Skocz do zawartości

Playoffs 2019 WEST: 1st round: (2) Denver Nuggets vs (7) San Antonio Spurs


LeweBiodroSmoka

Nuggets vs Spurs  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto i w ilu?

    • Nuggets w 4
      0
    • Nuggets w 5
    • Nuggets w 6
    • Nuggets w 7
    • Spurs w 4
      0
    • Spurs w 5
      0
    • Spurs w 6
    • Spurs w 7


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lucas napisał:

Wystarczyło odstawić ceglącego Bartona i wrócili. Show przejął Murray

Murray też ceglił na potęgę wcześniej ;)

Niemniej ten mecz zakończyłby sie blowoutem w połowie (choć po meczu GSW-LAC to już nie wiem czy można tak pisać), gdyby nie Sap (z Harrisem). Niemniej fajnie się oglądało "hot" Jamala.

Generalnie bez Sapa to jest ekipa na pograniczu awansu do PO/sweep w 1 rundzie. Gość robi tyle "małych", ale jakże kluczowych rzeczy - szczególnie w defensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że było bardzo blisko aby cały rs poszedł się praktycznie kochać i to przez dwa mecze na przestrzeni trzech dni.

 

Udało się jednak ten mecz wyciągnąć i choć powodów do obaw jest wiele, to patrząc na to jak potrafiliśmy wyjść z dwukrotnie z sytuacji beznadziejnych w G2 (dwa razy byliśmy w plecy +18 bodaj) to finalnie jestem dosyć optymistycznie nastawiony na kolejne spotkania, bo wydaje mi się, że dla obu ekip czynniki, który miał być ich koronnym atutem czyli gra na własnym parkiecie, finalnie będzie tworzyć większą presję gdy pod ciężarem oczekiwań nie jest tak łatwo dominować jak w RS.

 

Wielki był Murray w czwartej kwarcie, dużo było obaw, że gość nie jest w stanie udźwignąć takiej presji, ale to co odjebał, to jest wyczyn w zasadzie historyczny. Od 0/6 do 8/8 trafiając wszystko z każdej pozycji, Currym pewnie nigdy nie będzie, ale takie rzeczy jest w stanie robić w tej lidzie niewielu i dobrze, że jednego z nich mamy u siebie.

 

Harris z Sapem ratowali sytuację gdy wydawało się, że nasze losy w tej serii są policzone, świetna zmiana Beasleya, który zluzował fatalnego Bartona i Majk będzie kompletnym idiotą jeśli w Teksasie nie wyjdzie Malikiem w s5. O ile @julekstep może z bólem serca "triumfować" w temacie Willa, to chciałbym tylko przypomnieć, że on się do niego dopierdalał nawet gdy grał bardzo dobrze, w porównaniu do tego co gra w tym sezonie to grał wręcz wyśmienicie, więc w sumie to jednak nie ma się z czego cieszyć ;]

 

Jok choć z niezrozumiałych wciąż dla mnie powodów nie za bardzo chcę brać grę na siebie, to generalnie gra bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie, tak w obronie @josephnba

 

Panie i Panowie, o to najgorzej broniący center w całej lidze w trakcie swoich pierwszy PO:

 

 

 

Oczywiście to się może zaraz zmienić, ale to na pewno jest spora niespodzianka, zwłaszcza przy meczapie z LMA, który nie jest łatwy do bronienia dla nikogo również dla Śliwiki, ten może i nie gra za dobrze, ale akurat wczoraj dał dobry impact w drugiej połowie, więc rozumiem, że dla @dapunk20 miesiąc bez hejtu na Plumlee to miesiąc stracony ;]

 

Liczę na przebudzenie ofensywy i kto wie, jak dla mnie z przebiegu tej serii udowodniliśmy, że potrafimy mieć close games nawet grając piach przez większość część meczu, to może w końcu dać wymierne korzyści i choć nie wygraliśmy w San Antonio od 6 lat, to dwie gry w tym rs były naprawdę wyrównane, nie ma co się bać.

 

Go Nuggets!

