Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Lu- napisał:

Jeśli chodzi o mnie, to zgadzam się z Chytrym i wolę mieć pick nr 1 niż 3. To, że nie mam klepię formułek w Excelu i spędzam czas w inny sposób nie powinno mnie dyskwalifikować. 

Tu nawet nie chodzi o liczenie i pilnowanie tego samemu, bo kazdy wie ze jakis typ, ktory ma 36 lat i ostatni raz w zyciu zrobil 40 fp to jest toxic asset w kwestii draftu i sie go zrzuca przed koncem sezonu, kiedy nie jest juz do niczego potrzebny. Tym razem nie dalo sie tego zrobic*, bo sezon skonczyl sie nagle miesiac przed czasem.

* Tak naprawde sie dalo, tylko (slusznie) zgodzilismy sie tego nie robic do czasu wyjasnienia sytuacji.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lu- napisał:

Jeśli chodzi o mnie, to zgadzam się z Chytrym i wolę mieć pick nr 1 niż 3. To, że nie mam klepię formułek w Excelu i spędzam czas w inny sposób nie powinno mnie dyskwalifikować. 

 

2 godziny temu, Chytruz napisał:

Tu nawet nie chodzi o liczenie i pilnowanie tego samemu, bo kazdy wie ze jakis typ, ktory ma 36 lat i ostatni raz w zyciu zrobil 40 fp to jest toxic asset w kwestii draftu i sie go zrzuca przed koncem sezonu, kiedy nie jest juz do niczego potrzebny. Tym razem nie dalo sie tego zrobic*, bo sezon skonczyl sie nagle miesiac przed czasem.

* Tak naprawde sie dalo, tylko (slusznie) zgodzilismy sie tego nie robic do czasu wyjasnienia sytuacji.

To może zacznijmy od tego, że Lu nie powinien był takiego typa podnosić z FA. Ani by go nie sprzedał korzystnie do jakiegoś contendera (produkcja gorsza niż koszt utrzymania, wiek, itp.), ani nie pomaga sobie w drafcie. Więc na co jemu był potrzebny? Może myślał, że nawet z nim składzie będzie nadal nr 1 w drafcie? Nie wiem. Niby wszyscy wiedzą, że taki gracz jest nieprzydatny w drafcie, a takich biorą. Nic osobistego Lu. Sam jak pisałeś, ten draft i tak jest słaby i z każdym pickiem można ładnie zjebać. Więc mi generalnie rybka jak to się skończy. Niemniej uważam, że otwieranie rynku tylko po to, aby móc pozwalniać sobie graczy aby poprawić notowania w drafcie, wyraźnie pokazuje, jakie są oczekiwania co do zasad ustalania kolejności draftu. Czyli nie realną klasyfikację drużyn w danym sezonie od najsłabszych, a tego kto jest w stanie najwięcej poświęcić ostatniego dnia sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczanie statystyk aktywnych ciągle graczy do końcowego fpg i ustalenia kolejności w drafcie miałoby sens, ale z możliwością robienia w tym czasie tylko wymian bez wyoutowywania Gasoli itd., bo to właśnie byłoby sztuczne zaniżanie wartości picku. Tak samo, jakby w lipcu/sierpniu było przyzwolenie na taki trick, tuż przed naszym draftem.

Generalnie bliżej mi jednak do argumentacji GeDDo, z tym, że ja bym zaliczał statsy Rocketsów czy innych Celtów do fpg. 

 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bulek napisał:

tylko wymian bez wyoutowywania Gasoli itd., bo to właśnie byłoby sztuczne zaniżanie wartości picku.

Jesli tak bardzo nie lubicie zanizania picku przez wywalanie balastu, to najpierw zaproponujcie zmiane zasad, bo na razie jest to dozwolone i ma miejsce co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tracić z oczu tego, że rok w rok było wiadomo, że ruchy na FA kończymy określonego dnia. Teraz tak nie było, a powinno.

Sam kiedyś wziąłem z FA ostatniego dnia Victora Clavera, bo był tani, nie grał w NBA i rokował jakieś perspektywy. W tym roku chciałem zrobić podobnie. Pobranie Gasola, jak wspomniałem, było podyktowane tym, że za 19/20 będzie mieć niskie SC. Co prawda jest już stary i brzydki, ale nie sądziłem, że w jakikolwiek sposób wpłynie na moją pozycję w drafcie, skoro prezentowałem tak żenujący poziom od początku rozgrywek. Tym niemniej do Gasola nie przywiązywałem się w dłuższej perspektywie - i pewnie bym go wyrzucił wkrótce, jak Plumleego.

To, że nie mam picku nr 1 to żaden dramat i nie potnę się z tego powodu zwłaszcza, że Edwards wygląda niespecjalnie, a nowych Donciców, czy Trae Youngów chyba też nie uświadczymy.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulek napisał:

Jeśli zabronienie outu balastu jest zmianą zasad w trakcie gry, to zakończenie sezonu w sytuacji, kiedy NBA nie zakończyło też jest zmianą zasad.

