Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2019/20


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Ale o co chodzi ? Roger nie wrzucił tam póki co nadmiarowych zawodników ?

 

W dniu 14.09.2019 o 11:10, Roger napisał:

Zaktualizowane.

Zespoły mające więcej niż 13 zawodników w składzie mają ich wpisanych przy pickach, a salary jest policzone razem z nimi. 

 

BTW Cam Johnson ma kontrakt w Suns.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bulek napisał:

Wiem, po prostu Roger wpisał to mało czytelnie.

 

W dniu 14.09.2019 o 11:10, Roger napisał:

Zespoły mające więcej niż 13 zawodników w składzie mają ich wpisanych przy pickach, a salary jest policzone razem z nimi.

Powem szczerze, że próbowałem zrobić tak, by móc wpisać ich do składu w skrypcie ale było kilka problemów i poszedłem po najmniejszej linii oporu. Zresztą wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest całkiem ok - widzisz kogo masz w składzie i salary też jest dobrze policzone.

Ponad capem na ten moment tylko Lakers. Gdyby Wam się rzuciły w oczy jakieś błędy w składach i pickach dajcie znać.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Regis napisał:

Nie jego wina, że mam tak mocny skład. Kogoś musiałem zrzucić. 

Uznales go za gorszego od Lonnie Walkera, wiec to nie mogla byc wysoka poprzeczka 😉

Swoja droga, miales wg mnie ciekawa decyzje, rozwazales wywalenie Kuzyna?

3 godziny temu, Roger napisał:

Składy tak naprawdę mam wrzucone na yahoo ale poczekamy na rozwiązanie tematu dot. przechodzenia budżetu waiver, dopiero wtedy dam begin season i będziecie mieć składy dostępne u Was na yahoo.

Hmm, to interesujace... czyli GeDDo wlasnie wymyslil hack jak mozna opoznic pobieranie z waiverow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę cię o wstępne oceny zespołów, na początek Dywizja Atlantic. Najsłabiej jak dla mnie prezentuje się Lorak i jego NYK. Mamy tu Davisa i grono weteranów, gdzie wręcz można prorokować ich spadek w produkcji fp, a to oczywiście nie wróży dobrze na końcowy wynik. Generalnie poszedłbym w mocną przebudowę zespołu. Kolejni od dołu są dla mnie Celtics wilqa. Cała masa solidnych graczy w przedziale 35-45fp i jeden Gobert. Za mało mocy, pewnych fp co noc, by miało to przełożenie na wysoką pozycję. Następni to Magic Krzemyka. Solidnie, równo, nieco lepiej niż u wilqa z uwagi na 3-4 graczy, którzy w okolicach 50fp zrobią, ale gdzieś brakuje tych punktów z drugiej linii. Następnie mamy 76ers Chytruza, choć tu niema dla mnie większej różnicy między nim a np. Krzemykiem. Jest rozwojowy Collins, który może pyknąć i 60fp, jest Buttler, Love - zdrowi to kolejne 55fp. Tylko jest tu jeden problem, który może rzutować na wynik. Jest tu cała masa zawodników z Knicks i choć nie dublują się pozycjami to sami wiemy jacy Knikcs są i jak to może w realu wyglądać. Pozycje 8-10 jak nie wpadną gracze na poziomie 30fp to będą ciągnąć też w dół. Najwyżej i to nie ma w ogóle rozmowy są Heat kolka23. Nie robiłem analiz poza tą dywizje, ale śmiem twierdzić, że nie będzie mocniejszej ekipy. Dlaczego? Beal to będzie 65fp jak nie lepiej. Gordon i Brogdon to zawodnicy na +40fp. Ball i Ingram to z kolei młodzi, rozwojowi zawodnicy, którzy w nowym otoczeniu bez tej całej presji LA i gry u boku LBJ’a mogą kręcić po 45fp. Zdrowy Levert to z tego co kojarzę to też gracz na +40fp. Kręcił niezłe cyferki przed kontuzją. Dodajmy do tego Adebayo, który ma gwarantowane double-double co noc i bloki ze stealami to postawienie przy nim nawet 50fp nie będzie przesadą. Pamietajmy, że Whiteside’a już nie ma. Mało? To jest jeszcze JJJ = 50fp? Na dobitkę wracający jeden z najlepszych młodych obrońców w lidze - Murray ze Spurs. Jak to dodać do kupy i nawet u kogoś ująć parę fp to tak jak pisałem - skład na misia.     c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ocene Mar!

Choc mnie mocno zaskoczylo, ze widzisz Chytruza w lepszej sytuacji ode mnie skoro ma fatalna sytuacje na guardzie i rozklad wieku dobrych graczy IMO bardziej sugeruje wejscie w przebudowe niz walke ["zdrowy Love" to juz nie jest oksymoron?]. Co do Krzemo to bym poczekal jak wypelni sklad bo latwo fajnie wygladac jak sie ma dobre pol skladu i nic poza tym ;->

Z drugiej strony zgadzam sie co do oceny druzyn loraka i kolek23, tak pobieznie przegladajac lige Miami bedzie moim przedsezonowym faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne opinie panowie. Również uważam, że skład jest niesamowicie perspektywiczny. Osobiście, w kontekście hipotetycznego stawiania pieniędzy na zwycięzcę oceniam go jako "high-risk high-reward". Z jednej strony jest masa talentu, do tego większość graczy jest raczej w dobrej sytuacji. Z drugiej te wszystkie Balle, Ingramy i Bamy wcale nie muszą zacząć grać dużo lepiej teraz. Ile razy komuś z Was ten 21-23 letni grajek który miał już odpalać zagrał kolejny średni sezon? Ja mam tak co rok, a w tej drużynie takich graczy jest praktycznie cały skład :P Do tego większość ma jakąś historię kontuzji za sobą ;) Może być pięknie, ale też nie zdziwiłbym się jakby nagle trzech graczy mi wypadło, a z dziewięciu, którzy mieli postawić spory krok do przodu zrobiłaby to tylko trójka.

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mar napisał:

Następni to Magic Krzemyka. Solidnie, równo, nieco lepiej niż u wilqa z uwagi na 3-4 graczy, którzy w okolicach 50fp zrobią, ale gdzieś brakuje tych punktów z drugiej linii

 

3 godziny temu, wiLQ napisał:

Co do Krzemo to bym poczekal jak wypelni sklad bo latwo fajnie wygladac jak sie ma dobre pol skladu i nic poza tym ;->

Spokojnie :), zauważcie że mam trochę miejsca w salary, a większości zespołów jest napakowanych jak kabanosy. Bez mrugnięcia okiem mogę też kogoś zrzucić/wymienić. Zakładam, że w tym roku nie trzeba będzie zrobić tak kosmicznego wyniku jak w poprzednim, liga będzie wyrównana.  Powinno być też sporo 30 fp w rotacji na FA, więc jak moja druga linia nie wypali to kogoś przytulę :). A ze dwie fajne 15tki do rotacji jakoś się wyrwie ;) 

A i nie zdziwcie się, jak na koniec sezonu nikt z tego składu się u mnie nie ostanie 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kolek23 napisał:

Z drugiej te wszystkie Balle, Ingramy i Bamy wcale nie muszą zacząć grać dużo lepiej teraz. Ile razy komuś z Was ten 21-23 letni grajek który miał już odpalać zagrał kolejny średni sezon? Ja mam tak co rok, a w tej drużynie takich graczy jest praktycznie cały skład :P

Nie chodzi o to, ze wszyscy musza wypalic tylko ze jest duzo upside'u, wiec raczej sie uda ze spora czescia, a reszte sie pchnie w razie contendowania.
Takze po 4 latach Hinkowania czas zbierac owoce tej roboty i tyle 😉

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Spokojnie :), zauważcie że mam trochę miejsca w salary, a większości zespołów jest napakowanych jak kabanosy.

