Skocz do zawartości

Playoffs 2019 EAST 1st round: (2) Toronto Raptors vs (7) Orlando Magic


dapunk20

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, cvbe napisał:

Nie oglądałem za dużo Magic w RS, ale jeśli Gordon zrobił na serio taki postęp w obronie to jestem pod wrażeniem.

zrobił, zresztą duo Isaac - Gordon to fajna kombinacja, jeden bardzo dobre team D, drugi świetny stoper, niestety w ataku mają braki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mecz i ładne bloki ze strony Orlando. Sytuację Toronto uratował Siakam, bo dziś Kawhi miał problemy z obroną Orlando. Mimo że, lubię Raptors i im kibicuję w tej serii to szacun dla Orlando, bo grają świetnie i szkoda gdyby Ross albo Vucević odeszli. Na szczęście mają jeszcze Bambę. Aż sam się dziwię że postawiłem na sweep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - Nikola Vucević zasługuje na maxa? na All-Nba? Jest Top20 ligi?

Został wyjaśniony przez Raptors. Jego statsy to 12.5p/8.3r/3.5a i 37% z gry, 27% za trzy. Fail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors nie dość, że świetnie bronią, to mają jeszcze jednego z najlepszych wysokich obrońców 1vs1 w lidze, a Magic nie mają żadnej sensownej drugiej opcji w ataku (ok, Gordon trafia za 3 w tej serii, ale to nie to) i już w RS grali mało poważną ofensywę - Vucevic ma z Gasolem na pariecie 30%FG, a bez niego 53%FG, lol. Ale nie ma co się czepiać Czarnogórca, nie sądzę, żeby np. Aldridge w podobnych warunkach zrobił wiele więcej, a to proven top20 guy. Chyba najgorszy matchup jaki Vucević w ogóle mógł dostać w playoffach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to dosyc niedawno pamietam jak w temacie z nagrodami smieszylo mnie jak conajmniej 2 osoby pisaly o Vucevicu w kontekscie MIP i tego ze to gosc ktory zrobil postepy, gdzie on od kilku lat gra tak samo, tylko ze 2 ostatnie sezony mial spadek formy, a w tym wrocil do swoich cyferek, ale nie jest wcale ani lepszym, ani gorszym koszykarzem niz byl rok czy dwa temu, nie poczynil postepow w zadnym aspekcie, to nadal gosc ktory jest w stanie zapewnic ci 20 pts, ale prawdziwego impactu "all-stara" nie ma

on tez tym all-starem pelna geba nie byl, tylko na Wschodzie bieda przeogromna, a ilosc zawodnikow musi sie zgadzac

nie znaczy to tez oczywiscie ze gosc jest slaby, ot po prostu dla mnie to jest nieco ponad przecietniaka ligowego, ktory w slabej druzynce nabija sobie statystyki, a ze graja na Wschodzie to i nawet do PO udalo sie jakos doczłapać

max dla niego to byloby nieporozumienie wiec dobrze ze sie dzieje tak jak sie dzieje, to moze ktos sie dwa razy zastanowi zanim popelni taki blad, co by nie mowic o DLO (co do ktorego nadal mam bardzo mieszane uczucia i czekam na to jak bedzie gral po CY), to juz lepiej kase inwestowac w kogos takiego gdzie nadal gosc jest niewiadoma z szansa ze wypali i bedzie z niego naprawde dobry gosc, a Vuc mi sie wydaje ze juz wiemy kim jest i chociaz podłoga nie jest najniższa to i ten sufit nie za wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nikt rozsądnie myślący, nie ma większych pretensji do Vucevica, bo w sumie to na jego barkach Magic weszli do PO. Gdyby go nie było, byłoby pewnie z 10 wygranych mniej, nie ma co się czarować. Gra w Po to jednak inna piłka i zweryfikowała pewnie to, co dostanie Vucevic. Gdyby Magic skończyli w granicach 40-42 i nie dostali się do PO, albo zagrali np. z Philly, wartość Vucevica byłaby pewnie wyższa i jego szanse na mega kontrakt znacznie wyższe. Mecze z Raps obnażyły braki, ale nie tylko samego Vucevica, jak i całej drużyny, która nie jest w stanie zrobić liderowi miejsca do gry. Tu w szczególności kłaniają się pozycje 1-3 i brak pewnych snajperów. Już dawno pisałem, że granie Francuzem do niczego nie doprowadzi. DJ to byłby świetny zmiennik, który jest w stanie zagrać od czasu do czasu, jak w G1. Isaac jest niezły w defensywie, ale w ataku szału nie robi i pewnie nigdy nie zrobi. Podobnie Gordon. Dla Vucivica jest więc za ciasno pod koszem, bo pod koszem ma średnie wsparcie, gdy Raptors mają naprawdę dobrych wysokich. Dopóki w Magic nie będzie zawodnika na pozycji 2-3, który zrobi grę, dopóty Vucevicowi będzie ciężko z takimi drużynami. Wystarczy bowiem zacieśnić strefę podkoszową, a Magic mają problemy.