Ale sezon w niepelnym skladzie zmusza nas do podjecia jakiejs decyzji czy uwazamy, ze chcemy grac w ten sposob, czy nie, bo nie jest technicznie mozliwe dogranie sezonu w standardowy sposob.

W przypadku zrzucania balastu, nie ma sytuacji, ktora by nam uniemozliwila standardowe rozwiazanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chytruz napisał:

Jesli tak bardzo nie lubicie zanizania picku przez wywalanie balastu, to najpierw zaproponujcie zmiane zasad, bo na razie jest to dozwolone i ma miejsce co roku.

Ale się nie podobało, bo za dużo liczenia.

No ale mam inny w którym nic poza tym co jest nie trzeba by było liczyć. Mianowicie, obliczenia jak dotychczas pozostają ale nie ustalają końcowej kolejności w drafcie, a tylko kolejność drużyn przed loterią. Następnie czekamy na losowanie w NBA i przekładamy wyniki na naszą ligę. Czyli jeśli ekipa z nr 4 wygrywa loterię w NBA i 1 pick, to u nas również jest podobnie. W NBA jest chyba tak, że 13 drużyn bierze udział w loterii. Więc u nas również byłoby podobnie. Więc teoretycznie jakiś % szansy miałby ekipy ze środka stawki. Natomiast trzy pierwsze ekipy przed losowaniem, miałyby dokładnie takie same szanse na wygranie loterii.

Oczywiście system nie zawsze wzmacniałby tych najsłabszych, no ale podobnie jest przy obecnym systemie. Więc na jedno wychodzi. A powinno znacznie ograniczyć umyślne wywalanie, bo jest jeszcze loteria, która różnie może się skończyć. My natomiast mielibyśmy dodatkowy smaczek i więcej emocji przy losowaniu NBA.

Jeśli większość się zgodzi, to można by to nawet zastosować już od tego sezonu (niby nie zmienia się zasad w trakcie gry, no ale sezon się zmienił, więc jest też dobry moment na wprowadzenie już teraz takiego rozwiązania). Wtedy zostajemy z tą kolejnością jak jest i czekamy na loterię. W tej sytuacji nawet Lu nie byłby stratny, bo TOP3 mają dokładnie takie same szanse, na wygranie loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.72de2021d1c443028ccb615f8f98fe71.jpeg

Moim zdaniem powinniśmy otworzyć rynek FA na jeden dzień. Wszyscy gracze ktorzy są na fa stają się waiverami na ten dzień [jest to chyba możliwe do zmiany w opcjach] i każda drużyna ma prawo do dokonania 1-2-3 [do dogadania] zmiany w składzie. Tak samo musimy od razu nakreślić deadline na wymiany, bo w sumie nie są one nadal zabronione, bo sezon formalnie trwa nadal u nas. Nie narzucliśmy sobie żadnego deadline na jego zakończenie.

Z mojej strony wstępna propozycja jest taka;

1. deadline na formalne zakończenie sezonu - 28 czerwca, do tego momentu można robić wymiany,

2. otwieramy fa 27 czerwca i mamy możliwość dokonania max. 2 zmian w składzie - przy czym zrzucenie gracza bez pobrania, pobranie bez zrzucenia [bo jest wolne miejsce w składzie], pobranie i zrzucenie jednego za drugiego - wszystko traktujemy jako jeden ruch na fa, wiadomo.

3. Draft liczony jest od momentu zamknięcia sezonu, czyli na stan na 28 czerwca godz. 23.59 ;].

To na razie luźne propozycje do przemyślenia.  Jeżeli będzie jakiś oddzew na tak, nie, nie wiem, to wtedy zarzucę ankietę. Daję sobie czas do przyszłego piątku by z tym tematem ruszyć, żeby potem nam nie zostały dwa dni na głosowanie.

 

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wyrażam zgody na kontynuowanie walki, ponieważ moich 3 graczy, którzy ciągnęli mi zespół w ostatnim czasie nie mogłoby grać dalej: J.Hernangomez, Chriss i Lee z GS. Ze względu, że mają mega niską pensję nie będę w stanie ich godnie zastąpić, a bez ich wyrzucenia nie mogę liczyć się w walce o zwycięstwo. Sorry to nie jest dobre rozwiązanie...

