Skocz do zawartości

FORUM ZAKTUALIZOWANE - opinie, uwagi, spostrzeżenia...


Borys

Czy podobają Ci się nowe funkcjonalności i nowe Forum?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podobają Ci się nowe funkcjonalności i nowe Forum?

    • Tak
      31
    • Nie
      23
    • Wszystko mi jedno
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Kontami sie zajme, jak tylko bede pod kompem, teraz tylko z telefonu moge wchodzic. Sprawdze jaki email mieliscie ustawiony i go Wam podesle.

 

Tapatalku nie ma, skoro jest teraz taka wersja mobilna to chyba nje ma sensu.

 

Klikania na pogrubiony link tematu i w mobilnej i w komputerowej wersji przenosi na 1 post, jestem prawie pewien ze tak tez bylo wczesniej, w sensje wc,esniejszej wersji.

 

Dopiero klikniecie w kropke przenosilo na pierwszy nieprzeczytany. Dowiem sie czy mozna to zmieniec, bo chyba logiczniejsze zeby przenosilo zawsze do pierwszego nieprzeczytanego.

 

Stopki likwidujemy, tylko zasmiecaja tematy, jak jesy duzo postwo to teraz lepiej sie czyta, bo nie trzeba tyle przewijac, wiem ze mozna bylo wylavzyc, ale malo kto kojazyl jak to sie robilo.

 

Szczerze to nawet nie wiem czy sa stopki, poprostu jak wgrali nowa wersje forum, to ich nie bylo i uwazam, ze to dobry pomysl.

 

A wydaje mi sie, ze wyrazac swoje mysli mozna na swojej stronie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Borys napisał:

Tapatalku nie ma, skoro jest teraz taka wersja mobilna to chyba nje ma sensu.

Akurat ja mialem tez skonfigurowanych kilka innych forum na tapatalku, wiec akurat w tym kontekscie moglby byc nadal przydatny. 

9 minut temu, Borys napisał:

Klikania na pogrubiony link tematu i w mobilnej i w komputerowej wersji przenosi na 1 post, jestem prawie pewien ze tak tez bylo wczesniej, w sensje wc,esniejszej wersji.

Z tego co kojarze to jednak klikniecie w pogrubiony temat kierowalo cie do najwczesniejszego, nieprzeczytanego posta.

 

PS.Cytowanie teraz to mistrz po prostu. Zaznaczenie tekstu dziala miodnie.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Borys napisał:

Tapatalku nie ma, skoro jest teraz taka wersja mobilna to chyba nje ma sensu.

 

15 minut temu, karl napisał:

Akurat ja mialem tez skonfigurowanych kilka innych forum na tapatalku, wiec akurat w tym kontekscie moglby byc nadal przydatny. 

 

Nie no @Borys bez jaj, brak kompatybilności z tapatalk (lub innymi podobnymi apkami) to niestety ogromny minus. Ja tak samo mam kilka forów (a na nich tylko interesujących mnie tematów) ustawionych do obserwowania i nie wyobrażam sobie teraz dłubanie w chromie. Pomijam już fakt, że zakładka przeglądarce żre dużo więcej pamięci. 

Co więcej dodawanie mediów przez tapatalk jest dziecinne proste, czego niestety tu wciąż nie ma (i obawiam się, że nie będzie zgodnie z moim wcześniejszym postulatem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Julius napisał:

Ludzie nie lubią zmian. Po ankiecie patrząc obstawiam, że w średniowieczu Borys moglby spłonąć na stosie za takie herezje co tu odstawił 🤣

No tak, bo zmiany zawsze są dobre. Rozwój technologiczny (bo przecież nie umysłowy) to zawsze progres. Nawet jeśli sprawia, że jesteśmy coraz bardziej leniwi. Dzięki temu rośnie nam pokolenie #metoo, które powoli staje się parodią, selfiemanów i ajfoniarzy, dla których największym problemem jest 10% baterii w telefonie. Stare forum miało swój niepowtarzalny klimat, mi odpowiadało bardzo, a do tego trzeba się przyzwyczaić. Żeby nie było tak pesymistycznie, to nie jest tak źle. Tylko nie każdy musi się tym zachwycać, bo przecież zmiany są zawsze dobre. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dannygd napisał:

Co więcej dodawanie mediów przez tapatalk jest dziecinne proste, czego niestety tu wciąż nie ma (i obawiam się, że nie będzie zgodnie z moim wcześniejszym postulatem).

