Skocz do zawartości
jack

Playoffs 2019 WEST 1st round: (3) Portland Trail Blazers vs (6) Oklahoma City Thunder

Blazers vs Thunder  

49 użytkowników zagłosowało

1. 1. Kto wygra?

• Blazers w 4
      0
    • Blazers w 5
    • Blazers w 6
    • Blazers w 7
    • Thunder w 7
    • Thunder w 6
    • Thunder w 5
    • Thunder w 4

Rekomendowane odpowiedzi

Blazers 53-29

Thunder 49-33

W sezonie zasadniczym wszystkie 4 mecze wygrali Thunder co jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę, że w poprzednich latach byli bardzo wygodnym przeciwnikiem dla Blazers (4:0 w 17/18, 3:1 w 16/17). Ta nagła przemiana w dużym stopniu jest zasługą wielkiej formy Paula Georga, który w tym sezonie przeciwko Blazers zdobywał średnio 38 punktów (21,5 w poprzednim). Ale nie tylko. Blazers 2 mecze grali jako drugie w seriach dzień po dniu. W drugim z nich OKC byli w takiej samej sytuacji z tym, że Blazers walczyli z Jazz a Thunder oszczędzali liderów w meczu z Knicks. Ostatni mecz zakończył się starciem Georga z Nurkiciem w ostatnich sekundach czwartej kwarty i dogrywką. Oczywiście przegrana to przegrana ale to nie jest tak, że Thunder to kryptonit na Blazers.

Blazers pewnie jak zwykle będą wychodzić składem Lillard – CJ – Harkless – Aminu – Kanter zaczynając od akcji pod kosz. Lillard mimo, że tym razem nie było potrzeby ratowania bilansu na wiosnę kolejny raz ma prawo być zmęczony sezonem. Na szczęście OKC nie ma obrońcy na Lillarda tej klasy co Mike Conley, Chris Paul czy Jrue Holiday więc nie powinno być mu tak ciężko jak w poprzednich latach. Forma McColluma jest niewiadomą i mimo, że zdążył jeszcze zagrać w 2 meczach na koniec sezonu to ceglił niemiłosiernie. Być może więcej pogra Hood i Turner, który znowu wrócił do pewnej gry z początku sezonu i kto wie czy to nie on będzie przez długie minuty bronił przeciwko Westbrookowi. Blazers nie mieli w tym sezonie odpowiedzi na Georga i wydaje się, że kluczowe dla losów serii będzie ograniczenie Westbrooka i wykorzystanie do maksimum okresów, gdy George będzie odpoczywał na ławce. Wreszcie nadchodzi chwila, gdy Stotts powinien odkryć karty i jak kiedyś na CJa postawić w PO na Collinsa. Kanter będzie mocno zaczynał ale kończyć mecze powinien Collins. Stotts bardzo ostrożnie rozwija Collinsa a ten pokazał wielokrotnie, że swoją grą po obu stronach parkietu potrafi zrobić różnicę.

Możemy się spodziewać kanonady ze strony Lillarda i Georga a do tego ostrej walki pod koszami, gdyż obie drużyny są w ścisłej czołówce ligi w zbiórkach zarówno pod własną jak i atakowaną tablicą. Spodziewam się wyrównanej serii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Portland nie są faworytem więc ich awans będzie dla mnie niespodzianką.

Za to OKC trafili najlepiej jak mogli i mają fajną drogę do WCF. Jak dla mnie 2:4. Tak jak postawiłem w typerze.

Edytowane przez DaFlooou

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, Russell nie jest łatwym obrońcą. Imo lepszym od Chrisa Paula. Widać że w meczach z Portland ma motywację i po ostatnich meczach PG to bardziej w Russie widziałbym game-changera. Nie widzę też żeby Portland miało pod koszem kogoś kto byłby w stanie powstrzymać Adamsa ale tu myślę że fani Portland się lepiej orientują. Jeśli CJ się nie odpali to ekipa z Oregonu będzie miała ciężko by coś ugrać. Liczę na 4-2 dla OKC ale żaden wynik mnie nie zdziwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilard może wyciągnie dwa mecze na CJ nie liczę bo bez formy pewnie będzie po takiej przerwie

Może w zbiórkach mają równe wyniki Ale z Nurkiciem A nie z dziurą pod koszem

4:2 dla okc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4-1 dla PORTLAND. 3 msc (again!) na Zachodzie nie jest przypadkiem. Lillard zmądrzał, a reszta braci ma coś do udowodnienia. Nie bez znaczenia jest fenomenalna atmosfera / chemia w szatni - o czym wspominali Hood i Enes.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej serii dużo zależy od tego czy Westbrookowi nie przepalą się znowu bezpieczniki. Jeśli tak to PTB będzie górą, jeśli to nie wiem.

Generalnie nie zdziwi mnie żadne rozstrzygnięcie w tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak McColluma w pełni sił i Kanter ze sporymi minutami przeważą szalę. Fani Blazers wypowiadają się jakby cały roster był zdrowy, a w Thunder brakowało minimum Adamsa.

Spokojnie, jeszcze w tym sezonie Was zdążymy pyknac o ile poradzicie sobie ze Spurs ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz po Thunder nie można być niczego pewnym nawet tego 0-4. Szkoda tych meczy po ASB bo zapewne teraz to OKC miałoby HCA. Dobrze że chociaż Russ odzyskał scoring.

Edytowane przez TripylDabyl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda nurka bo z nim ta seria miałaby prawo być znakiem zapytania

Ale

Nie ma nurka

Za to jest Kanter!

Szósty gracz Thunder z zerowym impactem dla blazers

Jak tu nie będzie szybkiej pięciomeczowej serii bez historii to będę w ciężkim szoku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehhhhhh. Szkoda że gdy Russ pokonał wreszcie problemy z kontuzjami i skutecznością to zaczęły się problemy PG. Mam nadzieję że w kolejnych kwartach się odpalą bo to co gra George w pierwszej to nieporozumienie. Poza tym świetna gra Portland zwłaszcza jeśli chodzi o trójki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi