta i Draymonda. Warriors mają w nich -3.05

Skoro przyjmujemy że dawka 6 meczów serii jest wystarczająca to i z taką nie powinno być problemu?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, dapunk20 napisał:

Nawet jak weźmiemy on/offy z KD-era to i sam Durant też wygląda porownywalnie/lepiej od Kury tam 

Te cyfry nie spodobają się bardzo dużej części tego forum. 😃

Z jakiej strony masz takie statsy odnośnie lineupów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejt na Duranta zakrzywia rzeczywistość

Wow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

1 godzinę temu, dapunk20 napisał:

Cytat

Skoro przyjmujemy że dawka 6 meczów serii jest wystarczająca to i z taką nie powinno być problemu?

Może przypomnę twoją tezę wyjściową:

on gra po prostu w  lepszych lineupach, gdzie niemal wszystkie minuty sobie gra z Draymondem albo S5 gdzie inni muszą się żyłować także z ławką.

Co mnie mówi na temat grania w lepszych piątkach i żyłowaniu z ławką jakieś kombinowane on/offy 2-3 zawodników? Równie dobrze powodem gorszych on/offów może być to, że 4 z 5 najlepszych graczy GSW to obwodowi i Draymond zawsze ma komfort z graniem z ławką + All-Time scorerem, żeby zoffsetować jego słaby scoring, a niscy Warriors bez Draymonda grają z Looneyem czy Bellem. Wrzucasz kolejny raz jakieś randomowe staty, które pojedynczo nic nie znaczą i liczysz, że się cokolwiek przyklei, low effort analiza i tyle.

1 godzinę temu, january napisał:

Przecież nie licząc końcówki z g6 (w g5 robił 1/5 fga w ostatnich 8 minutach) to grał fatalną serię, on tam leciał na<50ts.

To teraz oceniamy graczy z wyłączeniem tego, co zrobili dobrze czy ocb?

Fatalną jak na siebie, gdyby D'Angelo zagrał serię na 24-5-5 54% TS i przejął czwarte kwarty w dwóch meczach o życie przeciwko takiemu rywalowi, to byś go już obwołał top 3 ligi ;]

1 godzinę temu, lorak napisał:

, faktycznie, to jest ciekawa sprawa, ale w sumie podobają mi się te liczby, bo to kolejny kamyczek do ogródka "Green to MVP level": 

Przeciwnie, co to za MVP, co nawet z ławką musi mieć zawsze All-time scorera ze sobą na parkiecie nawet przeciwko rezerwom, bo inaczej statek by zatonął ;]

Edytowane przez Chytruz
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak doszedłeś do tego że Draymond musi mieć zawsze all time scorera ze sobą? chyba że tym rzekomym all-time scorerem jest nawet Klay

btw, ostatnie 5 sezonow Warriors w PO gdy pojedynczy gracz gra bez trzech innych 

Draymond bez Klay/Curry/Durant = 76 minut +29.17

Durant bez Klay/Draymond/Curry = 65 minut +21.34

Curry bez Klay/Draymond/Durant = 141 minut -10.21

Klay bez Draymond/Durant/Curry = 150 minut -21.50

Jak przyjmujemy taki sample size to naprawdę ciekawe kombinacje są ;]

jak bierzemy RS+PO to Draymond  w 484 minut bez Klaya/Duranta/Curry robi +5.35

kto tam za all time scorera w tych minutach robił, Quinn Cook?

Edytowane przez dapunk20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, dapunk20 napisał:

Jak doszedłeś do tego że Draymond musi mieć zawsze all time scorera ze sobą? chyba że tym rzekomym all-time scorerem jest nawet Klay

Top 2 shooter ever zakładam, że się kwalifikuje. Draymond gdy gra z ławką ma zawsze ze sobą wciąż very good to elite scoring w skali ligi, zależy czy jest z nim 1 czy 2 z SC/KD/Klay. Gdy Draymonda nie ma, ci, którzy są z S5 mają do dyspozycji at best below average wysokich, więc to oni są tu najbardziej stratni.

Anyway, zrobiłem robotę za ciebie i z czwórki SC/KD/Dray/Klay takie minuty ma każdy z nich bez pozostałej trójki:

Klay 22

Curry 16

KD 2

Draymond 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi