Skocz do zawartości

Playoffs 2019 ECSF: (2) Toronto Raptors vs (3) Philadelphia 76ers


Julius

Raptors vs Sixers?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Raptors vs Sixers?

    • Raptors w 4
    • Raptors w 5
    • Raptors w 6
    • Raptors w 7
    • Sixers w 4
      0
    • Sixers w 5
      0
    • Sixers w 6
    • Sixers w 7


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, eF. napisał:

Co do Embiida. Jeśli ktoś kto chce być na półce Olajuwona i robi w serii 18p/9r na 36% z gry, to coś tu jest nie tak. Ja wiem, że zagrał świetnie w obronie i gdyby nie on, Sixers odpadli by wcześniej, ale nie róbcie z niego superstara na poziomie Hakeema czy Shaqa, bo to zwyczajne zaklinanie rzeczywistości.

a może Hakeem czy Shaq w takiej serii wcale nie zagraliby lepiej? koszykówka poszła mocno do przodu od ich czasów i dominującemu low post zawodnikowi nie jest już tak łatwo jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jego wymiany S5 weszła na chory poziom, nawet w tej serii w Raptors S5 razem grała świetnie (i za krótko), więc nie mozna  powiedziec  ze był tam niepotrzebny

Jak Jimmy zostanie to i Harris może wrócić, bo ten zespół w pełnym składzie był naprawdę dobry (będe się upierał że kilka minut z kimś innym niż Monroe/Boban od finałów konfy)

Jeśli jednak  Jimmy pójdzie gdzie indziej to nie wiem w sumie czy dałbym mu maxa.

z drugiej strony dlaczego on miałby nie zostać w 76ers? sportowo dostanie co najwyżej porównywalne opcje (bo przecież jak pójdzie do NY z Irvingiem to raczej nie stworzy tam lepszego zespołu niż tutaj z Joelem) a 50-60 mln różnicy to duuużo

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pi****le nie mogłem sobie wyobrazić lepszego meczu do obejrzenia live!!!! 

 

Emocje i to co się działo na hali NIE DO O PI SA NIA. Po meczu festyn jak y raptors wygrali mistrzostwo świata; coś niesamowitego. Kawhi ty terminatorze! Lecimy do finału 

 

LETS GORAPTORS !!!

Edytowane przez falcao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszykowka jest fajna. 18 lat temu carter nie trafil, rzutu, ktory powinien trafic i raptors byliby w finalach nba(wygraliby ecf!) i moze to wszystko inaczej by sie potoczylo...

dzisiaj kawhi trafil rzut, ktorego nie powinien trafic, w zasadzie w pojedynke zaciagna raptors do ecf. niby byli w tym miejscy 3 lata temu ale byl lebron i nie mieli kawhija

mamy rewanz, historia zatoczyla kolo, jedziemy dalej. bardzo fajna seria, w ktorej imo sixers mieli wiecej argumentow by wygrac i wygladali lepiej(?) ale raps mieli leonarda i to przewazylo. gosc jest niesamowity. to taki playoffowy zwierzak, ktory w tej chwili jest chyba jednym z 3 grajkow, ktorzy nie zawodza w tych playoffs. to kd, antetokounmpo i kawhi. ta 3 w tej chwili jest ponad reszta...

a phila?

zeby wejsc na szczyt trzeba swoje przegrac. porazki popychaly najwiekszych do jeszcze wiekszej pracy. nie wiem jak kwestie rosterowe ale joel embiid ma papiery by byc najbardziej dominujacym graczem w obecnej nba jednak mam wrazenie, ze troche musi dorosnac mentalnie i wlozyc wiecej wysilku w to co robi poza boiskiem. sa duze znaki zapytania odnosnie jego diety, nie wiem jak z treningiem ale mam wrazenie, ze on bazuje tylko i wylacznie na talencie i warunkach fizycznych a nie ciezkiej pracy.