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Jok choć z niezrozumiałych wciąż dla mnie powodów nie za bardzo chcę brać grę na siebie, to generalnie gra bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie, tak w obronie @josephnba

 

Panie i Panowie, o to najgorzej broniący center w całej lidze w trakcie swoich pierwszy PO:

 

w G2 Jokic zagrał bardzo dobrze w D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem na lapku Nuggets w czasie meczu Sixers, i damn - Jokic gra mocno rozczarowującą serię w ataku do tej pory (gorszą niż statsy), Barton i Murray poza końcówką g2 są fatalni, Denver nie ogarnia w obronie, a tu jeszcze trzeba zostawić sobie margines błędu na jakieś 36pts i 16/27 z gry Aldridge'a, bo często jeden mecz w serii mu wychodzi zajebiście, a na razie gra cichą serię w ataku - a to wszystko przed g4, które będzie robić za mini-elimination game. Niedobrze, ale jakoś 80% młodych teamów w PO dostaje szybko po dupie, a to jest Zachód, nie Wschód.

Inna sprawa, że trochę zapałałem sympatią do DeRozana, jakieś mental issues, wyjebanie z Toronto, łatka ordynarnego chokera, nawet jeśli słuszne - dobrze gra na razie, i w pewien specyficzny sposób mu kibicuję, jakiś jeden dobry run w playoffach nawet miał Melo, a DDR jest jednak trochę bardziej likeable. Czasami jak ktoś jest na szczycie, to kibicuje się przeciwko niemu, bo nie może być tak dobry - ja kibicuję DeRozanowi, bo nie może być tak słaby i mieć tak kiepskiego życia NBA-gwiazdy. ;] 

Co nie zmienia faktu, że nie lubię tych Spurs, więc wciąż wolę awans Denver, ale raczej wiadomo już, że nie będą żadnym factorem na Zachodzie, więc w sumie może iść w dowolną stronę. 

To sprowadzanie każdego mocnego gracza Spurs do "systemu Popa" jest faktycznie irytujące, ale już development program SAS jest rzeczywiście niesamowity, zajebisty jest ten White.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF, ja się nie zgodzą z tym, że Jokić rozczarowuje w ataku, to znaczy tak było w G1. G2 i G3 już spoko całkiem, a gdy ma wokół siebie 4 shooterów i trochę miejsca na post up to już w ogóle. Niestety sporo gra z Bartonem, a te "duże" ustawienia z Plumleem też Pop potrafi wykorzystać. 

Wrzucam co pisałem sobie podczas meczu, bo zaraz praca i nie będzie czasu na "korektę" 

Ławka kapitalna na starcie Q2. Trójki Malika, hustle Plumdoga oraz Craiga. Craig świetnie wszedł do głowy DeRozana i nawet technika wymusił.

Jokić trafia trójeczki, aż zachicało się serii z Clippers i biiiiiiiingo. Zresztą nie tylko on, trójki wpadały.

Derrick White jest wybitnie inteligentnym graczem, aż jestem ciekawy powrotu Murraya po kontuzji i tego czy uda im się duet, lekko undersized stworzyć.

Za to Barton to coś przeciwnego temu. Miał piękną sekwencję w 30s Q2, faul w kontrze, gdy Spurs już mają bonus + kroki przy pompce, w kolejnej akcji pudłuje trójkę, gdzie nikomu nie raczył podać po swojej zbiórce w obronie i zajebał momentum Denver. Ech. Z +10, +3. Przed końcem Q2 też dorzucił kolejną idiotyczną stratę. Jak Crazy Mike odkopał Lylesa na chwilę to mam wrazenie, że mimo tego slumpu i kryzysu w 2 części sezonu Juancho nie byłby gorszy od Bartona. Ba, pewnie nawet Porter Jr. na wózku lepiej zagra. Mam nadzieję, że komuś na Reddicie będzie chciało się zrobić lowlighty Bartona i to jakoś dotrze do Malone'a.

Pop z hackowaniem Plumdoga pod koniec Q2 i ten gatoradzik w łapie zaraz. Będzie mi go brakowało, gdy kiedyś w końcu powie sobie stop.

