Skocz do zawartości

Playoffs 2019 ECSF: (2) Toronto Raptors vs (3) Philadelphia 76ers


Julius

Raptors vs Sixers?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Raptors vs Sixers?

    • Raptors w 4
    • Raptors w 5
    • Raptors w 6
    • Raptors w 7
    • Sixers w 4
      0
    • Sixers w 5
      0
    • Sixers w 6
    • Sixers w 7


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Daretti napisał:

Czlowieku przecież 76ers graja na takim farcie ze glowa mala...jesli jakims cudem awansuja to Gianis ich zesweepuje szybciutko...tylko Toronto moze go zatrzymać. Módlmy sie wiec zeby w nastepnym meczu KL skonczyl te meczarnie Embida... Niech juz odpoczywa na rybach...moze przyłączyć sie do LBJ. Pozdrawiamy cie lebron z Toronto☺ Ryby biorą? Hehe playoffy zostaw zawodowcom z Raptors☺

Ostro. Zwlaszcza że LBJ dalej na wschodzie byłby team to beat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do ogarnięcia są Sixers, zespołu z taką pulą talentu i tak nierównego ... we wszystkim to ja sobie nie przypominam. Poza Butlerem to z grubsza nie można oczekiwać nic pewnego. No, poza tym, że Raptors zrobią run gdy na parkiecie jest Greg Monroe, a Embiid będzie miał jakieś problemy ze zdrowiem przed meczem.

Może im wyjdzie G6 u siebie, ale jak wyżej - trochę strzelnica. Wygląda na to, że Raptors mieli te swoje typowe problemy na starcie serii i trzeba było zagrać sensownie w G4 i ich docisnąć, teraz psychologicznie mają dużą przewagę, a jak taki Simmons zagra sensowne elimination game, to się zdziwię, nie ukrywam.

A, właśnie. Jestem przeciwnikiem jechania po młodych zawodników za wtopy w playoffach, ale niesamowicie żałosny w ofensywie jest Simmons, łapiący się za głowę Brown gdy Sixers robili mini run na starcie 3q i zminimalizowali stratę do -12, a Simmons robi głupią stratę w transition i w odpowiedzi chyba 2+1. Mniej więcej moja reakcja oglądając go w ataku całej serii. Niektórzy ludzie jak komuś kibicują, to lubią sobie relatywizować wtopy ulubionych graczy (nawet tutaj padło, że gra w sumie to co w RS*), ja raczej jestem obiektywny, bo jak komuś kibicuje i ktoś mnie rozczarowuje, to mnie ... rozczarowuje. I trochę nie ma obrony dla gościa IMHO. Dać mu jeszcze jeden offseason i jak nie zacznie rzucać jumperków z midrange to elo.

* w sumie gra, bo też notował żałosne występy z Raptors w RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy jak długo jeszcze będzie trwał ten cały "the process".

Tyle szorowania dnia, a wygląda to dość... Brutalnie.

Szkoda tego Fultza. Bo jakby wypalił tak jak miał to parę bolaczek szóstek by odeszło w niepamiec.

Szkoda, że on jest już formalnie tylko graczem NBA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można było się spodziewać takiego G5. Nie żebym nie liczył na jakiś przełom w G6, ale tylko licząc na Embiida, jak przeczytałem, że odpoczywał w hotelu, kiedy inni mieli shootaround to można było być już pewnym wpierdolu.

Po tym jak 2-3x odbiliśmy się od pomalowanego Raptors go-to-move Sixers był wysoooki pick n roll Butlera z Embiidem i contestowany rzut Jimmiego, przez 2 i 3Q chyba nie rzuciała mi się w oczy ani jedna sytuacja, żeby Joel dostał gałę w low post, pamietam za to jakies dalekie contestowane jumpery i trójki. Pamiętam też trójkę Monroe w 2q , która była idealnym podsumowaniem braku pomysłu na atak w wykonaniu Philly.

