Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, sezon wystartował, więc na inaugurację i ja wrzucam swoje wróżby (kolejność w ramach poszczególnych grup nie istotnego znaczenia, ale jakieś tam ma – na pograniczach grup).

Grupa 1 (walka o pudło)

Heat (największa liczba ziomeczków, którzy mogą odpalić, choć z drugiej strony wielu ma za sobą historie poważnych kontuzji, jeśli dopisze zdrowie, spokojna walka o nr 1)

Bulls (widać, że Mar poczuł krew, spuszczony ze smyczy Siakam da pewnie +20 do fp, Doncic też pewnie trochę dołoży, choć musze przyznać, że nie wszystkie nazwiska od 6 w dół mnie przekonują, zakładam jednak że Mar nadrobi niewypały na FA)

Celtics (konsekwencja, doświadczenie starego wyjadacza i skomplikowane algorytmy obliczeniowe, jest trochę luzu w salary, kilka szans na niezły upside, contender)

Magic (mój zespół po wymuszonej totalnej przebudowie, z kilkoma widokami na upside, szerzej uzasadniałem kilka postów wcześniej)

Rockets (podobnie jak w Magic, wymuszona przebudowa, ale wejście w Griffina i trzymanie Howarda to IMO nienajlepsze posunięcia, zastanawiam się czy Bryant i Satoranski nie zrobili już swojego sufitu w fp, szukam upsideu ... Herro mocno spoko)

Spurs (PeWee gra konserwatywnie – może to i dobrze -  tym co sam uzbierał z draftu i FA, jest paru ziomków którzy mogą odpalić, kilku jest dość łamliwych, w zależności od scenariuszy dla poszczególnych grajków może się spokojnie włączyć do walki o pudło.)

76ers (fajny skład, kilka szans na upside, ale i kilka nazwisk o wątpliwej możliwości rozwoju w tym sezonie, Love po kontuzji w składzie tankerów … podobnie jak w przypadku Spurs, jak odpali, a negatywne scenariusze się nie spełnią to walka o pudło)

 

Grupa 2 (środek stawki)

Pacers (zabójcze top 3, potem kilka przyzwoitych nazwisk i kilka niewiadomych, jest jednak potencjał, który może odpalić i włączyć się do walki o pudło)

Lakers (jest parę  nazwisk z widokiem na upside – Collins, Theis, Wood -  ale coś czuje że częściowo zbilansuje to spadek produkcji u top 4, Lebron dostał Davisa, Harden ma Wesbroooka a Jrue cała bandę, w każdym przypadku kolidują/konkurują na sąsiadujących pozycjach o ten sam koszyczek fp, mało miejsca w Cavs dla Clarksona)

Mavs (Roger wstaje o 4 rano i pewnie coś z FA wyczaruje, jara mnie Sabas spuszczony ze smyczy, niech dadzą mu w Indianie grać, to będzie robił 25-15, reszta składu IMO póki co bez widoku na upside)

Kings (sporo dużych nazwisk, ale jak pisałem wcześniej, nie ma z czego odlecieć, a to co może odleci wystarczy na zrekompensowanie spadku u Westbrooka, może na niewielki plus, Nunn to klejnot)

Memphis (na dzień dobry ban na FA, drużyna ze spora dawką talentu, ale i takimi gwiazdami jak Plumlee, czy Parker lub post prime Fav i Ibaka, których ja bym sprzedał, przyhamował i cierpliwie pociągnął jeszcze coś z drfatu, z obecnym składem o mistrza się nie powalczy, a meisjce 5-10 i picki 10-15 to żadna atrakcja).