Oczywiście, żaden max ani nic w pobliżu. Ale nie zdziwię się, jak zgarnie kontrakt coś w okolicach 80 mln/4 lata. Przy takim kontrakcie można byłoby znaleźć w tej lidze wiele, wiele gorszych kontraktów. Ale to nie dla Magic. Dla Magic najlepszy byłby kontrakt 3-letni, aby w dwa lata ograć Bambę, a w trzecim sezonie móc handlować Vucevicem. Ale nie sądzę, aby nie miał lepszych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zadebiutował w PO przeciw 60 win team ze świetną obroną, niesamowicie mocną S5 i Gasolem na centrze, a wy na nim wieszacie psy.

Vucevic jest świetny, jeśli utrzyma poziom, to zasługuje na maxa, ta seria nie pokazuje tego, że Nikola jest słaby, a to że jest ogromna różnica między 40w, a 60w teamem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, memento1984 napisał:

ale tez nie przesadzajcie, 3 lata temu niejaki Mozgov dostal 16 od Lakers - ktos sie napewno w tego Vucevica wpierdoli za 23-25. smiechy-chichy a moze wlasnie Lakers z Jamesem.

i 5 sekund po ogloszeniu tej umowy kazdy otworzyl szeroko oczy i zapytal WHAT THE FUCK, z miejsca byl to jeden z najgorszych kontraktow w lidze i zeby sie go pozbyc Lakers musieli wyslac do Nets D'Angelo i maja tylko przeogromne, przeogromne SZCZESCIE ze z 27 pickiem wybrali Kuzme ktory jak na ten pick jest rewelacyjny, bo ta wymiana to bylo tylko i wylacznie pozbycie sie umowy Mozgova

 

wiec akurat dajac taki przyklad to pol ligi powinna latac za 30 mln rocznie,  a to nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zalias napisał:

i 5 sekund po ogloszeniu tej umowy kazdy otworzyl szeroko oczy i zapytal WHAT THE FUCK, z miejsca byl to jeden z najgorszych kontraktow w lidze i zeby sie go pozbyc Lakers musieli wyslac do Nets D'Angelo i maja tylko przeogromne, przeogromne SZCZESCIE ze z 27 pickiem wybrali Kuzme ktory jak na ten pick jest rewelacyjny, bo ta wymiana to bylo tylko i wylacznie pozbycie sie umowy Mozgova

 

wiec akurat dajac taki przyklad to pol ligi powinna latac za 30 mln rocznie,  a to nie o to chodzi

mi to sie wydaje, ze zawsze jak jest za duzo pieniedzy do wydania, to wygrywaja zawodnicy - Vuc nie jest zly, i jako takie rozwiazanie z nie top-tierowego punktu widzenia calkiem niezle. plakac beda druzyny ktore widzialy u siebie KD, Irvinga czy innego Klaya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko ładnie i przyjemnie. Poza pierwszym meczem, który nie oszukujmy się był fartowny, Magic nie mieli za dużo do powiedzenia. Raps szybko ich ustawili i rozegrali po profesorsku game 5. Kawhi wszedł idealnie w mecz i liczę, że pociągnie skuteczność w następnej rundzie. Siakam również mega plus, Lowry w końcu dotarł na serie PO. Gasol świetnie się spisał przeciwko Vucovi i chętnie bym zobaczył podobną dyspozycje na Embida. Cóż, teraz przyszedł czas na szóstki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.