Skocz do zawartości

Playoffs 2019 WEST 1st round: (3) Portland Trail Blazers vs (6) Oklahoma City Thunder


jack

Blazers vs Thunder  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra?

    • Blazers w 4
      0
    • Blazers w 5
    • Blazers w 6
    • Blazers w 7
    • Thunder w 7
    • Thunder w 6
    • Thunder w 5
    • Thunder w 4

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Brawo dla Blazers. Genialna pierwsza kwarta i Kanter bestia. Ale z drugiej strony wygrać tylko pięcioma punktami u siebie, z ekipą która notuje 5/33 za trzy to też nie lada wyczyn. Ja natomiast pocieszam się że nie ma chyba opcji żeby OKC zanotowała kolejny taki fatalny występ. Że PG13 zagrał taki słaby mecz to można kontuzją wytłumaczyć ale że Adams został tak rozje...chany przez Kantera to ja nie wiem. No i schizofreniczny Schroeder pokazał dziś tą gorszą twarz. Ehhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc na miejscu fanów Blazers zamiast cieszyć się z porażki, zacząłbym zastanawiać się jak to się stało, że tak tragicznie dysponowane OKC o mały włos nie urwało im meczu. 5/33 zza łuku, poza Noelem zero wsparcia z ławki (Schroder żenada), a do tego kilka idiotycznych strat. Naprawdę dziwi mnie, że Blazers nie odjechali im bardziej, tylko dali się dojść na ostatniej prostej i Lillard do spółki z Kanterem (jak to brzmi xD) musieli przejmować mecz w końcówce.

 

Teoretycznie nie ma szans, żeby OKC drugi raz zagrało taką padakę i w normalnych okolicznościach nie wahałbym się postawić na nich dużej kasy, ale w sytuacji, w której George z Westbrookiem co chwile są oklejani plastrami i okładani lodem, nie mam pojęcia co się w tej serii wydarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie zaczyna...jak to POR fuksem wygrało, bo OKC nic nie siedziało... :-) :nonchalance:

 

Cóż... Ja z przebiegu meczu kojarzę przynajmniej 8 przestrzelonych open looków (4x George, 2x Schroder, 1x Westbrook, 1x Grant), a wydaje mi się, że było tego nawet więcej. Gdyby te pudła były spowodowane dobrą obroną Blazers, to pewnie takie wpisy byłby dla PTB krzywdzące, ale tutaj ciężko przypisywać im jakieś zasługi za to, że OKC przegrywało z obręczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz niczym nie zaskoczył. Blazers zagrali dokładnie to co Stotts rozpisał już dawno temu. Lillard z CJem grali to co zawsze. Mo z Aminu dali świetną obronę przy mądrej, ograniczonej grze w ataku. Kanter walczył, skakał i trafiał spod kosza, jak zawsze. Turner, Curry, Hood i Leonard dali dobre zmiany, nie wpływające za bardzo na spadek jakości gry. Tylko Collins się obsrał i jako jedyny ma o czym myśleć przed następnym meczem. Zbiórki na remis bo tak jak można było przewidywać, Adams jest duży ale rusza się jak parowóz i szybko tak też dyszał a Kanter i Aminu skakali aż miło. Thunder biegali jak szaleni, wymuszali straty i pudłowali z dystansu, tego też należało się spodziewać. Harkless pięknie siadł na Georgu i całkiem dobrze sobie radził, zwłaszcza w pierwszej części spotkania, gdy nie miał jeszcze problemów z faulami. George dostał w pierwszej kwarcie 2 bloki od Harklessa i chyba nie za bardzo wiedział co się dzieje.

Kanter daje to co Blazers od zawsze bardzo potrzebowali od centa a nie dostawali czyli pewną opcję w ataku, gdy Lillard i CJ są w opałach. Możliwość dogrania pod kosz czy zbiórka lub zbicie piłki pod atakowaną tablicą po cegle bardzo ułatwia Rain Bros grę. Kanter z Aminu bardzo fajnie się uzupełniają i nie ma co śmieszkować z Kantera bo w tym ustawieniu jego plusy przysłaniają minusy. 

Jest 1:0 ale ma się co podniecać bo Westbrook i George mają straszne możliwości przejmowania meczu i Blazers nie mogą być niczego pewni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrobił. Świetny mecz Blazers i zasłużenie wygrali. Genialna pierwsza kwarta, lecz później trochę siedli. Genialny mecz Kantera i jestem mocno rozczarowany że Adams dał się tak zdominować, co mu się nie zdarza. Jedynym jasnym punktem Oklahomy był Russ i gdyby nie on to byłby blamaż. Natomiast nie ma też się co tak ekscytować. OKC zagrali jeden z gorszych meczy w tym sezonie. Pudłowali na potęgę i jak tu wcześniej wspomniano, nie była tu przyczyną obrona Blazers bo były to głównie openlooki. Obstawiam że drugi mecz wygrają, no bo ciężko uwierzyć że da się znowu zagrać tak fatalny mecz, a mimo tego i tak przegrali tylko pięcioma punktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pachnie powtórką sprzed roku w wykonaniu OKC. Nic nie grali, totalnie bez pomysłu w ataku, w zasadzie tylko kontry napędzane przez Russa mogły się podobać. To tylko pierwszy mecz, ale pooklejany od stóp po głowę George, kuśtykający w końcówce Westbrook to są widoki które nie napawają optymizmem. Do tego wszystkiego jeszcze Adams sromotnie przegrywający matchup z Kanterem i skończony idiota wchodzący z ławki, w osobie Schrodera. PTB niby też jakoś specjalnie nie zachwyciło, ale byli zdecydowanie lepsi, i zasłużenie prowadzą. Niby to co ktoś tam napisał do góry, że OKC i tak byli blisko mimo fatalnej gry zza łuku ma sens, ale ja wcale nie mam pewności że oni są wstanie zagrać w tym elemencie jakoś zdecydowanie lepiej, szczególnie na wyjazdach, przecież tam tylko George ma pewną trójkę, a reszta to jak wiatr zawieję. Jeśli Adams i George się poprawią to pewnie to jakoś przepchną, ale nie wygląda to dobrze, pod kątem gry z poważnym rywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.