Czyżby już pierwsze pokłosie odejścia kolejngo asystemna - Monthy'ego Williamsa ? :P

Joel dzisiaj znowu wyglądał fatalnie już zanim wszedł na parkiet, gdy grał miałem wrażenie, że zaraz padnie. W Philly był jeszcze jako-tako aktywny w obronie, a dzisiaj był mam wrażenie nie wiele szybszy od Bobana, wyglądał jakby mu ktoś odciął całkowicie węgle w ostatnim tygodniu. 

Niemniej.. jeśli masz Butlera, Harrisa, JJ i Simmonsa zdrowych to nie rzucić 100 pkt w tak ważym spotkaniu powinno być karane ucięciem jaj. Wiem, że boli brak drugiego ballhandlera i ogranicza to możliwości, ale nie usprawiedliwia to grania bezsensownego, głupiego ataku w stylu Westbrooka, usadzenia Boldena, który moglby byc grozny w tym pick n pop z Jimmym. 

Sixers wygladali beznadziejnie, niczym Raptors w \g3, niczym Sixers z ubiegłego sezonu z C's - albo jeszcze gorzej ,co przy tym rosterze nie przystoi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w miejsce Simmonsa wstawić jakiegoś Yogiego Ferrella, to mogłoby się okazać, że w samym ataku nie ma żadnej różnicy, więc mam wątpliwości, czy aby na pewno to było wiadome. Ale owszem, fatalnie zaczyna wyglądać ten trade z Harrisem, Redick też w końcu musiał zanotować zły występ.

Pamiętam, że pisałem kilka tygodni temu, że Brand nie mógł ruszyć Simmonsa we wymianie, ale po tych playoffach chyba będzie ''społeczne przyzwolenie''. Szkoda tylko, że ciężko byłoby cokolwiek z tymi kontraktami sklecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, wytrejdują go, ten jak nie będzie musiał grac z Gregiem Monroe i innymi takimi to  okaże się jednak duzo lepszy niż teraz jest i będzie ból ;]

nie ma żadnych dowodów na to że to Simmons psuje ten atak ale mimo wszystko jemu się najbardziej dostaje, mimo że on przecież w tej ofensywie nie ma żadnej wielkiej roli.

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BMF napisał:

Pamiętam, że pisałem kilka tygodni temu, że Brand nie mógł ruszyć Simmonsa we wymianie, ale po tych playoffach chyba będzie ''społeczne przyzwolenie''. Szkoda tylko, że ciężko byłoby cokolwiek z tymi kontraktami sklecić. 

Nah. Pierwszy wyleci Brown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmonsowi się dostaje nie za to, że psuje atak - bo faktycznie nie pełni w ataku żadnej istotnej roli - a za to, że ... w ataku nie pełni żadnej istotnej roli, bo jest zbyt słaby, żeby z takim przeciwnikiem ją pełnić, co świetnie widać w ostatnich dwóch meczach. To że z Embiidem robi zawrotne 11.8ppg, 4.0apg i 3tov na 59%ts (per36), niewiele tutaj zmienia.  

Nie wspomnę, że notujący 5fta na mecz w RS Simmons, z Raptors przez pięć meczów łącznie ma ... 4fta, mniej więcej taki ma sens tłumaczenie jego pasywności Gregiem Monroe. Z grubsza jego rola w ataku w tej serii to secondary playmaker z którym nie można zagrać picków, pod względem scoringu grający jako jakiś ~PF którego impakt ogranicza się do hustle plays, transition raz na mecz i szukania missmatchów pod koszem, co się i tak nie udaje, no i psuje spacing. 

Koleś za rok dostanie maxa jak się go nie pozbędą. Po komedii ze zatrudnieniem brata jako trenera rzutowego w poprzedni offseason, gratuluję optymizmu. 

Najśmieszniejsza jest ta cała pierwszorundowa napinka o '''przeciętnym w HCO Simmonsie". Well...

Zresztą, każdy widzi co chce widzieć, z tego co pamiętam w trakcie RS narracją było ''o co chodzi, zagrał tylko jedną słabą serię w playoffach''. :)

W sumie krytykowanie kogoś przed końcem serii jest głupie, bo może zanotować np. mocne g6, i chciałbym się tutaj pomylić, ale nie sądzę żeby tak było.

ps

Inna sprawa, że Monroe jest faktycznie beznadziejny, i nawet Butler nie pomaga tym lineupom, ale jedno nie wyklucza drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trejdujemy Simmonsa bo jako SOPHMORE będąc źle wykorzystywanym, grając w zespole gdzie masz czterech ofensywnie lepszych graczy nie ma znaczącego impactu w ataku w serii przeciwko byc moze najlepszej def ligi gdzie jego rola sprowadza się głównie do bronienie glównych opcji rywala"

śmiesznie to brzmi

tzn Brett po tym jak urwał 2 gierki to pewnie zostanie i w sumie mam nadzieję że go wytrejdują wtedy, bo wiadomo że kogokolwiek dostaną za niego to raczej będzie to jakiś proven all star i powinno to zrobić z 76ers na teraz lepszy zespół a sam Simmons w takich Pels mając spacing by pewnie pokazał że nawet w ataku można go bardzo dobrze wykorzystać, ale taka ewentualnosc w long-termie moze jednak ich zaboleć.

 

Nadal jest jednym z najlepszych prospectów w lidze z celingiem mocnego two-way superstara i to że nie gra świetnej w ataku serii przeciwko takim Raptors tego nie zmienia, bo 76ers mają tyle talentu w ofensywie że to nie powinno być nawet zauważalne.

 

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dapunk20 napisał:

Nadal jest jednym z najlepszych prospectów w lidze z celingiem mocnego two-way superstara i to że nie gra świetnej w ataku serii przeciwko takim Raptors tego nie zmienia, bo 76ers mają tyle talentu w ofensywie że to nie powinno być nawet zauważalne.

Simon ma sufit two way superstara? ?

Rozumiem że  można lubić jakiegoś gracza ale jednak minimum obiektywizmu i zdrowego rozsądku by się przydało.

Ģość nie istnieje przeciwko Raptors tak jak nie istniałby przeciw każdej innej czołowej ekipie. 

Zrzucasz winę na brak spacingu? Jeśli Sixers z Eminem i shooterami na obwodzie nie ma spacingu to która drużyna ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S5 nie brakuje tej ekipie niczego. Problemem jest że Brown tą S5 najchętniej grałby po 5min na mecz i jak grają jakieś Gregi Monroe czy inne Bobany to ten spacing kuleje strasznie więc Simmons robi się wtedy faktycznie bezużyteczny, ale jak pisalem - Sixers graja w tej serii w ofensywie chyba jeszcze nawet gorzej wtedy gdy Simmons nie gra

oczywiscie ze ma sufit two-way superstara, co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości.

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na trenerach, ale ten w 76ers, to chyba wybitny gamoń. Jakby się uprzeć to można spokojnie powiedzieć że mają w s5, pięciu allstarów. Nawet jakby liczyć 4 + Redick, który jest przecież bardzo dobrym graczem, to nawet przy kontuzji Embiida nie do wytłumaczenia jest tak słaba gra w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co masz na myśli? Rok temu Simmons miał obok strzelców (Covington, Belinelli, Redick, Saric, Ilyasova) i dominującego centra (Embiid) a zagrał fatalną serię z Bostonem, teraz nawet w primary lineupie pełni rolę soft-Draymonda Greena w ataku. Wiadomo, jakiś James Ennis czy Greg Monroe nie pomagają, ale pls, mówimy o podobno-allstarze i podobno-franchise playerze, a Simmons ma problem ze zdobywaniem pojedynczych koszy.  Rok temu Sixers mieli idealny roster i styl gry dla Simmonsa, więc to dużo bardziej ogólny problem.

Zagrał źle w tej serii, ale już wiele razy wklejałem link który wyjaśniał jak bardzo 76ers z punktu widzenia taktycznego byli w tej serii tragiczni i Simmonsowi się za to najwięcej oberwało.

W RS i nawet vs Miami po dodaniu shooteróww ataku miał mega impact i grał jak bezdyskusyjny all star

Cytat

Przesadzona hagiografia, tak to działa, że jak zaczyna się gra o poważne rzeczy, to w normalnej konferencji spotyka się poważnych przeciwników. Wstawić tutaj Bucks i byłoby podobnie. Raptors mieli 5. defensywę w RS, po prostu quality contender.