 

Grupa 3 (skazani na przeciętność)

Nuggets (pchnąć Thompsona, tankerzy chętnie przytulą, być aktywnym na FA i będzie koszyczek wyżej ze strzałką do góry)

Knikcs (last dance, Lorak pewnie nie odpuści, ale IMO nie ma tam z czego odpalić, babranie się w błocie i lepienie z łajna)

Bucks (Giannisowi wiatr w oczy, a tu trzeba albo w lewo albo w prawo, IMO zatankować -> puścić w świat Horforda, Barnesa i przytankować jeden sezon na pełnej kurwie i ja bym tak zrobił, albo kupić coś co gra za swoich połamasów – nie polecam)

Hornets (Tu nie ma co grać, tu trzeba tankować – jak mógłby powiedzieć klasyk, S5 ma średnią wieku na poziomie 32 lat, sprzedać to w trakcie sezonu za połamasów i picki, bo babranie się w przeciętności to żaden fun, a reszta składu też nie poraża. Chyba obok Loraka najmniej perspektywiczny skład, przed Lu duuużo roboty)

 

Grupa 4 (poczekalnia)

Pistons (DMC jest już chyba tylko kandydatem do FA i dziwie się, że tam nie trafił za coś produktywnego/talenty i zluzowanie salary, w dodatku Zion się rozpadł zanim zdążył wystartować).

Suns (fajne talenty i McGee, który tam pasuje jak kurwie majtki … aaaa zapomniałem, że potrzebna była  para dla Walla)

Sonics (Curry do wzięcia? + czekanie na rozwój talentów).

Clippers (still tank mode + seria mszy gregoriańskich za zdrowe Duranta)

 

 

 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 00:06, Krzemo napisał:

Może nie rozegrałem tego optymalnie i 2 wymiany zrobiłbym chyba inaczej, ale mimo wszystko jestem z tego składu zadowolony :)

Tak z ciekawosci o ktorych piszesz?

23 godziny temu, Lu- napisał:

Czytam te Wasze predictions i szczerze zastanawiam się, czy w FBX#1 chodzi o to, by powalczyć o mistrza / pudło, czy o to by mieć możliwie najmłodszy skład?

Wiecej druzyn moze miec perspektywiczny sklad niz walczacy o mistrza...

19 minut temu, GeDDo napisał:

eee wilq, jak tam willy się spisał?

Nie wiem bo go nie widzialem ;->

Wiadomo, ze nie wyglada ta decyzja za dobrze... ale ocenianie prospekta po 1 meczu od kogos kto wywalil 49 fp Harklessa za INJ Windlera? Mocna ironia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wiLQ napisał:

Wiadomo, ze nie wyglada ta decyzja za dobrze... ale ocenianie prospekta po 1 meczu od kogos kto wywalil 49 fp Harklessa za INJ Windlera? Mocna ironia!

Różnica polega na tym, że ja szukałem kogoś na przyszłość i zdawałem sobie sprawę, ze Windler wcale nie będzie teraz lepszy od Harklessa. Poza tym, produkcja Harklessa ładnie popłynie gdy wróci PG13. Więc nie ma co porównywać obu tych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzemo napisał:

Może inaczej wymieniłbym Wessa i miał możliwość zostawienia Beal'a, który poszedł jako pierwszy, choć w przyzwoitej wówczas cenie.

Tak sobie patrzę na Twoje składy Krzemyk jaki miałeś 3 lata i tak:

Ben Simmons, Aaron Gordon, Steven Adams, Jaylen Brown, Devin Booker, Justise Winslow, Doamntas Sabonis, Kelly Oubre i miałeś piewszy pick z których chyba wybrałeś Fuletza.

Pociągnąłeś za wszystkie spusty, gaz do dechy i skończyłeś z:

Bradley Beal, Paul George, Nikola Vucevic i Russell Westbrook.

Oczywiście wygrałeś. Wygranych się nie ocenia. Ja bym sobie tyle potencjału nie rozwalił, ale uznajmy, że to była (przynajmniej patrząc na to dzisiaj) decyzja która się obroniła.

Natomiast z tego powyżej skończyłeś z:

D'Angelo Russell, Steven Adams, Khris Middleton i Jonas Valanciunas. 

Tych wszystkich innych bolków ze składów to nawet nie ma co oceniać bo są groszkiem do schabowego. Jakbym zrobił sondę teraz na forum to stawiam, że 80% ludzi by pomyślało, że to jest jakiś prank albo trolling master co Ty zrobiłeś.

I teraz tak. Pierwszym krokiem do pójścia dalej jest akceptacja sytuacji. To nie jest łatwe, bo zaprzeczenia są w naszej naturze i wiadomo, że nie wszystko jest czarne ani białe, ale k**** mać... trochę spierdoliłeś.

Edytowane przez PeWee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.