 

A probowales po zmianach? Jakie media mozna na tapatalku dodawac latwiej niz tu? Pytam zupeknie z ciekawosci.

 

Z taoatalkiem pokombinuje, wydawalo mi sie, ze pare osob to uzywa tylko po to, zeby wersja mobilna byla bardziej funkcjonalna, ale po zmianach funkcjonalnie tapatalk kuz chyba nic takiego nie ma do zaofwrowania.

 

Ale te kilka for naraz do mnie przemawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko ja tak mam, że strasznie słabo widać. Może wzrok mam słaby, ale kolory się zlewają, wszystko jest w jasnych kolorach, nawet czcionka postu nie odróżnia się jakoś bardzo od tła. Zważ, że na forum są również starsi ludzie:rapture:.

 

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Borys napisał:

 

w sensje, ze nazwa jest po staremu? Bo dział mi się sam w sobie wyświetla. Co do nazw to jeszcze do tego wrócimy. Ogólnie trzeba sie zastanowić czy ten cały beGM jest potrzebny? Dla osoby, które w to się bawią musza się zastanowić czy to jest wartego tego. Wszystkie awantury w beGM odbijają się czkawką na forum, kilka osób opóściło już forum przez beGM, na ostatnim spotkaniu też połowa rozmów dotyczyła beGM i połowa osob nie bardzo nawet mogła brac udział w dyskusji, słowem trochę zabijało integrację na spotkaniu.

 

Na to potrzeba osobnego wątku, ale fak faktem, że nie jedna osoba już mi wspominała, że beGM staje się trochę rakiem forum, moim zdaniem nadchodzi taki moment, żeby dobrze wspominać zabawę to trzeba ją juz fajnie zakończyć....

 

7 godzin temu, Borys napisał:

Nie chodzi o zakazy, tylko o taką refleksję, że patrząc ogólnie i z boku i mając na uwadze dobro forum, to dostaje coraz więcej komunikatów, że beGM wyrasta na chorobę, która powoli zaczyna lub niedługo może zacząć rozwalać forum od środka. Wiadomo nie ma co zakazywać rozmowy choćby na spotkaniu, ale sam nie wiedząc wcześniej co to w ogóle jest, zaobserwowałem na samym spotkaniu, że były takie momenty, że parę osób rzucało się sobie prawie do gardeł, bo mają "konflikt" w beGM, dyskusja była głośna dla paru osób, ale zabijało to ogólną atmosferę.

 

ale to już temat na osobną dyskusję.

 

Musiałem ochłonąć parę godzin, bo po przeczytaniu tego "czegoś" nie mogłem się mentalnie pozbierać. Dawno mnie nic tak nie zażenowało, ale po kolei.

 

Nie zdajesz sobie kompletnie sprawy ile pracy kosztowało stworzenie tej gry od podstaw, wielogodzinnej pracy kilkunastu osób, tworzenie regulaminu, arkuszu rosterów oraz wiele innych rzeczy jak dziesiątki opisów czy same posty, które można liczyć w dziesiątkach tysięcy. Gra ma już chyba ponad dwa lata i choć prawdą jest, że wiele osób nie wytrzymało surowych zasad gry, to absolutną nieprawdą i kłamliwym, chamskim zabiegiem jest rozpowszechnianie ploty jakoby wiele osób odeszło z forum z racji kłótni w beGM. Prawda jest taka, że z forum nie odeszła ani jedna osoba. Mało  tego, kilku userów, którzy zrezygnowali z samej gry dalej się tam udzielało, co tylko potwierdza ja świetną zabawę wymyślił @january

 