Jeśli chodzi o otwarcie Fa, jestem za, np.24h, i tak większość powinna wyrzucać graczy w ostatnich minutach więc wtedy ewentualny rywal nie będzie w stanie przeliczyć kolejności draftu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za loteria - fajnie jak by to odzwierciedlalo NBA - styl pilki noznej czy NFL mi od dawna nie odpowiadal

uwazam ze dolek w jakim jest LU jest wykopany tak gleboko ze zajmie mu to kilka lat na wygrzebanie sie z niego 

mamy czas do 31 lipca 

uwazam ze kazdy jest w dupie z topu bo kazdy cos poswiecil na rzecz zwyciestwa jak Majami  

rozumiem Twoja pozycje piotreksuper aczkolwiek sezon to sezon - mozemy ustalic osobne reguly - np. zamrazamy sklady - odblokowujemy dla was FA , a po koncu sezonu wracamy do sytuacji z 15 marca i sie napierdalacie 

nikt wam nie wchodzi w parade walczycie o top3-x tym co macie 

ciekawe co zrobi fantysy yahoo bo na ich decyzje tez bym poczekal 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ai3 napisał:

k**** serio zadnego glosowania zadnej dyskusji nad dokonczeniem tego ? nie dosc ze wszyscy mogliby cos ugrac to jeszcze Ci co walcza mogli by powalczyc 

Przeszło mi przez myśl, że można by to dokończyć grając np. na 6-8 slotów, ale jak zobaczyłem że mam 15 meczów w plecy i wypadło mi 6 graczy, to mi się odechciało.

Top 3 mogłoby dograć, bo tam są niewielkie straty w rosterach (trzej utilowcy u piotrka, Wood u Jendrasa, Beasley i dwaj utilowcy u kołka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem nie NIE, ale tylko w tej formie, która była dotychczas, czyli 10 aktywnych slotów.

Jeśli to będzie np 7 aktywnych slotów i zamrożenie Fa to podejmuję rękawice. Trzeba również ustalić maksymalną ilość meczy, którą możemy rozegrać.

Oczywiście jestem otwarty na różne propozycje, ale tylko takie które są "w miarę" sprawiedliwe i nie dyskwalifikują nikogo na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo już, co zrobi yahoo?

Moim zdaniem powinniśmy otworzyć rynek na zrzuty. Przy czym może zlimitować tę możliwość do np. 3 zawodników, tak aby ograniczyć możliwość przemanipulowania picku.

Zrzuty i trejdy pod koniec sezonu to był normalny etap rozgrywki i walki o pick. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze sranie sie na pick nie ma obecnie sensu , sytuacja z Lu jest absurdalna i smieszna 

jak dla mnie powinnismy wtedy tego nie zamykac tak pochopnie

zrobmy k**** bottom6 losowanie tymi magicznymi koscmi z 20 oczkami co sie kiedys uzywalo do odliczania zyc w MAgic The Gathering czy k**** innej  grze  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzemo napisał:

Moim zdaniem powinniśmy otworzyć rynek na zrzuty. Przy czym może zlimitować tę możliwość do np. 3 zawodników, tak aby ograniczyć możliwość przemanipulowania picku.

A jak chcesz to zrobić jeśli nawet w niektórych przypadkach rzucenie jednego gracza może trochę zmienić, nie mówiąc już o trzech? Jeśli już to uważam, że max. 1 zawodnik, tak aby pozbyć się takiego np. Gasola. No i po mimo tego uważam, że rynek FA nie powinien być dostępny. Jeśli Roger pisał, że wszyscy gracze z FA są waiverami, to rozegrać to na zasadzie waiverów. Czyli nikt nie wie kto kogo chce się pozbyć. Następnie yahoo pokazuje wyniki i ostatni ruch z waiverów zakończy sezon. Bo jeśli chcecie ograniczyć ilość ruchów, to wiadomym jest, że ten kto pierwszy podejmie decyzje, to nie ma już szansy na reakcje przeciwnika.

Inną kwestią jest ...

3 godziny temu, Krzemo napisał:

A wiadomo już, co zrobi yahoo?

Bo jeśli na yahoo nic się nie zmieni i będzie można dokończyć sezon i będą to podliczać, to równie dobrze nic nie musimy zmieniać. Dokończymy sezon (uznajemy, że gracze którzy już nie zagrają, zostali kontuzjowani) i wolna amerykanka dla wszystkich bez ograniczeń. Draft przeliczamy tak jak dotychczas dla 492 gier, nie ma limitów na FA, nie ma wiaverów. Czyli nie ma żadnych ograniczeń. A ligę kończymy jak skończy się RS w NBA. No ale zasada ta obowiązuje całą ligę, a nie tylko część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokończyć ligę to wszyscy albo nikt. Bez zamrażań składów i odmrożeń czyli bez kombinowań że gracze pobrani z FA mają przynależność krótkoterminową. 

Niemniej ja bym się skłaniał ku zakończeniu ligi. Każdy straci innej klasy zawodników także nie można mówić że problem dotyczy wszystkich w równym stopniu. Ale jeśli się dogadacie, ok, ale głosują wszyscy. Jedni walczą o miejsce drudzy o pick. Ci co walczą o pick też chcą brać udział w grze poprzez choćby trejd, pozyskiwanie prospectów pickow itd. Zamrażanie składów to uniemożliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.