Ja pi****le, Barton again. Nikt go nie kryje przy trójka, bo przecież nie trzeba i wtedy wchodzą te podwojenia w Jokicia, extrapassy i tak kierowane są do Bartona, bo tylko przy nim nikogo nie ma. Trójka zabijająca spacing to samobójstwo w tej koszykówce. Beasley/Craig do S5.

-4 po Q3, mam nadzieję że nie zobaczę BArtona w ostatniej kwarcie, wtedy jest szansa na wyciągnięcie W. Derodzyn swoją kwartę w tym meczu już miał, czas na Murraya.

Ech chyba w każdym meczu tej serii muszą mieć jakąś kwartę kompletnie do dupy. Tu niestety "padło" na Q4 i Spurs zrobili odjazd. Pierwsze trzy kwarty dają trochę powodów do optymizmu, Q4 pokazała że nawet bez Bartona na parkiecie Spurs mogą wygrywać. Trochę zaleci polską Ekstraklasą, ale trzeba wyciągnąć wnioski przed kolejnym meczem i walczyć ;).

E: Liczę na to, że MM trochę "zaryzykuje" z zawężeniem rotacji przy G4. Nie mamy wiele do stracenia. Bartona wyciąć, przy braku Sapa tylko Craig-Jokić, żeby utrudniać podwojenia. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barton to zagadka. W naszej rotacji PTB nie łapał się zupełnie po wymienie zaczął natomiast lekko szaleć 

 

pytanie czy jest tak dobry aby grać w S5 drugiego zespołu zachodu czy jednak ten wystrzał formy był na te 2 lata z hakiem i wraca na swój ogólny poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lucero napisał:

Barton to zagadka. W naszej rotacji PTB nie łapał się zupełnie po wymienie zaczął natomiast lekko szaleć 

 

pytanie czy jest tak dobry aby grać w S5 drugiego zespołu zachodu czy jednak ten wystrzał formy był na te 2 lata z hakiem i wraca na swój ogólny poziom

Jaka tam zagadka. To zwykly kasztan co w CY ladnym box scorem oszukal Nuggets i kilku ich polskich fanow :P

Tym bardziej szkoda tego zeszlorocznego meczu z Minny w sumie - bo mozliwe, ze to wlasnie ten brak prawdziwej weryfikacji bedzie kosztowal Nuggets te 50+ baniek w jego kontrakcie 😕

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blazers - Spurs w 2 rundzie? Samuel L. Jackson wiedziałby co powiedzieć - suprise motherfucker! 

btw jeśli Denver nie wygra w San Antonio, to będzie praktycznie po serii, jest presja

 

edit - dobra, napiszę więcej niż dwa zdania. Playoffs weryfikują takich liderów jak Jokić. To jest całkiem legitny grajek, ale jako druga opcja. Gdyby miał obok siebie takiego gracza jak Butler, Leonard czy młodszy Wade, to mógłby pokazać swój skill i jednocześnie nie grać "średnio", bo nie miałby takiej presji - jestem liderem, muszę. Jak grał Davis rok temu? No właśnie, jak lider. Jokić ma swoje ograniczenia i chyba taka rola go przerasta. Zresztą PO już nie raz wyjaśniało takich graczy, którzy w RS grali niczym TOP5, natomiast po sezonie grają jak... nie wiem, top25?  Za to kocham playoffs, bo nabijanie statsów ze średniakami podczas RS może być fajne, ale nigdy nie będzie prawdziwym wyznacznikiem zajebistości danego gracza. Elitarnych zawodników jest naprawdę nie wielu. Tak czy siak, nie ma co skreślać Nuggets, bo wciąż mają spore szanse aby zameldować się nawet i w WCF. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokić w RS: 20.1 pkt / 10.8 reb / 7.3 ast / 54% eFG / 1.0 trójki na 30%
Jokić w PO: 17.7 pkt / 11.7 reb / 9.7 ast / 56% eFG / 1.7 trójki na 41%

No faktycznie wyjaśniony Nikola, zwłaszcza że wydaje się jeszcze lepiej bronić niż w RS. To nie Jokić jest tu problemem, a to że Murray z 12 kwart tylko w jednej grał dobrze (wtedy nawet bardzo dobrze), to że Barton ma 7% (!!!) za 3 punkty i zabija spacing, przez co te podwojenia na Nikoli są skuteczniejsze. 

