Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2019/2020


Gość eF.

Czy Christian Wood to wschodząca gwiazda NBA?  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Christian Wood to wschodząca gwiazda NBA?



Rekomendowane odpowiedzi

A co ma za znaczenie jaki to jest dział, skoro to jest napisane na serio?

Swoją drogą, Drummond nigdy nie grał nawet z dobrym PG, już nie pisząc o kimś pokroju Brogdona, a jestem pewien, że gdyby takowego posiadał, to wielu jego krytyków mogłoby się zdziwić. Przecież on przez kilka sezonów grał z Reggie Jacksonem, który jest... a zresztą. Natomiast Turner to bardzo dobry defensywny roles, to spoko gracz, ale Drummond to potencjał All-Stara, i to ich różni. A już porównywanie Olynyków czy Collinsów tej ligi i twierdzenie, że Ci są od niego lepsi to czysta głupota, albo czysty hejt.

Btw na ten moment, Drummond gra lepszy sezon od top5 ostatniego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi neverending Drummond-dyskusjami mniej więcej sprowadza się to do:

1) czy obecnie Andre Drummond jest zajebisty/czy jest borderline allstarem/szerokim topem centrów?

jeśli nie:

2) czy Andre Drummond w lepszym teamie w innej roli mógłby być zajebisty/borderline allstarem/szerokiem topem centrów?

Taka umiarkowana opinia ad. 1 to stwierdzenie, że Drummond to po prostu starter, który jednak zjada duży usage, więc czasem zrobi cudowny statline (więc ktoś napisze, że ''wygrał mecz"), a czasem zamrozi grę swojego zespołu. Skrajnie pozytywna opinia to mniej więcej posty fanów Pistons tutaj o topie czegoś tam. Skrajnie negatywna opinia to robienie z niego ordynarnego wafla. Dla mnie Drummond w takiej roli to właśnie average starter w lottery/borderline playoff teamie za 25 baniek, Mylesa Turnera z poprzedniego sezonu brałbym luźno. 

Tak to działa, że jak X robi świetne statsy mocno wykraczające poza jego realny impakt (tak uważam w kontekście AD, ale uznajmy to za ogólną konstatację), to znajdą się dla jego obrońców (DeRozan, Cousins etc.) argumenty, że jest inaczej, więc ta dyskusja co do pierwszego pytania jest raczej nie do rozwiązania, to (tzn. kto jest bliższy prawdy) już tam sprowadza się do tego, która strona źle/dobrze rozumie koszykówkę, zakładając, że istnieje w ogóle gdzieś 'prawda' w jej rozumieniu. ;]  

Ad. 2 - ciężko powiedzieć, bo jak trafiasz do real contendera to z reguły dostajesz dużo wartości (patrz rolesi i tegoroczni Lakers, gdzie jakieś pół składu wskrzesiło swoje kariery), ale z drugiej strony: raz, że Drummond nie ma raczej takiego gładkiego do wkomponowania do zespołu "skillsetu" w stylu Capeli (taki sobie finisher z tego Drummonda jak na jego atletyzm np), a dwa - jak całe życie grasz w patologicznej organizacji (Pistons są słabiutcy sportowo od lat), to potem niektórzy się przestawią, niektórzy nie. Taki Cousins miał wybitny skillset z perspektywy wysokiego, właściwie full package, ale że w Kings pełnił rolę 25-12-5 mało efektywnego centra grającego jako facilitator całej ofensywy, to potem w lepszych teamach (Pelicans, nawet Warriors) ciężko było mu się przestawić. Wiem, że tu leciała narracja, że Embiid i Jokic mają słabe IQ, a Drummond świetne (na parkiecie jest raczej odwrotnie), ale patrz pyt. 1.

To też jest nie do rozwiązania, dopóki Drummond nie trafi do jakiegoś contendera, ale że w Pistons niczego takiego nie zbudują w następnych sezonach, to raczej każdy jest tego świadom. 

15 minut temu, eF. napisał:

Btw na ten moment, Drummond gra lepszy sezon od top5 ostatniego sezonu. 

Od Jokicia? Nie, nie gra, tzn. Jokić trochę zleciał z poziomem i włącza mu się momentami dziwny blackout, do tego ludzie za bardzo wzięli do siebie trollowanie julekstep, więc mają używane, ale Jokić dalej ma impakt gracza z ~top30 ligi, wykraczający poza jego statsy. Drummond gra to samo co zwykle, więc jak uważasz, że od kilku lat gra na poziomie borderline allstara, to patrz pytanie 1. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, eF. napisał:

A co ma za znaczenie jaki to jest dział, skoro to jest napisane na serio?