Jakiś czasy temu niemiłościwie nam panujący @ely3 zakazał wspominanie o zabawie w wątku NBA, do  czego wszyscy się dostosowali, rozumiejąc argumenty, że może rzeczywiście nawiązywanie do wirtualnej zabawy w kontekście prawdziwej ligi może być dla reszty userów niezrozumiałe i zwyczajnie denerwujące. Poza tym wszystkie konflikty załatwialiśmy w odrębnym dziale i nikt, kto tam nie wchodził nie musiał o tym czytać. Powyższe posty są konsekwencją obrzydliwej nagonki kogoś, kogo takie gry zupełnie nie interesują, komuś, komu wydaje się, że może sugerować co na forum powinno, a co nie powinno się znajdować. Hańbą jest, że coś takiego może pisać Admin forum, który dział beGM zapewnił setki tysięcy wyświetleń, zwłaszcza, że tak naprawdę nic wielkiego się nie stało, a na zlocie szum narobiła tylko jedna osoba, która swój błąd zrozumiała i dalej jest jednym z GMów.

 

Prosiłbym o natychmiastowe sprostowanie tych bredni, bo to się w głowie nie mieści ile można nagadać bzdur ze zwykłej zawiści.

 

dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Borys napisał:

Nie chodzi o zakazy, tylko o taką refleksję, że patrząc ogólnie i z boku i mając na uwadze dobro forum, to dostaje coraz więcej komunikatów, że beGM wyrasta na chorobę, która powoli zaczyna lub niedługo może zacząć rozwalać forum od środka. Wiadomo nie ma co zakazywać rozmowy choćby na spotkaniu, ale sam nie wiedząc wcześniej co to w ogóle jest, zaobserwowałem na samym spotkaniu, że były takie momenty, że parę osób rzucało się sobie prawie do gardeł, bo mają "konflikt" w beGM, dyskusja była głośna dla paru osób, ale zabijało to ogólną atmosferę.

 

ale to już temat na osobną dyskusję.

Borys

,ale odpowiedź jest bardzo prosta - niech ludzie którzy nie chcą po prostu nie wchodzą w tamten dział. Nie komplikujmy rzeczy prostych.

Na zjeździe dominowało beGM, ponieważ ludzie z beGM się zgadywali na forum, żeby się spotkać i pogadać swobodnie o grze. Sam miałem być (ale nie dostałbym w piątek wolnego), żeby sie spotkać z chłopakami z beGM.

 

Nazywanie beGM rakiem, to taki strzał w twarz dla nas. Gra wywołuje emocje, co pokazuje jaka jest świetna! A to, że ktoś odszedł z forum - przykra sprawa, ale powody odejść są różne. Sam X lat temu też odszedłem na ponad rok, jak nie dłużej, a nie było wtedy beGM. Łatwo jest krytykować coś o czym się nie ma pojęcia, a szkoda że nie bierzesz pod uwagę merytorycznych aspektów gry oraz aktywności userów, którzy w nią grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo Nie będę niczego zamykać na siłę, po prostu patrząc z boku widzę ile ta gra wywołuje emocji, ale nie koniecznie musi być to dobre. Chciałem tylko, żeby osoby grające w grę zdały sobie sprawę, że ma ona drugie dno. I oddziały wuje na całe forum, czy tego osoby grające w beGM chcą czy nie chcą. Porównałem do raka, ponieważ kilka osób właśnie tak o grze napisało i to dość dobrze obrazuje o co chodzi. 

 

Nie twierdze, że w tym temacie muszę mieć rację. Może macie rację i dodaje ona kolorytu forum. Po prostu jako papa smerf, chciałem Wam zwrócić uwagę, że jest też drugi aspekt. Powiedzmy, że wierzę w Waszą dojrzałość i chciałbym, żebyście się pilnowali z tą grą i jeśli potoczy się ona za daleko sami sobie z tego zdali sprawę i zrobili jakiś finalny sezon, czy coś w tym rodzaju ;) Czasami rzeczy sa dobre, ale do pewnego momentu i trzeba wiedzieć kiedy coś zakończyć.

 

dostawałem sporo sygnałów, że coś może być nie tak i chciałem Wam zwrócić na to uwagę.

10 godzin temu, karl napisał:

W sumie tez nie wiem jak moze sie nie podobac ten update..