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dapunk20 napisał:

Embiid nie grał przez 2 minuty i 30 sekund

Raptors w tym okresie zdobyli 13 pkt a 76ers 1

 

Gratulację za tego Monroe, coś co nie działa przez całą serię na pewno zadziała w game 7,

To jest tak ciekawe, że aż się przyjrzałem z bliska tym +/- z tego meczu i wychodzi mi coś takiego:

Q1- 01:46 bez Embiida (Monroe on court)

-2 pkt VanVleet - punkty z transition, Embiid nic by tutaj nie pomógł

-2 pkt Leonard - punkty z transition, ale strata Monroe, pytanie czy sloppy hand off, czy good defens Leonarda? dla mnie 50-50

-2 pkt VanVleet - punkty z transition, Embiid nic by tutaj nie pomógł

w sumie -6, wszystko z transition. Ale czy z embiidem czy bez atak philly w 1q nie funkcjonowal dobrze. Rzucali bodajże na 22% i zdobyli tylko 13 pkt

Q2 - 0:05 bez Embiida (Monroe on court)

-3 pkt Lowry - punkty z hco, słaby defens Butlera, jeszcze gorszy Monroe, który faulował Lowry'ego przy rzucie.

Q3 - 1:07 bez Embiida (Monroe off court, Scott on court)

-2 pkt Ibaka - punkty z hco, switch gdzie Ibaka ląduje pod koszem z Butlerem i zdobywa łatwe punkty. Czy Embiid coś by tutaj zmienił? Nie sądzę. Raz, że Tor mogliby zagrać to samo z Embiidem, to dwa, że Ibaka w całym meczu grał bardzo dobrze wiec nawet jakby zostal na tym 16 feet Embiid to raczej wiele by tu nie pomógł.

-2 pkt Leonard - punkty z hco, prosta zagrywka Tor, gdzie Ibaka notuje asystę z 20 feet oddając piłkę do  Leonarda bedacego w pomalowanym. Czy Embiid cos by zmienil? Scott mial active hands, chociaz nie stal jakos wyjątkowo blisko Ibaki. Problemem znowu Butler, ktory przeszedl obok zagrywki oddajac latwe 2 punkty.

Podsumowanie:

Skupiłem się wyłacznie na def i wychodzi, że z tych -13 punktów około 5-7 punktów Toronto miałoby większy problem zdobyć gdyby Embiid był na parkiecie. Czy ich by nie zdobyli - ciężko powiedzieć. Moim zdaniem 5 punktów nie wpadłoby, gdyby był Embiid, albo inaczej - gdyby był to ktokolwiek inny niż Monroe. Na pewno faul Monroe na Lowry'm z czapy totalnie i tutaj na pewno inaczej to wyglądałoby (smart move by Lowry tak w ogóle). Ibaka robił zamęt z Joelem czy bez, więc tutaj nic by Joel nie pomógł. Zaskoczeniem za to okazał się ...Butler, który kompletnie w kilku akcjach odpuścił defense i był głównym winowajcą straconych punktów. Może cały team się trochę zapomina, że nie ma Embiida on court i odpuszczają tak jak zwykle, ale kara jest wtedy zawsze większa?

Ataku nie sprawdzałem, ale Embiid był tak jak cały zespół Philly niefektywny dzisiaj a te 3x 24 seconds violation to juz troche kpina w ostatnich 2-3 min elimination game.

 

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karl napisał:

 

w sumie -6, wszystko z transition. Ale czy z embiidem czy bez atak philly w 1q nie funkcjonowal dobrze. Rzucali bodajże na 22% i zdobyli tylko 13 pkt

 

 

nie do końca, zresztą sami komentatorzy parokrotnie to podkreślali, że w 1st Q OBIE drużyny były w ataku o wiele lepsze niż wskazywał na to wynik, po prostu przestrzelili sporo prostych rzutów (nawet sam Embid miał bodajże 2 takie jumpery 'in-n-out') - jednak presja G7 się mocno udzieliła.

Nie będę się upierał i bronił i dowodził, które rzuty były open a które nie (no i ostatecznie ktoś może powiedzieć, że to nie jest dobry atak skoro nie doprowadził do oddania rzutu na tyle łatwego, by wpadał on na wysokim %), ale kto widział ten się zgodzi. Jeden z tych przypadków w PO / przy małej próbce, gdzie statystyka nie do końca działa (?)

17 minut temu, karl napisał:

 

Ataku nie sprawdzałem, ale Embiid był tak jak cały zespół Philly niefektywny dzisiaj a te 3x 24 seconds violation to juz troche kpina w ostatnich 2-3 min elimination game.

 

 

cały mecz ustawiali go bardzo wysoko, prawie żadnych akcji nie pamiętam żeby dostawał piłkę na low-post, a z kolei sporo miał drive'ów.... dla mnie wyglądało to trochę tak jakby (trenerzy Sixers( doszli do wniosku że jego gra na poście nie jest najlepszą możliwą dla nich opcją - jak jest / było faktycznie, oddaję głos specom od advanced stats. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rw30 napisał:

 

nie do końca, zresztą sami komentatorzy parokrotnie to podkreślali, że w 1st Q OBIE drużyny były w ataku o wiele lepsze niż wskazywał na to wynik, po prostu przestrzelili sporo prostych rzutów (nawet sam Embid miał bodajże 2 takie jumpery 'in-n-out') - jednak presja G7 się mocno udzieliła.