Naprawdę nie wiem jak się można Joka za tę serię czepiać, to samo Harrisa, Beasleya, Craiga oraz Millsapa. Oni nie zawodzą. Plumlee oraz Morris grają nieźle. Zawodzi Murray, a tragiczny jest Barton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przegrywasz serię przez Jamala Murray'a (który wygrał wam jeden mecz, doceńcie to) i Willa Bartona (lol), to wiedz, że nie jesteś w ciekawej sytuacji. Aha, nie czepiam się  Jokicia tylko uważam,  że wyglądałby o wiele lepiej jakby obok siebie miał kogoś pokroju Butlera. Na tym polega to 'wyjaśnianie', bo jednak jeśli jesteś top5 w lidze (umownie) i grasz z 7 zespołem ze swojej konferencji, to powinieneś awansować dalej, czyż nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że to sport zespołowy. Jokić będzie minimum w TOP5 MVP Race, a gra efektywniejszą serię strzelecko niż w RS. To naprawdę nie jest jego wina. Murray zagrał jedną wielką kwartę i chwała mu za to, ale zjebka za pozostałe 11 też się należy. On ma 42% eFG i 28% za 3 w całej serii, pomyśl sobie jakby to wyglądało z wyłączeniem tej Q4 z G2...

W trakcie RS -> Denver wygrywa dzięki zajebistemu zespołowi, a nie fenomenalnemu Jokiciowi

W trakcie PO -> Jokić grający efektywniej oraz lepiej broniący niż w RS przegrywa Denver serię

Przecież to tylko krótkim "xD" można skomentować.

Barton jest na parkiecie średnio przez 26 minut, Murray przez 34, obaj są starterami. Czemu nie można przegrać serii przez dwóch starterów? 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie Jokić jest liderem z krwi i kości i z takim liderem Nuggets w końcu zajdą daleko? Problemem jest Barton i Murray... no dobra, Ty wiesz lepiej, bo w końcu oglądasz ich mecze regularnie. Zwracam honor, Jokić to top5 i elita. ;)

ps. nadal uważam, że Jokić przy graczu, który potrafi wziąć ciężar gry na siebie (mentalny lider) wyglądał by lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokic gra w ataku okej serię, ale to jest NBA ad 2019 i mówimy o kolesiu aspirujacym do/będącym ofensywnym superstarem, musi Serb zrobić mocny step up w tej serii pod względem scoringu, fajny test dla Jokicia, bo to zawsze byl moj w sumie największy znak zapytania w ofensywie względem Serba. Wiadomo, mozna go bronic za efektywne 17-9, ale ofensywa Nuggets poza przeblyskiem Murraya wygląda marnie i oddawanie 13 rzutow przez NJ moze nie przejść. Zwlaszcza ze grają ze subpar def teamem. Dlatego napisałem ze rozczarowujace byly te g1 i g3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem o inteligencji gracza świadczy, że zamiast pałować swoje przy podwojeniach to szuka kolegów i kreuje im pozycje. To nie wina Jokicia, że w składzie na tyle minut jest Barton, który pewnie większość trójek ma wide open i rzuca na 7% skuteczności. 

Naprawdę debiutujący Jokić daje radę w Playoffs, a trafił na dobrze broniący zespołowy zespół. Problem jest gdzieś indziej. 

DF, jeśli 2/5 S5 gra słabo, jeden to nawet wybitnie fatalnie to naprawdę nie można obarczać winą za porażkę lidera, który nie zawodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zachodzie wciąż be zmian. Tylko trzech graczy to klasa All-Star: Curry, Durant, Harden (kolejność alfabetyczna), reszta DeRozanów, Jokiców, Lillardów, Westobrooków, Mitchellów może im jedynie podawać ręczniki. (LBJ na wakacjach więc go nie sklasyfikowałem) ;)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.