Dlatego staram sie wrzucac swoje projekcje najwczesniej po pierwszej fali fasow/waiverow bo...

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Powinno być też sporo 30 fp w rotacji na FA, więc jak moja druga linia nie wypali to kogoś przytulę :). A ze dwie fajne 15tki do rotacji jakoś się wyrwie ;) 

... to sa istotne szczegoly. Z limitem pod salary w FBX jest jak w NBA z cap space - moze prowadzic do sciagniecia gwiazdy, a moze do Marcusa Morrisa nie wiadomo po co ;->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 16:53, wiLQ napisał:

Dzieki za ocene Mar!

Choc mnie mocno zaskoczylo, ze widzisz Chytruza w lepszej sytuacji ode mnie skoro ma fatalna sytuacje na guardzie i rozklad wieku dobrych graczy IMO bardziej sugeruje wejscie w przebudowe niz walke ["zdrowy Love" to juz nie jest oksymoron?]. Co do Krzemo to bym poczekal jak wypelni sklad bo latwo fajnie wygladac jak sie ma dobre pol skladu i nic poza tym ;->

Żeby była jasność. W mojej ocenie różnicę w średniej fp na drużynę pomiędzy Twoją ekipą, Chytruzem a Krzemykiem wynoszą ok. 0,5fp. Także to nie jest tak, że tu są jakieś przepaście. Oceniając zespoły trudno przewidywać kontuzje, więc ocena jest raczej brana pod kątem maksymalnej siły rażenia itp. Oczywiście przy Love'ie zapala się lampa, ale cokolwiek prognozując to by trzeba było pisać warianty 80* meczy, 60* meczy itd., trochę to karkołomne. Generalnie te Wasze 3 zespoły to porównywalna półka.  Dodam średnia półka :D

W dniu 18.09.2019 o 20:52, Krzemo napisał:

Spokojnie :), zauważcie że mam trochę miejsca w salary, a większości zespołów jest napakowanych jak kabanosy. Bez mrugnięcia okiem mogę też kogoś zrzucić/wymienić. Zakładam, że w tym roku nie trzeba będzie zrobić tak kosmicznego wyniku jak w poprzednim, liga będzie wyrównana.  Powinno być też sporo 30 fp w rotacji na FA, więc jak moja druga linia nie wypali to kogoś przytulę :). A ze dwie fajne 15tki do rotacji jakoś się wyrwie ;) 

A i nie zdziwcie się, jak na koniec sezonu nikt z tego składu się u mnie nie ostanie 😎

Łatwo się coś prognozuje i zakłada, a czasem gorzej z realizacją, dlatego nie byłbym takim optymistą jeśli chodzi o to zbieranie 30fp :D

A co do wyniku końcowego to śmiem twierdzić, że żeby wygrać to trzeba będzie zrobić zbliżony wynik (patrz zespół kolka23).

Edytowane przez Mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 10:33, Mar napisał:

Żeby była jasność. W mojej ocenie różnicę w średniej fp na drużynę pomiędzy Twoją ekipą, Chytruzem a Krzemykiem wynoszą ok. 0,5fp. Także to nie jest tak, że tu są jakieś przepaście. Oceniając zespoły trudno przewidywać kontuzje, więc ocena jest raczej brana pod kątem maksymalnej siły rażenia itp.

To wiele wyjasnia skad sie wzial taki ranking 😉

Cytat

Dodam średnia półka :D

Skad wiesz jak nie robiles pozostalych dywizji? ;->

3 godziny temu, Mar napisał:

Ten temat o kasie stoi od tygodnia, ile czekamy jeszcze?

W dniu 12.09.2019 o 11:06, GeDDo napisał:

Czas na oddanie głosu to koniec września! 1 października robię podsumowanie ankiety

Na koniec pytanie [chyba glownie do Rogera] - czy to jest przypadkiem aktualna lista FAsow?
https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/11377/players?status=A&pos=P&cut_type=33&stat1=S_AS_2018&myteam=0&sort=PTS&sdir=1

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.