Nie będę się upierał i bronił i dowodził, które rzuty były open a które nie (no i ostatecznie ktoś może powiedzieć, że to nie jest dobry atak skoro nie doprowadził do oddania rzutu na tyle łatwego, by wpadał on na wysokim %), ale kto widział ten się zgodzi. Jeden z tych przypadków w PO / przy małej próbce, gdzie statystyka nie do końca działa (?)

A widzisz, mogłem jednak inaczej to sformułować - z embiidem czy bez atak philly w 1q nie był skuteczny. tak lepiej to brzmi.

funkcjonował, rzeczywiscie nie jest dobrym słowem. jako fan jazz, u których atak funkcjonuje ale rzuty nie wpadaja, powinienem byc rzeczywiscie bardziej wyczulony na to. 

co do statystyki to mozna znalezc takie ktore beda opowiadac historie o ktorej piszesz, w skrocie - dobrze funkcjonujacy atak. ale mnie sie juz nie chce ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lorak napisał:

a może Hakeem czy Shaq w takiej serii wcale nie zagraliby lepiej? koszykówka poszła mocno do przodu od ich czasów i dominującemu low post zawodnikowi nie jest już tak łatwo jak kiedyś.

Gdyby nie dziwny regres Embiida na midrange (albo rok temu to był fluke), mogłoby to zupełnie inaczej wyglądać. Inna sprawa że ze samego G7 można byłoby wyciąć sporo akcji gdzie przez skupianie się obrony Raptors na niby-słabo grającym w ataku Embiidzie, Sixers mieli dobre pozycje rzutowe. 

I jak tam lorak, handlowałbyś Simmonsem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem cyferek, ale w sumie te które podawał dapunk20, odnośnie braku Embiida na boisku do mnie przemawiają. Z drugiej jednak strony, nie bardzo potrafię uwierzyć, żeby drużyna w najlepszej lidze świata mogła zatrudniać takiego gamonia, a w zasadzie gamonii, bo on jest jednak tylko ryjem całego sztabu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BMF napisał:

I jak tam lorak, handlowałbyś Simmonsem?

jeszcze nie. no chyba że do dostania w zamian były jakiś ~allstar z trójką oraz playmakingiem (np. za Kembę). ale generalnie uważam, że Ben nie zagrał aż tak złej serii (wywiązywał się ze swoich zadań, szczególnie D na Leonardzie była imponująca). Browna też bym zatrzymał, bo on outcoached Nurse'a, którego uratowało jedynie to, że miał w drużynie reinkarnację Jordana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, badboys2 napisał:

joel embiid ma papiery by byc najbardziej dominujacym graczem w obecnej nba jednak mam wrazenie, ze troche musi dorosnac mentalnie i wlozyc wiecej wysilku w to co robi poza boiskiem. sa duze znaki zapytania odnosnie jego diety, nie wiem jak z treningiem ale mam wrazenie, ze on bazuje tylko i wylacznie na talencie i warunkach fizycznych a nie ciezkiej pracy.

Nie ma gracza w NBA, który może sobie pozwolić na to, żeby nie pracować nad sobą. Bryanty Reevesy nie mają już racji bytu.

Druga sprawa, te papiery Embiida by być najbardziej dominującym... w RS wyprzedził go Giannis, a w PO powiększył dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

jeszcze nie. no chyba że do dostania w zamian były jakiś ~allstar z trójką oraz playmakingiem (np. za Kembę). ale generalnie uważam, że Ben nie zagrał aż tak złej serii (wywiązywał się ze swoich zadań, szczególnie D na Leonardzie była imponująca). Browna też bym zatrzymał, bo on outcoached Nurse'a, którego uratowało jedynie to, że miał w drużynie reinkarnację Jordana.

simmonsa to w tej chwili mozesz rozmienic na kilku rolesow , w sumie i tak w po jest jedynie rolesem wiec wcale nie taka zla opcja .

