Skocz do zawartości

Playoffs 2019 WCSF: (1) Golden State Warriors vs (4) Houston Rockets


Mirwir

Do WCF awansują  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Do WCF awansują

    • Warriors 4:0
      0
    • Warriors 4:1
    • Warriors 4:2
    • Warriors 4:3
    • Rockets 4:0
      0
    • Rockets 4:1
      0
    • Rockets 4:2
    • Roctets 4:3

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich pięciu sezonach to czwarte spotkanie Warriors vs Rockets w PO.  Dwa razy było WCF, raz pierwsza runda, teraz druga. Bilans 12-5 dla Warriors. Tyle, że to historia.

W RS było 3:1 dla Rockets, biorąc pod uwagę, że w praktycznie każdym spotkaniu, ktoś nie grał to ten wynik nie ma aż tak dużego znaczenia.

Warriors są na drodze do historycznego osiągnięcia 3 peat i 4 tytułu w 5 sezonach (chociaż jak dla mnie Warriors z Durentem i bez to dwie różne drużyny), ale w tym sezonie dystans pomiędzy Warriors a resztą NBA się zmniejszył, dlaczego ciężko powiedzieć. Może to "psychiczne wyczerpanie", może granie na pół gwizdka, telenowela pod tytułem "Durant co zrobi po sezonie", może coś innego, nie mniej jednak Warriors w tym sezonie nie byli tak dominującym zespołem jak wcześniej.

To ostatni sezon w Oracle i mimo powtarzających się zapewnień, że Warriors chcą podziękować fanom to dość często dochodziło do różnych wpadek, a dwie ostatnie były w PO z Clippers. Orcale nie jest twierdzą Warriors taką jak kiedyś.

Na temat sezonu Houston można by pisać laboraty, ale szkoda na to czasu.

Gdyby porównać pięciu najlepszych graczy z jednej i drugiej drużyny to przewaga jest po stronie Warriors, ale gdy spojrzymy na większą liczbę zawodników to ta różnica się zmniejsza.

 

Co będą grali Rockets? W obronie 5 na 3 czyli cała uwaga pójdzie na Duranta, Currego i Klaya, a Green czy Iggi czy też Bogut będą ignorowani. W ataku to pewnie będzie polowanie na Currego i ewentualnie Boguta jeśli opuści strefę podkoszową. Kerr będzie musiał nieźle rotować składem by wyszukać zawodników z ławki, który będą mu w stanie coś wyprodukować.

Na Duranta pewnie Houston rzucą PJ-Tucker, Gordona czy Riversa. Harden pewnie będzie odpoczywał na Greenie czy Iggim.

Dużo w tej serii będzie zależało od Capeli.

ESPN jest news, że Curry i Thompson są questionable na G1, ale jak dla mnie to zasłona dymna i zagrają.

 

Oby kontuzje nie popsuły tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko stwierdzić.

Nie sugerowałbym się za bardzo RSem czy 1. rundo w wykonaniu GSW, bo zwyczajnie zdajo się mieć wyjebane. Trudno mi też uznać statsy z 1. rundy za coś bardzo wiarygodnego, kwestia małej próbki. 

Jednakowoż, jeśli Dray Green trafił w 1. rundzie  3 trójki na 18, a w RS miał 0.285, to nie wydaje mi się żeby nagle zaczął trafiać jak Reggie Miller. W związku z tym (+zakładając że CP3 się nie połamie) myślę że seria będzie zacięta, choć jakbym miał postawić  kasę na jakiś wynik, to na 4:3 dla GSW. Choć ani 4-1 dla GSW ani 4-2 dla Rockets też  nie będą  szokiem.  LEt's roll 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie za bardzo widze argumenty pro Houston w tej serii. No chyba ,że rzeczywiście Curry z Klayem sa kontuzjowani.. Raczej skłaniam sie do 4-1 lub 4-2 dla Golden

Warriors są niby znudzeni sobą., Mają sporo momentów kiedy sa rozkojarzeni ale na Houston wyjdą skoncentrowani. Draymond cały sezon jest cienki w ataku. To już tylko obrona pozostała ale nadal na elitarnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wujek Wójcik napisał:

Jakis dobry stream? STS tv nie dziala, na reddicie tez nic nie odpalilo;/ help help

Na reddit normalnie mi się odpala.

Jak grają vs gsw to Rox nawet kibicuje. Ale gsw jest lepsze to widać, wynik remisowy Ale tylko czekam aż im odjada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak to jest jednak kozak - nie gra nic przez caly mecz a na koniec rzuca kluczowa trojke przez rece praktycznie konczącą zabawe ;]

 

Co sądzicie o sędziowaniu w tym meczu - jak to jest z tym faulem przy rzucie a 3 niby obronca nie moze skoczyc w stree rzutu ale jednak np ta ostatnia akcja  harden vs green wg mnie to faul  nie jest... jak to jest rzucajacy mzoe  sobie wyjebac nogi poltora metra do przodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HyHy napisał:

Kurczak to jest jednak kozak - nie gra nic przez caly mecz a na koniec rzuca kluczowa trojke przez rece praktycznie konczącą zabawe ;]

 

Co sądzicie o sędziowaniu w tym meczu - jak to jest z tym faulem przy rzucie a 3 niby obronca nie moze skoczyc w stree rzutu ale jednak np ta ostatnia akcja  harden vs green wg mnie to faul  nie jest... jak to jest rzucajacy mzoe  sobie wyjebac nogi poltora metra do przodu?

 

Dzisiaj akurat obrońcy wpadali w rzucających za 3 i sędziowie załatwili mecz Goldenom. 

Mam inne pytanie, czy jak Durant rzuca i wyjebuje kolano półtora metra do przodu i na wysokość głowy przeciwnika to czy też przypadkiem nie powinno być faulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chytruz napisał:

Wolałbym, żeby Rockets wyciągnęli ten mecz, bo te 6 (?) fauli przy trójkach to gruby przypał tbh.

to nie sa faule, sie tak nauczyl harden ciepac ze to wyglada jak faul. kawal obrony jednak w wielu akcjach. zreszta to jest bardzo latwe do bronienia to co on robi trzeba tylko popracowac dobrze na nogach i nie dac sie wyruchac ;]

generalnie beznadziejna koszykowka. az sie prosilo o rozrzut szczegolnie w grze warriors nie czaje czemu nie ma ruchu graczy ruchu pilki tylko takie beznadziejne stanie i czekanie co kto zrobi.

ale fakt ze na rockets nie da sie patrzec. a chyba 1 mecz ich szczerze ogladalem od tamtych  po. myslalem ze oni graja picki z capela a oni nic z nim nie grali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.