Swoją drogą, Drummond nigdy nie grał nawet z dobrym PG, już nie pisząc o kimś pokroju Brogdona, a jestem pewien, że gdyby takowego posiadał, to wielu jego krytyków mogłoby się zdziwić. Przecież on przez kilka sezonów grał z Reggie Jacksonem, który jest... a zresztą. Natomiast Turner to bardzo dobry defensywny roles, to spoko gracz, ale Drummond to potencjał All-Stara, i to ich różni. A już porównywanie Olynyków czy Collinsów tej ligi i twierdzenie, że Ci są od niego lepsi to czysta głupota, albo czysty hejt.

Btw na ten moment, Drummond gra lepszy sezon od top5 ostatniego sezonu. 

Tam nic nie jest pisane na 'serio'  - tylko w celach propagandowych :P

Teraz miałem napisać coś w stylu  - "Jeśli Turner zarabia 18 baniek - to za wolną kasę można do niego dobrać lepszego PG  i w tym cały sęk'.

Potem zobaczyłem, że Reggie dostał w 2015 w zasadzie ekwiwalent tego co Brogdon w Indianie...no cóż, wypada tylko napisać:

xDDDDDDD

2 minuty temu, matek napisał:

Hola hola, spokojnie, Turner nigdy nie grał z jakimś top rozgrywającym, więc spokojnie. Teague przez rok to chyba najlepsze (i to był chyba jego najlepszy sezon w karierze), co go spotkało, a to mówi wiele. 

to też w sumie prawda - Brogdon jest super combo guardem, który fajnie odnajduje się na obu backcourtowych pozycjach, ale jego playmaking sam w sobie to nie jest jakiś niewiadomo jaki elite-level (ale wciąż jest tu jakieś 23 razy lepszy niż Jackson).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drummond mógłby być elitarnym rolesem, ale w Pistons ma inną rolę z racji ubogiego rosteru. Niekiedy jest nawet pierwszą opcją, a do tego średnio się nadaje. Poza tym średnio pasuje do Griffina w obecnej 'formie'. A może w ogóle średnio do niego pasuje. Tutaj idealny byłby taki Pascal Siakam, hehe. Jednakże on gra w tym momencie najlepszy sezon w karierze (miejmy to za sobą - magia CY, bla bla),  i naprawdę zasługuje na więcej szacunku. To jest elitarny 'złodziej piłek' na swojej pozycji, dobry blokujący i jeden z najlepszych zbierających ever. Z każdym sezonem zalicza progres. Oglądałem większość meczów Pistons, i Drummond wygrał nam parę spotkań, nie przez to że 'nabijał' monster statsy, ale właśnie przez swoją grę. Jak choćby w meczu z Pacers, gdzie wybronił wjazd Brogdona na remis. Dlatego jestem prawie pewien, że jakby miał porządny roster z PG na poziomie, to mógłby dać wiele takiej drużynie, a na pewno więcej od Turnera, który jest chyba trochę przeceniany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy svg podipsywal jaxa, to ten byl w top 5 clutch players w lidze, i gral najlepszy basket w karierze. jackson od lat zmaga sie z kontuzjami, co wiecej, czesto wychodzil na parkiet pomimo, ze nie byl w 100% zdrow. to gwoli wyjasnienia, choc wiem, ze to i tak 'grochem o sciane'; psy szczekaja, karawana jedzie dalej...

co do wafla turnera...myles to typowy drwal, ktory w ofensywie, poza '3', nie ma nic [42% fg dla centra to jest dramat!], a w defensywie ma jeno bloki [jego 5-6 zbiorek na mecz to, jak na centra, skandalicznie slaby wynik; wybitnie miekka faja]. z kolei drumm jest w top 10 w lidze w blokach, w przechwytach, w deflections, i to nie jest zadna aberracja, bo tak jest od paru lat; pacze, szukam tego turnera w top 10 defensywnych statsow. no nie ma, k****...ani tu, ani tam. nigdzie goscia nie ma!...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, january napisał:

A ja tam nawet nie wiedziałem (ignor na pewnych userów to poleciał dawno temu :) ). Inna sprawa, że Drummond to ode mnie czy od Ciebie dostawał zjebki od dawna przecież^.^

Trochę widzę też tu naczyń połączonych.

Drummond chwalony za rozgrywanie? 3,6 tov na mecz, 0,8 a/to..
Drummond chwalony za off rebs? Pistons są fatalni w transitionD
Drummond chwalony za tonę D rebs? To mu bezpośredni przeciwnicy dziwnym trafem ładują blisko 50% za 3 :D.*

*ogólnie pierwszy raz Pistons naprawdę lepiej zbierają z nim niż bez niego, no ale na ławce nie ma już Baynesa, czy nawet Zazy, tylko grube minuty dostawał ugh Thon Maker, bez Makera i Drummonda zbierają Pistons jak z Drummondem.
Drummond byłby lepszy z ucięciem posiadań? Drummond uwielbia mieć swoje nieefektywne posiadania (jak to sprawdzałem 3-4 dni temu: poniżej 50 percentile w każdej chyba możliwej rubryce - putbacks, rollman, cut, iso, postup)  Wątpliwe by z swoim low bb(i nie tylko bb) IQ się zgodził.