Kawhi w RS w D się  obija + Gasol przecież nie grał tam od początku. 

 

Cytat

A tam, tak naprawdę bardzo realny jest scenariusz, że Simmons w ofensywie nie będzie dużo lepszy niż jest teraz. Jak Simmons miałby trajektorię progresu rzutowego a'la Blake Griffin, to wtedy faktycznie miałby szansę na poziom superstara, ale tutaj bardzo realny jest impakt jakiegoś Johna Walla, czyli hype, fajne statsy i brak skilllsetu na playoffy. Mówimy o graczu bez jakiegokolwiek rzutu i bez jakiegokolwiek progresu rzutowego na dystansie 4 lat, nie jest przesadzonym założeniem, że za 4 lata będzie tak samo. 

Skoro Giannis w idealnym systemie bedąc bardzo słabym shooterem jest w stanie być two-way superstarem to i Simmons nim może być za jakiś czas. Tzn tak dobry zapewne nie będzie, ale przecież to że swoje umiejętności rzutowe rozwinie do poziomu obecnego Giannisa jest przecież całkiem prawdopodobne a wtedy kombinacja potencjału w D+playmakingu+atletyzm może dać realistycznie nieco biedniejsza wersja Greka.

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już to kiedyś pisałem w kontekście Ziona.

Giannis może robić za facilitatora ofensywy, bo jest kosmicznym scorerem, te 27PPG na 64%TS to jest zajebisty wynik, a do tego ze względu na size Giannis z prawie każdym rywalem produkuje missmatche, więc kombinacja wybitny scorer + wjebie się pod kosz, więc muszą pomagać w D  + dobrze podaje + ma spacing + wymusza faule + ma obok dobrych ballhandlerów - daje świetny wynik. Ale chyba i tak w samej ofensywie Giannis nie ma impaktu topowego superstara (to ~top10 alltime talent dzięki DPOTY obronie).

Simmons niby jest świetnym atletą, ale daleko mu do poziomu Giannisa, do tego to jest passing first PG/point forward (zwał jak zwał). A to już dużo bardziej problematyczne, bo w HCO Simmons nie jest w stanie spełniać roli typowego PG np. na pnr, a że jest tylko niezłym scorerem, to wystarczy rzucić na niego jakiegoś Marcusa Morrisa, czyli silnego mobilnego SF/PF, i Simmonsa generalnie nie ma bez żadnego ustawiania pod niego teamD, więc żadne drive&kick tutaj nie działa. Innymi słowy, Giannis ma dużo wygodniejszy skillset do obudowania, bo jest dużo lepszym graczem.

Zion mniej więcej jest pośrodku. Tzn. też jest atletycznym freakiem jak Giannis, ale Giannis mając dobre handles, playmaking i wybitny atletyzm ma też niesamowity size. Zion powinien mieć bardzo dobre handles, dobry playmaking i wybitny atletyzm, ale on jest niski, za to niesamowicie zwrotny i silny - więc jest podobnym freakiem, ale w innych aspektach, ze znakiem zapytania więc czy to przełoży się na obecną ligę w tak dużym stopniu, Barkley (tzn. jego profil gracza) sugeruje, że tak, no i powinien trochę lepiej rzucać niż Giannis - ale zobaczymy.

Nieco biedniejsza wersja Giannisa oznacza, że to dalej alltimerski talent, a tutaj wygląda na to, że żeby to osiągnąć, Simmons musiałby mocno poprawić rzut i dojść do poziomu, nie wiem, właśnie tego Blake'a Griffina, czyli jednak legit rzutu. Giannis w wieku Simmonsa miał 77%FT, a dalej rzuca te pokraczne trójki i jednego midrange jumpera na mecz po dwóch latach. Ciężka sprawa. 

Tu bardziej realistyczne pytanie brzmi czy Simmons jest w stanie osiągnąć poziom legit allstara w playoffach, ale do tego chyba i tak musiałby rzucać na poziomie młodego LeBrona. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.