w jaki sposobe wywiazywal sie ze swoich zadan ? przeciez to pg -  nie kreowal , nie punktowal, byl szkodnikem w hco .  ja bym napisal bardzo slabo wywiazywal sie ze swoich podstawowych obowiazkow ale przynajmniej bronil. obrona na leonardzie tez  przereklamowana , dopiero w g7 zaczal go bardzo intensywnie bronic i nie odpuszczac,  dlaczego nie bronil go z taka intensywnoscia w g1-g6 ????  to bylo wlasciwie jego jedyne zadanie na parkiecie..... biorac pod uwage jak uzalezniony byl atak raps od leonarda  imo obrona na nim byla kluczowa. w g1-g6  simmons bronil go poprawnie/dobrze ale to bylo za malo , stac go bylo na jeszcze lepsza obrone co udowodnil w g7  czemu wczesniej mu sie nie chcialo???dzisiejsze gwiazdy odpoczywaja w obronie aby oddawac w ataku a u bena odwrotnie . simmonsowi trzeba bedzie dac maxa ale jesli on w po ma tylko bronic to chyba zdecydowanie lepiej wziac jakiegos 3nD za 10-13 mln?

czy simmons- kreator w jakikolwiek sposob ulatwil gre joelowi ? czy joel mial jakiekolwiek easy points po piku?  . embiid w tej serii powinien bronic a w ataku byc finisherem najlepiej po pnr.  jak simmons ma zagrac pnr (podstawowa zagrywka kazdego rozgrywajce w hco - ABC kreatora) jesli zawsze mozna go bronic under i podwajac finishera?? embiid przy swoich gabarytach i mobilnosci powinien byc niszczycielem na pnr , ale to pewnie nigdy sie nie stanie przy benie.

w temacie obok durant grajacy iso jest passe ale leonard to reinkarnacja jordana . 

shaq byl mistrzem w rozbijaniu double teamow i ogolnie byl o wiele lepszym passerem a joel lodwrotnie  okazal sie mistrzem w generowaniu strat na podwojeniach.(jest mlody wiec licze na zdecydowana poprawe w przysz;losci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mistrzBeatka napisał:

simmonsa to w tej chwili mozesz rozmienic na kilku rolesow , w sumie i tak w po jest jedynie rolesem wiec wcale nie taka zla opcja .

Nom, problem Simmonsa jest taki, że na tym poziomie w ataku jest zwykłym rolesem. I to takim mającym efektywną produkcję w RS, więc dostanie maxa. Bronił dobrze, zagrał bardzo dobre i niezłe elimination games, ale to mało jak na ~23. letniego ~franchise playera. Za rok będzie w CY więc nie ma zbyt wiele czasu na duży progres/Sixers nie mają czasu i kontraktów pod wymianę, bo nawet jak przedłużą Redicka za te kilkanaście mln/sezon to musieliby go w trakcie sezonu oddać, a to ciężki gracz do pozbycia się w tym momencie. IMHO dalej ma duże trade value, ale nie będzie tak atrakcyjny jak dostanie maksa, a to będzie już za rok.

Chyba, że nagle zrobi duży progres, ale jak go zrobi, to nikt nie będzie chciał go oddać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych minutach co Embiid grał z Simmonsem to 76ers o dziwo grali zajebistą ofensywe biorąc pod uwage klase w defensywie rywala  więc na tej ich współpracy w tej serii specjalnie bym  nie skupiał bo raczej wyszło lepiej niż zakładano.

Simmonsa faktycznie od razu można rozmienić albo na jakiś elitarnych rolesów albo na jakiegoś all stara i 76ers będą albo podobną albo nawet lepszą ekipą na zaraz, no tylko że nie można tu ignorować tego że plany 76ers to nie jest tylko 1-2 najbliższe sezony, a wtedy po ew wymianie może się okazać że będzie podobny płacz jak w OKC za Hardenem 

na teraz raczej nie powinno być dyskusji. Jeśli po offseason wróci z zerowym postępem rzutowym wtedy będzie można się zastanowić, bo wtedy też będzie miał przecież nadal kozackie value. Póki co to raczej nie jest temat na to lato*.

*zakładając że Butler podpisze oczywiście

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Simmons nie dorobi się rzutu to będzie jedynie dobrym rolesem w tej lidze. Dobrym rolesem z maksymalnym kontraktem. Imo słaby deal dla każdej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu to trzeba miec szczęście. Ostatni rzut był mocno niecelny, to nie była nawet wewnętrzna część obręczy a mimo to wpadło i Kawhi bohaterem.

Rzuciłby lepiej (celniej) w wewnętrzną część obręczy i bohaterem w tej akcji by nie został :)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.