High usage, low efficency C, impactu zacnego na D przecież nie ma. Nigdy mnie jako obrońca wizualnie bardzo nie przekonywał (mówię też o tym sezonie, choć nie oglądam każdego meczu Pistons), bo widziałem jak gubił rotacje na pickach, adv stats bywają tu mylące, ale eye-test jak mu się specjalnie ostatnio przyjrzałem to wypadł dla niego naprawdę fatalnie. Pewnie akurat dla niego źle trafiłem:), ale nie wiem czy ktoś będzie chciał tu go sprzedawać jako topowego defensora....(obstawiam, że się ciut poprawił i jest to poziom powyżej przeciętnej na C, ale na ile to nie wiem).

Wolę tam od takiego gracza zacnych modern rolesów na C - którzy ułatwiają grę gwiazdom, grając na niskim usage, nie ukrywam, jak ktoś chce płacić maxy Hassanom, czy Drummondom, cóż... Można, wszystko można:) 

Bo Drummond to skillset, który ogólnie nie powala jak chodzi o wkomponowanie do contendera (po obu stronach parkietu), on naprawdę ogólnie średnio kończy jak na C (o rzucie nie wspominam rzecz jasna), a i defensor elite z niego nie jest.

Fanom Pistons życzyłbym bardziej szybkiego opchnięcia Drummonda, zamiast ładowania w niego za chwilę maxa, albo jego jakiegoś rozwoju.

Może się mylę i w dobrym otoczeniu wyglądałby świetnie, ale nie wygląda na to (spacing w Pistons ma ze względu na blisko 40% 3pt graczy Detroit w tym roku świetny na przykład).

tony demagogii w tym poscie. piszesz, ze drummond ma spacing, bo dobrze rzuacmy za '3'. brawo, captain obvious! ciesze sie, ze zauwazasz te oczywista korelacje! istotnie, jak jest dobry '3', to kazdy podkoszowy, dzieki odegraniom na obwod, moze sobie 'ponabijac' asysty!; gdybys ogladal mecze pistons wiedzialbys, ze znakomita wiekszosc asyst drummonda jest na pickach!; outlet passy tez potrafi grac. i to nie od 'wczoraj'...

kazdy gubi rotacje na pickach. po to sa, zeby czasem obronca zgubil rotacje <ziew>...

straty u drummonda to najczesciej jego faule w ataku, kolego, a nie 'przestrzelone' podania...

no, faktycznie, jest zwiazek miedzy zbiorkami w defensywie, a trafianymi 'trojkami'. jest 'trojka', nie ma 'zbiorki'!...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kcp78 napisał:

a co cie to chlopie, inetersuje. idz sie palowac nad jokiciem, bo w tym jestes wybitnie utalentowany, a wpisy w tym temacie dobie odpusc...

Co Jokic ma do tematu Pistons, wtf?

Chyba, ze ominęło mnie coś w regulaminie tego forum i w temacie o danej drużynie mogą wypowiadać się wyłącznie zadeklarowani fani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Co Jokic ma do tematu Pistons, wtf?

Chyba, ze ominęło mnie coś w regulaminie tego forum i w temacie o danej drużynie mogą wypowiadać się wyłącznie zadeklarowani fani?

Odpuść sobie wpisy w tym temacie miękka jokiciowa pało!

Tu tylko true bad boye!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Co Jokic ma do tematu Pistons, wtf?

Chyba, ze ominęło mnie coś w regulaminie tego forum i w temacie o danej drużynie mogą wypowiadać się wyłącznie zadeklarowani fani?

to sie 'wypowiedziales' n/t druzyny [czepiajac sie zw. frazeologicznego, ktorego, nomen omen, nie rozumiesz]. brawo!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kcp78 napisał:

nie dzieki niemu. i o to tu chodzi...

No tak. On tam nie gra. On nie istnieje.

Tyle Ciebie ile w boxscorze ❤️ 

3 minuty temu, Hoolifan napisał:

Może chodziło o "karawan" a nie "karawanę" ;)

Ja bym poszedł dalej i zasugerował, że mogło chodzić o Bartosza Karwana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kcp78 napisał:

to sie 'wypowiedziales' n/t druzyny [czepiajac sie zw. frazeologicznego, ktorego, nomen omen, nie rozumiesz]. brawo!...

No wypowiedziałem się o klasycznych Pistons w ostatnich latach.

Tpc2WxY.png

W tym czasie najniższy wybór draftu to 7, najwyższy to 18 i całe 3 starty w Playoffs w dekadę. To nawet jest poniżej przeciętności i nie ma sensu bez drastycznej przebudowy i zaorania, ale wierz sobie w co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.