Jest szybciej, nowoczesniej, z kilkoma dodatkami, poprawkami. Rozumiem, ze dark theme jest must-have, ale nie robmy sobie jaj.

 

@Borys dobra robota!

 

Oprócz nowego forum jest też nowy serwer w ramach tej samej firmy, także to też może wpływać na szybkość. Ogólnie z nowymi wyglądami jest tak, że mało komu od razu się podobają, głównie dlatego, że człowiek przez X lat przyzwyczaja się, a ludzie nie lubią zmian. Pamiętam, kiedy jeszcze e-nba.pl prężnie funkcjonowało jako strona informacyjna, to za każdym razem jak zmienialiśmy szatę graficzną i robiliśmy sondę, to większości się nie podobała, ale jak później patrzyłem na historię szat, jak wyglądało kiedyś a teraz to było niebo, a ziemia, oczywiście na plus :)

 

Także zakładając że 50% od razu mówi, że się podoba to traktuje to jako sukces, a tutaj to nawet już jest sporo więcej na tak, niż na nie. Mi osobiście bardzo się podoba.

 

9 godzin temu, karl napisał:

Z tego co kojarze to jednak klikniecie w pogrubiony temat kierowalo cie do najwczesniejszego, nieprzeczytanego posta.

 

Pamięta ktoś dokładnie jak było? Ja jestem prawie pewien, żeby było tak jak teraz. Cos mi się kojaży, że po dłuższej nieobecności na forum klikałem w temat, a mnie przenosiło do 1 postu, sprawdzałem to kilka razy i ciagle sie to dzialo, dopiero klikniecie w kropke powodowalo przejscie do pierwszego nieprzeczytanego...

9 godzin temu, lorak napisał:

można ustawić tak, aby tematy z danego działu nie wyświetlały się jako nieprzeczytane?

 

Raczej nie, to taka podstawowa funkcja, żeby sprawnie korzystać z forum. 

12 godzin temu, wiLQ napisał:

Przy okazji pisania tych postow wyskoczyla mi jeszcze garsc uwag:

- forum dziala wyraznie szybciej, wiec to duzy plus.

- czy mozna gdzies wylaczyc emoticony?
-  jak sie wcisnie pod postem "cytuj" to automatycznie przerzuca na koniec...

czyli juz nie mozna zbierac garsci cytatow by je wrzucic razem do jednego posta?

- sygnaturki wcielo? Czy je trzeba gdzies od nowa wlaczyc?

- "Katalog personelu" to inne okreslenie modow? Aktualna ta lista?

- o co chodzi w rankingu uzytkownikow? To jest jakas suma likeow?

 

Forum jest też na nowym serwerze, także 2 rzeczy sie nałożyły i powinno być ciągle szybciej.

 

Wydaje mi się, że nie można wyłączyć, a na poprzedniej wersji można było?

 

O cytowanie będę pytać, czy gdzieś ta funkcja jest ukryta.

 

O sygnaturkach pisałem, może i gdzieś są, ale jak patrzę to lepiej bez nich, niektórzy płynęli za bardzo z wizualizacją i przesłaniami, czytelniej i lepiej sie czyta wątki bez nich, niby można było wyłączyć, ale mało kto wiedział gdzie i jak...

 

Ranking to chyba coś, że kto zebrał najwięcej lajków danego dnia wygrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Borys napisał:

 

Raczej nie, to taka podstawowa funkcja, żeby sprawnie korzystać z forum. 

 

a chociaż opcja aby dany temat dodać do ignorowanych i się nie wyświetlał w nieprzeczytanych? bo w poprzedniej wersji można to było jakoś spersonalizować, a teraz to "moją główną" zalewają rzeczy, które mnie nie interesują (jak beGM ;]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lorak napisał:

 

a chociaż opcja aby dany temat dodać do ignorowanych i się nie wyświetlał w nieprzeczytanych? bo w poprzedniej wersji można to było jakoś spersonalizować, a teraz to "moją główną" zalewają rzeczy, które mnie nie interesują (jak beGM ;]).

 

trochę naokoło, ale da się to zrobić: najpierw dany dział dać do obserwowanych, a potem w "nieprzeczytanej zawartości" zaznaczyć "miejsca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.